Trakya Üniversitesi’nin, proje yazımı ve uygulanması desteğinin yanı sıra eğitim ve akademik danışmanlık hizmeti vererek destek olduğu Havsa Kadın Girişimciler Üretim ve İşletme Kooperatifi üyeleri Hülya Tuncer, Emine Öztürk ve Havva Bölge, Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’na teşekkür ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette, Trakya Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Prof. Dr. Ahmet Atak..

Trakya Üniversitesi, Balkanlar ile ilgili çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Balkan Araştırma Enstitüsü tarafından düzenlenen ve konuşmacı olarak Çanakkale 18 Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Balkan ve Ege Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Aşkın Koyuncu’nun katıldığı “Türklüğe İhtida: Osmanlı Döneminde Balkanlarda İslamlaşma ve Kimlik” konferansı, Trakya Ü..

Trakya Üniversitesi ile Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında, 15 maddeden oluşan ve üç yıl boyunca geçerli olacak bir “Eğitimde İş Birliği” protokolü imzalandı. “2023 Eğitim Vizyonu” belgesinin esas kriter olarak belirlendiği protokol kapsamında, her iki kurum; eğitim-öğretim, eğitim yönetimi, ders dışı etkinlikler ve veli destek çalışma alanlarında işbirliğine gidecek. Trakya ..

Trakya Üniversitesi Hastanesi’nde iki buçuk yıldır diyaliz hastası olarak tedavi gören, 1974 yılında Kıbrıs’a ilk çıkarma gerçekleştiren birlikte yer alan, Kıbrıs Gazisi Hüsnü Köse’ye, yeni verilen “Milli Mücadele Madalyası” için, hastane çalışanları tarafından bir kutlama töreni gerçekleştirildi. Kutlamada, gelecek nesillerimizin huzur ve güven içinde yaşaması..

Trakya Üniversitesi’nde, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir dizi etkinlik düzenlendi. Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Merkezi’nde düzenlenen “Biz De Varız” programında, özel gereksinimli bireylerin sorunlarına ve yaşadıkları zorluklara dikkat çekilerek farkındalık oluşturulması amaçlandı. Trakya Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’na bağlı Özel E..

Trakya Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ve Edirne İl Sağlık Müdürlüğü iş birliğinde öğrencilerin mesleki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla bir seminer dizisi düzenlendi. Trakya Üniversitesi Türkan Sabancı Kültür Merkezi’nde düzenlenen Hasta Hakları Semineri; Edirne İl Sağlık Müdürlüğü Hasta Hakları İl Koordinatörü Dr. Ceren Yöndem, Hasta Hakları İl..

Trakya Üniversitesi tarafından her yıl yüzlerce öğrenciye burs imkânı sağlayan “Bir Öğrenci De Sen Okut” kampanyası, hayırseverlerin ve gönüllülerin destekleriyle üniversite öğrencilerine can suyu olmaya devam ediyor. Trakya Üniversitesi öncülüğünde başlatılan ve kentin dinamiklerini harekete geçirerek “eğitime destek” temasının seçkin bir örneği haline gelen kam..

Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Ana Bilim Dalı Başkanlığı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Beyhan Karamanlıoğlu’nun hizmet süresini tamamlaması nedeniyle, Tıp Fakültesi Ratip Kazancıgil Derslik Binası Amfi Salonu’nda bir emeklilik töreni düzenlendi. Trakya Üniversitesi’nde 2005-2012 yılları arasında Rektör Yardımcılığı görevini de yürüten Prof. Dr. Beyhan Karamanlıoğlu..

Bilim, sanat, kültür ve spor alanında yaptığı nitelikli etkinliklerle şehrin ve bölgenin nabzını tutan Trakya Üniversitesi, öğrenci toplulukları tarafından düzenlenen etkinliklerle de göz dolduruyor. Trakya Üniversitesi’nin aktif öğrenci toplulukları, farklı alanlardan ağırladıkları önemli misafirler ve ele aldıkları önemli konularla dikkat çekici etkinliklere imza atıyor. 2018-2019 Eğitim Öğretim Yıl..

Dönem Başkanlığı’nı Trakya Üniversitesi’nin üstlendiği Trakya Üniversiteler Birliği (TÜB) tarafından düzenlenen “Trakya Bölgesinin Çevre Sorunları” konulu panel Namık Kemal Üniversitesi ev sahipliğinde Tekirdağ’da gerçekleştirildi. Panelin açılışında bir konuşma gerçekleştiren Namık Kemal Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Yılmaz Çakıcı, “Kardeş ü..

Trakya Üniversitesi, toplum sağlığını ilgilendiren önemli konularda farkındalık yaratmak ve bilinçli bir kitle oluşumuna katkı sağlamak adına düzenlediği eğitimlere bir yenisini ekledi. Trakya Üniversitesi Hastanesi’nde, anne adaylarına gebelik ve sonraki süreçler için ücretsiz “Doğum Öncesi Hazırlık Kursu” başlatıldı. Gebeliği mutlu noktalamak ve sağlıklı bir bebek dünyaya getirmek isteyen ann..

Trakya Üniversitesi’nde, kalitenin artırılması ve standartların geliştirilmesi çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Üniversitenin tüm kullanıcılarına daha güvenli hizmet sunmak amacıyla belirlediği hedef ve politikaları gerçekleştirmek için “Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi (BGYS) ISO/IEC 27001”de belirtilen gereksinimleri yerine getirerek, 7 Aralık 2018 ‘de “TS EN ISO 27001 Bilgi Güvenl..