ÜNİVERSİTEMİZDE “ÖĞRENCİ SENATOSU” KURULUYOR

Üniversitemizin şeffaf ve katılımcı yönetim politikaları çerçevesinde bir “Öğrenci Senatosu” kuruluyor. İki ayda bir toplanacak olan senatoda öğrencilerin ihtiyaçları dile getirilerek çeşitli proje önerileri sunulacak ve gündeme ilişkin fikirler beyan edilecek. Yönetmeliği hazırlanan bu senato, Üniversite yönetimine fikirlerini ve önerilerini sunma noktasında bir iletişim platformu özelliği gösterecektir.

Farklı fikir ve görüşlere demokratik ortamda buluşma imkanı taşıyan bu senato; öğrenci konseyi, öğrenci topluluklarının temsilcileri, uluslararası öğrenciler, derslerinde başarılı öğrenciler, erasmus öğrencileri ve engelli öğrencilerin temsilcilerinden oluşacaktır. Öğrenci Konseyi tarafından çalışma usul ve esasları hazırlanan öğrenci senatosu yönerge taslağı, Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına teslim edilmiş olup mevzuat komisyonu önerilerinden sonra son şekliyle senotaya sunulacaktır.

Konuya ilişkin açıklama yapan Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, “Yönetim olarak her zaman katılımcı ve paydaşların katkılarıyla oluşacak bir anlayışı benimsiyoruz. Bu anlayış içerisinde en çok değer verdiğimiz ilke öğrencilerimizin fikirleri. Üniversitemizi ileriye götürecek fikir ve projelere açık, yönetim ile öğrenciler arasında bir köprü vazifesi görecek olan bu senatoyu, şahsım ve yönetimim adına önemli buluyorum. Tüm öğrencilerimizin bu platforma destek vermesini ve katılmasını diliyorum.” dedi.

 

Bu içerik 20 Aralık 2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 419 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

ÜNİVERSİTEMİZ "TÜRKİYE’NİN 500 BÜYÜK HİZMET İHRACATÇISI"NDAN BİRİ OLDU

Dünya ticaretinde payı her geçen gün artan hizmet ihracatı ile ilgili Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından yayımlanan “Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı” araştırmasının sonuçlarında Üniversitemiz sektöründe 8. genel sıralamada 474. olarak büyük bir başarıya imza attı. Üniversitemiz, elde ettiği bu başarıyla İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Bü..

YENİ EFOD’UN 38. YIL DÖNÜMÜ ANISINA ÜNİVERSİTEMİZDE SERGİ

Edirne Fotoğraf Sanatı Derneğinin 38’inci kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında 12 Ocak 2017 tarihinde Üniversitemiz Balkan Kongre Merkezi Fuayesinde karma fotoğraf sergisi açılışı gerçekleştirildi. Fotoğraf sanatının usta isimlerinin de fotoğraflarının yer aldığı sergi açılışına Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf Tekin, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, MEB Öğret..

ÜNİVERSİTEMİZDE “GELECEĞİN MİMARI ÖĞRETMEN BULUŞMALARI” PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Geleceğin Mimarı Öğretmen Buluşmaları” programının ilki, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf Tekin’in katılımıyla 13 Ocak 2017 tarihinde Üniversitemiz Balkan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Programa Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Milli Eğitim Bakanlığı..

“SAYGIN BİLİMSEL DERGİLERDE YAZARLIK VE HAKEMLİK” SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Tıp Fakültesi Seminer Salonu'nda 8 Ocak 2017 tarihinde “Saygın Bilimsel Dergilerde Yazarlık ve Hakemlik” isimli seminer gerçekleştirildi. Seminere, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tamer Demir tarafından davet edilen Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cem Uzun, Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi ve T&uum..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler