Bölgenin en büyük ve en donanımlı hastanesi olan Trakya Üniversitesi Hastanesi, 20 yataklı yeni “Solunum Yoğun Bakım Ünitesi”ni hizmete açtı. Hasta kabulüne başlanan 20 yataklı yeni Solunum Yoğun Bakım Ünitesi ve kısa süre önce hizmete giren 10 yataklı yeni Dahili Yoğun Bakım Ünitesi ile birlikte, 12’si negatif basınçla izole bir şekilde hazırlanan toplam 30 yeni yoğun bakım yatağı, ventilat&ou..

Trakya Üniversitesinin en eski akademik birimlerinden biri olan Kırkpınar Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Resmî Gazete’de yayımlanan kararla fakülte kimliği kazandı. Kırkpınar Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nun, alınan bu karar sonrası fakülte statüsüne dönüşmesi ile Trakya Üniversitesi bünyesindeki fakülte sayısı da 14’e yükseldi. Bazı yükseköğretim kurumlarına bağlı fak&u..

Trakya Üniversitesi, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını tedbirleri kapsamında uzaktan eğitime başladı. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın, eğitim ve öğretim süreçlerinin mümkün olduğunca kesintiye uğramadan sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için aldığı uzaktan eğitim kararı doğrultusunda Trakya Üniversitesi, asenkron (eş zamanlı olmayan) uzaktan eğitim sistemini “E-Ders Pla..

Kalite ölçütlerini ve standartlarını ulusal ve uluslararası boyutta geliştirmek için çalışan ve bu doğrultuda her geçen gün önemli bir gelişme ve yeniliğe imza atan Trakya Üniversitesi, patentlerine bir yenisini daha ekledi. Trakya Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Eczacılık Teknolojisi Bölümü Farmasötik Teknoloji Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi Gülşah Gedik’in “Mis Meyve Sab..

Yayın kalitesiyle dünya çapında tanınırlığı ve güvenirliği tescillenmiş olan Trakya Üniversitesi Balkan Medical Journal, son sayısında koronavirüsün tanı ve tedavisinde önemli bilgiler sunan bir makaleye yer verdi. Virüsün ilk kez ortaya çıktığı Wuhan kentinin bağlı olduğu Hubei eyaletinde görev yapan Çinli dört uzman tarafından kaleme alınan, 50 yaşındaki bir kadının başarıyla sonuçlanan bul..

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü (TAGEM) tarafından yürütülen, Trakya Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Süleyman Kök’ün proje liderliğini üstlendiği, Edirne İli Damızlık Koyun-Keçi Yetiştiricileri Birliği’nin “Edirne İli Halk Elinde Karacabey Merinosu Islahı Projesi”nin 4. değerlendirme ve bilgilendirme toplantı..

Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Eğitimi Bölümü Alman Dili Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hikmet Asutay'ın, “Almancanın İzdüşümleri Üzerine” adlı kitabı Trakya Üniversitesi Yayınlarından yayımlandı. “Almancanın İzdüşümleri Üzerine” isimli kitap, ülkemizde gerçekleştirilen ve Alman Edebiyatı, Alman Dili Eğitim..

Bugüne kadar Türkiye ve dünyadan pek çok akademisyen, sanatçı ve düşün insanının konuşmacı olarak ağırlandığı Trakya Üniversitesi, düzenlediği etkinliklerle önemli isimlere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Daha önce Prof. Dr. İlber Ortaylı, Prof. Dr. Serbo Rastoder, Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, Timsal Karabekir, Büyükelçi Faruk Kaymakcı, Büyükelçi Dr. Hasan Ulusoy’un da araları..

Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tarafından düzenlenen “Balkanlardan Esen Sıcak Ezgiler” isimli söyleşi ve konser, Balkan ezgileriyle dinleyicilerin ruhunu ısıttı. Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuarı Sanat gösteri ve Eğitim Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte Uzman Müzikolog Ersin Antep, Bela Bartok ve Zoltan Kodaly’nin eserlerinde bir toplumun saklı kalan kodlarını ve Âşık Veysel'in kültürel bağ..

Trakya Üniversitesi Kamu Denetçiliği ve Arabuluculuk (Ombudsmanlık) Topluluğu, mülteci krizini konuşmak üzere önemli bir etkinliğe imza attı. Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nun katılımıyla, Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Merkezi Senato Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlikte akademisyenler ve öğrenciler, mülteci krizinin bilinmeyen yönlerini tartıştı. Suriye’deki iç savaş ve Ortadoğu’da..

Türkiye'nin ilk aile hekimliği ana bilim dalı olma özelliğini taşıyan Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Aile Hekimliği Ana Bilim Dalı ev sahipliğinde geleneksel olarak düzenlenen “Uluslararası Trakya Aile Hekimliği Kongresi”nin 9.’su, Trakya Üniversitesi Senato Salonu’nda gerçekleştirildi. Kongrenin açılışına Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Ahmet Hamdi Zafer, Tıp Fakültesi Dekanı P..