Edirne’nin en büyük ilçelerinden biri olan ve Trakya Üniversitesi’nin, Uzunköprü Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu ve Uzunköprü Meslek Yüksekokulu olmak üzere iki biriminin bulunduğu Uzunköprü’de, yükseköğretimin geleceği, ilçenin önde gelenleriyle birlikte masaya yatırıldı. Toplantıda öğrenci sayılarındaki son durum, sorunların tespiti, öğrenci sayısının artırılma..

Yurt içi ve yurt dışında katıldığı birçok organizasyonda Trakya Üniversitesi’ni başarıyla temsil eden Devlet Konservatuvarı, konser performanslarının yanı sıra akademisyen ve öğrencilerinin başarılarıyla da gündeme gelmeye devam ediyor. Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı, her yıl dünyanın farklı şehirlerinde düzenlenen, merkezi St. Petersburg'da bulunan ve bu yıl ikincisi Alanya’da gerçekleştirilen &ld..

Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğretim üyeleri Prof. Dr. Hikmet Asutay, Dr. Öğr. Üyesi Demirali Yaşar Ergin ve Öğr. Gör. Çağlayan Karaoğlu Bircan ile Kosova Priştine Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ergin Jable tarafından derlenen “Çocuk ve Gençlik Yazınında Çokkültürcülük” adlı uluslararası bilimsel kitap, Trakya Üniversitesi yayınları arasında..

Trakya Üniversitesi’nin dönem başkanlığını üstlendiği, Türkiye'nin en aktif üniversite birliği olan Trakya Üniversiteler Birliği’nin (TÜB) 15. Alt Kurul Toplantısı, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Üye üniversitelerden Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yılmaz Çakıcı, Kırklareli Üniversitesi Rektör Yardımcısı ..

Trakya Üniversitesi Uluslararası Ticaret Topluluğu tarafından, Trakya Üniversitesi Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nda, “Uluslararası Ticaret” konulu kariyer söyleşileri programı düzenlendi. Söyleşiye, Trakya Üniversitesi Uluslararası Ticaret Topluluğu Akademik Danışmanı ve Uluslararası Ticaret Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Özgür Özdemir, Depar Group Ayakkabı San. Tic...

AK Parti Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’na makamında nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette, karşılıklı görüş alışverişinde bulunulurrken, Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Milletvekili Selahattin Minsolmaz’a ziyaret ve desteklerinden dolayı teşekkür etti. Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Milletvekili Selahattin Minsolmaz’a, Trakya Üniversitesi&rsquo..

Trakya Üniversitesi, bilimsel çalışmalarına bir yenisini daha ekleyerek her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen ve sanat tarihinin önde gelen isimlerini bir araya getiren “Ortaçağ ve Türk Dönemi Kazıları ve Sanat Tarihi Araştırmaları Sempozyumu”na ev sahipliği yapıyor. 1997 yılından bu yana, sanat tarihi alanında yapılan yeni araştırmaların tanıtılması ve tartışılmasının yanı sıra akademisyen, araştırmacı ..

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Himayelerinde Sağlık Bakanlığı tarafından düzenlenen ve dünyanın dört bir yanından katılımcıların yer aldığı, “6. Türk Tıp Dünyası Kurultayı”na katıldı. "Sağlıkta Biyoteknoloji Uygulamaları" ana temasıyla başlayan kurultayın açılışı, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'nın katılımıyla İstanbul'da ger&cc..

Trakya Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi Hemşirelik Hizmetleri Müdürlüğü, örnek bir sosyal sorumluluk projesine daha imza attı. Daha önce “Hemşirelik Haftası” kapsamında, Psikiyatri Kliniği Bahçesi ve Kadın Hastalıkları ve Doğum Polikliniği’nde, hayata geçirdikleri örnek davranış ve uygulamalarla adından söz ettiren Trakya Üniversitesi Hemşirelik Hizmetleri Müdürlü..

Trakya Üniversitesi öğrencileri toplumda farkındalık yaratacak bir çalışmaya daha imza attı. Bisiklet Topluluğu ve Eczacılık Öğrencileri Birliği tarafından organize edilen “Meme Kanseri Farkındalığı İçin Pedallıyoruz” etkinliği, 50 öğrencinin katılımı ile gerçekleşti. Trakya Üniversitesi Ayşekadın Yerleşkesi’nde toplanan öğrenciler, meme kanserine dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak ama..

Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Balkan Senfoni Orkestrası, Keşan’da unutulmaz bir konsere daha imza attı. Balkan Senfoni Orkestrası, Keşan Kaymakamlığı, Keşan Belediyesi, Trakya Üniversitesi ve Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile hayata geçirilen “Cumhuriyet Haftası Etkinlikleri” kapsamında muhteşem bir konser verdi. Keşan Belediyesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen konsere Keş..

Balkanlarda tıp eğitiminde akreditasyonun konuşulduğu ilk bilimsel etkinlik olma özelliğini taşıyan “1. Uluslararası Balkan Tıp Eğitimi Sempozyumu”, Trakya Üniversiteler Birliği’nin (TÜB) destekleriyle, dönem başkanı olan Trakya Üniversitesi ev sahipliğinde Edirne’de gerçekleştirildi. Edirne’de tıp eğitiminin başlamasının 531. yılında, eğitimin başladığı Sultan II. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi..