ÜNİVERSİTEMİZDEN TÜBİTAK 4004 KENDİ DRONE'UMU YAPIYORUM PROJESİ

Üniversitemizin 2018 TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Çağrısı’na başvurduğu “Kendi Drone’umu Yapıyorum” projesi TÜBİTAK tarafından onaylandı. Projeyle, günümüzde kullanımı oldukça yaygınlaşan ve çok çeşitli alanlarda kullanılan drone’ları üniversite ve lise öğrencileriyle tanıştırmak, kendi drone’larını yapmayı öğretmek ve havacılık sektörüne olan ilgiyi artırmak amaçlanıyor. Trakya Üniversitesi Edirne Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Motorlu Araçlar ve Ulaştırma Teknolojileri Bölümü Uçak Teknolojisi Programı’ndan Dr. Öğr. Üyesi Mukadder İğdi Şen’in yürütücüsü olduğu projede, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nden Dr. Öğr. Üyesi Burcu Özkardeş, Üniversitemizden Dr. Öğr. Üyesi Barış Özkapı, Öğr. Gör. Anıl Şahin ve Uçak Teknolojisi Programı’nda okuyan öğrencilerden oluşan eğitmen ve rehber kadrosu yer alıyor.

Hedef kitlenin, akademik başarıya sahip, konuya ilgi duyan ve öğrenmek isteyen üniversite ve lise öğrencileri olarak belirlendiği projede, eğitime seçilecek öğrenciler herhangi bir ücret ödemeyecek. 2 grup halinde yapılacak etkinlik, 4-7 Haziran’da, lise öğrencileri için, Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi’nde ve 9-12 Haziran’da üniversite (ön lisans, lisans, yüksek lisans, doktora) öğrencileri için T.Ü. Edirne Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Sarayiçi Yerleşkesi’nde gerçekleşecek. Etkinlikte yapılan Drone’ların çeşitli etaplarda uçurulacağı ödüllü yarışma, her iki grup için Edirne Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Sarayiçi Yerleşkesi’nde yapılacak.

Projeye katılım için https://hutt.trakya.edu.tr/ adresinden 21-27 Mayıs tarihleri arasında yapılacak başvuruların ardından, sonuçlar 29 Mayıs Salı günü açıklanacak.

Başvuru Başlangıç : 21 Mayıs Pazartesi, Saat 08:30
Başvuru Bitiş : 27 Mayıs Pazar, Saat 17:30
Asil-Yedek Katılımcı İlanı : 29 Mayıs Salı
Kesin Kayıtlar : 30-31 Mayıs Çarşamba, Perşembe
Proje Başlangıç - Bitiş : 1. Grup 4-7 Haziran, 2. Grup 9-12 Haziran 2018
Değerlendirme : 13-29 Haziran
İletişim : Kurum içi santral (VOIP): 33-1111, Telefon (0284) 224 02 83 – 1150 / (0284) 224 02 84 - 1150 / (0284) 224 02 85 - 1150 / (0284) 224 02 86 - 1150
E-Posta : hutt@trakya.edu.tr
Posta Adresi : Trakya Üniversitesi Edirne Teknik Bilimler M.Y.O Sarayiçi Yerleşkesi 22020 Yeni İmaret / Edirne

Bu içerik 21 Mayıs 2018 tarihinde yayınlandı ve toplam 1046 kez okundu.

Haberler» Tüm Haberler

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ VE İPEKYOL ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ

Trakya Üniversitesi Kariyer Merkezi ve Trakya Üniversitesi Meslek Yüksekokulları Koordinatörlüğü’nün (MEYOK) ortak çalışmaları kapsamında, Trakya Üniversitesi Kariyer Merkezi İşveren Portalı üye firmalarından İpekyol Giyim San. Paz. Ve Tic. A.Ş. ile “Üniversite-Sanayi İşbirliği Protokolü” imzalandı. Kariyer Merkezi’nde gerçekleştirilen imza törenine, Trakya Üniversitesi adına ..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ YENİ ÇALIŞMA ARKADAŞLARINI BEKLİYOR...

Trakya Üniversitesi, bölgenin ve Balkanların en büyük sağlık kuruluşu olan Tıp Fakültesi Hastanesi’ne 68 yeni çalışma arkadaşı alıyor. Çocuk Gelişimcisi, Fizyoterapist, Diyetisyen, Psikolog, Hemşire ve Sağlık Teknikeri kadrolarına alınacak çalışanlar, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslara göre, KPSS B grubu puan sıralaması esas alınarak belirlenecek. Adaylar belirtilen unvanlardan ya..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK KÜLTÜR VE SPOR DAİRE BAŞKANLIĞI’NDAN GERİ DÖNÜŞÜM HAREKETİ

Trakya Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı, başta Bolcaana Yemekhanesi olmak üzere üniversitenin tüm yerleşkelerinde geri dönüşüm hareketi başlattı. 14-20 Ekim 2018 tarihleri arasında kutlanan “Dünya Standartlar Günü ve Türkiye Standartları Haftası” kapsamında hayata geçirilen çalışmalarla, Trakya Üniversitesi’ndeki atıkların geri dönüştürü..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ, PROF. DR. KENAN SARIDOĞAN’I EMEKLİLĞE UĞURLADI...

Trakya Üniversitesi’ne 1988 yılından bu yana aralıksız şekilde hizmet eden, birçok genç tabibin ve Ortopedi ve Travmatoloji uzmanının yetişmesine katkıda bulunan Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kenan Sarıdoğan için emeklilik töreni düzenlendi. Dr. Ratip Kazancıgil Derslik Binası’nda gerçekleştirilen törene, Trakya Üniversitesi Rek..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler

23
Eki
2018 TÜBİTAK BİGG PROGRAMI TANITIM ETKİNLİĞİ

Değerli Girişimciler,200 Bin TL’ye kadar hibe desteği sağlayan TÜBİTAK Bireysel Genç Girişimci (BİGG) Programı’na, 1 Kasım 2018 tarihine kadar teblegirisim.com üzerinden başvuru kabul etmeye devam ediyoruz! Bu etkinliğe katılarak, 200 Bin TL’lik hibe desteğine ulaşmak için projenizi nasıl hazırlayabileceğinizi ve başvurunuzu nasıl yapabileceğinizi danışman ekibimizden ve de geçmiş dönemlerde bu destekten faydalanan giri..