Trakya Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından Milli Mücadele: Bir Liderin Doğuşu Konferansı Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sanat Eğitim ve Gösteri Merkezi’nde gerçekleştirildi. Konferansa Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cem Uzun, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Levent Doğan, Arda MYO Müdürü Prof. Dr. Yeşim Yeş..

Trakya Üniversitesi, Milli Mücadele'nin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında oldukça anlamlı bir adım attı. Trakya Üniversitesi’nin Balkan Yerleşkesi’nde bulunan ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop’un katılımıyla Mart 2019’da resmi açılışı yapılan Eczacılık Fakültesi’nin yeni binası bünyesindeki konferans salonunun ismi, Üniversite senatosunca alınan kararla &l..

Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Mütercim Tercümanlık Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Seda Taş’ın editörlüğünü yaptığı mütercim tercümanlık öğrencilerinin başucu kitaplarından olacak “Çeviribilimde Araştırmalar” ve “Çeviri Üzerine Gözlemler” adlı kitaplar Hiperlink Yayıncılık tarafından yayınlandı.Dr. Öğr. Üyesi Seda Taş, Trakya &Uum..

Trakya Üniversitesi Şehit Ressam Hasan Rıza Güzel Sanatlar Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen “2018-2019 Öğretim Yılı Öğrenci Karma Sergisi” Trakya Üniversitesi Millet Kıraathanesi’nde sanatseverlerle buluştu. Şehit Ressam Hasan Rıza Güzel Sanatlar Meslek Yüksekokulu Geleneksel El Sanatları Programı öğrencilerinin hazırladıkları eserlerden oluşan ve geniş bir seçkinin yer aldığı karma sergiye i..

Trakya Üniversitesi, Çocuk Edebiyatı ve çeviri alanında önemli isimlerden Doç. Dr. Necdet Neydim’i ağırladı. Edebiyat Fakültesi Mütercim Tercümanlık Bölümü, Çeviri Topluluğu ve Çeviri Blog iş birliği ile düzenlenen konferansa Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlker Alp, Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Mütercim Tercümanlık Bölümü Başkanı Dr. Öğr...

Trakya Üniversitesi geleneksel bayramlaşma töreni, 31 Mayıs Cuma günü gerçekleştirildi. Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen törene, Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cem Uzun, Genel Sekreter Prof. Dr. Cevdet Kılıç, Genel Sekreter Yardımcısı ve Sultan II. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi Müdürü Öğr. Gör. Hakan Akıncı, dekanla..

Geleceğin sanatçıları Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ile yetişiyor. Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi 2018-2019 eğitim öğretim döneminde diploma almaya hak kazanan öğrenciler için mezuniyet töreni ve mezunların eserlerinden oluşan mezuniyet sergisi düzenlendi. Mezuniyet töreni, Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sanat Eğitim ve Gösteri Merkezi’nde gerçekleşti. T&..

Trakya Üniversitesi Havacılık ve Uzay Teknolojileri Topluluğu, SOLOTÜRK’ü 28 Mayıs 2019’da İktisat Fakültesi Prof. Dr. Fehmi Yıldız Konferans Salonu’nda ağırladı. Topluluk Akademik Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Mukadder İğdi Şen, konuşmasında SOLOTÜRK F-16 Gösteri Ekibi’ne davetlerini kabul ettikleri için teşekkür ederek “Türk Hava Kuvvetleri tarafından kurulan SOLOTÜRK’ün amacı..

Tıp alanında Ülkemizin ve Avrupa’nın en önemli müzelerinden biri olmasının yanı sıra aldığı ödüller ve kırdığı ziyaretçi rekorları ile adından söz ettiren Sultan II. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi’nde, kuruluşun 22. yılına özel iki güzide sergi ve dualar eşliğinde gerçekleşen iftar programları düzenlendi.  Fotoğraf Sanatçıları Turhan Ülgüdür’ün &ldqu..

Trakya Üniversitesi Balkan Araştırma Enstitüsü tarafından düzenlenen ve Trakya Üniversitesi’nin kurucu üyesi ve kalıcı sekretaryası olduğu Balkan Üniversiteler Birliği Üyesi olan Selanik Aristotelio Üniversitesi Felsefe Fakültesi Tarih ve Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Paschalis Androudis’in konuşmacı olarak katıldığı “Kuzey Yunanistan’da Erken Dönem (14-16. yy) Osmanlı Ese..

Trakya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi 2018-2019 eğitim öğretim yılı mezuniyet töreni yapıldı. Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Merkezi’ni dolduran mezun öğrencilerin katılımı ile gerçekleştirilen törende mezuniyet heyecanı yaşayan öğrenciler, keplerini havaya fırlattılar. Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Merkezi’nde büyük bir heyecan ve coşku içerisinde gerçekleşen mezuniyet t&oum..

Edirne Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu, mezuniyet heyecanı yaşadı. Her yıl olduğu gibi bu yıl da okulunu bitiren öğrenciler Balkan Kongre Merkezi’nde kep atarak mezun oldular. 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni, 18 Mayıs 2019’da Balkan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları için Saygı Duruşu’nun ardından İstiklal Marşı ile başlayan törene, Edirne ..