PROF. DR. CEM UZAL'IN KATKILARIYLA ÖNEMLİ BİR KAYNAK ÇALIŞMASI

Radyasyon Onkolojisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. M. Cem Uzal ve İstanbul Üniversitesi Onkolojisi Enstitüsü Öğretim Üyelerinden Medikal Fizik Prof. Dr. Hatice Bilge Becerir ile Medikal Fizik Prof. Dr. Gönül Kemikler’in editörlüğünde, ülkemizde ileri gelen Medikal Fizik Öğretim Üyelerinin ve Uzmanlarının katılımıyla yayınlanan Türkiye Klinikleri Dergisi Radyasyon Onkolojisi “Eksternal Radyoterapi Fiziği ve Teknikleri” ile “Brakiterapi Fiziği” özel sayıları yayınlanmıştır.

Alanında bir bütün olarak yayınlanan ilk Türkçe derleme olan bu eserlerin, medikal fizik konusunda yüksek lisans ve doktora eğitimi gören öğrenciler ile radyasyon onkolojisi araştırma görevlilerinin eğitimlerine katkıda bulunması amaçlanmıştır.
 
Brakiterapi Fiziği Özel Sayısı:
Eksternal Radyoterapi Fiziği Ve Teknikleri Özel Sayısı:                                                                  http://dijitalakademi.turkiyeklinikleri.com/forward/tr-index.html?l=radyasyon-onkolojisi-ozel

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Haberler» Tüm Haberler

20. YÜZYILIN SON SOYKIRIMI: SREBRENİTSA KONFERANSI VE 100 KARİKATÜRLE SREBRENİTSA SOYKIRIMI SERGİSİ

Üniversitemiz Balkan Araştırma Enstitüsü tarafından Srebrenitsa Soykırımının 22. Yılı anısına düzenlenen 20. Yüzyılın Son Soykırımı: Srebrenitsa Konferansı ve 100 Karikatürle Srebrenitsa Soykırımı Sergisi 13 Temmuz 2017 tarihinde Balkan Kongre Merkezinde düzenlendi. Sergi açılışına ve konferansa Vali Yardımcısı Beyazıt Tanç, Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Dışişleri Bakanlığı Edirne Temsilcisi Büy&uum..

ENDONEZYA CUMHURİYETİ İSTANBUL BAŞKONSOLOSU HERRY SUDRADJAT’DAN ZİYARET

Endonezya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Herry Sudradjat ve beraberindeki heyet 19 Temmuz 2017 tarihinde Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nu makamında ziyarette etti. Bilimsel ve kültürel konuların ele alındığı görüşmede Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu “Endonezya 260 milyon nüfusu, dünyanın en büyük 16. ekonomisine sahip dost ve kardeş bir Ülke. Bizi birbirimize bağlayan tarihi bağla..

15 TEMMUZ DESTANI: 15 TEMMUZ’DA NE OLDU? ANMA PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Üniversitemiz ve Kredi Yurtlar Kurumu Edirne İl Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen “15 Temmuz Destanı: 15 Temmuz’da Ne Oldu?” adlı Anma Programı 18 Temmuz 2017 tarihinde Balkan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Eğitim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Rıdvan Canım’ın konuşmacı olduğu programa Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mümin Şahin, Kredi ve Yurtlar Kurumu Edirne İl M&u..