Trakya Üniversitesi Uzunköprü Meslek Yüksekokulu ve Kırkpınar Spor Bilimleri Fakültesi tarafından 3 bin 740 kilogram kâğıt atığı geri dönüşüme kazandırılarak yaklaşık 68 ağacın kesilmesi önlendi...Trakya Üniversitesi ve Teknik Masura Kâğıt Fabrikası arasında sağlanan iş birliği ile kâğıt atıklar yeniden ekonomiye kazandırılıyor. Kaynakların verimli kullanımı, maliyetlerin azaltılarak israfın &oum..

Üniversitemizin Gururu Milli Sporcularımız Ecem Taşın ve Tuğba Gülşah Konuş Antalya’dan Madalyayla Döndü Trakya Üniversitesi Kırkpınar Spor Bilimleri Fakültesi ve Geleneksel Sporlar Topluluğu öğrencileri Ecem Taşın ve Tuğba Gülşah Konuş, Antalya’da yapılan IBSA Görme Engelliler Uluslararası Para Judo Turnuvası’nda önemli bir başarıya imza attılar. Tokyo Paralimpik hazırlık turnuvası olan IBSA Gö..

Trakya Üniversitesi Edebiyat Fakültesi tarafından düzenlenen “Edirne Konuşmaları” konferans dizisinde İstiklâl Marşı Şairi “Mehmet Akif Ersoy’un Edirne Yılları” konuşuldu. Trakya Üniversitesi Edebiyat Fakültesi emekli öğretim üyelerinden Prof. Dr. Recep Duymaz’ın konuşmacı olarak katıldığı konferans, Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yüksel Topaloğlu’nun takdimi ile başladı. Mehme..

Trakya Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından 2020 yılından itibaren düzenli olarak gerçekleştirilen Edirne Konferansları’nın 6'ıncısı, "Osmanlı’nın Son Döneminde Edirne Vilayeti Hapishaneleri" başlığı ile gerçekleştirildi. Edirne’nin siyasal, sosyal, kültürel ve ekonomik tarihine ışık tutmak amacıyla gerçekleştirilen “Edirne Konferansları”..

Sağlık, Kültür ve Spor (SKS) Daire Başkanlığı binasında “Topluluklar Sokağı” hayata geçiyor. Öğrenci topluluklarına ayrılan bu sokakta öğrencilerin ortak zevkler, meraklar ve amaçlarla bir araya gelebileceği bir kampüs hayatı oluşturularak öğrenci deneyiminin en üst düzeye ulaştırılması amaçlanıyor. SKS Daire Başkanı ve Genel Sekreter Yardımcısı Öğr. Gör. Burak İşçimen, öğ..

Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğr. Gör. Hüseyin Çakırlar, youtube üzerinden canlı yayın yapan “Bahar’la Kampüs Hayatı” programına canlı yayın konuğu olarak katıldı. Öğr. Gör. Hüseyin Çakırlar, “Türkiye’nin Dış Ticaret Serüveni” konulu programın ilk bölümünde Edirne ve Trakya Üniversitesi hakkında tanıtıcı bilgiler vererek &..

Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Deniz Mertkan Gezgin, Hatice Erkurt Anaokulu tarafından düzenlenen “Medya-İnsan İlişkisine Diyalektik Bir Bakış” isimli seminer kapsamında veliler ile buluştu. Hatice Erkurt Anaokulu Müdür Yardımcısı Nilüfer Yılmaz’ın yürütücülüğünü üstlendiği, ..

Trakya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi tarafından bu yıl 12’ncisi düzenlenecek olan Uluslararası Sinan Sempozyumu, "Mimarlık ve Teknoloji" başlığı ile 8-9 Nisan tarihleri arasında çevrim içi olarak gerçekleştirilecek… Mesleki ve akademik bilginin, yenilikçi temalar gözetilerek paylaşılması amacıyla 2005 yılından bu yana kesintisiz olarak sürdürülen Uluslararası Sinan Sempozyumu’nun on ikincisi, &l..

Trakya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonometri Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Kenan Terzioğlu’nun editörlüğünü üstlendiği “Linear and Non-Linear Financial Econometrics: Theory and Practice” isimli kitap yayımlandı. Montenegro Universitesi İktisat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gordana Djurovic'ın ise yardımcı editörlüğünü yaptığı k..

Sıfır Atık projesi kapsamında çalışmalarını devam ettiren Trakya Üniversitesi, 1 ayda 38 ton atığı geri dönüşüme kazandırdı. Trakya Üniversitesi; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi himayelerinde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinasyonunda yürütülen ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’nın Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Eyle..

Trakya Üniversitesinin güzel sanatlar alanında çalışma yürüten akademisyen ve öğrencileri, İstiklâl Marşı’nın kabulünün 100. yılına özel hazırlanan sergide, eserleri ile yer aldı.Küçükçekmece Belediyesi, Millî Şair Mehmet Akif Ersoy’un kaleme aldığı ve bağımsızlığımızın sembolü İstiklâl Marşı’nın kabulünün 100. yılını, 100 sanatçının de..

Son yıllarda hayata geçirdiği atılımlar ile bünyesinde barındırdığı şirket ve çalışan sayısında önemli bir ivme yakalayan Trakya Üniversitesi Teknopark’a, Senkron Güvenlik ve İletişim Sistemleri A.Ş.’den önemli bir yatırım… 20 yıldır ulusal ve global kuruluşlara elektronik güvenlik sistemleri çözümleri sunan ve Türkiye’nin önde gelen Elektronik Güvenlik Sistemleri Entegratör firmaları arasınd..