ÜNİVERSİTEMİZDEN SIRBİSTAN ULUSLARARASI NOVİ PAZAR ÜNİVERSİTESİNDE SANAT SERGİSİ

Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyeleri Yrd. Doç. Ayhan Çetin, Yrd. Doç. Dr. Ersan Sarıkahya ile Genel Sekreter Yardımcısı Öğretim Görevlisi Hakan Akıncı’ya ait kişisel sergiler  08 Aralık 2017 tarihinde Uluslararası Novi Pazar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde açıldı.

Üniversitemiz Genel Sekreter Yardımcısı Öğr. Gör. Hakan Akıncı’nın kendi kadrajından fotoğraflarından oluşan kişisel sergisinde Edirne’nin tarihi dokusu ile iç- dış mekan tezatlığını çarpıcı bir üslupla ele aldığı, renk skalasını daraltarak biçimin ön plana çıkarıldığı bir sanat anlayışının sanatseverler ile buluşturduğu görüldü.

Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ersan Sarıkahya’nın çarpıcı bir üslupla ele aldığı ve grafik bir dille oluşturduğu afiş tasarımlarından oluşan sergisinde günümüzün global sorunlarından biri haline gelen göç, sınır ve barış kavramlarına vurgu yapıldığı görüldü.

Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Ayhan Çetin’e ait kişisel sergide ise kağıt üzeri karışık teknikle elde edilen kent siluetlerinde metropol imgelerinin dinamik bir üslupla görselleştirilerek beton ve demirin doğanın görselliğine etki eden negatife görüntülerinin izleyiciye sunulduğu gözlemlendi.          

Trakya Üniversitesi ile Uluslararası Novi Pazar Üniversitesi arasında karşılıklı iş birliğini pekiştirecek bir zemin temin etmeyi amaçlayan sergilerin açılışında konuşan Uluslararası Novi Pazar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Fehim Huskovic, böylesine anlamlı ve kapsamlı sergiler gerçekleştirmeyi uzun süredir hayal ettiklerini ve bu hayallerini gerçekleştirmiş olmanın sevincini yaşadıklarını ifade etti.

Prof. Fehim Huskovic’in konuşmasının ardından söz alan Uluslararası Novi Pazar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suad Becirovic, Uluslararası Novi Pazar Üniversitesi ile Trakya Üniversitesi arasında iş birliğinin önemli bir adımı olan bu tür etkinliklerin gerek Balkanlar’daki ortak dile katkı sunduğunu gerekse üniversiteler arası yeni iş birliği projelerine zemin hazırladığını ifade ederek Trakya Üniversitesi ile iş birliğini önemsediklerini sözlerine ekledi.

Sergilerin açılışında Üniversitemizi temsilen söz alan Genel Sekreter Yardımcısı Öğr. Gör. Hakan Akıncı, sergilerin açılışına ve iş birliği projelerine vesile olan Novi Pazar Üniversitesi Rektör’ü Prof. Dr. Suad Becirovic’e teşekkür ederek başta Trakya Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu olmak üzere Rektör Yardımcılarımızın selamlarını ve iyi dileklerini iletti.

Açılışta son sözü alan Uluslararası Novi Pazar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şefket Kırcic, konuşmasında Türkiye’nin kültür ve sanat açısından zenginliğine vurgu yaparak böylesine zengin bir coğrafyadan ülkelerine gelip sergi açan sanatçılara teşekkürlerini sundu.

Sergilerin açılışının tamamlanmasının ardından Üniversitemiz Sultan II. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi Müdürü Öğr. Gör. Hakan Akıncı’ya “Yılın En Başarılı Müzecisi Ödülü” verildi. Ödülün Öğr. Gör. Hakan Akıncı’ya takdiminin ardından müze iş birliği konusunda karşılıklı görüşmeler gerçekleştirildi ve bazı konularda mutabık kalınarak anlaşmalar yapıldı.

Sergiler, 15 Aralık 2017 tarihine kadar Uluslararası Novi Pazar Üniversitesi sergi salonlarında sanatseverlerin ziyaretine açık tutulacak.

Bu içerik 13 Aralık 2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 593 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

ÜNİVERSİTEMİZ "TÜRKİYE’NİN 500 BÜYÜK HİZMET İHRACATÇISI"NDAN BİRİ OLDU

Dünya ticaretinde payı her geçen gün artan hizmet ihracatı ile ilgili Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından yayımlanan “Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı” araştırmasının sonuçlarında Üniversitemiz sektöründe 8. genel sıralamada 474. olarak büyük bir başarıya imza attı. Üniversitemiz, elde ettiği bu başarıyla İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Bü..

YENİ HASTANEMİZDE “HASTANE ENFEKSİYONLARI” KONULU BİLGİLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Üniversitemiz Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi (Hastane) Başhekimlik Sağlık Kurulu Odası’nda 18 Ocak 2018 tarihinde Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Gündeniz Altıay ve Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi ve Enfeksiyon Kontrol Komitesi Başkanı Doç. Dr. Zerrin Yuluğkural tarafından “Hastane Enfeksiyonları” konulu basın toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya çok sayıda basın mensubu katıldı...

YENİ EDUCATION FIRST (EF) ULUSLARARASI EĞİTİM KURUMLARINDAN YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULUMUZA ZİYARET

Üniversitemiz Yabancı Diller Yüksekokulu’na 12 Ocak 2018 tarihinde 1965 yılında İsveç’te kurulmuş ve günümüzde pek çok ülkede faaliyet gösteren Education First Eğitim Kurumları’nın Türkiye Akademik İlişkiler Müdürü Gürkan Donat ve Edirne Bölge Sorumlusu Gül Belli tarafından ziyaret gerçekleştirildi. Ziyaretleri esnasında Yabancı Diller Yüksekokulu Hazırlık Eğitimi, E..

EFOD’UN 38. YIL DÖNÜMÜ ANISINA ÜNİVERSİTEMİZDE SERGİ

Edirne Fotoğraf Sanatı Derneğinin 38’inci kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında 12 Ocak 2017 tarihinde Üniversitemiz Balkan Kongre Merkezi Fuayesinde karma fotoğraf sergisi açılışı gerçekleştirildi. Fotoğraf sanatının usta isimlerinin de fotoğraflarının yer aldığı sergi açılışına Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf Tekin, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, MEB Öğret..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler