Tetova Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencilerinden oluşan misafir öğrenciler, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde aldıkları eğitimin ardından, 18 Temmuz 2018’de Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’na teşekkür ziyaretinde bulundu. Ziyarette Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Tezel, Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Murat Türkyı..

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Edirne Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı (ETSO) Recep Zıpkınkurt’u ziyaret etti. 17 Temmuz 2018’de gerçekleşen ziyarette Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Recep Zıpkınkurt’u tekrar göreve atanmasından dolayı kutlayarak başarılı bir dönemin ardından yeniden atanmasından mutluluk duyduklarını belirtti. Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu görüşmede Kamu-Üniversite-Sa..

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Karadağ Sağlık Bakanlığı’na bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaret kapsamında, Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Dış İlişkiler Koordinatörü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz ve Dış İlişkiler Danışmanı Prof. Dr. Hilmi İbar’dan oluşan heyete, Türkiye Podgoritsa Büyükelçisi Serhat Galip eşlik etti. Heyet, Karadağ Sağlık Bakan Yardımcısı ve Sağ..

Karadağ Üniversitesi’nin (University of Montenegro) davetlisi olarak, 10-12 Temmuz tarihleri arasında Karadağ’a bir ziyaret gerçekleştiren Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Türkiye Podgoritsa Büyükelçisi Serhat Galip ve Karadağ Üniversitesi (University of Montenegro) Rektörü Prof. Dr. Danilo Nikoliç ile Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Duşko Bjelica ve Prof. Dr. Durdica Perovi&cced..

Trakya Üniversitesi, Edirne’nin yanı sıra ülkemizin en büyük kültür ve spor faaliyetlerinden biri olan ve namı kıtaları aşarak tüm dünya tarafından takip edilen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ne ve koçyiğit pehlivanlara, eğitim alanında büyük bir destek veriyor. Milli sporcu kontenjanından faydalanamayan pehlivanlara sahip çıkan Trakya Üniversitesi, Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri&..

Trakya Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda akreditasyon için ilk adım atıldı. Projelendirme çerçevesinde yapılacak akreditasyon çalışmaları için TÜBAP ile imzalanan protokolün ardından, Pearson Qualifications International Türkiye Satış Danışmanı İsmail Cem Sezer, Yabancı Diller Yüksekokulu Konferans Salonu’nda 10 Temmuz 2018’de düzenlenen toplantıda akademik ve idari çalışan..

Trakya Üniversitesi Kırkpınar Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu ve Sürekli Eğitim Merkezi iş birliğinde düzenlenen “Çocuklara Özel Yaz Okulu”nda ikinci hafta geride kaldı. Geride bırakılan haftada tenis, voleybol, futsal, badminton, basketbol, judo gibi farklı spor branşlarının yanı sıra dans, eğitsel oyunlar gibi çeşitli fiziksel aktiviteler ve İngilizce derslerinin yer aldığı programda çocuklar, Trakya Üniversi..

Trakya Üniversitesi Kırkpınar Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu ile Sürekli Eğitim Merkezi iş birliğinde düzenlenen “Çocuklara Özel Yaz Okulu”na katılan 7-12 yaş grubundaki çocuklar, Trakya Üniversitesi Meriç Kenarı Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen “Mutfakta Gelişim Atölye Çalışması”na katılarak eğlenceli dakikalar geçirdi. Birbirinden farklı aktivitelerle programını..

Trakya Üniversitesi, uluslararası üniversite olma hedefi doğrultusunda yürüttüğü sistemli çalışmalar ve “Geleceğe Köprü” sloganıyla, yabancı uyruklu öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılaşmaya devam ediyor. Uluslararası öğrenci başvuruları çerçevesinde, her yıl ülke ve öğrenci sayısı bakımından önemli bir artış gösteren ve Balkanlar başta olmak üzere dünyanın ..

Trakya Üniversitesi Senatosu, “15 Temmuz Demokrasi ve Mili Birlik Günü” anma programı dolayısıyla özel bir gündemle toplandı. 16 Temmuz 2018’de Trakya Üniversitesi Rektörlük Binası Senato Salonu’ndaki toplantı, 50 tam üyenin katılımıyla gerçekleştirildi. 15 Temmuz’da yaşananları hatırlatan, hafızaların tazelenmesini sağlayan kısa film gösteriminin ardından Senato Üyeleri’nin serbes..

Bu yıl 657.’si düzenlenen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri öncesinde, Türkiye Güreş Federasyonu Asbaşkanı Mehmet Ayan, Trakya Üniversitesi öğrencileri, 656. Kırkpınar Yağlı Güreşleri Başpehlivanı İsmail Balaban’ın ikiz kardeşi ve Başpehlivan adayı Turan Balaban, eski şampiyon güreşçi, Kırkpınar Merkez Hakem Komitesi Üyesi Kenan Şimşek, Turan-İsmail Balaban kardeşlerin antrenörü Ufuk Atala..

Trakya Üniversitesi Meriç Kenarı Sosyal Tesisleri’nin gastronomi odaklı video ve fotoğrafları, sosyal medyada ilgi odağı olmaya devam ediyor. Yemekneredeyenircom Instagram hesabında daha önce yer alan paylaşımlarla hızlı bir etkileşim sağlayan tesis, bu kez “Chedar Soslu Bonfile” sunumuyla oldukça beğeni topladı. Yenilenen yüzü, akademisyenlerden ve sektörün başarılı isimlerinden oluşan uzman kadrosuyla Trakya Ü..