Son yıllarda hayata geçirdiği atılımlar ile bünyesinde barındırdığı şirket ve çalışan sayısında önemli bir ivme yakalayan, bu ivme ile yurt içi ve dışında örnek model olarak gösterilen Trakya Teknopark çalışmalarına devam ediyor. Girişimci ve yatırımcıları buluşturacak Demo Day etkinliği öncesi Trakya Teknopark bünyesinde bulunan şirketler ile Startup projelerine yatırım ve mentör eşleşmeleri konusunda..

Trakya Üniversitesi ile Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, 2021 yılında yeni projeler hayata geçirmek üzere söz kesti. Öğrenci topluluklarından personele, sosyal tesislerin kullanımından akademik çalışmalara kadar birçok proje için ortaklaşa hareket edecek olan iki üniversite, kurulacak dostluk köprüsüyle örnek teşkil edecek.Balkan Üniversiteler Birliği ve Trakya Üniversiteler Birliğinin ..

Trakya Üniversitesi öncülüğünde hayata geçirilecek “Kosova Teknopark”ın imza töreni için Kosova’da bulunan Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Türkyılmaz, Trakya Teknopark Genel Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Özgür Özdemir ile Özel Kalem, Basın Danışmanı Öğr. Gör. Kıvanç Ada’dan oluşan Trakya Üniversitesi heyet..

Kosova Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ile Trakya Üniversitesi arasında “Kosova Teknopark” İçin Protokol İmza Töreni Gerçekleştirildi…   İnovasyon, Ar-Ge ve teknolojinin merkezi olan “Teknopark” modeli, Trakya Üniversitesi ile Kosova’ya taşınıyor. Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ile Kosova Sanayi ve Ticaret Bakanı Vesel Krasniqi arasında imzalanan protokol sayesinde, Kosova..

Temaslarda bulunmak üzere Trakya Üniversitesini ziyaret eden ve Edebiyat Fakültesinde “Abay Kunanbayev Köşesi”nin açılışını gerçekleştiren TÜRKSOY Genel Sekreteri Düsen Kaseinov’a Devlet Konservatuvarı tarafından bir sürpriz yapıldı. Trakya Üniversitesi Senatosu’nda oy birliği ile alınan karar doğrultusunda Devlet Konservatuvarında TÜRKSOY Genel Sekreteri Düsen Kaseinov adına bir sanat sını..

Türk halklarının gönül birlikteliğini ve kardeşliğini güçlendirmek, ortak Türk kültürünü gelecek nesillere aktarmak ve dünyaya tanıtmak için 1993 yılında kurulan ve Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Türkmenistan ve Türkiye’nin üyesi olduğu Uluslararası Türk Kültür Teşkilatı (TÜRKSOY) Genel Sekreteri Büyükelçi Düsen Kaseinov, Trakya Ü..

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, doğumunun 175. Yılı nedeniyle Türk coğrafyasında kutlanan 2020-Abay Kunanbayev Yılı’na katkı sunan kişilere TÜRKSOY tarafından takdim edilen Abay Nişanına layık görüldü. Edebiyat Fakültesi Abay Kunanbayev Köşesi’nin oluşturulmasında göstermiş olduğu çaba ve katkılardan ötürü TÜRKSOY Genel Sekreteri Düsen Kaseinov tarafından..

Trakya Üniversitesi, hayatı kolaylaştıran ve engelleri kaldıran uygulamaları hayata geçirmeyi sürdürüyor. “Erişilebilir Üniversite” projesi kapsamında Trakya Üniversitesi Balkan Yerleşkesinde 6 kilometrelik bisiklet yolu oluşturuldu. Engelsiz ve ulaşılabilir üniversite hedefiyle dizayn edilen bisiklet yolu, çeşitli bisiklet dernek ve topluluklarının katılımıyla hizmete girdi. Rektörlük Binası önünd..

Trakya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Abas Jahjai'nın yazarları arasında yer aldığı "Evlâd-ı Fâtihandan Kadim Sesler Balkan İlahileri 2" isimli kitap ve albüm yayımlandı. Doç. Dr. Abas Jahjai, Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nu ziyaret ederek kitap ve albümü takdim etti. Ziyarette Genel Sekreter ve İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cevdet Kılıç da yer aldı. Kült&u..

Bazı kamu kurumlarıyla çeşitli alanlarda protokoller imzalamak ve ilçedeki üniversitesi birimlerini ziyaret etmek için Keşan’a giden Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı AK Parti Edirne Milletvekili Dr. Fatma Aksal ile birlikte Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz’ı makamında ziyaret etti. Genel Sekreter Yardımcısı ve Sağlık Kültür Spor Dai..

Trakya Üniversitesi ile Keşan Belediyesi arasında hizmet içi eğitim konusunda sözleşme imzalandı. Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ile Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu arasında imzalanan sözleşme gereği Keşan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü personeli kurum içi hizmet eğitimine tabi tutulacakken belediyenin diğer birimlerindeki personele de sertifikalı eğitimler verilmesi kararlaştırıldı. Trakya Üniversitesi..

Bilim, eğitim, sağlık, kültür ve sanat faaliyetlerinin yanı sıra bölgenin ekonomik ve ticari kalkınmasına öncülük eden Trakya Üniversitesi, il geneline yaydığı faaliyet alanını karşılıklı ziyaretlerle genişletiyor. Bölgesel kalkınma konusunda kurumlarla var olan iş birliğini daha geniş alana yayan Trakya Üniversitesi; Keşan Ticaret Borsası, İpsala Ticaret Borsası ve Keşan Ticaret ve Sanayi Odası ile tarım, sanayi, turizm ve..