Edirne Fotoğraf Sanatı Derneğinin 38’inci kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında 12 Ocak 2017 tarihinde Üniversitemiz Balkan Kongre Merkezi Fuayesinde karma fotoğraf sergisi açılışı gerçekleştirildi. Fotoğraf sanatının usta isimlerinin de fotoğraflarının yer aldığı sergi açılışına Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf Tekin, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, MEB Öğret..

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Geleceğin Mimarı Öğretmen Buluşmaları” programının ilki, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf Tekin’in katılımıyla 13 Ocak 2017 tarihinde Üniversitemiz Balkan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Programa Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Milli Eğitim Bakanlığı..

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Tıp Fakültesi Seminer Salonu'nda 8 Ocak 2017 tarihinde “Saygın Bilimsel Dergilerde Yazarlık ve Hakemlik” isimli seminer gerçekleştirildi. Seminere, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tamer Demir tarafından davet edilen Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cem Uzun, Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi ve T&uum..

Üniversitemiz Engelsiz Üniversite Birimi tarafından birim temsilcilerine 09 Ocak 2018 tarihinde Rektörlük Senato Salonu’nda ‘Engelsiz Üniversite Birimi ve Engel Durumu Olan Öğrenciler’ ile ilgili olarak farkındalık eğitimi gerçekleştirildi. Engelsiz Üniversite Birimi Koordinatörü Prof. Dr. Hakan Tuna, Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Sezgin, Engelsiz Üniversite Komisyonu üyeleri ve temsilcilerinin katılımı..

Üniversitemiz Bu Apartman Öğrenci Okutuyor kampanyasına destek devam ediyor. Üniversitemizin emekli personeli Birgül Yılmaz, yaşadığı apartmanda düzenlenen Kadınlar Günü’nün paralarını Bu Apartman Öğrenci Okutuyor kampanyasına bağışladı. Bağışın ardından Üniversitemiz Genel Sekreter Yardımcısı Uzm. Ahmet Sezgin’i makamında ziyaret eden Birgül Yılmaz’a Bu Apartman Öğrenci Okutuyor logosu ve te..

Gümülcine Türk Gençler Birliği organizasyonluğunda Gümülcine Celal Bayar Lisesi’nde eğitim gören Batı Trakyalı öğrenciler ile eğitim gönüllüleri 04 Ocak 2018 tarihinde Üniversitemizi ziyaret etti. Gümülcine Türk Gençler Birliği Eğitim Birimi sorumlusu Koray Hasan ve beraberindekiler ile Gümülcine Celal Bayar Lisesi’nde öğrenim gören öğrenciler, Rektörüm&uu..

Üniversitemiz Tıp Fakültesi ve Trakya Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi iş birliğinde tıpta uzmanlık öğrencileri, hemşireler ve sağlık teknisyenlerine yönelik hazırlanan ‘’Kan ve Kan Bileşenlerinin Akılcı Kullanımı’’ konulu hizmet içi/sürekli tıp eğitimi programı 03 Ocak 2017 tarihinde Dr. Ratıp Kazancıgil Derslik Binası’nda başladı.   Eğitim program takvimi ekt..

Dünya ticaretinde payı her geçen gün artan hizmet ihracatı ile ilgili Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından yayımlanan “Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı” araştırmasının sonuçlarında Üniversitemiz sektöründe 8. genel sıralamada 474. olarak büyük bir başarıya imza attı. Üniversitemiz, elde ettiği bu başarıyla İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Bü..

Üniversitemiz Edirne Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mustafa Hatipler, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında Balkan Vakfının 27 Aralık 2017 tarihinde organize ettiği “2.Neslin Gözünden Göç Hikayeleri” isimli projeye konuşmacı olarak katıldı. Yrd. Doç. Dr. Hatipler, proje kapsamında İstanbul Bayrampaşa Sar..

Üniversitemiz Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren “Türk Kızılay Topluluğu” sınav dönemlerinde Merkez Kütüphanesi'nde ders çalışan öğrencilere yönelik Rektörlüğümüz ve Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’nın destekleri ile 22.00-24.00 saatleri arasında çorba ikramında bulunmakta. Konuya ilişkin açıklama yapan Rekt&o..

2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Dönemi "Mevlana Değişim Programı" ile Üniversitemize gelen öğrencilere yönelik 23 Aralık 2017 tarihinde Üniversitemiz Meriç Kenarı Öğrenci Sosyal Tesislerinde bir veda yemeği düzenlendi. Yemeğe, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Dış İlişkiler Kurum Koordinatörü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz, Genel Sekreter Ahmet Sezgin ve Dış İlişkiler Danışmanı Pro..