Trakya Üniversitesi Teknopark A.Ş. Genel Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Özgür Özdemir, Trakya Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen “AB Proje Kampı ve Dış İlişkiler Çalıştayı”na katıldı. Aynı zamanda Trakya Belediyeler Birliği Bilim Kurulu Üyesi olan Dr. Öğr. Üyesi Özgür Özdemir, çalıştayın ikinci gününde atık yönetimi konusunda bazı önerilerde bulundu. B..

Trakya Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı ve Sağlık Kültür ve Spor (SKS) Daire Başkanı Öğr. Gör Burak İşçimen, enstitü, fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulu sekreterleriyle bir araya gelmeye devam ediyor. COVID-19 pandemisi nedeniyle alınan önlemler kapsamında üç ayrı buluşma şeklinde gerçekleştirilmesi planlanan toplantıların ikincisi Edirne Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu ev sahipliğ..

Trakya Üniversitesi’nin gayretleri sonucu bilimsel metotla yeniden yetiştirilemeye başlanan Edirne Gülü, Trakya Üniversitesi tarafından doğduğu ve yayıldığı topraklara yeniden bir değer olarak kazandırılıyor… Edirne’nin kültür mirasçısı Trakya Üniversitesi, bir kültürel değeri daha gün yüzüne çıkarıyor. Edirne Gülünün ve sanayi gülü yetiştiriciliğinin yeniden ..

Trakya Üniversitesi Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Uluslararası Öğrenciler Ofisi tarafından organize edilen “Osmanlı Tarihinde Kosova” söyleşisinde Prof. Dr. Recep Mesut, Kosova ve Türkiye halklarının tarihsel yakınlıklarından bahsetti. Dünyanın en genç ülkelerinden olan Kosova ve bağımsızlığını ilk kabul eden ülkelerden olan Türkiye’nin tarihsel süreç içerisindeki ilişkileri..

Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Murat Türkyılmaz ve Öğrenci İşleri Daire Başkanı Türker Türküç, Kırcaali ve Haskovo (Hasköy) illerine bağlı ilçe belediye temsilcileriyle bir araya gelerek Trakya Üniversitesi hakkında bilgi verdi. Toplantıda bir sunum gerçekleştiren Rektör Yardımcısı ve Dış İlişkiler Uygulama ve Ara..

Trakya Üniversitesi, engellilerin kent hakkının ele alındığı bir seminere ev sahipliği yaptı. Trakya Üniversitesi Edirne Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen seminer, Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Selda Çağlar’ın moderatörlüğünde Dr. Berfu Güley Gören Soares’in anlatımıyla gerçekleşti. Farklı disiplinlerden ve sivil toplum örg..

TÜGVA Dış İlişkiler Koordinatörlüğü tarafından gerçekleştirilen “Anadolu’dan Avrupa’ya Avrupa’dan Anadolu’ya Gençlik Değişimi” projesi ile Almanya, Fransa ve Anadolu’dan gelen gençler, Trakya Üniversitesinde buluştu. Türkiye Gençlik Vakfı’nın (TÜGVA) Türkiye, Fransa ve Almanya’da yaşayan 15-25 yaş arası gençleri bir araya getirerek kültürel etk..

Trakya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi tarafından başlatılan “Sosyal Politika Üzerine Söyleşiler” etkinlik serisinin ilki düzenlendi. Çevrim içi söyleşi serisinin ilk etkinliğine konuşmacı olarak Slovenya Biotehniški Center Naklo Müdürü Dr. Franc Vidic katıldı. Trakya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, dekanlığın ve öğretim üyelerinin katkılarıyl..

Trakya Üniversitesi’nde mezuniyet coşkusu çevrim içi törenlerle devam ediyor. Trakya Üniversitesi Arda Meslek Yüksekokulu, diploma almaya hak kazanan öğrenciler için çevrim içi mezuniyet töreni düzenledi. Trakya Üniversitesi, mezun olan öğrenciler için düzenlediği mezuniyet törenlerine çevrim içi olarak devam ediyor. Trakya Üniversitesi Arda Meslek Yüksekokulu’..

Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesinden Öğr. Gör. Dr. Coşkun Doğan’ın, Prof. Dr. Muharrem Tosun ile editörlük ve bölüm yazarlığı yaptığı “Kültürlerarası Araştırmalar” isimli kitabı Paradigma Akademi’den yayımlandı. Kitabın editörlerinden Sakarya Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muharrem Tosun, kitaba ilişkin yaptığı açıklamada, kitabın amacı..

Trakya Üniversitesi, YÖK tarafından bu yıl ikincisi düzenlenecek olan “Study in Turkey 2021”e katılarak uluslararası üniversite öğrenci adaylarıyla buluşacak. 27-29 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek sanal fuarda, Trakya Üniversitesinin yanı sıra Türkiye’den 200’den fazla üniversite yer alacak. Uluslararası üniversite olma hedefiyle, Balkanlar öncelikli olmak üzere yurt dışından gelen öğ..

Trakya Üniversitesi akademisyenleri, sağlık alanındaki çalışmalarıyla çok önemli bir buluşa imza attılar. Trakya Üniversitesine ait laboratuvarlarda ağaç mantarları üzerinde aylardır çalışmalar yürüten akademisyenler, kanamaları hızla durduran bir formül geliştirdiler. Başarılı bilimsel çalışma ve projelere imza atan Trakya Üniversitesi akademisyenleri, günümüzde konvansiyonel kanama du..