ÜNİVERSİTEMİZ HASTANESİNDE “ESKİ VE YENİ EDİRNE” SERGİSİ

Edirne Fotoğraf Sanatı Derneği (EFOD) Halil Karabacak İleri Fotoğraf Çekim Teknikleri Atölyesi “Eski ve Yeni Edirne” adlı fotoğraf sergisi, 26 Aralık 2017 tarihinde Üniversitemiz Tıp Fakültesi Hastanesi Ana Giriş alanında açıldı. Osmanlı’ya bir asra yakın başkentlik yapmış ve Kurtuluş Savaşı sırasında çok defa düşman kuşatması ve işgali altında kalmış Edirne’nin eski ve yeni fotoğraflarından oluşan serginin açılışı, Hastanemiz Başhekimi Prof. Dr. Abdullah Taş tarafından gerçekleştirildi.

Üniversitemiz Hastanesi personellerinden hemşire Özlem Kocadoğan ve Emine Duroğlu’nun da aralarında bulunduğu sanat topluluğu üyeleri tarafından açılan sergide, Mimar Sinan'ın ustalık eseri ve kentin simgesi Selimiye Camisi, tarihi Meriç ve Tunca köprüleri, Karaağaç Mahallesi ile tarihi konakların yer aldığı semtlerden oluşan fotoğraflar sanatseverlerin izlenimine sunuldu.

Fotoğraf sanatı üstadı ve fotoğraf arşivcisi Tayyip Yılmaz’ın arşivinde yer alan ve Edirne’nin yaklaşık bir asır önceki hallerini yansıtan siyah-beyaz fotoğraflardan yola çıkan Halil Karabacak Atölyesi üyeleri, arşiv fotoğraflarında yer alan yerlerin yeni fotoğraflarını çekerek eski ve yeni Edirne’yi sanatseverlerle buluşturmuş oldu.

Fotoğraf arşivcisi Tayyip Yılmaz’ın siyah-beyaz fotoğrafları ile sanat topluluğu üyelerinin çektiği yeni fotoğrafların bir araya geldiği “Eski ve Yeni Edirne” sergisine sanatseverler yoğun ilgi gösterdi.

“Eski ve Yeni Edirne” sergisi, 29 Aralık 2017 tarihine kadar Trakya Üniversitesi Hastanesi Ana Girişinde sanatseverlerle buluşmayı sürdürecek.

 

 

Bu içerik 27 Aralık 2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 600 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

SULTAN II. BAYEZİD KÜLLİYESİ SAĞLIK MÜZESİ ULUSAL BASININ GÜNDEMİNDEN DÜŞMÜYOR

Üniversitemiz bünyesinde 21 yıldır ziyaretçilerini ağırlayan ve dünyanın en prestijli müzecilik ödüllerinden birinin sahibi olan Sultan II. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi, 05 Mayıs 2018 tarihinde rekorlarına bir yenisini daha ekleyerek bir günde 7.500 ziyaretçiyi ağırlamıştı. Her yıl ziyaretçi sayısını istikrarlı bir şekilde artıran, şehrimize gün geçtikçe daha fazla turist kazandıran Sul..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ ŞEHİT RESSAM HASAN RIZA GÜZEL SANATLAR MESLEK YÜKSEKOKULU MEZUNİYET TÖRENİ

Trakya Üniversitesi Şehit Ressam Hasan Rıza Güzel Sanatlar Meslek Yüksekokulu Mezuniyet Töreni, 21 Mayıs 2018’de Balkan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Törene, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mümin Şahin, Mühendislik Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Yılmaz Çan, İpsala Teknik Meslek Yüksekokulu Müdürü ve MEYOK Koordinatörü Dr. Öğretim Üyesi Hayati Arda, Teknik Bilimler Meslek..

BOSNA-HERSEK İSTANBUL BAŞKONSOLOSU ÜNİVERSİTEMİZİ ZİYARET ETTİ

Bosna-Hersek İstanbul Başkonsolosu Began Muhic, 14 Mayıs’ta, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoglu’nu makamında ziyaret etti. Ziyarette, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cem Uzun, Trakya Üniversitesi Balkan Dilleri ve Edebiyatları Bölüm Başkanı Prof. Dr. İlker Alp, Öğretim Üyesi Seda Taş ve Öğretim Görevlisi Enes Turbic yer aldı. İki ülke arasındaki özellikle ekonomi ve eğitim alanlarında atılan adımlar v..

KEŞAN MESLEK YÜKSEKOKULU’NDA MEZUNİYET TÖRENİ

Trakya Üniversitesi Keşan Meslek Yüksekokulu 2017-2018 Akademik Yılı mezuniyet töreni, 11 Mayıs 2018’de, Keşan Meslek Yüksekokulu bahçesinde gerçekleştirildi. Törene Keşan Kaymakamı Nuri Özder, Keşan Belediye Başkanı Op. Dr. Mehmet Özcan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman Nuri Hatipoğlu, Keşan Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Süleyman Kök, Yusuf Çapraz Uygulamalı B..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler