Trakya Üniversitesinde “Doğu Trakya’da Tunç ve Demir Çağlarına Ait Yeni Bulgular” konulu konferans düzenlendi. Trakya Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü tarafından düzenlenen “Trakya’da Arkeoloji” konferanslarına bir yenisi daha eklendi. Kocaeli Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şengül Aydıngün’ün konuşmacı olarak katıldığı çevrim i&..

Trakya Üniversitesi Müzik Öğretmenliği öğrencisi Batı Trakyalı Batuhan Hasan, kendisinin bestelediği Dr. Sadık Ahmet Marşı’nı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde seslendirdi. Batı Trakya Türk toplumunun unutulmaz lideri Dr. Sadık Ahmet’in doğumunun 75. yılı anısına Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Konferans Salonu’nda “Doğumunun 75. Yılınd..

Trakya Üniversitesinin başarılı akademisyenleri önemli kurum ve kuruluşlarda görev almaya devam ediyor. Daha önce Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nurten Çetin’in bilim kurulu asli üyesi olarak seçildiği Atatürk Araştırma Merkezine, aynı bölümden Arş. Gör. Dr. Emre Elmas, Haberleşme Üyesi olarak seçildi. Kültür, sosyoloji, tarih, dil ve edebiyat üzerine bilims..

Trakya Üniversitesi Ağız ve Diş Sağlığı Topluluğu, Uzunköprü’de, çocuklarda ağız ve diş sağlığının önemine dikkat çekmek için tiyatro gösterisi düzenledi. Trakya Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Çocuk Diş Hekimliği Anabilim Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Neslihan Özveren’in yazıp yönettiği, Diş Hekimliği Fakültesi öğrencileri tarafından oynanan “&Cced..

Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevinç Sakarya Maden ile Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hikmet Asutay, Arş. Gör. Dr. Selma Akol Göktaş ve Arş. Gör. Rahim Şentürk’ün editörlüğünü üstlendiği "Dillerin Ülkelerarası Yolculuğu: Dr. Pia Angela Göktürk Anı Kitabı" adlı kitap yayımlandı. Trakya Üniversitesi Yayınları arasından kısa bir süre önce okuyucuyla b..

Trakya Üniversitesi Rumeli İslam ve Sanatları Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen Rumeli Konuşmaları’nın üçüncüsü “Bulgaristan’da İslam ve Müslümanlar” başlığıyla gerçekleştirildi. Moderatörlüğünü Trakya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Abdullah Taha İmamoğlu’nun gerçekleştirdiği programda Sofya Yüksek..

Trakya Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Mütercim Tercümanlık Bölümü Öğr. Gör. Dr. Ümmügülsüm Dohman’ın “Rus Sözlükbilimi” adlı kitabı yayımlandı. Edebiyat Fakültesi Öğr. Gör. Dr. Ümmügülsüm Dohman’ın yeni kitabı “Rus Sözlükbilimi” kısa bir süre önce Paradigma Akademi Yayınları aracılığıyla okuyucuyla buluştu. Başvu..

Türkiye’nin tarih alanında en köklü kurumu olan Türk Tarih Kurumu Başkanlığı, Trakya Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı’na bağlı olan Merkez Kütüphane’nin isteğine kayıtsız kalmayarak her biri birer başucu kitabı niteliği taşıyan eser bağışında bulunarak kütüphane koleksiyonunun zenginleştirilmesine katkı sağladı. 150 bine yakın basılı kitabı, veri tabanları ve &cc..

Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi tarafından “Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Mezunlarımız Anlatıyor” paneli düzenlendi. Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü tarafından organize edilen panelde üniversite öğrencileri ile çeşitli kurum ve kuruluşlarda çalışan mezunlar bir araya geldi. Mehmet Akif Ersoy Eğitim Binası Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinliğe katıla..

Trakya Üniversitesi ile Soyyiğit Gıda San. Tic. A.Ş. arasında öğrencilerimizin kariyer gelişimlerini destekleyecek iş ve staj süreçleri, sektör tanıtımı, tecrübe aktarımı ve eğitim konularını kapsayan iş birliği protokolü imzalandı. Türkiye’de 3+1 İş Yeri Eğitim Modeli’ni ilk hayata geçiren üniversitelerden biri olan Trakya Üniversitesi, iş birliklerini ve programın kapsamını genişletmeye devam ediyo..

İpsala Meslek Yüksek Okulu öğrencileri, anlamlı bir etkinliğe imza attı. Öğrenciler, özel gereksinimi olan bireyler yararına kermes düzenledi. Trakya Üniversitesi İpsala Meslek Yüksekokulu, İpsala Kaymakamlığı ve İpsala Belediyesi iş birliğinde ilçede bulunan özel bakım merkezindeki özel gereksinimi olan bireyler yararına kermes düzenlendi. İpsala Meslek Yüksekokulunda düzenlenen kermese İpsala Belediye Başkan..

Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarının “Bir Öğrenci de Sen Okut” kampanyası yararına düzenlediği Balkan Senfoni Orkestrası konseri büyük bir coşkuyla gerçekleşti. Prof. Ahmet Hamdi Zafer’in şefliğinde sahne alan Balkan Senfoni Orkestrası’na birbirinden değerli konuk sanatçılar da eşlik etti. Trakya Üniversitesi Balkan Senfoni Orkestrası tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve bilet satış..