PROF. DR. RECEP MESUT'UN ADI DERSLİĞİMİZDE YAŞATILACAK

Üniversitemiz Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunun Kurucu Müdürlüğü, Tıp Fakültesi Dekanlığı, Başkoordinatörlük, Koordinatörlük, Ders Kurulu Başkanlığı ve Balkan Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü görevlerinde bulunan Prof. Dr. Recep Mesut’un isminin Üniversitemiz Tıp Fakültesi Dekanlığının ve Senatosunun oy birliği ile aldığı karar doğrultusunda Tıp Fakültesi Dr. Ratip Kazancıgil Derslik Binası’nda çok amaçlı bir salona verilmesi töreni gerçekleştirildi. Törene Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muzaffer Demir, Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa İnan, Üniversitemiz emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Recep Mesut ve yakınları, akademisyenler ile öğrenciler katıldı.

Tören, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Muzaffer Demir’in Üniversitemiz emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Recep Mesut’un kısa özgeçmişini okuması işe başladı. Prof. Dr. Ahmet Muzaffer Demir, “Hocamız Prof. Dr. Recep Mesut’a Üniversitemize yapmış olduğu katkılar ve değerlerden ötürü çok teşekkür eder, sağlıklı ve uzun ömürler dilerim.” dedi.

Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu konuşmasında “Prof. Dr. Recep Mesut’un kurulduğu ilk andan itibaren Üniversitemize çok önemli hizmetleri ve katkıları olmuştur. Üniversitemizin hizmete açıldığı ilk günden bugüne uzanan tarihine tanıklık etmiş, yaşayan bir değerdir. Tüm zamanlarda sevilen, sayılan örnek alınan kişiliğiyle bir ekol olmuş ve değerini temsil etmeyi sürdürmüştür. Tıp alanındaki yetkinliğinin yanı sıra tarihsel ve kültürel bağlarına da sıkı sıkıya bağlıdır. Hocamız Prof. Dr. Recep Mesut değerli bir Embriyolog, Histolog, Anatomist ve Klinisyendir. Kendisinden ders dinlemek öğrenciler için her zaman bir ayrıcalık olmuştur. Emekli olduktan sonra dahi Üniversitemize hizmet vermeyi sürdürmüş Prof. Dr. Recep Mesut Hocamıza ismini yaşatacak bir hatıra bırakabilmenin mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.

Üniversitemiz Anatomi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bülent Sabri Cığalı törenle açılışı gerçekleştirilen “Prof. Dr. Recep Mesut Uygulama Salonu”nda Prof. Dr. Recep Mesut’un hayatını ve eserlerini anlattığı bir sunum gerçekleştirdi.

Prof. Dr. Recep Mesut, “Dr. Ratip Kazancıgil Derslik Binası yeni ve modern bir bina. Bu derslik binasında diseksiyonlara da müsait olarak düzenlenmiş çok amaçlı bir salona ismimin verilmiş olmasının gururunu yaşıyorum. Bu gururu bana yaşatan Rektörümüze, Dekanımıza ve Senato Kuruluna teşekkür ederim.” dedi.

 

Bu içerik 01 Aralık 2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 504 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

YENİ ÜNİVERSİTEMİZDE "END NOTE" EĞİTİMİ VERİLDİ

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından 12 Aralık 2017 tarihinde Üniversitemiz Merkez Kütüphane Konferans Salonu’nda bilimsel bilgileri toplama, saklama, paylaşma ile tez/makale yazma, atıf yapma, referans listeleri oluşturma gibi birçok özelliğiyle bilimsel araştırma sürecine yardımcı olan "EndNote" veri tabanı eğitim semineri gerçekleştirildi. Etkinliğe akademisyenler ve öğrenciler katıldı.Trak..

YENİ ÖĞRENCİMİZDEN TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞU

Türkiye Büyükler Judo Şampiyonası 07-08 Aralık 2017 tarihleri arasında Antalya’da yapıldı. 57 ilden 548 sporcu katıldığı şampiyonada Üniversitemiz Edirne Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı 2. sınıf öğrencisi Çiğdem Bora 78 kg. Türkiye Şampiyonu oldu.

YENİ TOPLU SES EĞİTİMİNDE TEMEL YAKLAŞIMLAR SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Eğitim Fakültemiz Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı seminer çalışmaları kapsamında 30 Kasım 2017 tarihinde Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Bülent Halvaşi tarafından Toplu Ses Eğitiminde Temel Yaklaşımlar Semineri gerçekleştirildi. Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı öğretim elemanları ve &ou..

YENİ “MİCROSOFT EĞİTİM ÇÖZÜMLERİ VİZYONU” PANELİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Üniversitemiz Eğitim Fakültesi bünyesinde kurulan Eğitim ve Teknoloji Topluluğu tarafından organize edilen “Microsoft Eğitim Çözümleri Vizyonu” paneli 12 Aralık 2017 tarihinde Türkan Sabancı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Panele, Eğitim ve Teknoloji Topluluğu Danışmanı Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü Araştırma Görevli..