ÜNİVERSİTEMİZDE “FARKINDALIK, DİKSİYON HİTABET VE BEDEN DİLİ” EĞİTİM PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığının desteği ile Üniversitemiz Dış İlişkiler Uygulama, Araştırma Merkezi ve Trakya Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından düzenlenen “Farkındalık, Diksiyon, Hitabet ve Beden Dili” konularında sertifikalı eğitim programı 3 Mart 2018 tarihinde Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarında gerçekleştirildi. Etkili konuşma eğitmeni ve haber spikeri Serkan Aksarı tarafından etkili iletişim ve diksiyon konularında uluslararası öğrencilere yönelik gerçekleştirilen eğitim programının açılışına Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ile Üniversitemiz Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz, Uluslararası Öğrenci Derneği üyeleri ile çok sayıda uluslararası öğrenci katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programın açılış konuşmasını Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Hakan Çalışkan gerçekleştirdi. Hakan Çalışkan, “Trakya Uluslararası Öğrenci Derneği olarak özellikle eğitim noktasında uluslararası öğrencilere destek olacak nitelik ve türde programlar düzenlemek için çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Bu doğrultuda yeni projeler gerçekleştirmek için çalışmalarımız devam ediyor. Örneğin, önümüzdeki sene için özellikle üniversite öğrencilerinin gelip rahatlıkla kitap okuyabileceği bir ‘Kitap Kafe’ projesi üzerinde çalışıyoruz.  Proje kapsamında ‘Kitap Kafe’ye’ her ay bir konuk yazarımızı davet edeceğiz. Yazarımız öğrencilerle buluşacak, söyleşi yapacak ve imzalı kitabını hediye edecek. Trakya Üniversitesi kimliğini gösteren her öğrenciye çay ve kahve ikramı olacak. Ayrıca öğrenciler burada kitabını okuyarak dersini çalışabilecek. ‘Yarınlar Bizim İçin’  projeleri kapsamında bugünkü etkinliği önemsiyor ve faydalı geçmesini temenni ediyorum.” dedi.

Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, "Üniversitemiz Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Trakya Uluslararası Öğrenci Derneği birbirleriyle uyum içinde çalışıyorlar. Trakya Üniversitesi ve ailesi olarak öğrencilerimizin kişisel gelişimine katkı sunacak her türlü etkinliği destekliyoruz. Üniversitemiz, sahip olduğu uluslararası öğrenci sayısı bakımından Ülkemizde de önemli bir noktada. Sizler tanrı misafirisiniz. Yani kutsal bir emanetsiniz. Bizde böyle bir anlayış var. Sizleri çok önemsiyoruz. Siz öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştirmek ve hayata hazırlamak bizim en önemli görevimiz. Üniversitemizde aldığınız eğitimin kalitesinden emin olabilirsiniz. Akreditasyona önem veriyoruz. Nitelik ve kalite anlamında da ilerliyoruz. Sizlerin yalnızca mesleki eğitimleriniz ve derslerinizle değil, kişisel gelişiminiz ile de ilgileniyoruz. Sizleri hayata hazırlayacak ve etkili iletişim becerileri noktasında kendinizi gerçekleştirmenize yardımcı olacak bu eğitim kapsamında dilimizi etkili kullanma ve beden dili ile iletişim kurma gibi yaklaşımları öğreneceksiniz.  Çalışma ve iş sahasında sadece diploma sahibi olmak yetmez. Bir mülakata gittiğinizde kendinizi en iyi şekilde ifade etmeniz ve diğer adaylardan farkınızı net bir şekilde ortaya koyabilmeniz gerekir. Gittiğiniz her yerde bizi en iyi şekilde temsil etmenizi ve her zaman en önde olmanızı istiyorum. Sizler Ülkemiz ve Edirne’de bu bayrak ve Trakya Üniversitesi adı altında eğitim alıyorsunuz. Artık bir hukukumuz var. Nereye giderseniz gidin sizi desteklemeye devam edeceğiz. Bunu böyle bilmenizi isterim. Tüm öğrencilerimizi ve katılımcılarımızı saygı ve sevgi ile selamlıyorum. Üniversitemizden mezun, alanında yetkin uzman eğitici ve spiker Serkan Aksarı’dan çok değerli bilgiler alacaklar. Serkan Aksakallı’nın Üniversitemizden mezun bir kişinin geldiği noktada menzilini gösterme açısından güzel bir rol model teşkil ettiğini düşünüyorum. Kendisine teşekkür ediyor, faydalı bir toplantı olmasını diliyorum.” dedi.

Üniversitemiz Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden mezun olduktan sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Hilal TV'de çalışan ve şu an Akit TV'de Gün Başlıyor programının sunuculuğunu yapan ayrıca beden dili ve kişisel gelişim uzmanı olan Serkan Aksarı’nın sunumu ile eğitime başlandı. Serkan Aksarı eğitimde öğrencilerimiz ile uygulamalı olarak doğru nefes teknikleri, konuşma bozuklukları, sosyal medyada kendini ifade etme, etkili konuşma ve beden dili konularında bilgi verdi. Etkili konuşma eğitmeni ve haber spikeri Serkan Aksarı, bu tür eğitimlere herkesin ihtiyacı olduğunu belirterek kendini doğru ve iyi bir biçimde ifade edebilmenin etkili iletişim ile özgüven noktasında önemli olduğunun altını çizdi. Eğitim sonunda katılımcılara sertifikaları verildi. 

Bu içerik 08 Mart 2018 tarihinde yayınlandı ve toplam 147 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

TIP FAKÜLTEMİZ İÇİN TARİHİ GÜN

Üniversitemiz Tıp Fakültesinin Dünya Tıp Eğitimi Federasyonu tarafından akredite, Yükseköğretim Kalite Kurulu tarafından tescilli bir dernek olan Tıp Eğitimi Programlarını Değerlendirme ve Akreditasyon Derneğinden (TEPDAD) 2018-2024 Eğitim Öğretim Yılında akredite edilmesinin duyurulması amacıyla bir basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Osman Nuri Hatipoğ..

ÜNİVERSİTEMİZDE TIP BAYRAMI KUTLANDI

Üniversitemiz Tıp Fakültesi Dekanlığı ile Edirne İl Sağlık Müdürlüğü ve Edirne Tabip Odası iş birliğinde düzenlenen “14 Mart Tıp Bayramı” Programı 14 Mart 2018 tarihinde Trakya Üniversitesi ev sahipliğinde Balkan Kongre Merkezi’nde düzenlendi. Programa, Rektör V. Prof. Dr. Cem Uzun, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Ahmet Tezel, Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa İnan, Edirne İl S..

YENİ EĞİTİM FAKÜLTEMİZDE 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi Bölümü ve Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı tarafından Çanakkale Zaferi’nin 103. yıldönümü kapsamında düzenlenen “18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü” programı ve “Çanakkale” isimli panel 21 Mart 2018 tarihinde Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Konferans Salonu’nda gerç..

YENİ PRİŞTİNA VE GJOKOVA FEHMİ AGANİ ÜNİVERSİTELERİNDEN REKTÖRÜMÜZE ZİYARET

Priştina Üniversitesi ve Gjokova Fehmi Agani Üniversitesi Hemşirelik ve Tıp Fakültesi akademisyenleri ile öğrencilerinden oluşan heyet 16 Mart 2018 tarihinde Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nu makamında ziyaret etti. Ziyarette Edirne İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Cengiz Kalkan, Üniversitemiz Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Müdürü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz, Sağlık Bilimleri Fakültes..