Balkanlar temasları kapsamında Kosova’nın ardından Bulgaristan’a yönelik bir program düzenleyen Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, kısa süre önde Edirne’ye gelerek yeni dönem için başarı dileklerini sunan Bulgaristan Başmüftüsü Dr. Mustafa Hacı Aliş’e Sofya’daki makamında iadeiziyarette bulundu. Görüşmede Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Dış..

Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu önderliğindeki Trakya Üniversitesi heyeti, Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da, Türkiye Cumhuriyeti Sofya Büyükelçisi Aylin Sekizkök ile bir araya geldi. Görüşmeye, Büyükelçi Aylin Sekizkök’ün eşi, Üsküp Büyükelçisi Hasan Mehmet Sekizkök de katıldı. Büyükelçilik makamında gerçekleşen iadeiziyarette, Tü..

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 82’nci yılında, Trakya Üniversitesi Ayşekadın Kampüsü’nde düzenlenen törenle anıldı. Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Edirne Valiliği tarafından Atatürk Anıtı’nda düzenlenen törene katılırken, Trakya Üniversitesi Ayşekadın Kampüsü’nde düzenlenen törene Rektör Yardımcıları Prof. Dr. ..

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Rektör Yardımcısı ve Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Murat Türkyılmaz ile Basın Danışmanı ve Özel Kalem Öğr. Gör. Kıvanç Ada’dan oluşan Trakya Üniversitesi heyeti, Kırcaali Bölge Müftüsü Beyhan Mehmed’i Kırcaali Müftülüğü’nde ziyaret ederek Bulgaristan Müslüma..

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Bulgaristan’ın Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Aziz’i makamında ziyaret etti. Ağırlıklı olarak Türk nüfusun bulunduğu Kırcaali’ye ve Belediye Başkanı Hasan Aziz’e destek olmak amacıyla gerçekleştirilen ziyarette belediye ile üniversite arasındaki iş birliklerinin daha da güçlendirilmesi için hayata geçirilecek projeler görüş&uu..

Trakya Üniversitesi’nin Kırcaali Belediyesi’ne gerçekleştirdiği ziyaret sırasında sürpriz bir de online görüşme gerçekleştirildi. Kırcaali Belediyesi’nin paydaşlarından biri olan aynı zamanda Trakya Üniversitesi ile de ortak bazı çalışmaları bulunan, Bulgaristan’ın Burgas kentinde faaliyet gösteren Burgas Free Üniversitesi yönetimi, Trakya Üniversitesi heyetini online ortamda selamladı. G&o..

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Oya Eren'in sunumuyla TRT Haber ekranlarında yayınlanan Günaydın Hafta Sonu programının canlı yayın konuğu oldu. Programda, Trakya Üniversitesi'nin Edirne Kırmızısına yönelik yürüttüğü projeleri aktaran Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, "Muhteşem Renk" olarak nitelediği Edirne Kırmızısını doğduğu topraklara geri kazandırma çalışmalarına başladıklar..

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nu makamında kabul etti. Trakya Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı ve Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Öğr. Gör. Burak İşçimen ile birlikte TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop’u ziyaret eden Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Trakya Üniversitesi’nin faaliyet ve ça..

Bir dizi ziyaret için Ankara’ya giden Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ve Genel Sekreter Yardımcısı, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Öğr. Gör. Burak İşçimen, Kamu Denetçiliği Kurumu Başdenetçisi Şeref Malkoç’u makamında ziyaret etti.Görüşmede, Trakya Üniversitesi’nin projeleri ve gelecek projeksiyonu hakkında Başdenetçi Şeref Malkoç&rsqu..

Trakya Üniversitesi ve Edirne’nin ihtiyaçları, bu ihtiyaçlar doğrultusunda geliştirilecek çözüm önerileri ile önümüzdeki dönemde hayata geçirilecek projeleri değerlendirmek üzere Ankara’da bir dizi temaslarda bulunan Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ile Genel Sekreter Yardımcısı ve Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Öğr. Gör. Burak İşç..

EDİRNE KIRMIZISI ÜRETİMİNDE KULLANILAN “RUBİA TİNCTORUM” BİTKİSİNİN YETİŞTİRİLMESİ VE ÇOĞALTILMASI ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI… Uluslararası literatürde Fransızca ismi “Rouge d’Andrinople” olarak anılan Edirne Kırmızısını kent kimliğine kazandırmak adına bilimsel, kültürel, sanatsal ve birçok alanda çalışmalar başlatan ve bu doğrultuda “Edirne Kırmızısı Stratejik Planı&rdquo..

Trakya Üniversitesi öğretim elemanlarının editör ve yazar olarak yer aldığı kitaplar yayımlandı. Trakya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sadi Uzunoğlu, Prof. Dr. Ayhan Aytaç ve Prof. Dr. Ahmet Atakişi ile Uygulamalı Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gökhan Sönmezler ile Prof. Dr. İsmail Orçun Gündüz’ün editör ve yazarı oldukları &..