ÜNİVERSİTEMİZ HASTANESİNDE “ESKİ VE YENİ EDİRNE” SERGİSİ

Edirne Fotoğraf Sanatı Derneği (EFOD) Halil Karabacak İleri Fotoğraf Çekim Teknikleri Atölyesi “Eski ve Yeni Edirne” adlı fotoğraf sergisi, 26 Aralık 2017 tarihinde Üniversitemiz Tıp Fakültesi Hastanesi Ana Giriş alanında açıldı. Osmanlı’ya bir asra yakın başkentlik yapmış ve Kurtuluş Savaşı sırasında çok defa düşman kuşatması ve işgali altında kalmış Edirne’nin eski ve yeni fotoğraflarından oluşan serginin açılışı, Hastanemiz Başhekimi Prof. Dr. Abdullah Taş tarafından gerçekleştirildi.

Üniversitemiz Hastanesi personellerinden hemşire Özlem Kocadoğan ve Emine Duroğlu’nun da aralarında bulunduğu sanat topluluğu üyeleri tarafından açılan sergide, Mimar Sinan'ın ustalık eseri ve kentin simgesi Selimiye Camisi, tarihi Meriç ve Tunca köprüleri, Karaağaç Mahallesi ile tarihi konakların yer aldığı semtlerden oluşan fotoğraflar sanatseverlerin izlenimine sunuldu.

Fotoğraf sanatı üstadı ve fotoğraf arşivcisi Tayyip Yılmaz’ın arşivinde yer alan ve Edirne’nin yaklaşık bir asır önceki hallerini yansıtan siyah-beyaz fotoğraflardan yola çıkan Halil Karabacak Atölyesi üyeleri, arşiv fotoğraflarında yer alan yerlerin yeni fotoğraflarını çekerek eski ve yeni Edirne’yi sanatseverlerle buluşturmuş oldu.

Fotoğraf arşivcisi Tayyip Yılmaz’ın siyah-beyaz fotoğrafları ile sanat topluluğu üyelerinin çektiği yeni fotoğrafların bir araya geldiği “Eski ve Yeni Edirne” sergisine sanatseverler yoğun ilgi gösterdi.

“Eski ve Yeni Edirne” sergisi, 29 Aralık 2017 tarihine kadar Trakya Üniversitesi Hastanesi Ana Girişinde sanatseverlerle buluşmayı sürdürecek.

 

 

Bu içerik 27 Aralık 2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 523 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

ÜNİVERSİTEMİZ "TÜRKİYE’NİN 500 BÜYÜK HİZMET İHRACATÇISI"NDAN BİRİ OLDU

Dünya ticaretinde payı her geçen gün artan hizmet ihracatı ile ilgili Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından yayımlanan “Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı” araştırmasının sonuçlarında Üniversitemiz sektöründe 8. genel sıralamada 474. olarak büyük bir başarıya imza attı. Üniversitemiz, elde ettiği bu başarıyla İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Bü..

YENİ HASTANEMİZDE “HASTANE ENFEKSİYONLARI” KONULU BİLGİLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Üniversitemiz Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi (Hastane) Başhekimlik Sağlık Kurulu Odası’nda 18 Ocak 2018 tarihinde Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Gündeniz Altıay ve Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi ve Enfeksiyon Kontrol Komitesi Başkanı Doç. Dr. Zerrin Yuluğkural tarafından “Hastane Enfeksiyonları” konulu basın toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya çok sayıda basın mensubu katıldı...

YENİ EDUCATION FIRST (EF) ULUSLARARASI EĞİTİM KURUMLARINDAN YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULUMUZA ZİYARET

Üniversitemiz Yabancı Diller Yüksekokulu’na 12 Ocak 2018 tarihinde 1965 yılında İsveç’te kurulmuş ve günümüzde pek çok ülkede faaliyet gösteren Education First Eğitim Kurumları’nın Türkiye Akademik İlişkiler Müdürü Gürkan Donat ve Edirne Bölge Sorumlusu Gül Belli tarafından ziyaret gerçekleştirildi. Ziyaretleri esnasında Yabancı Diller Yüksekokulu Hazırlık Eğitimi, E..

EFOD’UN 38. YIL DÖNÜMÜ ANISINA ÜNİVERSİTEMİZDE SERGİ

Edirne Fotoğraf Sanatı Derneğinin 38’inci kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında 12 Ocak 2017 tarihinde Üniversitemiz Balkan Kongre Merkezi Fuayesinde karma fotoğraf sergisi açılışı gerçekleştirildi. Fotoğraf sanatının usta isimlerinin de fotoğraflarının yer aldığı sergi açılışına Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf Tekin, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, MEB Öğret..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler