Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, 31 Temmuz-3 Ağustos 2020 tarihleri arasında kutlanan Kurban Bayramı öncesi rektörlük birimlerini gezerek akademik ve idari personelin bayramını kutladı. Rektör Erhan Tabakoğlu’na rektör yardımcıları Prof. Dr. Osman Nuri Hatipoğlu ve Prof. Ahmet Hamdi Zafer’in yanı sıra Genel Sekreter Prof. Dr. Cevdet Kılıç ve Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Sezgin de eşlik etti. T..

Trakya Üniversitesi Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi çalışanlarından Bilgisayar Mühendisi Dr. Selçuk Yazar’ın, nesnelerin interneti ve bluetooth cihazların çalışma prensipleri ile bunlara yönelik bazı uygulama geliştirme yöntemlerinin anlatıldığı “Endüstri 4.0 Programlamaya Giriş” kitabı Paradigma Yayınları’ndan çıktı. Kitabın, yaklaşık 50 milyar cihazın internet üzerinden bi..

Trakya Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı ve Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nurten Çetin, editörlüğünü emekli Prof. Dr. İlker Alp ile üstlendiği “Milli Mücadele’nin 100. Yılına Armağan” adlı kitabı, Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’na takdim etti. Trakya Üniversitesi Yayınları’ndan çıkan eser, Tü..

Trakya Üniversitesi ve Soyyiğit Grup arasında iş birliği toplantısı düzenlendi. Bilimsel ve akademik çalışmalarının yanı sıra ekonomi, ticaret, turizm gibi sektörler için projeler üreten, Edirne'nin ve bölgenin en büyük istihdam kaynağı konumundaki Trakya Üniversitesi son olarak, Edirne’de ilk üretim tesisini beş yıl önce açan ve yüzden fazla ülkeye ihracat yapan Soyyiğit Grup’un temsilc..

Türkiye’nin ayçiçeği ihtiyacının önemli bir kısmının karşılandığı Trakya bölgesinde bilimsel çalışmalara öncülük etmesi amacıyla Trakya Üniversitesi tarafından 60 ana ayçiçeği türünün yer aldığı "Dünya Ayçiçeği Koleksiyonu Bahçesi" kuruldu. Trakya Üniversitesi Bilimsel Araştırma Projeleri tarafından desteklenen ve TÜBİTAK iş birliğinde hayata ge..

Trakya Üniversitesi, Yükseköğretim Kurulunca (YÖK) uluslararası öğrencilerin Türkiye'deki üniversiteler ve yükseköğretim sistemi hakkında kapsamlı bilgilere ulaşmasını sağlamak amacıyla düzenlenen "Study in Turkey" online üniversite tercih fuarına katıldı. Balkanlar ve Üniversite dendiğinde, hem ülkemizde hem de Balkanlar’da akla gelen ilk üniversite olan Trakya Üniversitesi, 20 – 22 Temmuz tari..

Trakya Üniversitesi, hayata geçirdiği çalışmalarla, akademik ve bilimsel yayıncılık alanında marka olma hedefine emin adımlarla ilerliyor. Trakya Üniversitesi bünyesinde 2014 yılında faaliyetlerine başlayan Roman Dili ve Kültürü Araştırmaları Enstitüsü, bilim dünyasına yeni bir uluslararası akademik dergi kazandırdı. Roman Dili ve Kültürü Ana Bilim Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Levent Doğan&r..

Temel hedefi, Edirne ve Türkiye’nin AR-GE ve inovasyona dayalı teknolojik altyapısını güçlendirmek olan ve Edirneli sanayici, girişimci ve inovatif gençlere yatırım, danışmanlık ile mentorluk hizmetleri sunan Trakya Teknopark, yeni katılımlarla büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. 2016 yılında 30 şirketle yoluna devam eden Trakya Teknopark, son dört yılda bünyesine kattığı yeni şirketler ve çalışanlarla istikrarlı bi..

Trakya Üniversitesi, INTERREG–IPA Bulgaristan – Türkiye Sınır Ötesi İş Birliği Programı Stratejik Proje Sınırlı Teklif Verme Çağrısı programı kapsamında toplam bütçesi 2 milyon 855 bin 247 Euro olan “Cross-Border Regions Collaborate for Blue Growth: Blue Growth Collabs (Mavi Büyüme için Sınır Ötesi İş Birliği: Mavi Büyüme Laboratuvarları)” isimli projeyi hayata geçiriyor. Ç..

Kurulduğu 1982 yılından bu yana Türk yükseköğretiminin önemli üniversitelerinden biri olan ve yetiştirdiği on binlerce öğrencisi ile ülkemize ve bölgemize önemli katkılar sağlayan Trakya Üniversitesi, 38. yaşını kutladı. Özel gündemle toplanan Senato’da Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu yaptığı sunumla Trakya Üniversitesinin geçmişine, bugününe ve geleceğine projeksiyon tuttu.İlahiyat ..

Ulusal ve uluslararası düzeydeki akademik ve bilimsel çalışmalar ile yayıncılık faaliyetlerine hız kesmeden devam eden Trakya Üniversitesi, edebiyat dünyasına ışık tutacak bir çalışmaya daha imza attı. Kendine has üslubu ve şairlik kudreti ile Türk edebiyatının en orijinal edebî kişiliklerinden biri olan ve mahalli unsurlar ile Türkçe dil özelliklerini divan edebiyatında kullanan ender şairlerden olan Edirneli Nazm..