Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi himayesinde “Yetenek Her Yerde” sloganıyla 10 ayrı ilde yapılacak bölgesel kariyer fuarları kapsamında 24-25 Şubat tarihleri arasında Trakya Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenecek olan “Trakya Kariyer Fuarı” için Edirne’deki kamu kurum ve kuruluşlarına bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Kamu, özel sektör ve meslek odaları iş birliği ile düzenlenecek olan ve &..

Bilim ve teknolojinin büyük bir hızla ilerlediği günümüzde, Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğretim üyeleri tarafından Türkiye’de veri analizi ve bilgi teknolojileri alanında önemli bir boşluğu dolduracak ve araştırmacılar ile sosyal bilimler alanında çalışan herkesin mutlaka okuması gereken bir eser yayımlandı. Eğitim Bilimleri Bölümü Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme Ana Bilim ..

Sanatın her alanında ürün ve eserler ortaya koyan Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri, birçok renk ve konunun yer aldığı modern sanat verimlerini Edirne, vatandaş ve kamu hizmeti yürüten kurumlarla buluşturmaya devam ediyor. Günümüzde, fresk sanatının daha modernleşmiş bir hali olan ve sanat dünyasında büyük heyecanlar uyandıran duvar boyama sanatını Edirne’nin muhtelif yerleri..

Otoloji ve nörotolojide dünyanın en önemli isimleri arasında gösterilen ve yayınladığı onlarca kitap ve 700’e yakın makale ile Medline veritabanına göre aktif çalıştığı 2001 yılında Kulak Burun Boğaz alanında dünyanın en üretken bilim insanı olan Prof. Dr. Mirko Tos’un adının verildiği Kulak ve İşitme Merkezi’nin açılışı Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı ikinci kattaki yerinde y..

Trakya Üniversitesi, ATV’de yayınlanan ve sunuculuğunu Kenan İmirzalıoğlu’nun yaptığı “Kim Milyoner Olmak İster” bilgi yarışmasının seçmelerine ev sahipliği yaptı. Balkan Kongre Merkezi’nde yapılan seçmeler yoğun katılım nedeniyle akşam saatlerine kadar devam ederken, yaklaşık 300 kişinin başvuruda bulunduğu yarışmanın katılımcıları arasında Trakya Üniversitesi’nden akademisyen ve öğrenciler de yer..

Trakya Üniversitesi ile TÜİK Edirne Bölge Müdürlüğü işbirliği kapsamında üç yıldır devam eden “TÜİK Bölge Müdürlüğü Tanıtımı ve SAS Eğitimi” programının sekizincisi, 14-16 Ocak 2020 tarihleri arasında gerçekleşti. Trakya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonometri Bölümü’nde öğrenim gören öğrencilere yönelik olara..

Trakya Üniversitesi Uluslararası Mirko Tos Kulak ve İşitme Araştırma Merkezi açılışı ve 1. Kongresi ile 4. Uluslararası İstanbul Odyoloji Kongresi, 15-17 Ocak 2020 tarihleri arasında Trakya Üniversitesi ev sahipliğinde yapıldı. 16 Ocak 2018’de hayatını kaybeden ünlü otolog Mirko Tos’un anısına, vefatının yıl dönümünde gerçekleştirilen uluslararası katılımlı toplantıda otoloji ve nörotolojinin tartışma..

Trakya Üniversitesi tarafından Arnavutluk’taki depremde zarar gören vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik olarak Balkan Senfoni Orkestrası tarafından verilen “Arnavutluk İçin El Ele” yardım konserine Arnavutluk devletini temsilen katılan Arnavutluk İstanbul Başkonsolosu Blerta Kadzadej ve Arnavutluk İstanbul Konsolosu Erinda Boçi, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nu maka..

Temel hedefi, Edirne ve Türkiye’nin AR-GE ve inovasyona dayalı teknolojik altyapısını güçlendirmek olan ve Edirneli sanayici, girişimci ve inovatif gençlere yatırım, danışmanlık ile mentorluk hizmeti sunan Trakya Teknopark’ın duvarı, modern teknoloji ve sanatı bir araya getiren bir tarzla yenilendi. Teknoloji ile iç içe bir yaşamı ve teknoloji insan birlikteliğini gözler önüne seren, Trakya Teknopark’ın dış..

Balkanlar misyonu doğrultusunda bilimsel, akademik ve kültürel anlamda birbirinden önemli çalışmalar yürüterek Balkanlara ışık tutan Trakya Üniversitesi düzenlediği sosyal sorumluluk projeleri ile de Balkanlara destek olmaya devam ediyor. Aralık ayındaki deprem sonrası yaralarını sarmaya çalışan dost ülke Arnavutluk’a yardım için kolları sıvayan Trakya Üniversitesi, geçtiğimiz hafta düzenlediği..

Trakya Üniversitesine 31 yıldır hizmet eden ve geçtiğimiz günlerde meslek hayatını yaş haddinden emekliye ayrılarak sonlandıran Edebiyat Fakültesi Dekanı ve Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. İlker Alp, 17 Ocak 2020’de Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’na veda ziyaretinde bulundu. Trakya Üniversitesi’nde 1989-2020 yılları arasında görev yapan Prof. Dr. İlker Alp, YÖK’te Ermeni Meselesi Alt..

Teknolojik ve yenilikçi yaklaşımlarla sınırlı kaynakları etkin kullanmayı, gelecekteki problem ve ihtiyaçlara çözüm üretmeyi hedefleyen ve Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) tarafından Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde gerçekleştirilen Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre ve Sergisi’ne Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu da iştirak etti. TBB, Çevre v..