Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Aile Hekimliği Ana Bilim Dalı öğretim üyeleri, Türkiye Aile Hekimleri Uzmanlık Derneğinin (TAHUD) Yürütme Kurulu üyeliğine seçildiler. Türkiye Aile Hekimleri Uzmanlık Derneği (TAHUD) Olağanüstü Genel Kurulu Ankara’da gerçekleştirildi. Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Aile Hekimliği Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. H. Nezih Dağdeviren ve Öğretim Üyes..

Trakya Üniversitesi Yabancı Diller Meslek Yüksekokulu ile Kariyer Merkezi’nin işbirliğiyle Kariyer Etkinliği gerçekleştirildi. Yüksekokul bünyesinde eğitim gören hazırlık sınıfı öğrencilerine yönelik, Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin de katkılarıyla çevrim içi etkinlik düzenlendi. Prof. Dr. Handan Köksal, Öğr. Gör. Dr. Ayşe Tuna ve Öğr. Gör. Dr. Fatma Bilge Atay tarafınd..

Trakya Üniversitesi Özel Yetenekliler Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Fatih Dereli, psikolojik danışman ve rehber öğretmenler ile bir araya geldi. Trakya Üniversitesi Özel Yetenekliler Eğitim Merkezinin toplantı ve etkinlikleri hız kesmeden devam ediyor. Merkez Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Fatih Dereli, Edirne Merkez’de bulunan ilkokul, ortaokul ve liselerde görev yapan psikolojik..

Trakya Üniversitesi Balkan Çalışmaları Ana Bilim Dalı Programı doktora öğrencisi Merve İstil, Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nu ziyaret ederek “Cumhuriyet’in İlanından Sonra Edirne’de Yahudi Varlığı ve Kültürü” isimli kitabını takdim etti. Paradigma Yayınlarından çıkan ve Osmanlı Devleti’ne uzun yıllar başkentlik yapan Edirne’nin kozmopolit yapısının önemli bir parçası ola..

Trakya Üniversitesi akademisyenleri Ceren Yayıncılık ve Kitabevi’nden çıkan kitaplarını Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’na takdim etti. Trakya Üniversitesi akademisyenlerinden Doç. Dr. Aziz Tekdemir, Doç. Dr. Bülent Yıldırım, Dr. Öğr. Üyesi Bülent Atalay, Öğr. Gör. Haluk Kayıcı, Arş. Gör. Dr. Emin Ünsal, Arş. Gör. Dr. Şenay Öztürk Yılmaz, Arş Gör. Muhammed Tağ ile Cere..

Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Dr. Serdar Çam, özel bir ziyaret için geldiği Edirne’de Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nu ziyaret etti. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Trakya Üniversitesinin ortak faaliyet alanları üzerine görüş alışverişinde bulunulan ziyarette, iş birliğinin geliştirilmesine yönelik çalışmalar ele alındı. Trakya..

Trakya Üniversitesi Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezinde bayrak değişimi yaşandı. Merkez Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Mehmet Kenan Terzioğlu, müdürlük görevini Prof. Dr. Hakkı Mevlüt Özcan’dan devraldı. Trakya Üniversitesinin öğrencileri ve mezunları ile sektör ve firmalar arasında köprü görevi üstlenen ve başarılı çalışmaları ile dikkat çeken Kariyer Merkezinde gö..

Trakya Üniversitesi Balkan Araştırma Enstitüsünden Dr. Öğr. Üyesi Mümin İsov ile Balkan Çalışmaları Ana Bilim Dalı doktora programı öğrencisi Ergün Hasanoğlu’nun, “Osmanlı Avrupası’nda Bölücülük Cereyanı-Makedonya Komitacılarının Anıları” adlı eseri yayımlandı. Kısa bir süre önce Selenge Yayınları tarafından okuyucuyla buluşan kitapta Damyan Gruev, Dr. Hristo Tatar&cced..

Kültür ve medeniyet değerlerinin farkında ve bilincinde olan Trakya Üniversitesi, Türk tasavvuf edebiyatı ve şiirinin güçlü sesi, sevgi ve aşk şairi ve ses bayrağımız Yunus Emre anısına “Vefatının 700. Yılında Yunus Emre Hatıra Kitabı” yayımladı. Türkçeye yaptığı hizmet herkes tarafından bilinen Yunus Emre’nin anısı yaşatılmaya devam ediliyor. Trakya Üniversitesi akademisyenleri Türk dil, k&u..

Kosova Cumhuriyeti Bölgesel Kalkınma Bakanı ve Demokratik Türk Partisi (KDTP) Genel Başkanı Fikrim Damka, beraberindeki heyet ile birlikte Ankara ziyareti öncesi Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu'nu makamında ziyaret etti. Trakya Üniversitesi, Balkanlardan özel misafirlerini ağırlamayı sürdürüyor. Tarihsel güçlü bağlara sahip olduğumuz Kosova’nın Bölgesel Kalkınma Bakanı ve KTDP Genel Başkanı Fikrim Damka, An..

Kuruluşundan bu yana 40 yılı ardında bırakan bölgenin ve ülkemizin köklü çınarı Trakya Üniversitesinde yıl boyu sürecek etkinlikler, “40. Yılda 40 Profesör Belge Takdim Töreni” ile başladı. Trakya Üniversitesinde 2020 ve 2021 yılında profesör unvanı alan akademisyenler için cübbe giyme töreni düzenlendi. Balkan Kongre Merkezi’nde düzenlenen törende 40 akademisyene cübbe g..