HAYAT AĞACIM PROJESİ FARKINDALIK ETKİNLİKLERİ

Trakya Kalkınma Ajansı’nın “2013/2014 yılı Sosyo-Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programı” kapsamında “Kültür ve Turizmin Gelişmesine, Bölgenin Tanıtımına Yönelik Girişim ve İşbirliklerinin Geliştirilmesi” öncelik alanına giren Hayat Ağacım” projesi farkındalık etkinliklerinin ilk etabı 23-26 Mart 2015 tarihleri arasında Edirne’de çeşitli okullarda öğrencilere verilen seminerler ile gerçekleştirildi.

Projenin tanıtılması amacıyla, 23 Mart 2015 tarihinde Faika Raika Şaika Erkurt Özel Eğitim Okulu ile Selimiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde, 24 Mart 2015 tarihinde Ticaret ve Sanayi Odası Ortaokulu ve Kırkpınar Ağası Alper Yazoğlu Ortaokulu’nda, 25 Mart 2015 tarihinde Edirne Sosyal Bilimler Lisesi ile Trakya Birlik İlkokulu’nda proje tanıtım etkinlikleri gerçekleştirildi. Etkinliklere öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

Proje Koordinatörü Mimarlık Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Candan Zülfikar ve Koordinatör Yardımcısı Trakya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Gökçen Bayrak Yılmaz, Proje ekibinden Biyolog Müşerref Gizerler, Peyzaj Yüksek Mimarı Deniz Gözde Ertin, Peyzaj Yüksek Mimarı Beste Karakaya, Mimarlık Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Sergun Dayan tarafından öğrencilere proje tanıtılarak ağaç ve çalılar, ağaçların işlevleri, tohum, çiçek ve meyveleri, arboretumlar, herbaryumlar ve botanik bahçeleri ile ilgili eğitimler verildi. Etkinliklerde öğrencilere eğitimlerde kullanılan sunumların yer aldığı cd, biyokalem (Ladin ağacı tohumlu) ve broşür hediye edildi.

Proje kapsamında mayıs ayı sonunda Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve ile birlikte belirlenecek okullarda farkındalık etkinlikleri kapsamında Balkan Arboretumu’nda ağaç dikim töreni gerçekleştirilecektir. Ayrıca üniversite öğrencileri için de Edirne İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ortaklığı ile belge sahibi olan kent içinde etkin tur rehberleri ve organizatörlere farkındalık etkinliği düzenlenecektir.

Hayat Ağacım Projesi ile Trakya Üniversitesi Balkan Yerleşkesi’nde kurulan, özellikle Trakya ve Balkan bitki türlerini barındıracak olan Balkan Arboretumu'nun (Canlı Ağaç Müzesi) birinci etabı tamamlanacak böylece Balkan Arboretumu’nun Edirne Turizm Rehberine yeni bir turizm destinasyonu olarak eklenmesi amaçlanmaktadır.
Bu içerik 30 Mart 2015 tarihinde yayınlandı ve toplam 1556 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

YENİ TETOVA ÜNİVERSİTESİNDEN ZİYARET

Makedonya Tetova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vullnet Ameti ve Dış İlişkilerden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Arber Çeliku ile birlikte 19 Eylül 2017 tarihinde Üniversitemizi ziyaret etti. Ziyarette Dış İlişkilerden Sorumlu Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Cem Uzun, Dış İlişkiler Koordinatörü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz ve Dış İlişkiler Danışmanı Prof. Dr. Hilmi İbar da katıldı. Bir sonraki toplantısı..

YENİ DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ ORYANTASYON PROGRAMI

Üniversitemiz Diş Hekimliği Fakültesine 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılında yeni kayıt olan 1. sınıf öğrencilerine yönelik oryantasyon dersi gerçekleştirildi. 18 Eylül 2017 tarihinde gerçekleştirilen programa Dekanımız Prof.Dr. Ali Kemal Özdemir, Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Özgür Er ve Yrd. Doç. Dr. Meltem Tekbaş Atay ile Fakültemiz Öğretim Üyeleri katıldı.Fakültemize yerleşen öğrencil..

YENİ REKTÖRÜMÜZ FEN VE MÜHENDİSLİK LİSANS PROGRAMLARI ZORUNLU İŞYERİ UYGULAMA EĞİTİMİ PROGRAMI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI’NA KATILDI

Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, 20 Eylül 2017 tarihinde “Sanayinin Gelişmesi ve Üretimin Desteklenmesi Amacıyla Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun”un 19. maddesinde yer alan yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde fen ve mühendislik bilimlerinde okuyan öğrencilerinin eğitimlerini uygulamalı şekilde tamamlamaları ile ilgili konuları görüşmek &uum..

YENİ İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTE ORYANTASYON PROGRAMI

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesine bu yıl yeni kayıt yaptıran öğrencilerimiz için düzenlenen oryantasyon programı kapsamında Dekan Prof. Dr. Ayhan Gençler, akademik ve idari personel ile 1.sınıf öğrencilerinin katılımı ile 20 Eylül 2017 tarihinde Prof. Dr. Fehmi Yıldız Konferans Salonu’nda tanışma ve bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda Dekan Prof. Dr. Ayhan Gençler’in öğrencilere he..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler

27
Eyl
ORYANTASYON

Düzenleyen Birim: Uzunköprü Uygulamalı Bilimler YüksekokuluTarih: 27 Eylül 2017Saat: 10.30