7/24 AÇIK KÜTÜPHANEMİZE BÜYÜK İLGİ

Merkez Kütüphanemiz 2012 yılından beri sürdürülen ve Balkanlarda ilk olma özelliğini taşıyan 7/24 Açık Kütüphane hizmeti ile 2016-2017 Eğitim Öğretim yılında da öğrenciler ve akademisyenler tarafından yoğun ilgi gördü. Bu dönemde 676.178 kullanıcı ziyareti ile Edirne nüfusunun dört katına ulaşılması yaşanan talebi gözler önüne serdi. Bu dönemde ödünç materyal sayısı 41.256’ya, aktif kullanıcı sayısı da 18.588’e yükseldi.

Satın alma ve bağışlarla sürekli genişleyen Kütüphanemiz arşivinde şu an 121.980 basılı kitap, 321.986 e-kitap, 25.448 e-dergi, 6.090 basılı tez, farklı dillerde 2.100.000 e-tez, 7.747 DVD, 281 başlık elektronik Türkçe dergi ve farklı dillerde 5.500 e–gazete bulunuyor. Ayrıca üyesi olduğu TÜBİTAK, ULAKBİM ve ANKOS aracılığıyla toplamda 33 veri tabanını öğrenci ve akademisyenlerin hizmetine sunuyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Kütüphane bünyesindeki Edirne Kitaplığı ve Kent Varlığı Veri Tabanı gibi çalışmalarla da Edirne'nin kültür hayatına önemli katkılar sağladıklarını belirtti. Kütüphanelerin üniversite bünyesindeki önemine değinen Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Merkez Kütüphanenin hizmetlerindeki artışı memnuniyetle karşıladıklarını,  kütüphane hizmetlerine büyük önem verdiklerini, önümüzdeki süreçte hizmet kalitesi ve kapasitesini daha da arttırmak için gereken çalışmaları başlatacaklarını sözlerine ekledi.

Bu içerik 03 Ağustos 2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 588 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

YENİ BASKI SANATINDA TOKSİK OLMAYAN YÖNTEM VE TEKNİKLER KONFERANS/ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Savaş Kurtuluş Çevik tarafından 08 Aralık 2017 tarihinde Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim-İş Öğretmenliğinde " Baskı Sanatında Toksik Olmayan Yöntem ve Teknikler Konferans/Çalıştayı gerçekleştirildi. Konferans sürecinde Ülk..

YENİ ÜNİVERSİTEMİZ 26. KALİTE KONGRESİ’NDE TEMSİL EDİLDİ

26. Kalite Kongresi KalDer tarafından TÜSİAD ve ZORLU iş birliğiyle 21-22 Kasım 2017 tarihlerinde İstanbul Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde gerçekleştirildi. Ana teması “Dönüşüme Liderlik” olan kongreye KalDer’in davetiyle Üniversitemizi temsilen Kalite ve Strateji Geliştirme, Uygulama ve Araştırma Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Arş. Gör. Dr. Işıl Usta katıldı. Beşiktaş Belediyesi Filarmoni Orkestrası..

HASKOVO VE EDİRNE – KÜLTÜREL VE TARİHİ DESTİNASYONLAR PROJESİ

Trakya Üniversitesi Vakfı tarafından INTERREG-IPA Bulgaristan-Türkiye Sınırötesi İşbirliği Programı kapsamında yürütülen "Haskovo ve Edirne – Kültürel ve Tarihi Destinasyonlar" isimli projenin üçüncü toplantısı 30 Kasım - 01 Aralık 2017 tarihinde Haskovo’da gerçekleştirildi.  Toplantı proje lider partneri olan Haskovo Bölgesel Kütüphanesi toplantı salonunda Bulgaristan ve T&u..

"KÜRESEL İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ VE SÜRDÜRÜLEBİLİR TARIMIN STRATEJİK ÖNEMİ" KONFERANSI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Üniversitemiz Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Genetik ve Biyoteknoloji Topluluğu tarafından gerçekleştirilen "Küresel İklim Değişikliği ve Sürdürülebilir Tarımın Stratejik Önemi" konferansı 06 Aralık 2017 tarihinde Üniversitemiz Merkez Kütüphanesi’nde gerçekleştirildi. Etkinliğe Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi ve topluluk akademik danışmanı Prof. Dr...