EDİRNE AÇIK HAVA AMFİSİ GELECEĞİN MİMARLARINI YETİŞTİRİYOR

Osmanlı mimarisinin başlangıcından sonuna kadar gerçekleşen süreçte ortaya konan köprü, cami, külliye, kervansaray gibi eşsiz örneklerini bünyesinde barındıran Edirne, Türkiye'nin dört bir yanından gelen Mimarlık Fakültesi öğrencilerinin ufkunu açıyor. 

Açılışı Mimarlık Fakültesinde yapılan Trakya Üniversitesi Rektörlüğü, Edirne Valiliği ve Trakya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi iş birliğinde 11-15 Eylül 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilen "Kültür Mirası" konulu workshop çalışmasına tüm Türkiye'de 100'ün üzeerinde mimarlık fakültesi öğrencisi başvururken bunlardan sadece 40'ı kabul edildi. Gerçekleştirilecek olan eğitimde öğrenciler yarım gün teorik, yarım gün uygulamalı olarak Edirne'nin tarihini tanıma imkanı bulacaklar.

Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Sennur Akansel, Kültür Mirası çalıştayına gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirerek gerçekleştirdiği açılış konuşmasında çalıştay hakkında bilgi vererek öğrencilerin bünyesinde barındırdığı mimari eserlerin eşsizliğinden dolayı Edirne'yi yaşayarak öğrenebileceklerini,  Edirne’nin tarihi kültürel mirası bakımından büyük bir zenginliğe sahip olduğunu, mimarlık okuyanlar için bu kültürel zenginliklerin artı değer olduğunu vurguladı. Doç Dr. Aksel çalıştay sonunda atölyelerden çıkacak ürünlerin kentin turizm anlamındaki tanıtımına katkı sağlayacağını ifade etti.

"Kültür Mirası" konulu workshop Ülkemizden 25 farklı fakülteden 40 öğrencinin katılımı ile 11-15 Eylül tarihlerinde gerçekleştiriliyor. Öğrencilerimize bu workshop ile Edirne’nin sahip olduğu kültürel miras tanıtılacak ve öğrencilerimizin tarihi yapılar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmaları sağlanacaktır. Öğrenciler, teorik bilgilerin yanı sıra hocalar eşliğinde alanda yapılacak incelemeler ile tarihi yapılar hakkında detaylı bilgi edinecekler. Ayrıca workshopta mimari temsil alternatiflerini ifade eden kartpostal, afiş ve broşür tasarımlarının gerçekleştirileceği atölye çalışması yürütülecektir.

Edirne Valiliği ve Üniversitemiz iş birliğinde gerçekleştirilen bu workshopun tüm masrafları Edirne Valiliği tarafından karşılanırken öğrenciler alanında uzman hocalarımızdan bilgi alacaklar ve Edirne'yi yaşayacaklar. 
Bu içerik 11 Eylül 2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 574 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

YENİ TETOVA ÜNİVERSİTESİNDEN ZİYARET

Makedonya Tetova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vullnet Ameti ve Dış İlişkilerden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Arber Çeliku ile birlikte 19 Eylül 2017 tarihinde Üniversitemizi ziyaret etti. Ziyarette Dış İlişkilerden Sorumlu Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Cem Uzun, Dış İlişkiler Koordinatörü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz ve Dış İlişkiler Danışmanı Prof. Dr. Hilmi İbar da katıldı. Bir sonraki toplantısı..

YENİ DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ ORYANTASYON PROGRAMI

Üniversitemiz Diş Hekimliği Fakültesine 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılında yeni kayıt olan 1. sınıf öğrencilerine yönelik oryantasyon dersi gerçekleştirildi. 18 Eylül 2017 tarihinde gerçekleştirilen programa Dekanımız Prof.Dr. Ali Kemal Özdemir, Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Özgür Er ve Yrd. Doç. Dr. Meltem Tekbaş Atay ile Fakültemiz Öğretim Üyeleri katıldı.Fakültemize yerleşen öğrencil..

YENİ REKTÖRÜMÜZ FEN VE MÜHENDİSLİK LİSANS PROGRAMLARI ZORUNLU İŞYERİ UYGULAMA EĞİTİMİ PROGRAMI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI’NA KATILDI

Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, 20 Eylül 2017 tarihinde “Sanayinin Gelişmesi ve Üretimin Desteklenmesi Amacıyla Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun”un 19. maddesinde yer alan yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde fen ve mühendislik bilimlerinde okuyan öğrencilerinin eğitimlerini uygulamalı şekilde tamamlamaları ile ilgili konuları görüşmek &uum..

YENİ İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTE ORYANTASYON PROGRAMI

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesine bu yıl yeni kayıt yaptıran öğrencilerimiz için düzenlenen oryantasyon programı kapsamında Dekan Prof. Dr. Ayhan Gençler, akademik ve idari personel ile 1.sınıf öğrencilerinin katılımı ile 20 Eylül 2017 tarihinde Prof. Dr. Fehmi Yıldız Konferans Salonu’nda tanışma ve bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda Dekan Prof. Dr. Ayhan Gençler’in öğrencilere he..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler

27
Eyl
ORYANTASYON

Düzenleyen Birim: Uzunköprü Uygulamalı Bilimler YüksekokuluTarih: 27 Eylül 2017Saat: 10.30