ÜNİVERSİTEMİZDEN SIRBİSTAN ULUSLARARASI NOVİ PAZAR ÜNİVERSİTESİNDE SANAT SERGİSİ

Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyeleri Yrd. Doç. Ayhan Çetin, Yrd. Doç. Dr. Ersan Sarıkahya ile Genel Sekreter Yardımcısı Öğretim Görevlisi Hakan Akıncı’ya ait kişisel sergiler  08 Aralık 2017 tarihinde Uluslararası Novi Pazar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde açıldı.

Üniversitemiz Genel Sekreter Yardımcısı Öğr. Gör. Hakan Akıncı’nın kendi kadrajından fotoğraflarından oluşan kişisel sergisinde Edirne’nin tarihi dokusu ile iç- dış mekan tezatlığını çarpıcı bir üslupla ele aldığı, renk skalasını daraltarak biçimin ön plana çıkarıldığı bir sanat anlayışının sanatseverler ile buluşturduğu görüldü.

Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ersan Sarıkahya’nın çarpıcı bir üslupla ele aldığı ve grafik bir dille oluşturduğu afiş tasarımlarından oluşan sergisinde günümüzün global sorunlarından biri haline gelen göç, sınır ve barış kavramlarına vurgu yapıldığı görüldü.

Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Ayhan Çetin’e ait kişisel sergide ise kağıt üzeri karışık teknikle elde edilen kent siluetlerinde metropol imgelerinin dinamik bir üslupla görselleştirilerek beton ve demirin doğanın görselliğine etki eden negatife görüntülerinin izleyiciye sunulduğu gözlemlendi.          

Trakya Üniversitesi ile Uluslararası Novi Pazar Üniversitesi arasında karşılıklı iş birliğini pekiştirecek bir zemin temin etmeyi amaçlayan sergilerin açılışında konuşan Uluslararası Novi Pazar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Fehim Huskovic, böylesine anlamlı ve kapsamlı sergiler gerçekleştirmeyi uzun süredir hayal ettiklerini ve bu hayallerini gerçekleştirmiş olmanın sevincini yaşadıklarını ifade etti.

Prof. Fehim Huskovic’in konuşmasının ardından söz alan Uluslararası Novi Pazar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suad Becirovic, Uluslararası Novi Pazar Üniversitesi ile Trakya Üniversitesi arasında iş birliğinin önemli bir adımı olan bu tür etkinliklerin gerek Balkanlar’daki ortak dile katkı sunduğunu gerekse üniversiteler arası yeni iş birliği projelerine zemin hazırladığını ifade ederek Trakya Üniversitesi ile iş birliğini önemsediklerini sözlerine ekledi.

Sergilerin açılışında Üniversitemizi temsilen söz alan Genel Sekreter Yardımcısı Öğr. Gör. Hakan Akıncı, sergilerin açılışına ve iş birliği projelerine vesile olan Novi Pazar Üniversitesi Rektör’ü Prof. Dr. Suad Becirovic’e teşekkür ederek başta Trakya Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu olmak üzere Rektör Yardımcılarımızın selamlarını ve iyi dileklerini iletti.

Açılışta son sözü alan Uluslararası Novi Pazar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şefket Kırcic, konuşmasında Türkiye’nin kültür ve sanat açısından zenginliğine vurgu yaparak böylesine zengin bir coğrafyadan ülkelerine gelip sergi açan sanatçılara teşekkürlerini sundu.

Sergilerin açılışının tamamlanmasının ardından Üniversitemiz Sultan II. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi Müdürü Öğr. Gör. Hakan Akıncı’ya “Yılın En Başarılı Müzecisi Ödülü” verildi. Ödülün Öğr. Gör. Hakan Akıncı’ya takdiminin ardından müze iş birliği konusunda karşılıklı görüşmeler gerçekleştirildi ve bazı konularda mutabık kalınarak anlaşmalar yapıldı.

Sergiler, 15 Aralık 2017 tarihine kadar Uluslararası Novi Pazar Üniversitesi sergi salonlarında sanatseverlerin ziyaretine açık tutulacak.

Bu içerik 13 Aralık 2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 682 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

YENİ SULTAN II. BAYEZİD KÜLLİYESİ SAĞLIK MÜZESİ ULUSAL BASININ GÜNDEMİNDEN DÜŞMÜYOR

Üniversitemiz bünyesinde 21 yıldır ziyaretçilerini ağırlayan ve dünyanın en prestijli müzecilik ödüllerinden birinin sahibi olan Sultan II. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi, 05 Mayıs 2018 tarihinde rekorlarına bir yenisini daha ekleyerek bir günde 7.500 ziyaretçiyi ağırlamıştı. Her yıl ziyaretçi sayısını istikrarlı bir şekilde artıran, şehrimize gün geçtikçe daha fazla turist kazandıran Sul..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ ŞEHİT RESSAM HASAN RIZA GÜZEL SANATLAR MESLEK YÜKSEKOKULU MEZUNİYET TÖRENİ

Trakya Üniversitesi Şehit Ressam Hasan Rıza Güzel Sanatlar Meslek Yüksekokulu Mezuniyet Töreni, 21 Mayıs 2018’de Balkan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Törene, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mümin Şahin, Mühendislik Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Yılmaz Çan, İpsala Teknik Meslek Yüksekokulu Müdürü ve MEYOK Koordinatörü Dr. Öğretim Üyesi Hayati Arda, Teknik Bilimler Meslek..

BOSNA-HERSEK İSTANBUL BAŞKONSOLOSU ÜNİVERSİTEMİZİ ZİYARET ETTİ

Bosna-Hersek İstanbul Başkonsolosu Began Muhic, 14 Mayıs’ta, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoglu’nu makamında ziyaret etti. Ziyarette, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cem Uzun, Trakya Üniversitesi Balkan Dilleri ve Edebiyatları Bölüm Başkanı Prof. Dr. İlker Alp, Öğretim Üyesi Seda Taş ve Öğretim Görevlisi Enes Turbic yer aldı. İki ülke arasındaki özellikle ekonomi ve eğitim alanlarında atılan adımlar v..

KEŞAN MESLEK YÜKSEKOKULU’NDA MEZUNİYET TÖRENİ

Trakya Üniversitesi Keşan Meslek Yüksekokulu 2017-2018 Akademik Yılı mezuniyet töreni, 11 Mayıs 2018’de, Keşan Meslek Yüksekokulu bahçesinde gerçekleştirildi. Törene Keşan Kaymakamı Nuri Özder, Keşan Belediye Başkanı Op. Dr. Mehmet Özcan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman Nuri Hatipoğlu, Keşan Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Süleyman Kök, Yusuf Çapraz Uygulamalı B..