Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi tarafından ülkemizin farklı üniversitelerinde öğrenim gören fen bilimleri öğretmen adaylarına yönelik düzenlenen bilimsel etkinlik eğitimleri sona erdi. TÜBİTAK desteğiyle gerçekleştirilen eğitimlere, Türkiye’de 17 farklı üniversiteden 32 öğretmen adayı katıldı. Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Fen Bilgisi Eğitimi Anabilim Dalı’nın ev sahipliğ..

Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne birincilikle yerleşen Gamze Sabaz, çocukluk hayalinin gerçek olduğunu ve bu hayalinin gerçekleşmesine Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nun vesile olduğunu belirtti. Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi Gamze Sabaz, yıllar önce kurduğu hayaline kavuştu. Çocukluğundan itibaren doktor olma hayali kuran Gamze Sabaz, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne d..

Bulgaristan’da siyaset, iş dünyası ve STK’larda aktif görev alan soydaş kadınlar, Türkiye Cumhuriyeti Dış İşleri Bakanlığı Sofya Büyükelçiliği ve Trakya Üniversitesi’nin iş birliğinde, Edirne’de düzenlenen “Sivil Toplum, Girişimcilik ve Siyaset Alanlarında Kadınlar” isimli toplantıda bir araya geldi. Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nun eşi Uzm. Dr. Nilg&uum..

Trakya Üniversiteler Birliği (TÜB) 19. Üst Kurul Toplantısı, birliğe üye beş üniversitenin rektörünün katılımıyla Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi ev sahipliğinde yapıldı. Dönem başkanı sıfatıyla Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Şengörür’ün başkanlık ettiği toplantıya Trakya Üniversitesinden Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Rektör Yardımcısı Prof...

Türkiye’nin en geniş katılımlı kongrelerinden biri olan Uluslararası Katılımlı Ulusal Akciğer Sağlığı Kongresi sona erdi. ASYOD tarafından bu yıl 6’ıncısı düzenlenen kongrede Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, oturum başkanlığı yaptı. Akciğer Sağlığı ve Yoğun Bakım Derneği (ASYOD) tarafından düzenlenen ve akciğer sağlığı alanında ülkemizin en önemli kongrelerinden biri olan Uluslararası Katılımlı Ulusal Akciğer ..

Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde, geçtiğimiz yıl pandemi nedeniyle gerçekleştirilemeyen 2020-2021 akademik yılı “Beyaz Önlük Giyme Töreni” bu yıl yapıldı. Tıp eğitimlerine geçen sene başlayan ve bu yıl ikinci sınıfta olan 256 öğrenciye, hekimlik mesleğinin en önemli simgelerinden olan “beyaz önlükleri” giydirildi. Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde küres..

Trakya Üniversitesi’nin, çevre kirliliğinin önlenmesi ve Meriç’in korunmasına ilişkin yürüttüğü “Geleceğini Korumak İçin Doğayı Koru” AB projesinde sona gelindi. Meriç Ziraat Odası Başkanlığı ile Bulgaristan KRİB Haskovo ortaklığında hayata geçirilen proje kapsamında Edirne’nin Meriç ilçesine geri dönüşüm tesisi kazandırıldı… Trakya Ünivers..

Trakya Üniversitesi, öğrenci dostu uygulamalarına ara vermeden devam ediyor. Trakya Üniversitesi Edirne Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu, öğrencilerin sağlıklı beslenmeleri ve bütçelerine katkıda bulunmak amacıyla çorba ikramına başladı. Trakya Üniversitesi Edirne Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu, çorba ikramı hizmeti ile öğrencilerine ders öncesi sıcak bir mola verdiriyor. Sabah erken saatlerde okula gelen ..

Trakya Üniversitesinin geleneksel topluluk buluşmalarında bu yıl Çanakkale ruhu da öğrencilerle buluşacak. Trakya Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından geleneksel olarak düzenlenen Topluluklar Buluşuyor etkinliği, bu yıl önemli bir organizasyona imza atıyor. Trakya Üniversitesi ve Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı iş birliğinde Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi, &..

Bulgaristan'ın başkent Sofya'dan sonra en büyük ikinci şehri olan Filibe’de, Türkiye-Bulgaristan dostluk konserleri düzenlendi… Sanatseverler, iki gün boyunca devam eden konserlerde Trakya Üniversitesi ve Bulgaristan’daki okullardan usta sanatçıları bir arada izleme fırsatı buldu. Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı, Prof. Asen Diamendiev Müzik, Dans ve Güzel Sanatlar Akademisi ve Dobrin Petkov Ulusal Müzik..

Trakya Üniversitesi Hastanesi Doğum Servisi tarafından, 1-7 Ekim Dünya Emzirme Haftası çerçevesinde, anne sütünün ve emzirmenin önemini belirtmek ve bu konudaki farkındalığı artırmak için yeni doğum yapan annelere ve gebelere emzirme haftası etkinliği düzenlendi. Pandemi koşulları nedeniyle sınırlı sayıda katılımcıyla gerçekleştirilen etkinlikte annelere Emzirme Eğitim Hemşiresi Tülay Cihangir Özt&uum..

YÖK tarafından her yıl verilen Üstün Başarı Ödülleri’nde Sosyal ve Beşeri Bilimler Kategorisi’nde ödülün sahibi Trakya Üniversitesi oldu. Dr. Çağatay Akdoğan ve danışman hocası Prof. Dr. Ayşe Akyol, ödülünü Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı. Üniversitelerdeki bilimsel araştırma ile gerçekleştirilen çalışmaları, projeleri, tezleri ve toplum..