31 Mart 2018 tarihinde gerçekleştirilen Balkan Üniversiteler Birliği 4. Toplantısı’nda devir teslim töreni gerçekleştirildi. Tetova Üniversitesi dönem başkanlığını gerçekleştirilen törenle Selanik Aristotales Üniversitesine devretti. Aristotales Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Pericles A. Mitkas “Balkan Üniversiteler Birliği dönem başkanlığını almaktan dolayı çok mutluyuz. Balkan Ü..

Balkan Üniversiteler Birliği 4. Toplantısı Açılış Töreni  30  Mart 2018 tarihinde  Tetova Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşti. Açılışı Makedonya Meclis Başkanı Talat Xhaferi, Makedonya Eğitim ve Bilim Bakanı Doç. Dr. Arber Ademi, Tetova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vulnett Ameti ve Balkan Üniversiteler Birliği Genel Sekreteri Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu tarafından ger&c..

30-31 Mart 2018 tarihlerinde Tetova’da düzenlenen Balkan Üniversiteler Birliği 4. Toplantısında Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu  ile Makedonya Tetova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vullnet Ameti, Tuzla Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.Nermina Hadžıgrahıć, Shkodra Luigj Gurakuqi Üniversitesi Rektörü  Prof. Dr. Adem Bekteshi,  Prizren Ukshin Hoti Üniversitesi Rektörü  ..

4. Balkan Üniversiteler Birliği Toplantısı 30-31 Mart 2018 tarihlerinde Tetova Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi. BUA Rektörler Toplantısı’nda Sofya St. Kliment Ohridski Üniversitesi Eski Rektörü Prof. Dr. Ivan Ilchev tarafından Üniversitemiz 6 ve 7. Dönem Rektörü Prof. Dr. Enver Duran’a Balkan Üniversiteler Birliği Onursal Başkanlık teklifinde bulunuldu. Toplantıda Balkan Üniversiteler Birliğ..

Tetova Üniversitesi ev sahipliğinde 30-31 Mart 2018 tarihlerinde gerçekleştirilen 4. BUA Toplantısı’nda 2019-2020 Dönemi başkanlığı belirlendi. 2018 BUA Başkanı olan Selanik Aristotales Üniversitesi’nden sonra 2019 yılı BUA Başkanının Bükreş Üniversitesi olmasına oy birliği ile karar verildi. Oylama öncesinde gelecek dönem başkanlığı konusunda üniversiteler Bükreş Üniversitesi ile ilgili olarak Bükre..

30-31 Mart 2018 tarihleri arasında Tetova Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşen Balkan Üniversiteler Birliğinin 4. Toplantısının ilk günü uluslararası konferans formatında gerçekleşti. Farklı üniversitelerden çok sayıda akademisyenin farklı konu başlıklarıyla katıldığı konferans bilgi şölenine döndü. Birliğin Kalıcı Sekretarya görevini üstlenen ve Kalıcı Yönetim Kurulu üyesi olan Trakya ..

Balkan Üniversiteler Birliği üyesi üniversitelerden oluşan Türk Heyeti, Balkan Üniversiteler Birliği 4. Toplantısı öncesi 29 Mart 2018 tarihinde Uluslararası Balkan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Kocayusufoğlu’nun ev sahipliğinde bir araya geldi. Toplantıya Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak, İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörü ..

Üniversitemiz, Edirne Valiliği ve Edirne Belediyesi iş birliğinde Doğumunun 586. Yılında Edirneli Fatih Sultan Mehmed Han etkinlikleri kapsamında düzenlenen ve ünlü tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı'nın konuşmacı olarak katıldığı "Fatih ve Edirne" isimli konferans 30 Mart 2018 tarihinde Üniversitemiz ev sahipliğinde Balkan Kongre Merkezinde gerçekleştirildi. Konferansa Vali Günay Özdemir, Belediye Başkanı Recep Gürkan, ..

Üniversitemiz Keşan Hakkı Yörük Sağlık Yüksekokulu bünyesinde yapımı tamamlanan Kütüphane ile Keşan Ticaret ve Sanayi Odası ve Keşan Ticaret Borsası Öğrenci Meclisi Çalışma Ofisi açılışı 27 Mart 2018 tarihinde gerçekleştirildi. Açılışa, Edirne Valisi Günay Özdemir, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Keşan Kaymakamı Nuri Özder,&n..

Üniversitemiz Uzunköprü Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Bilek Güreşe Topluluğu, Kırkpınar Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'ndan Öğr. Gör. Fatma Keşan öncülüğünde 15-17 Mart 2018 tarihinde Antalya'da düzenlenen Türkiye Üniversiteler Bilek Güreşi Şampiyonasına katıldı. Şampiyonada, Eren Aktuylu 60 kiloda 3., Reyhan Yıldız 65 kiloda 3. ve Fatoş Çetin 60 kiloda 3. olarak dereceye girme başarıs..

Üniversitemiz ve Lüleburgaz Doğa Koleji 22 Mart Dünya Su Günü etkinlikleri kapsamında küresel sorunlara farkındalık oluşturmak amacıyla “Su ve Hayat” temalı bir resim yarışması düzenledi. Başvuruları 19 Mart 2018 tarihinde tamamlanan yarışmanın birincileri belli oldu. Ödüllerin sahiplerini bulduğu yarışmanın Seçici Kurulu’nda Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi Dr. Öğr. Üys. Kere..

Priştina Üniversitesi ve Gjokova Fehmi Agani Üniversitesi Hemşirelik ve Tıp Fakültesi akademisyenleri ile öğrencilerinden oluşan heyet 16 Mart 2018 tarihinde Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nu makamında ziyaret etti. Ziyarette Edirne İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Cengiz Kalkan, Üniversitemiz Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Müdürü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz, Sağlık Bilimleri Fakültes..