ÜNİVERSİTEMİZ ARDA MESLEK YÜKSEKOKULUNDAN TEKNİK GEZİLER

Üniversitemiz Arda Meslek Yüksekokulu Laboratuvar Teknolojisi, Kimya Teknolojisi, Gıda Teknolojisi ve Yağ Endüstrisi Programları öğrencileri tarafından sektör hakkında bilgi edinmek amacıyla birtakım teknik geziler düzenlendi. Düzenlenen teknik geziler, öğrencilerin öğrenim gördüğü programlar çerçevesinde ilgili sektörlere ziyaret şeklinde gerçekleşti. Bu kapsamda Farmatek İlaç Sanayi, Sanofi Sağlık Ürünleri, Trakya Birlik Entegre Tesisleri ve Yardımcı Peynirleri öğrencilerimiz tarafından ziyaret edildi.

Arda Meslek Yüksekokulu Laboratuvar Teknolojisi Programı 2. sınıf öğrencileri tarafından Kırklareli Farmatek İlaç Sanayi’ne gerçekleştirilen teknik gezi kapsamında öğrencilere, üretim yeri tanıtılarak ilaç üretim prosesi hakkında bilgiler verildi. Öğrenciler, laboratuvarları yerinde görüp ilaç sektöründe yapılan analizler hakkında yetkililerden bilgi aldı. Farmatek İlaç Sanayi yetkilileri, Üniversitemiz Arda Meslek Yüksekokulu Laboratuvar Teknolojisi bölümünden 5 öğrenciyi iş yeri uygulamasına kabul edebileceklerini ziyaret sırasında öğretim görevlilerimize ifade ettiler.

Kimya Teknolojisi Programı 2. sınıf öğrencilerinin katılımı ile Kırklareli Sanofi Sağlık Ürünleri’ne gerçekleştirilen teknik gezide öğrencilere, üretim tesisi tanıtılarak ilaç üretim teknolojisi ve kalite kontrolü hakkında bilgiler verildi.

Yağ Endüstrisi Programı 2. sınıf öğrencilerinin katılımı ile Tekirdağ Trakya Birlik Entegre Tesisleri’ne gerçekleştirilen teknik gezide, bitkisel yağ teknolojisi hakkında bilgi almak üzere üretim sahası yerinde görülerek yetkililerden bu kapsamda bilgi alındı.

Gıda Teknolojisi Programı 2. Sınıf öğrencileri aynı kapsamda Edirne Yardımcı Peynirleri üretim noktasını ziyaret ederek peynir üretim teknolojisini yerinde gördü.

 

Bu içerik 23 Aralık 2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 223 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

ÜNİVERSİTEMİZ "TÜRKİYE’NİN 500 BÜYÜK HİZMET İHRACATÇISI"NDAN BİRİ OLDU

Dünya ticaretinde payı her geçen gün artan hizmet ihracatı ile ilgili Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından yayımlanan “Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı” araştırmasının sonuçlarında Üniversitemiz sektöründe 8. genel sıralamada 474. olarak büyük bir başarıya imza attı. Üniversitemiz, elde ettiği bu başarıyla İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Bü..

YENİ HASTANEMİZDE “HASTANE ENFEKSİYONLARI” KONULU BİLGİLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Üniversitemiz Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi (Hastane) Başhekimlik Sağlık Kurulu Odası’nda 18 Ocak 2018 tarihinde Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Gündeniz Altıay ve Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi ve Enfeksiyon Kontrol Komitesi Başkanı Doç. Dr. Zerrin Yuluğkural tarafından “Hastane Enfeksiyonları” konulu basın toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya çok sayıda basın mensubu katıldı...

YENİ EDUCATION FIRST (EF) ULUSLARARASI EĞİTİM KURUMLARINDAN YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULUMUZA ZİYARET

Üniversitemiz Yabancı Diller Yüksekokulu’na 12 Ocak 2018 tarihinde 1965 yılında İsveç’te kurulmuş ve günümüzde pek çok ülkede faaliyet gösteren Education First Eğitim Kurumları’nın Türkiye Akademik İlişkiler Müdürü Gürkan Donat ve Edirne Bölge Sorumlusu Gül Belli tarafından ziyaret gerçekleştirildi. Ziyaretleri esnasında Yabancı Diller Yüksekokulu Hazırlık Eğitimi, E..

EFOD’UN 38. YIL DÖNÜMÜ ANISINA ÜNİVERSİTEMİZDE SERGİ

Edirne Fotoğraf Sanatı Derneğinin 38’inci kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında 12 Ocak 2017 tarihinde Üniversitemiz Balkan Kongre Merkezi Fuayesinde karma fotoğraf sergisi açılışı gerçekleştirildi. Fotoğraf sanatının usta isimlerinin de fotoğraflarının yer aldığı sergi açılışına Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf Tekin, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, MEB Öğret..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler