EDİRNE AÇIK HAVA AMFİSİ GELECEĞİN MİMARLARINI YETİŞTİRİYOR

Osmanlı mimarisinin başlangıcından sonuna kadar gerçekleşen süreçte ortaya konan köprü, cami, külliye, kervansaray gibi eşsiz örneklerini bünyesinde barındıran Edirne, Türkiye'nin dört bir yanından gelen Mimarlık Fakültesi öğrencilerinin ufkunu açıyor. 

Açılışı Mimarlık Fakültesinde yapılan Trakya Üniversitesi Rektörlüğü, Edirne Valiliği ve Trakya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi iş birliğinde 11-15 Eylül 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilen "Kültür Mirası" konulu workshop çalışmasına tüm Türkiye'de 100'ün üzeerinde mimarlık fakültesi öğrencisi başvururken bunlardan sadece 40'ı kabul edildi. Gerçekleştirilecek olan eğitimde öğrenciler yarım gün teorik, yarım gün uygulamalı olarak Edirne'nin tarihini tanıma imkanı bulacaklar.

Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Sennur Akansel, Kültür Mirası çalıştayına gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirerek gerçekleştirdiği açılış konuşmasında çalıştay hakkında bilgi vererek öğrencilerin bünyesinde barındırdığı mimari eserlerin eşsizliğinden dolayı Edirne'yi yaşayarak öğrenebileceklerini,  Edirne’nin tarihi kültürel mirası bakımından büyük bir zenginliğe sahip olduğunu, mimarlık okuyanlar için bu kültürel zenginliklerin artı değer olduğunu vurguladı. Doç Dr. Aksel çalıştay sonunda atölyelerden çıkacak ürünlerin kentin turizm anlamındaki tanıtımına katkı sağlayacağını ifade etti.

"Kültür Mirası" konulu workshop Ülkemizden 25 farklı fakülteden 40 öğrencinin katılımı ile 11-15 Eylül tarihlerinde gerçekleştiriliyor. Öğrencilerimize bu workshop ile Edirne’nin sahip olduğu kültürel miras tanıtılacak ve öğrencilerimizin tarihi yapılar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmaları sağlanacaktır. Öğrenciler, teorik bilgilerin yanı sıra hocalar eşliğinde alanda yapılacak incelemeler ile tarihi yapılar hakkında detaylı bilgi edinecekler. Ayrıca workshopta mimari temsil alternatiflerini ifade eden kartpostal, afiş ve broşür tasarımlarının gerçekleştirileceği atölye çalışması yürütülecektir.

Edirne Valiliği ve Üniversitemiz iş birliğinde gerçekleştirilen bu workshopun tüm masrafları Edirne Valiliği tarafından karşılanırken öğrenciler alanında uzman hocalarımızdan bilgi alacaklar ve Edirne'yi yaşayacaklar. 
Bu içerik 11 Eylül 2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 648 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

2017-2018 AKADEMİK YILI AÇILIŞ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Üniversitemiz 2017 – 2018 Akademik Yılı Açılış Töreni 14 Kasım 2017 tarihinde Balkan Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi. Açılışa Vali Vekili Mustafa Karslıoğlu, Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Savran, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Dışişleri Bakanlığı Edirne Temsilcisi Büyükelçi Murat Ahmet Yörük, , Rektör Yardımcılarımız Prof..

YENİ SRİ LANKA DEMOKRATİK SOSYALİST CUMHURİYETİ VE ÇEKYA ANKARA BÜYÜKELÇİLERİ'NDEN ÜNİVERSİTEMİZE ZİYARET

Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Pakeer Mohiden Amza, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Bağcı ile birlikte 17 Kasım 2017 tarihinde Üniversitemiz İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’nde düzenlenen “Sri Lanka- Türkiye İlişkileri” adlı konferansa katıldı. Konferansın tamamlanmasının ardından Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti Ankara B&..

YENİ SRİ LANKA VE TÜRKİYE İLİŞKİLERİ KONFERANSI GERÇEKLEŞTİ

“Sri Lanka ve Türkiye İlişkileri” adlı konferans Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İsmail Hakkı İnan Konferans Salonu’nda 17 Kasım 2017 tarihinde gerçekleştirildi. Konferansa Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Pakeer Mohıdeen Amza, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, akademisyen ve öğrenciler katıldı.   S..

MİNİK MAKER’LAR İŞ BAŞINDA

Türk Ekonomi Bankası (TEB), “Minik Maker’ler İş Başında” projesi kapsamında, Edirne Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Salih Akbulut ve Şube Müdürü Mustafa Şahin, KÜSİ İl Temsilcisi ve Trakya Teknopark Yönetim Kurulu Başkan Vekili Yard. Doç. Dr. Oğuzhan Erdem, KOSGEB İl Müdürü Veysel Vural ve Trakya Teknopark Genel Müdürü Barış Kocabıyık Edirneli çocuklarla biraraya geldi..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler

23
Kas
1. ULUSLARARASI SAĞLIK BİLİMLERİ KONGRESİ

Kongre Erken Kayıt Tarihi  5 Kasım 2017 ve öncesiKongre Geç Kayıt Tarihi    5 Kasım 2017 sonrasıBildiri/Poster Son Gönderme Tarihi  5 Kasım 2017Bildiri/Poster Değerlendirme Sonuçları   10 Kasım 2017