Trakya Üniversitesi’nin ev sahipliğinde, TBMM Başkanvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop ve KADEM Başkanı Dr. Saliha Okur Gümrükçüoğlu’nun yanı sıra Türkiye ve Balkanlar’ın siyaset, akademi ve sivil toplum alanında önde gelen isimlerinin katılımıyla, Trakya Üniversitesi ve KADEm Tekirdağ Temsilciliği iş birliğinde gerçekleştirilen “Mirasımızın İzinde: 1. Balkan-Türk Kadın Çalıştayı” ka..

“Mirasımızın İzinde: 1. Balkan-Türk Kadın Çalıştayı”, TBMM Başkanvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’un katılımıyla Edirne’de gerçekleştirildi. Trakya Üniversitesi ile Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Tekirdağ Temsilciliği işbirliğinde düzenlenen “Mirasımızın İzinde: 1. Balkan-Türk Kadın Çalıştayı”, 16 Şubat 2019’da Trakya Üniversitesi ev sahipliğinde, Edirne’de gerçek..

Trakya Üniversitesi, KADEM Tekirdağ Temsilciliği’nin iş birliği ile hayata geçirilen ve Balkanlar’daki soydaş kadınların sorunlarına çözüm önerileri sunulması amaçlanan “Mirasımızın İzinde: 1. Balkan-Türk Kadın Çalıştayı” etkinliğine ev sahipliği yapacak. Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Merkezi’nde, 16 Şubat 2019 Cumartesi günü gerçekleşecek etkinlikte, TBMM Başkanveki..

Trakya Üniversitesi’nin Gönül Elçileri-Geleceğim Sensin projesi kapsamında, Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda müzik eğitimi almaya devam eden ve kısa bir süre önce Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde bir konser veren Edirneli ilk ve ortaokul öğrencileri, Trakya Üniversitesi tarafından düzenlenen “Sosyal Çocuk Akademisi” kapsamındaki “gastronomi” ve “mimarlık&rd..

Trakya Üniversitesi, Erasmus Öğrenci Ağı (Erasmus Student Network-ESN) Türkiye Şube Başkanları Toplantısı’na (Section President Meeting-SPM) ev sahipliği yapıyor. 8-9-10 Şubat 2019 tarihlerinde Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Merkezi’nde düzenlenecek toplantının açılışı, 8 Şubat’ta, geniş bir katılım ve yoğun bir ilgiyle gerçekleşti. 2016 yılında, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı bünyes..

Trakya Üniversitesi’nin, “Kültürel Miras ve Korumacılık” temasıyla gerçekleştirdiği projelerden biri olan Sultan II. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi, 2018’i rekor ziyaretçi sayısıyla kapattı. Trakya Üniversitesi sayesinde Edirne’nin çekim merkezlerinden biri haline gelen müze, 2018 yılında toplamda 270 bin 669 ziyaretçi ağırladı. 23 Nisan 1997’de açılan Sultan II. Bayezid K&u..

Bünyesindeki tüm birimlerle, toplumun her kesimine çevre ve doğa bilimleri alanında katkı sunan ve bu alanda bir hassasiyet oluşturmak amacıyla çalışan Trakya Üniversitesi, ev sahipliğini üstlendiği “3. Uluslararası Trakya Üniversitesi Bilimsel Dergiler Sempozyumu” ile çevre duyarlılığı konusunda örnek nitelikte bir etkinliğe imza attı. Trakya Üniversitesi bilimsel dergileri başta olmak üzere akademik aland..

Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları (KLİMİK) Derneği tarafından, tüm Türkiye’den yüze yakın hekim ve araştırmacının katılımıyla Edirne’de gerçekleştirilen, “KLİMİK Hepatit Akademisi 2019” başlıklı toplantıya, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyeleri önemli katkı sağladı. Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları bünyesindeki Viral Hepatit &Ccedi..

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda gerçekleştirilen “2023 Eğitim Vizyonu Çalıştayı”na katıldı. Milli Eğitim Bakanlığı’nın talepleri doğrultusunda, Türkiye’nin 81 vilayetinde İl Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından gerçekleştirilen vizyon çalıştayları kapsamında, Edirne’de düzenlenen &ld..

Trakya Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Okan Aksu, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nin davetlisi olarak, “Blog Yazarı kimdir? Nasıl blog yazarı olunur” konulu bir seminer verdi. Akademisyen ve öğrencilerin katıldığı seminerde günümüz iletişim teknolojilerinin geldiği noktadan ve internet yayıncılığından söz edildi. İnternet yayıncılığın önemli noktaları konusunda bilgiler ve..

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendi’nin himayelerinde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın organizasyonu ile tüm Türkiye’de başlatılan “0 Atık” projesine Trakya Üniversitesi’nden önemli katkılar gelmeye devam ediyor. Trakya Üniversitesi’nde, Rektörlük Binası’na yerleştirilen ve kısa süre içerisinde tüm yerleşkelerde kullanı..

Trakya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Abbas Yahya, Makedonya Üsküp Opera ve Bale Salonu’nda bir musiki konseri verdi. Makedonya’nın akademi, siyaset, sanat ve bürokrasi dünyasının önde gelen isimlerinin katıldığı konser büyük ilgi topladı. Programda, Doç. Dr. Abbas Yahya dinleyicilere Türk Tasavvuf Musikisi’nden seçkin örnekler takdim etti. Doç. Dr. Abb..