HEKİM ADAYLARINA İLK DERS

Tıp öğrenimine 11 Eylül 2017 tarihinde gerçekleştirilen Beyaz Önlük Töreni ile başlayan Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencilerine 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılının ilk dersini Rektör Vekili Prof. Dr. Cem Uzun, Uyum Programı kapsamında 12 Eylül 2017 tarihinde Ratip Kazancıgil Derslik Binasında verdi. Derste Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Muzaffer Demir de bulundu.

Prof. Dr. Cem Uzun “33 sene önce ben de sizler gibi tıp eğitimine başladım. Sizler Trakya Üniversitesini seçen şanslı öğrencilersiniz. Hepinize hoş geldiniz diyor bundan sonraki eğitim hayatınızda da başarılar diliyorum” diyerek söze başladı. Ardından Edirne’yi ve Üniversitemizi öğrencilere tanıtan Rektör Vekili Edirne’nin tarihte tıp eğitimi alanında önemli bir yeri olduğunu söyleyerek II. Bayezid Külliyesi’nin öneminden bahsetti. Rektör Vekili, zamanının en önemli eğitim ve sağlık kurumu olan ve şu anda Üniversitemize bağlı Sağlık Müzesi olarak varlığını devam ettiren bu önemli eserin öğrencilerimiz tarafından mutlaka ziyaret edilmesini istedi.

Tıp biliminin sürekli geliştiğini ve buna göre hekimlerin de kendilerini sürekli güncel tutmalarının gerekliliğine değinen Prof. Dr. Cem Uzun Üniversitemizin bu amaçla yaptıklarından bahsederek Üniversitemiz kütüphanesinin 7/24 açık olduğunu vurguladı ve öğrencilerden buradan faydalanmalarını istedi.  

Öğrencilerden her zaman not tutmalarını isteyen Rektör Vekili “Kalem ve kâğıdın yerini alan bir teknoloji yok. Hocalarınızla konuşurken sürekli not tutun. Bunlar sizin düşüncelerinizi şekillendirecektir. Bizim dileğimiz sizin en iyi eğitimi almanız. Bunun için sizin düşünceleriniz de önemli. Empati yapmanızı öneririm. Karşınızdaki hastayı bir yakınınız gibi düşünün. Anneniz, babanız, kardeşiniz gibi. Onlar için nasıl bir tedavi istersiniz. Onlar için nasıl bir hekim istersiniz. Bunu düşünün ve ona göre çalışın. Bu sizi en iyi hekim yapacaktır.” diyerek sözlerine devam etti.

Edirne’de medeniyetimizin izlerinden bahseden Rektör Vekili Prof. Dr. Cem Uzun Osmanlı’dan gelen bilim ve tıp eğitimi geleneğinin Üniversitemizde devam ettiğini söyleyerek üniversitemizin kalite ve akreditasyon çalışmalarına değindi. Prof. Dr. Cem Uzun “Hocalarımızın desteği ile akreditasyon çalışmalarımız tamamlanıyor. Çok kısa bir süre sonra uluslararası akreditasyon sahibi olacağız. Buradan aldığınız diploma tüm dünyada geçerli olacak. Emeği geçenlere bir kez daha teşekkür ediyorum.” dedi.

Bu içerik 12 Eylül 2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 1259 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

YENİ TETOVA ÜNİVERSİTESİNDEN ZİYARET

Makedonya Tetova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vullnet Ameti ve Dış İlişkilerden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Arber Çeliku ile birlikte 19 Eylül 2017 tarihinde Üniversitemizi ziyaret etti. Ziyarette Dış İlişkilerden Sorumlu Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Cem Uzun, Dış İlişkiler Koordinatörü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz ve Dış İlişkiler Danışmanı Prof. Dr. Hilmi İbar da katıldı. Bir sonraki toplantısı..

YENİ DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ ORYANTASYON PROGRAMI

Üniversitemiz Diş Hekimliği Fakültesine 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılında yeni kayıt olan 1. sınıf öğrencilerine yönelik oryantasyon dersi gerçekleştirildi. 18 Eylül 2017 tarihinde gerçekleştirilen programa Dekanımız Prof.Dr. Ali Kemal Özdemir, Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Özgür Er ve Yrd. Doç. Dr. Meltem Tekbaş Atay ile Fakültemiz Öğretim Üyeleri katıldı.Fakültemize yerleşen öğrencil..

YENİ REKTÖRÜMÜZ FEN VE MÜHENDİSLİK LİSANS PROGRAMLARI ZORUNLU İŞYERİ UYGULAMA EĞİTİMİ PROGRAMI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI’NA KATILDI

Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, 20 Eylül 2017 tarihinde “Sanayinin Gelişmesi ve Üretimin Desteklenmesi Amacıyla Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun”un 19. maddesinde yer alan yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde fen ve mühendislik bilimlerinde okuyan öğrencilerinin eğitimlerini uygulamalı şekilde tamamlamaları ile ilgili konuları görüşmek &uum..

YENİ İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTE ORYANTASYON PROGRAMI

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesine bu yıl yeni kayıt yaptıran öğrencilerimiz için düzenlenen oryantasyon programı kapsamında Dekan Prof. Dr. Ayhan Gençler, akademik ve idari personel ile 1.sınıf öğrencilerinin katılımı ile 20 Eylül 2017 tarihinde Prof. Dr. Fehmi Yıldız Konferans Salonu’nda tanışma ve bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda Dekan Prof. Dr. Ayhan Gençler’in öğrencilere he..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler

27
Eyl
ORYANTASYON

Düzenleyen Birim: Uzunköprü Uygulamalı Bilimler YüksekokuluTarih: 27 Eylül 2017Saat: 10.30