Uluslararası üniversite olma hedefi doğrultusunda yürüttüğü sistemli çalışmalar ve “Geleceğe Köprü” sloganıyla yola çıkan Trakya Üniversitesi, kapılarını Balkanlar’a açarak uluslararası bir projeye daha ev sahipliği yapıyor. Her geçen gün önemi artan, kuşkusuz Balkanlara can veren kurum ve yapıların başında gelen Trakya Üniversitesi, “Balkan-Türk Temel Drone Eğitimi..

Trakya Üniversitesi, Uzunköprü Ticaret ve Sanayi Odası ile Uzunköprü Ticaret Borsası arasında bilgi alışverişini güçlendirmek, Kamu-Sanayi-Üniversite (KÜSİ) iş birliğini geliştirmek ve sürdürülebilir bir diyalog sistematiği oluşturmak, üniversitede üretilen bilgiyi ticarileştirerek ülke ekonomisine katkıda bulunmak, üretim ve hizmet sektörlerinde inovasyon ve AR-GE faaliyetlerini desteklemek amac..

Trakya Üniversitesi Rektörlüğü ve Edirne Valiliği’nin iş birliğiyle Trakya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi tarafından organize edilen, 18’i Avrupa ve Balkan ülkelerinden olmak üzere toplam 40 öğrencinin katıldığı “Kültür Mirası Atölyesi”nde, “Kent İçinde Anıt” konulu atölyeler dizisini başarıyla tamamlayan öğrenciler sertifikalarını aldı. Trakya Üniversitesi M..

Trakya Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı çalışanları, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası tarafından organize edilen ve Keşan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Parlak tarafından gerçekleştirilen “Hijyen Eğitimi”ne katıldı. Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen eğitime, Trakya Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı &cce..

Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi, 2019-2020 akademik yılında eğitim-öğretime başlayan öğrenciler için “Geleneksel Beyaz Önlük Giyme Töreni” düzenledi. Balkan Kongre Merkezi’nde düzenlenen “Beyaz Önlük Giyme Töreni”nde, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanan 266 öğrenciye, mesleğin ilk adımı olan beyaz önlükleri giydirildi. Törene, Rektör Prof. Dr. ..

Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuarı 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Özel Yetenek Sınavları tamamlandı. Devlet Konservatuarı Konser Salonu’nda başlayan özel yetenek sınavlarına ülkemizin çeşitli illerinden 85 aday başvurdu. 28-29 Ağustos 2019’da İlk ve orta öğretim düzeyinde, 10-11 Eylül 2019’da lisans düzeyinde yapılan özel yetenek sınavlarında adaylar Yaylı Çalgılar Ana Sanat Dalı, Ü..

Her yıl farklı bir Balkan ülkesinde düzenlenen “Balkan Tarihi Araştırmaları Sempozyumu” bu yıl “Balkanlar'a ve Balkanlar’dan Anadolu’ya Göçler (Osmanlı'dan Cumhuriyet'e)” temasıyla 18-21 Eylül 2019 tarihlerinde, Trakya Üniversitesi ev sahipliğinde Türk Tarih Kurumu, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Osıjek Josıp Juraj Strossmayer &Uu..

AK Parti Edirne Milletvekili, MKYK Üyesi ve Sosyal Politikalar Başkan Yardımcısı Dr. Fatma Aksal ile AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe, İl Başkan Yardımcısı Mücahit Güzey, Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, İl Genel Meclis Üyeleri Halil Bayazıt ve İsmail Keleş, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’na nezaket ziyaretinde bulundu. Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette R..

Trakya Üniversitesi 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlamaları kapsamında Arda Bisiklet Derneği (ARDABİS) tarafından düzenlenen Uluslararası Üç Kapı 1. Bisiklet Festivali için gelen katılımcıları Meriç Nehri Kenarı Sosyal Tesislerinde ağırladı. Uluslararası Üç Kapı Bisiklet Festivali’ne katılan sporcular festivalin ilk günü olan 30 Ağustos’ta Trakya Üniversitesi Meriç Nehri Kenarı Sosyal Tesislerind..

Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcılığı görevine, Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Yurtcan atandı. 8 Ağustos 2016 tarihinden bu yana Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcılığı görevini yürüten Tıp Fakültesi Kulak, Burun ve Boğaz Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cem Uzun, düzenlenen törenle görevi, Prof. Dr. Murat Yurtcan’a devrett..

Ragbi Lig Milli Erkek ve Kadın Takımlarımız, Türkiye Ragbi Lig Derneği (TRLA) ve Yunanistan Ragbi Lig Derneği (GRLA) tarafından organize edilen ve Trakya Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecek müsabakalarda Ragbi’nin Avrupa’da söz sahibi ülkelerinden Yunanistan ile karşılaşacak. Avrupa Ragbi Lig Federasyonu (RLEF) gözetiminde Trakya Üniversitesi Ayşekadın Stadyumu’nda, 14 Eylül 2019’da Kadın Milli Takı..

Trakya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi tarafından her yıl düzenlenen “Edirne Açıkhava Amfisi Geleceğin Mimarlarını Yetiştiriyor: Kültür Mirası Çalıştayı” başladı. Geçmiş yıllardan farklı olarak kapılarını bu yıl yurt dışındaki üniversitelerin mimarlık fakülteleri öğrencilerine de açan çalıştay; Kosova, Arnavutluk, Makedonya ve Bosna Hersek başta olmak üzere Avrupa ve Balkan &u..