8.BALKAN SOSYAL BİLİMLER KONGRESİ KÖSTENCEDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Trakya Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Nişantaşı Üniversitesi, Ahmet Yesevi ve Ovidius Üniversitesinin ortak olarak düzenlediği 8.Balkan Sosyal Bilimler Kongresi Köstence’de gerçekleştirildi. Kongreye TİKA, Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı, TÜBAV, TÜRKSOY gibi kuruluşlar da destek verdiler.

Üniversitemizden akademisyenlerin katıldığı 8.Balkan Sosyal Bilimler Kongresine Türkiye ve Romanya’dan yoğun ilgi vardı. Kongre Antropoloji ve Tarih; Dil, Kültür, Din; Edebiyat; Eğitim; Ekonomi ve Maliye; Girişimcilik ve İşletme; Hukuk; İletişim; Sağlık, Spor, Turizm; Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi; Sosyoloji ve Felsefe; Uluslararası İlişkiler ve Yönetim ve Yönetim Bilişim Sistemleri olmak üzere 13 konu başlığından oluştu. Ayrıca Kongrede Yöntembilimi Çalıştayı da gerçekleştirildi.

Rektörümüz tüm Üniversiteler adına yaptığı konuşmada, Köstence Türklerin Romanya’da en fazla yaşadığı bölge olduğunu vurgulayarak, Trakya Üniversitesi’nin Balkanlarda yapılan her türlü gerek kültürel gerekse akademik etkinliklerde destek olmaktan ve öncülük etmekten büyük gurur duyduğunu ifade etti. Daha sonra Köstence Başkonsolosu Sayın Uygar M. Sertel Türk nüfusunun en yoğun yaşadığı bu bölgede Türk Üniversitelerini görmekten mutlu olduğunu belirtti. Son olarak da Kongreye misafir olarak katılan Makedonya Vizyon Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Fadıl Hoca Türkiye dışında tek Türkçe eğitim veren üniversite olmaktan gurur duyduğunu belirterek, kongrenin gerçekleştirilmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Kongre Dönem Koordinatörü Gazi Üniversitesinden Prof. Dr. Enver Aydoğan ve Sakarya Üniversitesinden Kongre Koordinatörü Prof.Dr. Recai Coşkun, kongreye verdiği katkılardan dolayı Rektörümüz Prof.Dr. Erhan Tabakoğlu’na plaket verdi.
Bu içerik 11 Eylül 2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 385 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

YENİ TETOVA ÜNİVERSİTESİNDEN ZİYARET

Makedonya Tetova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vullnet Ameti ve Dış İlişkilerden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Arber Çeliku ile birlikte 19 Eylül 2017 tarihinde Üniversitemizi ziyaret etti. Ziyarette Dış İlişkilerden Sorumlu Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Cem Uzun, Dış İlişkiler Koordinatörü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz ve Dış İlişkiler Danışmanı Prof. Dr. Hilmi İbar da katıldı. Bir sonraki toplantısı..

YENİ DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ ORYANTASYON PROGRAMI

Üniversitemiz Diş Hekimliği Fakültesine 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılında yeni kayıt olan 1. sınıf öğrencilerine yönelik oryantasyon dersi gerçekleştirildi. 18 Eylül 2017 tarihinde gerçekleştirilen programa Dekanımız Prof.Dr. Ali Kemal Özdemir, Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Özgür Er ve Yrd. Doç. Dr. Meltem Tekbaş Atay ile Fakültemiz Öğretim Üyeleri katıldı.Fakültemize yerleşen öğrencil..

YENİ REKTÖRÜMÜZ FEN VE MÜHENDİSLİK LİSANS PROGRAMLARI ZORUNLU İŞYERİ UYGULAMA EĞİTİMİ PROGRAMI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI’NA KATILDI

Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, 20 Eylül 2017 tarihinde “Sanayinin Gelişmesi ve Üretimin Desteklenmesi Amacıyla Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun”un 19. maddesinde yer alan yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde fen ve mühendislik bilimlerinde okuyan öğrencilerinin eğitimlerini uygulamalı şekilde tamamlamaları ile ilgili konuları görüşmek &uum..

YENİ İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTE ORYANTASYON PROGRAMI

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesine bu yıl yeni kayıt yaptıran öğrencilerimiz için düzenlenen oryantasyon programı kapsamında Dekan Prof. Dr. Ayhan Gençler, akademik ve idari personel ile 1.sınıf öğrencilerinin katılımı ile 20 Eylül 2017 tarihinde Prof. Dr. Fehmi Yıldız Konferans Salonu’nda tanışma ve bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda Dekan Prof. Dr. Ayhan Gençler’in öğrencilere he..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler

27
Eyl
ORYANTASYON

Düzenleyen Birim: Uzunköprü Uygulamalı Bilimler YüksekokuluTarih: 27 Eylül 2017Saat: 10.30