HAYAT AĞACIM PROJESİ FARKINDALIK ETKİNLİKLERİ

Trakya Kalkınma Ajansı’nın “2013/2014 yılı Sosyo-Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programı” kapsamında “Kültür ve Turizmin Gelişmesine, Bölgenin Tanıtımına Yönelik Girişim ve İşbirliklerinin Geliştirilmesi” öncelik alanına giren Hayat Ağacım” projesi farkındalık etkinliklerinin ilk etabı 23-26 Mart 2015 tarihleri arasında Edirne’de çeşitli okullarda öğrencilere verilen seminerler ile gerçekleştirildi.

Projenin tanıtılması amacıyla, 23 Mart 2015 tarihinde Faika Raika Şaika Erkurt Özel Eğitim Okulu ile Selimiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde, 24 Mart 2015 tarihinde Ticaret ve Sanayi Odası Ortaokulu ve Kırkpınar Ağası Alper Yazoğlu Ortaokulu’nda, 25 Mart 2015 tarihinde Edirne Sosyal Bilimler Lisesi ile Trakya Birlik İlkokulu’nda proje tanıtım etkinlikleri gerçekleştirildi. Etkinliklere öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

Proje Koordinatörü Mimarlık Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Candan Zülfikar ve Koordinatör Yardımcısı Trakya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Gökçen Bayrak Yılmaz, Proje ekibinden Biyolog Müşerref Gizerler, Peyzaj Yüksek Mimarı Deniz Gözde Ertin, Peyzaj Yüksek Mimarı Beste Karakaya, Mimarlık Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Sergun Dayan tarafından öğrencilere proje tanıtılarak ağaç ve çalılar, ağaçların işlevleri, tohum, çiçek ve meyveleri, arboretumlar, herbaryumlar ve botanik bahçeleri ile ilgili eğitimler verildi. Etkinliklerde öğrencilere eğitimlerde kullanılan sunumların yer aldığı cd, biyokalem (Ladin ağacı tohumlu) ve broşür hediye edildi.

Proje kapsamında mayıs ayı sonunda Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve ile birlikte belirlenecek okullarda farkındalık etkinlikleri kapsamında Balkan Arboretumu’nda ağaç dikim töreni gerçekleştirilecektir. Ayrıca üniversite öğrencileri için de Edirne İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ortaklığı ile belge sahibi olan kent içinde etkin tur rehberleri ve organizatörlere farkındalık etkinliği düzenlenecektir.

Hayat Ağacım Projesi ile Trakya Üniversitesi Balkan Yerleşkesi’nde kurulan, özellikle Trakya ve Balkan bitki türlerini barındıracak olan Balkan Arboretumu'nun (Canlı Ağaç Müzesi) birinci etabı tamamlanacak böylece Balkan Arboretumu’nun Edirne Turizm Rehberine yeni bir turizm destinasyonu olarak eklenmesi amaçlanmaktadır.
Bu içerik 30 Mart 2015 tarihinde yayınlandı ve toplam 1639 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

2017-2018 AKADEMİK YILI AÇILIŞ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Üniversitemiz 2017 – 2018 Akademik Yılı Açılış Töreni 14 Kasım 2017 tarihinde Balkan Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi. Açılışa Vali Vekili Mustafa Karslıoğlu, Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Savran, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Dışişleri Bakanlığı Edirne Temsilcisi Büyükelçi Murat Ahmet Yörük, , Rektör Yardımcılarımız Prof..

YENİ SRİ LANKA DEMOKRATİK SOSYALİST CUMHURİYETİ VE ÇEKYA ANKARA BÜYÜKELÇİLERİ'NDEN ÜNİVERSİTEMİZE ZİYARET

Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Pakeer Mohiden Amza, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Bağcı ile birlikte 17 Kasım 2017 tarihinde Üniversitemiz İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’nde düzenlenen “Sri Lanka- Türkiye İlişkileri” adlı konferansa katıldı. Konferansın tamamlanmasının ardından Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti Ankara B&..

YENİ SRİ LANKA VE TÜRKİYE İLİŞKİLERİ KONFERANSI GERÇEKLEŞTİ

“Sri Lanka ve Türkiye İlişkileri” adlı konferans Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İsmail Hakkı İnan Konferans Salonu’nda 17 Kasım 2017 tarihinde gerçekleştirildi. Konferansa Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Pakeer Mohıdeen Amza, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, akademisyen ve öğrenciler katıldı.   S..

MİNİK MAKER’LAR İŞ BAŞINDA

Türk Ekonomi Bankası (TEB), “Minik Maker’ler İş Başında” projesi kapsamında, Edirne Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Salih Akbulut ve Şube Müdürü Mustafa Şahin, KÜSİ İl Temsilcisi ve Trakya Teknopark Yönetim Kurulu Başkan Vekili Yard. Doç. Dr. Oğuzhan Erdem, KOSGEB İl Müdürü Veysel Vural ve Trakya Teknopark Genel Müdürü Barış Kocabıyık Edirneli çocuklarla biraraya geldi..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler

23
Kas
1. ULUSLARARASI SAĞLIK BİLİMLERİ KONGRESİ

Kongre Erken Kayıt Tarihi  5 Kasım 2017 ve öncesiKongre Geç Kayıt Tarihi    5 Kasım 2017 sonrasıBildiri/Poster Son Gönderme Tarihi  5 Kasım 2017Bildiri/Poster Değerlendirme Sonuçları   10 Kasım 2017