ULUSLARARASI ÖĞRENCİLERİMİZİN KAYITLARI BAŞLADI

Rekor başvuru sayısı ile uluslararası öğrencilerin ilk tercihi olan Üniversitemize yerleşmeye hak kazananların kayıtları başladı. Kontenjanın artırılarak 1492’ye çıkarıldığı 2017-2018 Eğitim Öğretim Dönemi için 07 Ağustos 2017 tarihinde Balkan Kongre Merkezi’nde başlayan kayıtların ilk gününde yoğunluk yaşanıyor.

“Gurbette ilk gün zordur, bizler kolaylaştırmaya hazırız.” sloganıyla uluslararası öğrencilere yardımcı olma hedefi ile çalışmalarını sürdüren Trakya Uluslararası Öğrenci Derneği de Balkan Kongre Merkezi’nde stant açtı. Konuya ilişkin açıklama da bulunan Dernek Başkanı Hakan Çalışkan “Derneğimiz 2013 yılından beri faaliyet göstermektedir. Dernek olarak öğrencilere sosyal, kültürel ve eğitim faaliyetleri gerçekleştirmenin yanı sıra ihtiyacı olan öğrencilere burs imkanı da sunuyoruz. Dernek olarak Üniversitemiz ile iş birliği içerisinde burada bir stant açtık ve kayıtlar boyunca burada olacağız. Sloganımızda belirttiğimiz üzere ilk günler zordur. Bizlerde burada öğrenci ve ailelerine Edirne hakkında bilgi vererek onlara yardımcı oluyoruz. Onlara barınma, yeme-içme, ulaşım ve özel sağlık sigortası gibi noktalarda yol gösteriyor, işlerini kolaylaştırıyoruz. Öğrenim hayatları boyunca yanlarında olacağız. Onlara çeşitli organizasyonlar tertip edip hem kendi kültürlerini tanıtma imkanı vereceğiz hem de buraya alışmalarını hızlandıracağız.” dedi. 
Bu içerik 08 Ağustos 2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 1223 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

YENİ BASKI SANATINDA TOKSİK OLMAYAN YÖNTEM VE TEKNİKLER KONFERANS/ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Savaş Kurtuluş Çevik tarafından 08 Aralık 2017 tarihinde Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim-İş Öğretmenliğinde " Baskı Sanatında Toksik Olmayan Yöntem ve Teknikler Konferans/Çalıştayı gerçekleştirildi. Konferans sürecinde Ülk..

YENİ ÜNİVERSİTEMİZ 26. KALİTE KONGRESİ’NDE TEMSİL EDİLDİ

26. Kalite Kongresi KalDer tarafından TÜSİAD ve ZORLU iş birliğiyle 21-22 Kasım 2017 tarihlerinde İstanbul Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde gerçekleştirildi. Ana teması “Dönüşüme Liderlik” olan kongreye KalDer’in davetiyle Üniversitemizi temsilen Kalite ve Strateji Geliştirme, Uygulama ve Araştırma Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Arş. Gör. Dr. Işıl Usta katıldı. Beşiktaş Belediyesi Filarmoni Orkestrası..

HASKOVO VE EDİRNE – KÜLTÜREL VE TARİHİ DESTİNASYONLAR PROJESİ

Trakya Üniversitesi Vakfı tarafından INTERREG-IPA Bulgaristan-Türkiye Sınırötesi İşbirliği Programı kapsamında yürütülen "Haskovo ve Edirne – Kültürel ve Tarihi Destinasyonlar" isimli projenin üçüncü toplantısı 30 Kasım - 01 Aralık 2017 tarihinde Haskovo’da gerçekleştirildi.  Toplantı proje lider partneri olan Haskovo Bölgesel Kütüphanesi toplantı salonunda Bulgaristan ve T&u..

"KÜRESEL İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ VE SÜRDÜRÜLEBİLİR TARIMIN STRATEJİK ÖNEMİ" KONFERANSI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Üniversitemiz Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Genetik ve Biyoteknoloji Topluluğu tarafından gerçekleştirilen "Küresel İklim Değişikliği ve Sürdürülebilir Tarımın Stratejik Önemi" konferansı 06 Aralık 2017 tarihinde Üniversitemiz Merkez Kütüphanesi’nde gerçekleştirildi. Etkinliğe Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi ve topluluk akademik danışmanı Prof. Dr...