SRİ LANKA DEMOKRATİK SOSYALİST CUMHURİYETİ VE ÇEKYA ANKARA BÜYÜKELÇİLERİ'NDEN ÜNİVERSİTEMİZE ZİYARET

Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Pakeer Mohiden Amza, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Bağcı ile birlikte 17 Kasım 2017 tarihinde Üniversitemiz İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’nde düzenlenen “Sri Lanka- Türkiye İlişkileri” adlı konferansa katıldı. Konferansın tamamlanmasının ardından Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Pakeer Mohiden Amza ve Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Pavel Kafka, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nu makamında ziyaret ettiler. Ziyarette Brunei Darussalam Maslahatgüzarı Osfinita Tahir, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Cem Uzun, Üniversitemiz Dış İlişkiler Danışmanı Prof. Dr. Hilmi İbar, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Bağcı ve Dış İlişkiler Koordinatörü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz da yer aldı.

Üniversitemizde gerçekleştirilen konferanstan büyük bir memnuniyet duyduklarını ifade eden Pakeer Mohiden Amza, Üniversitemiz öğrencilerinin kendisini yoğun bir ilgi ve merakla dinlediğinden söz etti. Ziyarette kısaca Sri Lanka – Türkiye ilişkilerine de değinen Pakeer Mohiden Amza, Sri Lanka’ya bir Türk vatandaşın ilk olarak 1016 yılında Konya’dan gittiğini söyledi. Prof. Dr. Hüseyin Bağcı ise Edirne’nin tarihte pek çok savaşa tanıklık ettiği ve medeniyetlerin geçiş yerinde olan önemli bir şehir olduğunu dile getirdi. Bağcı, böyle bir kente önümüzdeki dönemlerde de yeni projeler ile gelmeyi ve daha birçok konferans gerçekleştirmeyi planladıklarını ifade etti. Prof. Dr. Cem Uzun, Edirne’nin sınır şehri olması yönüyle günübirlik seyahatler de dahil çeşitli zamanlarda pek çok turiste ev sahipliği yaptığını söyledi. Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu Üniversitemiz hakkında bilgi verdi ve kendisine yöneltilen soruları yanıtladı. Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Çekya’ya Erasmus kapsamında Üniversitemizden giden ve Çekya’dan da Üniversitemize gelen öğrenciler olduğunu ifade etti. Pavel Kafka ülkesinin eğitim – öğretim sistemi ve doğal güzellikleri hakkında bazı bilgiler paylaştı.

Toplantı sonunda karşılıklı hediyeler takdim edildi.
Bu içerik 21 Kasım 2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 437 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

YENİ ÜNİVERSİTEMİZDE "END NOTE" EĞİTİMİ VERİLDİ

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından 12 Aralık 2017 tarihinde Üniversitemiz Merkez Kütüphane Konferans Salonu’nda bilimsel bilgileri toplama, saklama, paylaşma ile tez/makale yazma, atıf yapma, referans listeleri oluşturma gibi birçok özelliğiyle bilimsel araştırma sürecine yardımcı olan "EndNote" veri tabanı eğitim semineri gerçekleştirildi. Etkinliğe akademisyenler ve öğrenciler katıldı.Trak..

YENİ ÖĞRENCİMİZDEN TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞU

Türkiye Büyükler Judo Şampiyonası 07-08 Aralık 2017 tarihleri arasında Antalya’da yapıldı. 57 ilden 548 sporcu katıldığı şampiyonada Üniversitemiz Edirne Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı 2. sınıf öğrencisi Çiğdem Bora 78 kg. Türkiye Şampiyonu oldu.

YENİ TOPLU SES EĞİTİMİNDE TEMEL YAKLAŞIMLAR SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Eğitim Fakültemiz Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı seminer çalışmaları kapsamında 30 Kasım 2017 tarihinde Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Bülent Halvaşi tarafından Toplu Ses Eğitiminde Temel Yaklaşımlar Semineri gerçekleştirildi. Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı öğretim elemanları ve &ou..

YENİ “MİCROSOFT EĞİTİM ÇÖZÜMLERİ VİZYONU” PANELİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Üniversitemiz Eğitim Fakültesi bünyesinde kurulan Eğitim ve Teknoloji Topluluğu tarafından organize edilen “Microsoft Eğitim Çözümleri Vizyonu” paneli 12 Aralık 2017 tarihinde Türkan Sabancı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Panele, Eğitim ve Teknoloji Topluluğu Danışmanı Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü Araştırma Görevli..