Haberler» Tüm Haberler

YENİ SAĞLIK BAKANI DR. FAHRETTİN KOCA BAŞKANLIĞINDAKİ BÖLGESEL DEĞERLENDİRME TOPLANTISI EDİRNE’DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ve Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Sabahattin Aydın, çeşitli temaslarda bulunmak ve koronavirüsle mücadelede “Bölge Değerlendirme Toplantısı”na katılmak üzere Edirne’ye geldi. Dr. Fahrettin Koca ve Prof. Dr. Sabahattin Aydın’ı Edirne Valisi Ekrem Canalp, AK Parti MKYK Üyesi, TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı ve Edirne Milletvekili Dr. Fatma Aksal, Edirne Belediye Başkanı Rec..

YENİ KÜLLİYEYE AŞÇI YAHYA BABA TABLOSU

Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü mezunu Güray Uygun’un tual üzerine yağlı boyayla yaptığı ve Sultan II. Bayezid Külliyesi ile Aşçı Yahya Baba’nın resmedildiği tablo, külliyede sergilenecek… Edirne’nin en çok ziyaret edilen noktalarından biri olan ve 2016 yılından bu yana UNESCO’nun Dünya Kültür Mirası Geçici Listesi’nde bulunan Sultan II..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİNDEN EDİRNE KIRMIZISI’NA TARIMSAL YAKLAŞIM

Trakya Üniversitesi tarafından farklı disiplinlerde başlatılan çalışmalarla kent kimliğine yeniden kazandırılan Edirne Kırmızısı’nın elde edildiği Rubia tinctorum bitkisi, Havsa MYO’ya ait bir arazide toprakla buluşacak… Trakya Üniversitesi, Edirne Kırmızısı üretiminde kullanılan bir kök boya bitkisi olan Rubia tinctorum’un Edirne topraklarında yetiştirilerek çoğaltılması amacıyla yürüttüğü..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM ÜYELERİNE “ULUSLARARASI TÜRK DÜNYASI MULTİPL SKLEROZ” KONGRESİ’NDE “EN İYİ BİLDİRİ” ÖDÜLÜ

Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Sibel Güler, Prof. Dr. Hakan Gürkan, Dr. Öğr. Üyesi Selma Demir, Dr. Öğr. Üyesi Nesrin Turan ve doktora öğrencisi Damla Eker, Türk Dünyası MS Araştırmalarını Destekleme Derneği ve Türk Nöroloji Derneği iş birliğinde bu yıl 3’üncüsü düzenlenen “Uluslararası Türk Dünyası Multipl Skleroz” kongres..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler

01
Eyl
AGBIOL 2021 “III. ULUSLARARASI TARIM, BİYOLOJİ VE YAŞAM BİLİMLERİ KONFERANSI”

III. Uluslararası Tarım, Biyoloji ve Yaşam Bilimleri Konferansı çevrim içi ve Covid 19 durumuna göre sınırlı katılımlı etkinlik olarak 1-3 Eylül 2021 tarihlerinde Trakya Üniversitesi tarafından Edirne'de düzenlenecektir.  Tercih edilen konferans sunum dili İngilizce olup, Türkçe, Fransızca ve Rusça sunumlar da kabul edilecektir. Aynı dil sunumları ayrı sanal oturumlarda yapılacak. Ödeme yapan tüm katılımcılar..