ÜNİVERSİTEMİZ SAĞLIK ARAŞTIRMA VE UYGULAMA MERKEZİ SERVİS PERSONELİ İLETİŞİM EĞİTİMİ

Üniversitemiz Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi (Hastane), sağlık hizmetlerinde kaliteyi ve memnuniyeti artırma çalışmalarına devam ediyor. Hasta, hasta yakınları ve personelin memnuniyetini artırma çalışmaları doğrultusunda Üniversitemiz Hastanesi Beslenme Hizmetlerinde görevli servis personeline 28 Aralık 2017 tarihinde Hastanemiz Akademik Personel Yemek Salonu’nda Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Emel Gönenç Güler tarafından bir eğitim gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen eğitime Üniversitemiz Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Abdullah Taş, Hastane Müdürü Nevzat Üstün, Gıda Yüksek Mühendisi Tuğba Şayin Sert ve eğitim alan 30 servis personeli katıldı.

Eğitim kapsamında Üniversitemiz Hastanesi beslenme hizmetlerinde görevli 30 personele Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Emel Gönenç Güler tarafından sağlık hizmetlerinde kalite ve memnuniyeti artırma çalışmaları kapsamında “Hasta-Personel İletişim Stratejileri” başlıklı bir sunum gerçekleştirildi. Sunumunda servis personelinin hasta ve yakınları tarafından veya hasta/hasta yakının hizmet personeli tarafından doğru anlaşılmasını sağlayacak bilgi, deneyim, duygu ve düşünce ile etkili iletişim becerileri hakkında bilgiler veren Doç. Dr. Emel Gönenç Güler, “İletişim dokunmak demektir. Hastalara yalnızca yemek değil, beraberinde şifa verdiğinizi de unutmayın.” dedi.

Üniversitemiz Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Abdullah Taş, “Hastanemizde hasta, hasta yakınları ve personele yönelik hizmetlerde kalitenin artırılması çalışmalarının bir devamı olarak Üniversitemiz Hastanesinde görevli servis personeline yönelik bir eğitim gerçekleştirmeyi planladık. Bu konudaki misyon ve vizyonlarımız doğrultusunda daha önce aşçılık ile ilgili bir sertifasyon programımız olmuştu. Hastanemizde kaliteyi artırmak adına bu yönde çalışmalar yapmaya devam edeceğiz. Düzenlenen eğitim programı kapsamında katkılarından dolayı Öğretim Üyemiz Doç. Dr. Emel Gönenç Güler’e teşekkür ederim.” dedi.

Eğitimin ardından servis personeline katılım sertifikaları takdim edildi.

Bu içerik 28 Aralık 2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 693 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

ÜNİVERSİTEMİZ "TÜRKİYE’NİN 500 BÜYÜK HİZMET İHRACATÇISI"NDAN BİRİ OLDU

Dünya ticaretinde payı her geçen gün artan hizmet ihracatı ile ilgili Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından yayımlanan “Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı” araştırmasının sonuçlarında Üniversitemiz sektöründe 8. genel sıralamada 474. olarak büyük bir başarıya imza attı. Üniversitemiz, elde ettiği bu başarıyla İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Bü..

YENİ HASTANEMİZDE “HASTANE ENFEKSİYONLARI” KONULU BİLGİLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Üniversitemiz Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi (Hastane) Başhekimlik Sağlık Kurulu Odası’nda 18 Ocak 2018 tarihinde Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Gündeniz Altıay ve Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi ve Enfeksiyon Kontrol Komitesi Başkanı Doç. Dr. Zerrin Yuluğkural tarafından “Hastane Enfeksiyonları” konulu basın toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya çok sayıda basın mensubu katıldı...

YENİ EDUCATION FIRST (EF) ULUSLARARASI EĞİTİM KURUMLARINDAN YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULUMUZA ZİYARET

Üniversitemiz Yabancı Diller Yüksekokulu’na 12 Ocak 2018 tarihinde 1965 yılında İsveç’te kurulmuş ve günümüzde pek çok ülkede faaliyet gösteren Education First Eğitim Kurumları’nın Türkiye Akademik İlişkiler Müdürü Gürkan Donat ve Edirne Bölge Sorumlusu Gül Belli tarafından ziyaret gerçekleştirildi. Ziyaretleri esnasında Yabancı Diller Yüksekokulu Hazırlık Eğitimi, E..

EFOD’UN 38. YIL DÖNÜMÜ ANISINA ÜNİVERSİTEMİZDE SERGİ

Edirne Fotoğraf Sanatı Derneğinin 38’inci kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında 12 Ocak 2017 tarihinde Üniversitemiz Balkan Kongre Merkezi Fuayesinde karma fotoğraf sergisi açılışı gerçekleştirildi. Fotoğraf sanatının usta isimlerinin de fotoğraflarının yer aldığı sergi açılışına Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf Tekin, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, MEB Öğret..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler