Türkiye Cumhuriyeti ile Bulgaristan Cumhuriyeti arasında kültürel iş birliği kapsamında Edirne Valiliği ile Bulgaristan Edirne Başkonsolosluğunca organize edilen ve Üniversitemiz, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası ile Mimar Sinan Rotary kulübü katkılarıyla gerçekleştirilen Bulgaristan Stara Zagora Devlet Operasının İtalyan besteci Giacomo Puccini’ye ait “Madama Butterfly” operası 25 Nisan 2018 tarihinde Balkan Kongre Merkezi&rsqu..

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde ve Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi’nin Onursal Başkanlığında Medeniyetlerin Beşiğinde Anadolu Tıbbı sloganıyla düzenlenen ve Sağlık Bakanlığı, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi iş birliğinde 19-22 Nisan 2018 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen “Uluslararası Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Kongresi ve Fuarı&rd..

Üniversitemiz tarafından düzenlenen “10 Maddede Trakya Üniversitesinde Öğrenci Olmak” yarışması ödül töreni 25 Nisan 2018 tarihinde gerçekleştirildi. Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ödül kazanan çalışmaları değerlendirerek öğrencilerimizi tebrik etti. Rektörümüz “Oldukça yoğun ilgi gören bu yarışmamıza katılan tüm öğrencilerimize ben tek tek..

Üniversitemiz bünyesinde yer alan “Sultan II. Bayezid Külliyesi ve Sağlık Müzesi’nin 21. Açılış Yıl Dönümü” 23 Nisan 2018 tarihinde Külliyemizde gerçekleştirilen çeşitli etkinlikler kapsamında coşkuyla kutlandı. Üniversitemiz Yabancı Diller Yüksekokulu Sekreteri Rasim Sezen ve Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ali Emre Dingil’in O..

Ruse Angel Kanchev Üniversitesi Halk Sağlığı ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Sağlık Bilimleri Bölüm Başkanı Prof. Ivanichka Serbezova, Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Despina Georgieva, Dr. Öğr. Üyesi Daniela Draganova, Dr. Öğr. Üyesi Greta Koleva – Petkova; Arş. Gör. Dr. Teodora Todorova, Arş. Gör. Dr. Irinka Atanasova Hristova ve Sağlık Bilimleri Bölüm Sekreteri Stiltana Marinova ile Halk Sağlığı ve ..

Üniversitemiz Dış İlişkiler Koordinatörü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz ve Dış İlişkiler Danışmanı Prof. Dr. Hilmi İbar, 12-14 Nisan 2018 tarihleri arasında Bulgaristan Rusçuk’taki Ruse Angel Kanchev Üniversitesi ile Stara Zagora’daki Trakya Üniversitesini ziyaret ettiler.  Rusçuk Üniversitesi ziyareti kapsamında Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Juliana Popova, Sağlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Daniel B..

Dünya Hidrojen Enerjisi Konseyi Başkanı Prof. Dr. Nejat Veziroğlu ve Eşi İpsalalı Dr. Ayfer Veziroğlu’nun çalışma arkadaşları Hırvatistan Split Üniversitesi Makine ve Gemi Mühendisliği bölümünden Prof. Dr. Frano Barbır ve Doç. Dr. Sandro Nızetıc Trakya Üniversitesi Rektörlüğünün daveti ile hidrojen enerjisi çalışmaları ve diğer alanlarda iş birliği olanaklarını görüşmek iç..

Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Sultan I. Murat Devlet Hastanesi Gündüz Çocuk Bakımevi’nden Bakımevi Müdürü Fatma Özer ile öğretmenler Gülsüm Döncü ve Burcu Tuncay eşliğinde 23 öğrenciyi 20 Nisan 2018 tarihinde Rektörlükte ağırladı. Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ziyaret kapsamında öğrencile..

Üniversitemiz Keşan Meslek Yüksekokulu, Yangın Önleme ve Söndürme İç Düzenlemesi uygun olarak Keşan Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü ile Keşan Belediye Başkanlığı İtfaiye Müdürlüğü arasında düzenlenen Protokol çerçevesinde 19 Nisan 2018 tarihinde Keşan Meslek Yüksekokulu’nda yangın tatbikatı gerçekleştirildi. Tatbikat esnasında itfaiyenin siren ve okulun yangın mu..

Üniversitemiz Mimarlık ve Mühendislik Fakülteleri tarafından organize edilen ve 1988 Yılı Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi mezunlarını ağırlayan “1988 Mezunları Buluşması” 13-14 Nisan 2018 tarihlerinde Trakya Üniversitesi Ayşekadın Yerleşkesi ile Makedonya Yerleşkesinde gerçekleştirildi. Mezunlarımız, 13 Nisan 2018 tarihinde 1988 yılında Mimarlık Bölümümüzün bulunduğu Ayşekadın Yerleşkesine ger&c..

Trakya Üniversitesi Kariyer Merkezi, Edirne Valiliği ve Edirne Çalışma ve İş Kurumu iş birliğinde bu yıl 3’sü düzenlenen “Edirne İstihdam Fuarı 2018” açılış töreni 12 Nisan 2018 tarihinde Üniversitemiz ev sahipliğinde Balkan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Fuarın açılış törenine Edirne Valisi Günay Özdemir, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mümin Şahin, İŞKUR Genel M&uum..

Üniversitemiz Bilişim Hizmetleri Kalitesinin arttırılması çalışması kapsamında; Üniversitemiz Stratejik Planı’nda da öngörüldüğü üzere İnternet Ana Çıkış Hızı 700 Mbps’den 1000 Mbps’ye yükseltilmiştir. Tüm yerleşkelerimizdeki birimlerimizin mevcut İnternet Hat Hızları da bu kapsamda arttırılacaktır.