Uluslararasılaşma faaliyetleri kapsamında tüm Balkan ülkeleriyle sürekli yakın temas halinde olan Trakya Üniversitesi heyeti, Kosova ziyareti kapsamında Priştine’de önemli görüşmeler gerçekleştirdi. Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Dış İlişkiler Danışmanı Prof. Dr. Hilmi İbar, Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz ve Ö..

Vizyonunu Balkanlar olarak belirleyen ve bu doğrultuda bölge üniversiteleriyle iş birliğini artırmayı hedefleyen Trakya Üniversitesi, Kosova’nın en önemli sağlık kuruluşlarından Rezonanca Tıp Bilimleri Üniversitesi ile ikili iş birliği anlaşmasına imza attı. Tüm alanlarda sorumluluk alarak tecrübesi ve bilgisiyle Balkanların gelişimine katkı sunmak ve Türkiye ile Trakya Üniversitesinin etki alanını genişletmek için a..

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Dış İlişkiler Danışmanı Prof. Dr. Hilmi İbar, Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz ve Özel Kalem Öğr. Gör. Kıvanç Ada’dan oluşan heyet, Kosova Hasan Priştine Devlet Üniversitesi’nin daveti üzerine, üniversitenin 50. yıl kutlama törenine katılmak üzere Priştine’ye gitti. Aynı..

Kosova Yerel Yönetim Bakanı Emili Rexhepi, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’na, Kosova Cumhuriyeti’nin kurulduğu ilk günden bu yana üniversitenin bölgede hayata geçirdiği hizmetlerinden ötürü teşekkür plaketi takdim etti. Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ile birlikte Dış İlişkiler Danışmanı Prof. Dr. Hilmi İbar, Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma..

Trakya Üniversitesi tarafından hazırlanan ve Trakya Kalkınma Ajansı tarafından “2019 Yılı Mesleki ve Teknik Eğitim Destek Programı” kapsamında desteklenen “Abiye Giyimde Drapaj Tekniği ve Model Uygulama Eğitimi” projesinde sona gelindi. Edirne Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’nun teknik kapasitesi ile mesleki eğitim alt yapısının güçlendirilmesi amacıyla öğretim elemanlarına yönelik düzenlenen “Eğitici..

Trakya Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı bünyesinde kurulan “E-spor Öğrenci Topluluğu” ilk faaliyetini gerçekleştirerek kulübü üniversite öğrencilere tanıttı. Balkan Kongre Merkezi'nde birbirinden eğlenceli ve mücadele dolu müsabakaların gerçekleştiği etkinlikte çeşitli ödüller de dağıtıldı. Trakya Üniversitesi’nin e-spor ile ilgilenen öğrencil..

Trakya Üniversitesi’nde okuyan binlerce öğrenciye maddi destek verilen “Bir Öğrenci De Sen Okut” projesi, her geçen gün büyüyerek bağışçı sayısını artırıyor. Türkiye’nin en büyük medikal üretici ve ihracatçı firmalarından olan Turkuaz Sağlık, Bir Öğrenci de Sen Okut kampanyasına büyük bir destek verdi. Bağıştan duyduğu memnuniyeti ifade eden Rektör Prof. Dr. Erh..

Çeviri, çokkültürlülük, düzensiz göç gibi konularda ulusal ve uluslararası alanda birçok yayını bulunan Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Eğitimi Bölümü Alman Dili Eğitimi Anabilim Dalı Öğr. Gör. Dr. Coşkun Doğan’ın hazırladığı “Toplum Çevirmenliği Kuramdan Uygulamaya” isimli kitap Sakarya Yayıncılık tarafından yayımlandı. Toplum tercü..

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, 30 yılı aşkın süredir Trakya Üniversitesi’ne hizmet eden ve geçtiğimiz günlerde emekli olan Edebiyat Fakültesi Dekanı ve Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. İlker Alp’e, kuruma sağladığı katkı ve hizmetlerden ötürü teşekkür etti. Trakya Üniversitesi Yönetim Kurulu Toplantısı sırasında, Prof. Dr. İlker Alp’e ..

Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde kültür ve sanat rüzgârı esmeye devam ediyor. Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, yeni yılın ilk aylarında uzun süre hafızalardan silinmeyecek bir etkinliğe daha ev sahipliği yapıyor. Baskıresmin sanatında Türkiye’deki öncü isimler tarafından farklı kentlerde “Bas-Buluş” adı altında gerçekleşen özgün baskıresim ..

Trakya Üniversitesi’nin daimi genel sekreterliğini yaptığı Balkan Üniversiteler Birliği’nin (BUA) 2020 dönem başkanlığı görevini yürüten Bükreş Üniversitesi heyeti, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nu makamında ziyaret ederek, 21-23 Nisan 2020 tarihleri arasında Romanya’nın başkenti Bükreş’te yapılacak olan Balkan Üniversiteler Birliği altıncı toplantısı hakkı..

Trakya Üniversitesi, gençlerde bir farkındalık oluşturarak düzenli ve sürekli bağışçılar kazanmayı hedefleyen Türk Kızılayı’nın çağrısı kapsamında kan bağışı kampanyaları düzenlemeye devam ediyor. 2019 yılında düzenli olarak tekrarlanan kan bağışı kampanyaları 2020 yılında da aynı kararlılıkla devam ediyor. Bu doğrultuda 2020 yılının ilk kan bağışı kampanyası 19-20 Şubat tarihleri arasında Trakya..