TRAKYA ÜNİVERSİTESİNDEN İŞÇİ-İŞVEREN BULUŞMASINA BÜYÜK DESTEK

Trakya Üniversitesi Kariyer Merkezi ve Meslek Yüksekokulları Koordinatörlüğü’nün ortak çalışması kapsamında, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, Meclis Başkanı Mustafa Emre Alp, Genel Sekreteri Nevzat Taşkın yönetiminde, ETSO Meclis üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen “Olağan Meclis Toplantısı”nda, Trakya Üniversitesi Kariyer Merkezi tarafından, “İşveren Portalları ve İşyeri Uygulama Eğitimi” hakkında bilgilendirme sunumu yapıldı.

Trakya Üniversitesi Kariyer Merkezi Müdürü Prof. Dr. Yüksel Bayrak, Meslek Yüksekokulları Koordinatörü ve İpsala Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Hayati Arda ile Kariyer Merkezi İşyeri Uygulama Eğitim Koordinatörü Öğr. Gör. Ayşe Çelik Taşkın'ın katıldığı meclis toplantısında, Öğr. Gör. Ayşe Çelik Taşkın tarafından meclis üyelerine Kariyer Merkezi portalları, iş ilan süreçlerinin işleyişi ve işyeri uygulama eğitimi hakkında bir sunum yapıldı. Sunumun ardından Dr. Öğr. Üyesi Hayati Arda, işyeri uygulama eğitiminde, stajlardan farklı olarak, işverenlerin öğrenci değerlendirme konusunda daha etkin role sahip olduğunu belirtti. Devamında ETSO Meclis üyelerinin iş gücü temini konusunda görüşleri alınarak yarı zamanlı veya tam tam zamanlı iş ilanı açmak, işyeri uygulama eğitimi için öğrenci talebinde bulunmak isteyen ETSO üyeleri, Trakya Üniversitesi Kariyer Merkezi Müdürü Prof. Dr. Yüksel Bayrak ve Meslek Yüksekokulları Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Hayati Arda tarafından Trakya Üniversitesi’ne davet edildi.

Meclis toplantısının devamında Edirne Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Şengül Çildam tarafından işverenler için sağlanan istihdam destek programları tanıtıldı. Çildam, desteklerden faydalanmak ve süreçler hakkında detaylı bilgi almak isteyen tüm üyeleri Edirne İŞKUR'a davet etti.

Bu içerik 04 Aralık 2018 tarihinde yayınlandı ve toplam 611 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDE “MİRASIMIZIN İZİNDE: BALKANLAR’DA TÜRKLER” PANELİ

Trakya Üniversitesi’nin ev sahipliğinde, TBMM Başkanvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop ve KADEM Başkanı Dr. Saliha Okur Gümrükçüoğlu’nun yanı sıra Türkiye ve Balkanlar’ın siyaset, akademi ve sivil toplum alanında önde gelen isimlerinin katılımıyla, Trakya Üniversitesi ve KADEm Tekirdağ Temsilciliği iş birliğinde gerçekleştirilen “Mirasımızın İzinde: 1. Balkan-Türk Kadın Çalıştayı” ka..

BALKAN TÜRK KADINLARI TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDE BULUŞTU...

“Mirasımızın İzinde: 1. Balkan-Türk Kadın Çalıştayı”, TBMM Başkanvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’un katılımıyla Edirne’de gerçekleştirildi. Trakya Üniversitesi ile Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Tekirdağ Temsilciliği işbirliğinde düzenlenen “Mirasımızın İzinde: 1. Balkan-Türk Kadın Çalıştayı”, 16 Şubat 2019’da Trakya Üniversitesi ev sahipliğinde, Edirne’de gerçek..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ ve KADEM TEKİRDAĞ TEMSİLCİLİĞİ’NDEN “MİRASIMIZIN İZİNDE: 1. BALKAN-TÜRK KADIN ÇALIŞTAYI”

Trakya Üniversitesi, KADEM Tekirdağ Temsilciliği’nin iş birliği ile hayata geçirilen ve Balkanlar’daki soydaş kadınların sorunlarına çözüm önerileri sunulması amaçlanan “Mirasımızın İzinde: 1. Balkan-Türk Kadın Çalıştayı” etkinliğine ev sahipliği yapacak. Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Merkezi’nde, 16 Şubat 2019 Cumartesi günü gerçekleşecek etkinlikte, TBMM Başkanveki..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDEN SOSYAL ÇOCUK AKADEMİSİ…

Trakya Üniversitesi’nin Gönül Elçileri-Geleceğim Sensin projesi kapsamında, Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda müzik eğitimi almaya devam eden ve kısa bir süre önce Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde bir konser veren Edirneli ilk ve ortaokul öğrencileri, Trakya Üniversitesi tarafından düzenlenen “Sosyal Çocuk Akademisi” kapsamındaki “gastronomi” ve “mimarlık&rd..