Trakya Üniversitesi Edebiyat Fakültesi, bünyesinde barındırdığı ve Türkiye’de tek olma özelliğini taşıyan “Balkan Dilleri ve Edebiyatları Bölümü” ile birlikte “Mütercim Tercümanlık Bölümü” öğretim üyelerinin çalışmalarıyla, hem Türkçe’ye hem de akademik dünyaya yeni eserler kazandırdı. Daha önce Milli Eğitim Bakanlığı’nın seç..

Trakya Üniversitesi, düzenli ve sürekli bağışçılar kazanmayı ve gençlerde farkındalık oluşturmayı amaçlayan Türk Kızılayı’nın çağrısıyla kan bağışı kampanyaları düzenlemeye devam ediyor. 18 Ekim 2018 tarihinde Trakya Üniversitesi Balkan Yerleşkesi’nde gerçekleştirilen ve Trakya Üniversitesi çalışanları ile öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği kan bağışı kampanyasın..

Trakya Üniversitesi, Bahçeşehir Koleji Edirne Kampüsü’nde düzenlenen üniversite tanıtım fuarına katıldı. 7 üniversitenin tanıtım standı açtığı ve bu yıl 3.’sü düzenlenen “Üniversite Eğitim ve Tanıtım Fuarı”na, Edirne’nin farklı liselerinde öğrenim gören yaklaşık 1.000 öğrenci katıldı. Fuarda, Edirne ve ilçelerden gelen öğrenciler, üniversite temsilcile..

Vizyonunu Balkanlar olarak belirleyen ve bu doğrultuda bölge üniversiteleriyle iş birliğini artırmayı hedefleyen Trakya Üniversitesi, Sofya Todor Kableshkov Taşımacılık Üniversitesi ile imzaladığı ikili iş birliği anlaşması ile yeni bir adım daha attı. Trakya Üniversitesi ev sahipliğinde, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ve Todor Kableshkov Taşımacılık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Daniela Todoro..

Trakya Üniversitesi, eğitim alanında olduğu gibi kültür sanat alanındaki başarılarıyla da adından söz ettirmeye devam ediyor. Yurt içi ve yurt dışında katıldığı birçok organizasyonda Trakya Üniversitesi’ni başarıyla temsil eden Devlet Konservatuvarı, konser performanslarının yanı sıra akademik başarılarla da gündeme geliyor. Bu doğrultuda, Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Vurmalı Çalgılar Sanat Dal..

Babaeski’nin Yenimahalle köyünden bir hayırsever, Trakya Üniversitesi öğrencileri için yaklaşık 10 bin adet elma bağışında bulundu. Bağışlanan elmalar, Trakya Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı çalışanlarının desteğiyle, geri dönüşümlü kese kağıtlarında üniversite öğrencilerine dağıtıldı. Paketlerde elmalarla birlikte, “Eğer tadını bilirseniz, ekmeği payl..

Trakya Üniversitesi Arda Meslek Yüksekokulu Aşçılık Programı öğrencileri, Türkiye’nin en prestijli gastronomi yarışmalarından biri olarak kabul edilen 7. Alanya Belediyesi & Altın Kepçe Uluslararası Yemek Yarışması’ndan ödüllerle döndü. Bu yıl, 7-9 Kasım 2018 tarihleri arasında 7.’si düzenlenen yarışmada Trakya Üniversitesi öğrencileri Trakya lezzetleriyle yarışmaya damga vurdu ve topl..

Trakya Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda, Temmuz 2018’de başlayan “Pearson Assured” ile “Pearson Assured Akreditasyon Sertifika Süreci” kapsamında önemli bir adım daha atıldı. Pearson Qualifications International Turkey’den İsmail Cem Sezer’in danışmanlığında gerçekleştirilen ve Yabancı Diller Yüksekokulu öğretim elemanlarının katıldığı toplantıda, kanıt dosyalarından hareketle,..

Trakya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanlığı’nda, “dekanlık görevi” devir teslim töreni düzenlendi. Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanlığı görevini vekâleten yürüten Prof. Dr. Okan Çalıyurt’un, bilimsel çalışmalara yoğunlaşmak üzere kendi isteğiyle görevden affını istemesiyle, fakültenin Dekanlık görevine YÖK tarafından, Prof. Dr. Sedat Üstünd..

Sağlık çalışanlarına yönelik olarak düzenlenen ve interaktif bir şekilde izlenebilen “MS Forum” toplantılarının 4’üncüsü, 19 Kasım 2018 tarihinde, Edirne'de, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Multiple Skleroz Polikliniği’nin sorumlusu Doç. Dr. Sibel Güler'in ev sahipliğinde gerçekleştirilecek. İnternet üzerinden izleme ve sunum takibi o..

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 80. yıl dönümünde, 10 Kasım 2018 Cumartesi günü, Trakya Üniversitesi’nde düzenlenen törenle anıldı. Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Edirne Atatürk Anıtı’nda düzenlenen ana protokol törenine katılırken, Trakya Üniversitesi’nin Ayşekadın Yerleşkesi’nde düzenlenen tören..

Cumhuriyetimizin 95. yıl dönümü kutlamaları çerçevesinde, Lorenc Antoni Müzik Lisesi’nin daveti üzerine, Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğretim elemanı ve öğrencilerinin katılımıyla, Kosova Prizren’de bir “Dostluk Konseri” gerçekleştirildi. Konserde, Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Yaylı Çalgılar Anasanat Dalı Başkanı Prof. Dr. Erol Tarkum, Piyano Anasanat Dalı &..