TRAKYA ÜNİVERSİTESİNDE NİTELİKSEL İYİLEŞTİRME ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Trakya Üniversitesi eğitim ve yönetimde kalite çalışmaları kapsamında Sakarya Üniversitesi Akademik Değerlendirme ve Kalite Geliştirme Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Tuba Canvar Kahveci’yi ağırladı. Yrd. Doç. Dr. Tuba Canvar Kahveci, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Prof. Dr. Fehmi Yıldız Konferans salonunda 11 Ekim 2017 tarihinde “Sakarya Üniversitesi Kalite Yolculuğu” konusunda üniversitemiz akademik ve idari personeline bir sunum gerçekleştirdi.

Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu “Üniversitemizi var olduğu yerden daha iyiye daha güzele nasıl götürürüz, bunu bir sistem haline nasıl getiririz, devamlı kendi kendini iyileştirebilen bir sistem geliştirebilir miyiz düşüncesi içerisindeydik. Kalite süreci bunun için çok iyi bir fırsat. YÖK bu işle ilgileniyor. YÖK denetleme ekibi Üniversitemize ön değerlendirme için gelmişti. Kasımın başında da Üniversitemizde genel bir değerlendirmede bulunacaklar. Kurumlarımızı daha iyiye nasıl götürürüz, riskli alanlarımızı nasıl belirleriz, nasıl bu tür durumlarla mücadele edebiliriz ve devamlı iyileşmeyi nasıl sağlarız bunları belirleyebilmek için çok iyi bir fırsat. Bu yüzden bu işe önem veriyoruz. Bu işi bünyemize almamız kendimize ait hissetmemiz ve uygulamamız gerekiyor. Bu işi en güzel onu uygulayanlardan anlarız. Sakarya üniversitesi bu işin en iyi örneği. Sayın Rektörümüz bize bir sunum yapmıştı. Ön hazırlık deneyimlerini bizimle paylaşmıştı. Şimdi aynı üniversitenin Kalite Koordinatörü, YÖK Denetleme Kurul Üyesi, değerli Hocam bu işin mutfağında çalışıyor. Bizi kırmadı geldi. Bilgi ve deneyimlerini bizimle paylaşacaklar. Kendilerine çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Sakarya Üniversitesi Akademik Değerlendirme ve Kalite Geliştirme Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Tuba Canvar Kahveci “Bu yolculuğun bizin kurumumuza neler kazandırdığı, nasıl hayata geçirdiğimiz ve çalışana kadar bunun yansımalarının nasıl olduğunu paylaşmak istiyorum. Yakın bir zamanda YÖK kalite kurulu değerlendirmesinden geçeceksiniz. Geçen yıl üniversitemiz bu değerlendirmeden geçti. Onların bakış açısıyla bu uygulamaların nasıl örtüştüğünü biraz daha vurgulamak isterim.” diyerek söze başladı. Sakarya Üniversitesi’nin akademik ve idari yapısını anlattı. Kısıtlı kaynaklarla yapılan hizmetlerden bahsederek eğitim öğretim, araştırma geliştirme ve topluma hizmet ana süreçlerini hayata geçirmeye çalışan bir Üniversite olduklarını belirtti. Sakarya Üniversitesinde tüm süreç yönetimi çalışmaları için her bölümde kalite elçilerinin bulunduğunu, başlangıçta kırk kişilik bir grup olan kalite elçilerinin şu anda 130 kişilik bir ekip olduğunu, her birimde çalışanlardan iki kişinin bu elçilik ekibine dahil olduğunu aynı zamanda birim yöneticisinin de kalite elçisi olduğunu belirtti. Kurumsal olarak başlatılan çalışmaların bu sayede birimlere yayıldığından bahsetti. Sakarya Üniversitesinin Kalite Yönetim Süreçlerini anlatan Canvar Kahveci Yeterliliklere Dayalı Öğrenci ve Öğrenme Merkezli Eğitim Öğretim Sistemini tanıttı. Geri bildirim mekanizmalarını ve elde edilen bilgilerle yapılan çalışmaları anlatarak sözlerine devam etti. Geliştirdikleri Öğrenci Senatosu sistemini ve Üniversiteye olan katkılarını anlattı.  Uygulamalı eğitim için meslek yüksekokullarında 3+1, fakültelerde 7+1 eğitim sistemine geçtiklerini belirtti. Sakarya Üniversitesinde kalite konusunda yapılan değerlendirmeleri ve denetlemeleri anlatarak sunumu tamamladı.

Son kısımda Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ile Yrd. Doç. Dr. Tuba Canvar Kahveci beraber soruları yanıtladı.

Etkinlik günün anısına hediye takdim edilmesi ile son buldu. 

Bu içerik 12 Ekim 2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 427 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

YENİ ANAFİLAKSİ PANELİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Üniversitemiz Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı tarafından “Anafilaksi” konulu panel, 18 Ekim 2017 tarihinde Balkan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Etkinliğe, Panelist Çocuk İmmünoloji ve Alerjisi bölümünden öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Pınar Gökmırza Özdemir’in yanı sıra Üniversitemiz Tıp Fakültesi’nden akademisyenler ve öğrenc..

YENİ ÖĞRENCİLERİMİZDEN KARİYER GEZİSİ

Trakya Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen Avrupa Birliği destekli Trakya Kariyer projesi kapsamında Üniversitemiz Kariyer Merkezi ve bölümümüz işbirliği ile Öğretim Üyemiz Yrd. Doç. Dr. Cem Taşkın ve 16 öğrencimiz 17 Kasım 2017 tarihinde İstanbul Teknik Üniversitesi Ayazağa Kampüsünde yer alan ITÜ Arı Teknokent’te  yer alan Veripark A.Ş.’ye teknik gezi düzenledi. Veripark A.Ş..

HASTANE PERSONELİMİZE EĞİTİM VERİLDİ

Üniversitemiz Kanser Kayıt Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından 18 Ekim 2017 tarihinde Merkez Başkanı Prof. Dr. Vuslat Yürüt Çaloğlu’nun katılımı ve Öğretim Görevlisi Saadet Elmas’ın anlatımı ile Trakya Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi bayan personeline Kanser Tedavisi Gören Kadınlardaki Sosyal ve Psikolojik Problemlerle Baş Etme konulu eğitim verildi.

KEŞAN YUSUF ÇAPRAZ UYGULAMALI BİLİMLER YÜKSEKOKULU ORYANTASYON PROGRAMI

Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokuluna 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında yeni kayıt olan 1. sınıf öğrencilerine 20 Eylül 2017 tarihinde Yüksekokul Konferans Salonu’nda Oryantasyon Programı gerçekleştirildi.   Birinci sınıf öğrencilerinin yanı sıra Yüksekokul öğretim elemanları ve basın mensuplarının katıldığı toplantının açılış konuşmasını Trakya Üniversitesi Keşan Yusuf &..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler

21
Eki
ALMANCA ÖĞRETMENLERİ GÜNÜ

Düzenleyen Birim: Yabancı Diller YüksekokuluYer: Balkan Kongre MerkeziTarih: 21 Ekim 2017Son Kayıt Tarihi: 10 Ekim 2017Duyuru metni için tıklayınız.