2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Dönemi "Mevlana Değişim Programı" ile Üniversitemize gelen öğrencilere yönelik 23 Aralık 2017 tarihinde Üniversitemiz Meriç Kenarı Öğrenci Sosyal Tesislerinde bir veda yemeği düzenlendi. Yemeğe, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Dış İlişkiler Kurum Koordinatörü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz, Genel Sekreter Ahmet Sezgin ve Dış İlişkiler Danışmanı Pro..

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Anadolu Ajansı'nın (AA) Yılın Fotoğrafları oylamasına katıldı. Rektör Tabakoğlu, yurt içinde ve yurt dışında çekilen fotoğrafları inceledi. Haber, yaşam ve spor kategorilerinde toplam 3 fotoğraf için oy kullandı. Tabakoğlu, "haber" kategorisinde tercihini AA foto muhabiri Kayhan Özer'e ait Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Sırbistan'ın Novi Pazar kentindeki Boşnak Milli K..

Şef Doç. Ahmet Hamdi Zafer yönetimindeki Balkan Senfoni Orkestrası tarafından düzenlenen Yeni Yıl konseri, 28 Aralık 2017 tarihinde Balkan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.  Konsere Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Vali Yardımcısı Mustafa Karslıoğlu, Vali Yardımcısı Dr. Yusuf Güler, İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, akademisyenler, öğrenciler ve sanatseverler katıldı. Yoğun ilginin olduğu konser de salona g..

Trakya Üniversiteler Birliği (TÜB) 12. Üst Kurul Toplantısı, birliğe üye dört üniversite rektörünün katılımıyla Namık Kemal Üniversitesi ev sahipliğinde 27 Aralık 2017 tarihinde Rektörlük Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıda TÜB Üst Kurul Dönem Başkanı ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, Rektörümüz Prof. Dr. ..

Üniversitemiz Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi (Hastane), sağlık hizmetlerinde kaliteyi ve memnuniyeti artırma çalışmalarına devam ediyor. Hasta, hasta yakınları ve personelin memnuniyetini artırma çalışmaları doğrultusunda Üniversitemiz Hastanesi Beslenme Hizmetlerinde görevli servis personeline 28 Aralık 2017 tarihinde Hastanemiz Akademik Personel Yemek Salonu’nda Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Do&cce..

Üniversitemiz Keşan Hakkı Yörük Sağlık Yüksekokulunda Müdürlük görevine 21 Aralık 2017 tarihinde Yrd. Doç. Dr. Hakan Akdere atandı.   Yrd. Doç. Dr. Hakan Akdere Kimdir? 04.10.1967 yılında Edirne’de doğan Yrd. Doç. Dr. Hakan Akdere, İlk, orta ve lise öğrenimini Edirne’de tamamladı. 1984 yılında Edirne Lisesi’nden mezun olan Akdere, 1992 yılında Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesinden ..

Edirne Fotoğraf Sanatı Derneği (EFOD) Halil Karabacak İleri Fotoğraf Çekim Teknikleri Atölyesi “Eski ve Yeni Edirne” adlı fotoğraf sergisi, 26 Aralık 2017 tarihinde Üniversitemiz Tıp Fakültesi Hastanesi Ana Giriş alanında açıldı. Osmanlı’ya bir asra yakın başkentlik yapmış ve Kurtuluş Savaşı sırasında çok defa düşman kuşatması ve işgali altında kalmış Edirne’nin eski ve yeni fotoğraflarından oluşan ..

Üniversitemiz Uzunköprü Meslek Yüksekokulu Doğa ve Spor Topluluğu tarafından düzenlenen ve İktisadi İdari Bilimler Fakültemiz Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fahri Türk’ün konuşmacı olarak katıldığı “Türkiye’de Sanayileşme Çabalarının Bayrak İsmi: Nuri Demirağ” adlı konferans, 21 Aralık 2017 tarihinde Uzunköprü Meslek Yüksekokulu Ersan Kocaman Konferans Salonu’nda gerçekle..

Üniversitemiz Teknopark ve TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi iş birliğinde 22 Aralık 2017 tarihinde Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Tunca Konferans Salonu’nda “Endüstri 4.0” paneli düzenlendi. Panele, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, Elektrik Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi 40. Dönem Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin Ergun Doğru, Üniversitemiz El..

Üniversitemiz Arda Meslek Yüksekokulu Laboratuvar Teknolojisi, Kimya Teknolojisi, Gıda Teknolojisi ve Yağ Endüstrisi Programları öğrencileri tarafından sektör hakkında bilgi edinmek amacıyla birtakım teknik geziler düzenlendi. Düzenlenen teknik geziler, öğrencilerin öğrenim gördüğü programlar çerçevesinde ilgili sektörlere ziyaret şeklinde gerçekleşti. Bu kapsamda Farmatek İlaç Sanayi, Sano..

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Keşan Ticaret ve Sanayi Odasının ortaklaşa düzenlemiş oldukları “Sigorta Acenteleri Sektör Sorunları ve Çözümleri Değerlendirme Toplantısı ve Ödül Töreni” 19 Aralık 2017 tarihinde Keşan’da gerçekleştirildi. Sigorta Acenteleri Sektör Sorunları ve Çözümleri Değerlendirme Toplantısı ve Ödül ..

Üniversitemiz Keşan Yusuf Çapraz Yüksekokulu öğrencileri Zeynep Yılmaz ve Ali Karamık, Türk Kızılayı tarafından düzenlenen ve Türkiye genelinde 127 kişinin katıldığı “Hedef 25” konulu seminere katıldı. Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Meslek Yüksekokulu öğrencileri Zeynep Yılmaz ve Ali Karamık, “Hedef 25” projesinin amacının gençleri bir araya getirip, kan bağışı hakkında farkın..