Trakya Üniversitesi’nde sendikalı olarak çalışan personelin özlük hakları ile ilgili çerçeve protokolüne ilişkin sendika temsilcileri ile bir araya gelen Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, “Biz burada bir aileyiz. Dolayısıyla çalışanımızı herkesten önce biz düşünürüz” dedi… Tez-Koop-İş Sendikası Edirne Şube Başkanı Mehmet Meral ve Hizmet İş Se..

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Sürdürülebilirlik Eylem Planı çerçevesinde oluşturulan TİM Sanayide Sürdürülebilirlik Bilim Komitesi üyeliğine seçildi. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle'nin ev sahipliğinde gerçekleşen Bilim Komitesi’nin ilk istişare toplantısına Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu&rsquo..

Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Alman Dili Eğitimi Ana Bilim Dalı öğretim elemanı Arş. Gör. Rahim Şentürk’ün “Almanca YDS Özgün Deneme Sınavı” kitabı Pelikan Yayınevi’nden yayımlandı. Kitabı ile ilgili açıklamalarda bulunan Arş. Gör. Rahim Şentürk “Hızla gelişen ve değişen dünyamızda yabancı bir dil bilmek alternatif değil, bir zorunluluk haline gelmiştir. Dolayısıyla g&uum..

Trakya Üniversitesi 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılı öğrenci kayıtları başarı hikâyeleri ile dikkat çekti. Kırkpınar Spor Bilimleri Fakültesinin özel yetenek sınavlarında olağanüstü başarı gösteren Muratcan Kaya, biri milli tekvandocu diğeri ise bölüm birincisi kardeşleri ile aynı okulu kazandı. Kırkpınar Spor Bilimleri Fakültesinde okumak isteyen Muratcan Kaya, girdiği yetenek sınavlarında 500 tam puan al..

Pandemi sürecinde online sergi, söyleşi, workshop gibi etkinliklerle kültür ve sanatı seyirciyle buluşturan Güzel Sanatlar Fakültesi, yüz yüze sergide yeniden sanatseverlerle bir araya geldi. Trakya Üniversitesinden ve Türkiye’nin farklı yerlerinden pek çok usta sanatçıya ait eserler “Ana Madde Su” sergisinde buluştu. Güzel Sanatlar Fakültesi, Trakya Üniversitesi İlhan Koman Resim ve Heykel M..

Trakya Üniversitesi yeni öğrenci kayıtlarında heyecan ve mutluluk aynı anda yaşanmaya devam ediyor. Tıp Fakültesini kazanan Bahadır Alp Sönmez, babası Dr. Yaşar Sönmez’in yıllar önce mezun olduğu okulda öğrenci oldu. Nitelikli ve köklü kurum kültürüne sahip Trakya Üniversitesinde aile geleneği sürdürülüyor. Tıp Fakültesi mezunu Dr. Yaşar Sönmez’in oğlu Bahadır Alp Sön..

Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde, 2015-2019 yılları arasında öğretim üyesi olarak görev yapan, Bulgaristan’ın yeni Kültür Bakanı Prof. Velislav Minekov, Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nu ziyaret etti. Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette Türkiye-Bulgaristan ilişkilerini ileriye taşıyacak iş birlikleri ve atılacak ortak adımlar görüşüldü. Bulgaristan Cumhurbaşkanı ..

Edirne Kırmızısı romanının yazarı Sabriye Cemboluk ve Şeref Kurtiş, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nu ziyaret etti. Trakya Üniversitesi tarafından bir master plan çerçevesinde kent kültürüne kazandırılma çalışmaları devam eden, geçmişte casusluk olaylarına konu olan Edirne Kırmızısı, Sabriye Cemboluk’un kaleminden sayfalara taşındı. Ceren Kitabevi’nden okuyucuları ile..

Meriç Kenarı Öğrenci Sosyal Tesisleri’nde Trakya Üniversitesi Hastanesi Erişkin Acil Servis çalışanları bir araya geldi. Rektörlük ile Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı (SKS) organizasyonuyla Trakya Üniversitesi Hastanesi Erişkin Acil Servis’te görevli doktor, hemşire ve çalışanlar motivasyon yemeğinde bir araya geldiler. Devlet Konservatuvarının da bir müzik dinletisi gerçekleştirdiği ..

Trakya Üniversitesince bu yıl 3’üncüsü düzenlenen Uluslararası Tarım, Biyoloji ve Yaşam Bilimleri Konferansı, 44 ülkeden 1.000’in üzerinde bilim insanını online olarak bir araya getirdi. Salgın sebebiyle sınırlı sayıda katılımcıyla düzenlenen konferansta dünyanın farklı ülkelerinden pek çok bilim insanı tarım ve yaşam bilimleri alanında sunumlarını çevrim içi gerçekleştirdi. Tarım,..

Trakya Üniversitesine gelerek kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler için Balkan Kongre Merkezi’nde Edirne İl Sağlık Müdürlüğü tarafından bir aşı standı kuruldu. Covid-19 ile mücadele kapsamında Trakya Üniversitesi ve Edirne İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı kayıtlarının yapıldığı Balkan Kongre Merkezi’nde aşı seferberliği başlatıldı. Edirne İl Sağlık M&..

Trakya Üniversitesi’nde 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı’nın ilk kaydını Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu gerçekleştirdi. Rektör Tabakoğlu ilk olarak, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanarak anne-babasının yolundan gidecek olan Kaan Üstündağ’ın kaydını yaptı. Trakya Üniversitesini kazanan öğrenciler için online kayıt işlemleri devam ederken dileyen öğrenciler kayıtlarını, Balkan Kon..