ÜNİVERSİTEMİZDE “KADIN GİRİŞİMCİLİĞİ VE KADININ İŞ HAYATINDAKİ YERİ” KONULU PANEL GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Üniversitemiz Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığına bağlı Girişimcilik Topluluğu tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında düzenlenen “Kadın Girişimciliği ve Kadının İş Hayatındaki Yeri” başlıklı panel 07 Mart 2018 tarihinde Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Merkezi B5 Salonu’nda gerçekleştirildi. Çorbada Tuzun Olsun Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Yasemin Uluçınar, Network Lideri Selcan Güleryüz, Hem Dem Ajans Kurucusu Burşem Ege, Diyetta Edirne Kurucuları Elif Yardımcı ve Sinem Yardımcı’nın konuşmacı olarak yer aldığı panele Üniversitemiz Öğrenci Toplulukları üyeleri katıldı.

Soru-cevap şeklinde geçen panelde konuşmacılar kendilerini tanıtarak, kadınların iş hayatındaki yeri ve önemi ile girişimcilik deneyimleri ve başarı hikâyelerinden söz etti.

Çorbada Tuzun Olsun Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Yasemin Uluçınar açılış konuşmasında “8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeni ile düzenlenen etkinliğe davetiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Sizlerle burada bulunmak ve aynı havayı solumak güzel. Bu günü özel ve anlamlı buluyorum.” dedi.

Network Lideri Selcan Güleryüz “Daha önce bir Üniversitede konuşma deneyimim olmamıştı. Bu bakımdan benim için ilk üniversite deneyimim oluyor ve bunun Edirne’de başlaması bana farklı bir  vizyon katmış oldu. Üç kız çocuğu annesiyim ve ‘Güçlü Kadın, Mutlu Kadın‘ sloganının sahibiyim. Kadınların güçlenmesini çok önemsiyorum.” şeklinde konuştu.

Burşem Ege, “Kadir Has Üniversitesi Reklamcılık Bölümü mezunuyum. Üniversite birinci sınıfta kimsenin aklında staj yapma düşüncesi yoktur, daha çok öğrenciliğin tadını çıkarmak isterler. Ben stajımı üniversite birinci sınıftan itibaren yapmaya başladım. Bilgi ve birikimlerim ile birilerine ışık olmak, onlara enerji vermek istiyorum. Bu doğrultuda gerçekleştirdiğiniz etkinlik benim için önemli. Girişimcilik hikâyelerimi bu güzel ortamda sizler ile paylaşmak güzel bir tecrübe. 10 yıl televizyonculuk deneyimim oldu ve bir noktada reklamcılık bölümü mezunu olduğum için hedefim bir ajans kurmaktı. Son iki yıldır da bu hedef doğrultusunda kendi işimi yapmaktayım. Deneyimlerim ve birikimlerimin paylaşımı için buradayım.” ifadelerini kullandı.

Diyetta Edirne Kurucularından Elif Yardımcı “12 yıldır iş yaşamının içerisindeyim. Diyetta Edirne’yi kurarken nasıl yoğun bir çalışma temposu içerisinde olduğumuzdan ve bu süreçte karşılaştığımız zoruluklardan bahsederek sizlere girişimcilik konusunda cesaret aşılamak istiyorum. Sinem Yardımcı ile çalışma ve yol arkadaşı olarak çalışma hayatına bir başlangıç yaptık. Bu süreçte eşlerimizin bizi anlamadığı zaman ve durumlarda eşlerimizi çift yönlü olarak ikna ettik. Amerika’yı yeniden keşfetmedik ama hâlihazırda olmayan bir şeyi getirdik Edirne’ye. Yani bir şeyi keşfetmek zorunda değilsiniz, uzaklardan bir fikir bile sizin olduğunuz alanda çok verimli ve etkili olabilir.” dedi.

Sinem Yardımcı ” KOSGEB desteği ile başladığımız işi başarılı bir noktaya taşıdık. Sürekli toplantı halinde olduğumuz için bu tür söyleşilere alışkınız fakat rol model olarak geldiğimiz için heyecan duyuyoruz. Bilgi ve becerilerimizi sizler ile paylaşmak için buradayız.” ifadesine yer verdi.

Panel, katılımcılara ve öğrencilere 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla ikram ve gül dağıtımıyla sona erdi.

 

Bu içerik 09 Mart 2018 tarihinde yayınlandı ve toplam 198 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

YENİ EDİRNE’NİN YENİ BULUŞMA NOKTASI: TRAKYA ÜNİVERSİTESİ MERİÇ KENARI SOSYAL TESİSLERİ

Trakya Üniversitesi’nin Meriç Kenarı Öğrenci Sosyal Tesisleri’nde, Sağlık Kültür Spor Daire Başkan V. Yücel Kurtdere ve değerli personellerinin katkılarıyla 2018’in ilk aylarında başlayan yenileme ve dönüşüm çalışmaları, sürdürülebilirlik ilkesiyle, tüm hızıyla devam ediyor. Edirne’ye yıllardır hizmet veren tesisler, yenilenen yüzü, her geçen gün daha da artan..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ TARİHİNDE BİR İLK: ÜNİVERSİTE AİLESİ İFTAR YEMEĞİNDE BULUŞTU

Trakya Üniversitesi Rektörlüğü tarafından, üniversite tarihinde ilk defa düzenlenen iftar yemeği, akademisyenler, idari çalışanlar ve öğrencilerin yoğun katılımıyla, Trakya Üniversitesi Balkan Yerleşkesi’ndeki Bolca Ana Yemekhanesi’nde gerçekleşti. 7 Haziran 2018’de düzenlenen iftar yemeğine yaklaşık 1.000 kişi katıldı. İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Enes Temel’in Kur'an-ı..

YENİ MERİÇ KENARI ÖĞRENCİ SOSYAL TESİSLERİMİZ SOSYAL MEDYANIN GÜNDEMİNDE

Instagram’da, 1 milyon 400 bin takipçi sayısıyla oldukça popüler olan, seçkin restoran ve kafeleri takipçileriyle buluşturarak farkındalık yaratan “yemekneredeyenircom” (www.instagram.com/yemekneredeyenircom) isimli Instagram hesabı, Trakya Üniversitesi Meriç Kenarı Öğrenci Sosyal Tesisleri’ni ve lezzetli yemeklerini tanıttı. Ali Nazik Kebabı’nın yapılışının gösterildiği video, bir günde 1..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ BALKANLARDA ULUSLARARASI ÖĞRENCİLERE TANITILDI

Trakya Üniversitesi Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz ve Dış İlişkiler Danışmanı Prof. Dr. Hilmi İbar, 4-10 Haziran 2018 tarihleri arasında Bulgaristan Smolyan, Razgrad, Rusçuk; Makedonya Üsküp ve Struga ile Romanya Köstence şehirlerinde Türk ve akraba topluluklarından öğretim üyeleri, öğretmenler, öğrenciler ve velilere Trakya Üniversitesi’ni ..