8.BALKAN SOSYAL BİLİMLER KONGRESİ KÖSTENCEDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Trakya Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Nişantaşı Üniversitesi, Ahmet Yesevi ve Ovidius Üniversitesinin ortak olarak düzenlediği 8.Balkan Sosyal Bilimler Kongresi Köstence’de gerçekleştirildi. Kongreye TİKA, Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı, TÜBAV, TÜRKSOY gibi kuruluşlar da destek verdiler.

Üniversitemizden akademisyenlerin katıldığı 8.Balkan Sosyal Bilimler Kongresine Türkiye ve Romanya’dan yoğun ilgi vardı. Kongre Antropoloji ve Tarih; Dil, Kültür, Din; Edebiyat; Eğitim; Ekonomi ve Maliye; Girişimcilik ve İşletme; Hukuk; İletişim; Sağlık, Spor, Turizm; Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi; Sosyoloji ve Felsefe; Uluslararası İlişkiler ve Yönetim ve Yönetim Bilişim Sistemleri olmak üzere 13 konu başlığından oluştu. Ayrıca Kongrede Yöntembilimi Çalıştayı da gerçekleştirildi.

Rektörümüz tüm Üniversiteler adına yaptığı konuşmada, Köstence Türklerin Romanya’da en fazla yaşadığı bölge olduğunu vurgulayarak, Trakya Üniversitesi’nin Balkanlarda yapılan her türlü gerek kültürel gerekse akademik etkinliklerde destek olmaktan ve öncülük etmekten büyük gurur duyduğunu ifade etti. Daha sonra Köstence Başkonsolosu Sayın Uygar M. Sertel Türk nüfusunun en yoğun yaşadığı bu bölgede Türk Üniversitelerini görmekten mutlu olduğunu belirtti. Son olarak da Kongreye misafir olarak katılan Makedonya Vizyon Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Fadıl Hoca Türkiye dışında tek Türkçe eğitim veren üniversite olmaktan gurur duyduğunu belirterek, kongrenin gerçekleştirilmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Kongre Dönem Koordinatörü Gazi Üniversitesinden Prof. Dr. Enver Aydoğan ve Sakarya Üniversitesinden Kongre Koordinatörü Prof.Dr. Recai Coşkun, kongreye verdiği katkılardan dolayı Rektörümüz Prof.Dr. Erhan Tabakoğlu’na plaket verdi.
Bu içerik 11 Eylül 2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 447 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

2017-2018 AKADEMİK YILI AÇILIŞ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Üniversitemiz 2017 – 2018 Akademik Yılı Açılış Töreni 14 Kasım 2017 tarihinde Balkan Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi. Açılışa Vali Vekili Mustafa Karslıoğlu, Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Savran, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Dışişleri Bakanlığı Edirne Temsilcisi Büyükelçi Murat Ahmet Yörük, , Rektör Yardımcılarımız Prof..

YENİ SRİ LANKA DEMOKRATİK SOSYALİST CUMHURİYETİ VE ÇEKYA ANKARA BÜYÜKELÇİLERİ'NDEN ÜNİVERSİTEMİZE ZİYARET

Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Pakeer Mohiden Amza, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Bağcı ile birlikte 17 Kasım 2017 tarihinde Üniversitemiz İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’nde düzenlenen “Sri Lanka- Türkiye İlişkileri” adlı konferansa katıldı. Konferansın tamamlanmasının ardından Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti Ankara B&..

YENİ SRİ LANKA VE TÜRKİYE İLİŞKİLERİ KONFERANSI GERÇEKLEŞTİ

“Sri Lanka ve Türkiye İlişkileri” adlı konferans Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İsmail Hakkı İnan Konferans Salonu’nda 17 Kasım 2017 tarihinde gerçekleştirildi. Konferansa Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Pakeer Mohıdeen Amza, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, akademisyen ve öğrenciler katıldı.   S..

MİNİK MAKER’LAR İŞ BAŞINDA

Türk Ekonomi Bankası (TEB), “Minik Maker’ler İş Başında” projesi kapsamında, Edirne Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Salih Akbulut ve Şube Müdürü Mustafa Şahin, KÜSİ İl Temsilcisi ve Trakya Teknopark Yönetim Kurulu Başkan Vekili Yard. Doç. Dr. Oğuzhan Erdem, KOSGEB İl Müdürü Veysel Vural ve Trakya Teknopark Genel Müdürü Barış Kocabıyık Edirneli çocuklarla biraraya geldi..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler

23
Kas
1. ULUSLARARASI SAĞLIK BİLİMLERİ KONGRESİ

Kongre Erken Kayıt Tarihi  5 Kasım 2017 ve öncesiKongre Geç Kayıt Tarihi    5 Kasım 2017 sonrasıBildiri/Poster Son Gönderme Tarihi  5 Kasım 2017Bildiri/Poster Değerlendirme Sonuçları   10 Kasım 2017