BİYOLOJİ BÖLÜMÜ 2016-2017 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI DOĞA EĞİTİMİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Türkiye’nin yedi akredeite Biyoloji bölümünden biri olan Üniversitemiz Fen Fakültesi Biyoloji Bölümünün Doğa Eğitimi Dersi kapsamında öğrenciler derslerde gördükleri teorik bilgileri doğal ortamlarda pratiğe dökme imkanı buldular.  Tatlı su, deniz ve orman ekosistemlerinin yer aldığı Keşan-Enez-İpsala ilçelerinde gerçekleştirilen eğitim, kendi alanlarında uzman öğretim elamanlarından    Prof. Dr. Murat Yurtcan, Doç. Dr. Hüseyin Güher, Yrd. Doç. Dr. Beytullah Özkan,  Yrd. Doç. Dr. Mustafa Kaya,  Yrd. Doç. Dr. Necmettin Güler  katılımlarıyla yapıldı.

Öğrenciler 7 gün süreyle bu ekosistemlerde yer alan canlıları ve bu canlılar arasındaki ilişkileri doğal ortamlarda incelerken insan aktivitesi sonunda oluşan ya da oluşabilecek sorunların ekosistemler ve ekosistemlerde yaşayan canlılar üzerindeki etkilerini incelediler.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Haberler» Tüm Haberler

20. YÜZYILIN SON SOYKIRIMI: SREBRENİTSA KONFERANSI VE 100 KARİKATÜRLE SREBRENİTSA SOYKIRIMI SERGİSİ

Üniversitemiz Balkan Araştırma Enstitüsü tarafından Srebrenitsa Soykırımının 22. Yılı anısına düzenlenen 20. Yüzyılın Son Soykırımı: Srebrenitsa Konferansı ve 100 Karikatürle Srebrenitsa Soykırımı Sergisi 13 Temmuz 2017 tarihinde Balkan Kongre Merkezinde düzenlendi. Sergi açılışına ve konferansa Vali Yardımcısı Beyazıt Tanç, Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Dışişleri Bakanlığı Edirne Temsilcisi Büy&uum..

ENDONEZYA CUMHURİYETİ İSTANBUL BAŞKONSOLOSU HERRY SUDRADJAT’DAN ZİYARET

Endonezya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Herry Sudradjat ve beraberindeki heyet 19 Temmuz 2017 tarihinde Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nu makamında ziyarette etti. Bilimsel ve kültürel konuların ele alındığı görüşmede Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu “Endonezya 260 milyon nüfusu, dünyanın en büyük 16. ekonomisine sahip dost ve kardeş bir Ülke. Bizi birbirimize bağlayan tarihi bağla..

15 TEMMUZ DESTANI: 15 TEMMUZ’DA NE OLDU? ANMA PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Üniversitemiz ve Kredi Yurtlar Kurumu Edirne İl Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen “15 Temmuz Destanı: 15 Temmuz’da Ne Oldu?” adlı Anma Programı 18 Temmuz 2017 tarihinde Balkan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Eğitim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Rıdvan Canım’ın konuşmacı olduğu programa Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mümin Şahin, Kredi ve Yurtlar Kurumu Edirne İl M&u..