Keşan Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Keşan Ticaret ve Sanayi Odasının ortaklaşa düzenlemiş oldukları “Sigorta Acenteleri Sektör Sorunları ve Çözümleri Değerlendirme Toplantısı ve Ödül Töreni” 19 Aralık 2017 tarihinde Keşan’da gerçekleştirildi. Sigorta Acenteleri Sektör Sorunları ve Çözümleri Değerlendirme Toplantısı ve Ödül ..

Üniversitemiz Keşan Yusuf Çapraz Yüksekokulu öğrencileri Zeynep Yılmaz ve Ali Karamık, Türk Kızılayı tarafından düzenlenen ve Türkiye genelinde 127 kişinin katıldığı “Hedef 25” konulu seminere katıldı. Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Meslek Yüksekokulu öğrencileri Zeynep Yılmaz ve Ali Karamık, “Hedef 25” projesinin amacının gençleri bir araya getirip, kan bağışı hakkında farkın..

Üniversitemizin şeffaf ve katılımcı yönetim politikaları çerçevesinde bir “Öğrenci Senatosu” kuruluyor. İki ayda bir toplanacak olan senatoda öğrencilerin ihtiyaçları dile getirilerek çeşitli proje önerileri sunulacak ve gündeme ilişkin fikirler beyan edilecek. Yönetmeliği hazırlanan bu senato, Üniversite yönetimine fikirlerini ve önerilerini sunma noktasında bir iletişim platformu özell..

Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında Gençlik Ve Spor Bakanlığının desteği ve Azerbaycan Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu katılımlarıyla Trakya Uluslararası Öğrenci Derneği ile Trakya Azerbaycan Birliği tarafından düzenlenen “Azerbaycan Kültür Gecesi” etkinliği 19 Aralık 2017 tarihinde Üniversitemiz Devlet Konservatuvarı Salonu’nda gerçekleştirildi. Etkinliğe, Azerbaycan Cumhuriyeti Başkonsolo..

Kadınların iş hayatındaki istihdamının ve cinsiyetler arasında adil ve eşitlikçi fırsatların sunulmasına ilişkin farkındalığın artırılmasına yönelik olarak IC İÇTAŞ Enerji ile Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) işbirliğinde “Ver Elini Üniversite, Gelecek IC Enerji’de” sloganıyla başlatılan çalışmalar kapsamında Üniversitemiz Kariyer Merkezi tarafından 22 Kasım 2017 tarihinde Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş..

Trakya Üniversitesi Rektörlüğü tarafından INTERREG-IPA Bulgaristan-Türkiye Sınır Ötesi İş Birliği Programı kapsamında yürütülen РД02-29-253/16.08.2017 numaralı sözleşme, CB005.1.23.047 numaralı "Prevention of Risk for Sustainable Development of the Region" isimli projenin ilk toplantısı ve proje tanıtım etkinliği 23-24 Kasım 2017 tarihlerinde projenin lider partneri Burgaz Karadeniz Enstitüsü Derneği organizasyonund..

Üniversitemiz Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Abdullah Taş tarafından 14 Aralık 2017 tarihinde Hastanemiz Başhekimliği binasında bir basın toplantısı düzenlendi. Pek çok basın mensubunun katılımıyla gerçekleşen kamuoyu bilgilendirme toplantısında Hastanemiz Başhekimi Prof. Dr. Abdullah Taş, 2017 yılı içerisinde hastanemiz bünyesinde gerçekleştirilen faaliyetler ve sağlık hizmetleri hakkında bilgi vererek hizmet..

Trakya Üniversitesi ile Alexander Xhuvani Üniversitesi, Elbasan arasında yapılan ikili anlaşma kapsamında Üniversitemizde staj yapan Alexander Xhuvani Üniversitesi, Elbasan’dan 13 öğrenci için 15 Aralık 2017 tarihinde Rektörlükte sertifika töreni düzenlendi. Sertifika törenine Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Cem Uzun, Sağlık Bilimleri Fakültesi Cerrahi Hastalıkları Hemşi..

Edirne Fotoğraf Sevdalıları Derneği (EFSED) Başkanvekili Mesut Özder, Genel Sekreter Koray Ustabaşı, Sayman Mehmet Emre Bingül ve Üye Işık Şahin 13 Aralık 2017 tarihinde Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nu makamında ziyaret etti. Ziyarette dernek üyeleri yapılacak çalışmalar ve projeler hakkında Rektörümüzü bilgilendirirken bir fotoğraf sevdalısı olduğunu ve fotoğraf çekmeyi çok sevdiğini ifade eden Re..

Üniversitemiz ve Uluslararası Öğrenci Derneği iş birliğinde Gençlik Projeleri Destekleri kapsamında düzenlenen Yunanistan Ülke Tanıtım Günü etkinliği Üniversitemiz Merkez Kütüphanesi’nde gerçekleştirildi. Etkinliğe Trakya Uluslararası Öğrenci Derneği yetkilileri ile öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla başlayan etkinlikte bir konuşma gerçekleştiren Uluslararas..

Üniversitemiz Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Hayvan Dostları Topluluğu 13 Aralık 2017 tarihinde Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nu makamında ziyaret etti. Topluluk üyeleri Rektörümüze vermiş oldukları desteklerden ötürü teşekkür ederken Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Üniversite olarak özellikle sokak hayvanlarına duyarlı yaklaşım ser..

Üniversitemiz Balkan Araştırma Enstitüsü tarafından düzenlenen ve sunumunu Araştırmacı-Yazar Atilla Güler’in yaptığı “Balkan Savaşları ve Günümüze Yansımaları” adlı konferans 13 Aralık 2017 tarihinde İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Prof. Dr. Fehmi Yıldız Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Konferansa Edirne Garnizon Komutanı Tuğgeneral Salim Afgün, Üniversitemiz Rektör Yardım..