BUA Rektörler Toplantısı, Selanik Belediyesi Şehir Meclisi Toplantı Salonu’nda BUA Dönem Başkanı Selanik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Pericles A. Mitkas başkanlığında gerçekleşti. Rektör Prof. Dr. Mitkas ve Selanik Belediye Başkanı Yannis Boutaris, birer selamlama konuşması yaptılar.Toplantının son gününde “BUA’nın Tarihi ve Planları” adlı bir konuşma gerçekleştiren Trakya Üniversitesi Rek..

Balkan Üniversiteler Birliğinin kapsam ve çalışmalarının genişlemesi ve nitelik bakımından toplantıların akademik bir özellik içermesi amacıyla çalışmalara başlandı. Balkan Üniversiteler Birliğinin sadece Rektörler Toplantısı şeklinde olmaması, BUA’ya üye üniversitelerin dekanlarını, müdürlerini, akademisyenlerini ve hatta öğrencilerini de bir araya getirmesi yönünde yapılan vurgular ve plan..

Balkan Üniversiteler Birliği Toplantısı’nın ilk gününde gerçekleştirilen “Yükseköğretimde Kalite Kontrolü” isimli çalıştayda Türkiye Yükseköğretim Kalite Kurulu Başkanı (YÖKAK) Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Ülkemizdeki kalite ve akreditasyon süreçlerini anlattığı “Uluslararası Akreditasyon” başlıklı konuşmasıyla çalıştaya damga vurdu.Prof. Dr. Muzaffer Elmas, T&..

Balkan Üniversiteler Birliğinin Selanik ev sahipliğinde gerçekleştirilen BUA 5. Toplantısı ilk gününde BUA Yönetim Kurulu üyesi olan Dönem Başkanı Selanik Aristoteles Üniversitesi, Kalıcı Sekreterya ve Daimi Yönetim Kurulu üyesi Trakya Üniversitesi, Tetova Üniversitesi, Bükreş Üniversitesi rektörler düzeyinde ev sahibi üniversite rektörü Prof. Dr. Pericles A. Mitkas başkanlığında bir ar..

Balkan üniversiteleri arasında birlik ve beraberlik ruhuna uygun sosyal, kültürel ve akademik iş birliğini artıran, bölge sorunlarına çözüm önerileri üreten ve Balkanlarda bilimin gelişimine ışık tutan Balkan Üniversiteler Birliğinin (BUA) 5. Toplantısı Selanik Aristoteles Üniversitesi ev sahipliğinde “Birleşmiş Milletler (BM) Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinin Balkan Bölgesinde Uygulanması: &Uu..

Trakya Üniversitesi’nde, 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı uluslararası öğrenci kayıtları heyecanı yaşanıyor. Uluslararası üniversite olma hedefiyle özellikle her yıl ülke ve öğrenci sayısı bakımından önemli bir artış gösteren ve Balkanlar başta olmak üzere dünyanın farklı ülkelerindeki öğrenciler tarafından tercih edilen Trakya Üniversitesi, yabancı öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılaşma..

Trakya Üniversitesi Yönetim Kurulu, her hafta Rektörlük Binası’nda gerçekleştirdiği olağan yönetim toplantısını, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cem Uzun ve beraberindeki Yönetim Kurulu Üyeleri’nin katılımıyla Trakya Üniversitesi’nin Karaağaç Yerleşkesi’nde hizmete açılan Şerbet Evi’nde gerçekleştirdi. Kısa süre önce misafirlerini ağırlamaya başlayan Şerbet Evi&rsqu..

Türkiye’nin Müşteri Deneyimi Çözümleri Merkezi Turkcell Global Bilgi, gerçekleştirilebilecek iş birlikleri ve yeni projelerin masaya yatırılması amacıyla 26 Temmuz 2019’da Trakya Üniversitesini ziyaret etti. Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nun makamında gerçekleştirilen ziyarette Turkcell Global Bilginin Trakya Üniversitesinin gelişmiş teknolojik altyapı ve güçlü akademik kadrosu ile öze..

Trakya Üniversitesi, ikili anlaşma ve uluslararası ilişkiler çerçevesinde Üniversiteye gelen Tetova Devlet Üniversitesi Tıp Fakültesi, Eczacılık Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi öğrenci ve öğretim üyelerinden oluşan 15 kişilik grup, Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’na teşekkür ziyaretinde bulundu. Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde düzenlenen buluşmada Merkez Müdü..

Kamu-Sanayi ve Üniversite iş birliğinde Edirne’yi lokomotif şehir haline getirmek için çalışmalarına devam eden Trakya Üniversitesi yeni bir protokole daha imza attı. Küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin yanı sıra inovatif fikir sahibi gençlere de destek veren KOSGEB ile sanayiye teknolojik ve yetişmiş insan gücü alt yapısı ile büyük destek sağlayan Trakya Üniversitesi arasında 26 Tem..

Trakya Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi ve Edirne Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde ETSO üyelerine Edirne Ticaret ve Sanayi Odası'nda “Liderlik Eğitimi” verildi.Trakya Üniversitesi Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Emin Baynazoğlu, eğitmen olarak katıldığı programda Liderlerin Ortak Özellikleri, Liderlik ve Kişilik, Takım Üyelerini İkna Etme ve Yönetme, Çatı..

Trakya Üniversitesi, 2018-2019 Akademik Yılı’nda fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokullarından mezun olan öğrencilerini coşkuyla yeni yaşamlarına uğurladı. 12 Fakülte, 6 Yüksekokul ve 6 Meslek Yüksekokulu’ndan mezun öğrenciler, Trakya Üniversitesi’nin kendilerine kattığı değerler ışığında hayallerine doğru bir adım attı. Trakya Üniversitesi’nin Balkan Yerleşkesi, Ahmet T. Karadeniz Yerleşkes..