TRAKYA ÜNİVERSİTESİNDEN EDİRNE ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNE ÇIKARMA

Trakya Üniversitesi gerçekleştirdiği bilimsel çalışmaların yanı sıra bölgemizdeki sanayi kuruluşları ile ortak çalışmalara imza atmaya devam ediyor. Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu beraberinde MEYOK Koordinatörü ve İpsala Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Hayati Arda, Edirne Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Barış Özkapı, Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz, Trakya Teknopark Yönetim Kurulu Başkanvekili ve Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Oğuzhan Erdem, Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi ve Trakya Teknopark Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Yalçın Kaya, Fen Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Utku Güner ve Trakya Teknopark Genel Müdürü Barış Kocabıyık ile Edirne Organize Sanayi Bölgesini ziyaret etti. Kamu-Üniversite-Sanayi iş birliği konularının görüşüldüğü ziyarette ilk olarak Edirne Organize Sanayi Bölge Müdürü Murat Ilıcak ile bir görüşme gerçekleştiren Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ve beraberindeki heyet, Trakya Üniversitesinin tüm deneyimi ile Edirne Organize Sanayi Bölgesi’nin sorunlarına çözüm üretebileceklerini ifade etti. Edirne Organize Sanayi Bölge Müdürlüğünde gerçekleştirilen toplantının ardından Pereja İleri Kimya Sanayi, Kapı Sistemleri Sanayi, Armosan Sıcak Çekme Dikişsiz Boru Sanayi, Mediteks Sağlık Hizmetleri Tekstil Ürünleri Tıbbi Malzeme Sanayi ve İnter-Plast Plastik Doğrama Aksesuar Sanayi fabrikalarını ziyaret eden Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ve beraberindeki heyet fabrikaların ihtiyaçlarını dinleyerek teknolojik alt yapı ve yetişmiş insan gücü başta olmak üzere Trakya Üniversitesinin tüm konularda üniversitesi-sanayi iş birliğine her zaman hazır olduklarını ve Edirne’de sanayinin gelişmesi için destek vermeye hazır olduklarını dile getirdi. Ülkemizin 2023 hedeflerine ulaşmasında Kamu – Üniversite – Sanayi iş birliğinin önemini bilen Trakya Üniversitesi, 3+1 İş Yerinde Eğitim Sistemi’ni hayata geçirdi. Bu kapsamda Trakya Üniversitesine bağlı meslek yüksekokullarında eğitim gören öğrenciler, bir yarıyıl süresince eğitimlerine uygun olarak iş yeri ve fabrikalarda eğitim görerek kendilerini mezuniyet sonrasına hazırlıyorlar. Ziyaret esnasında Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ve beraberindeki heyet; Edirne Organize Sanayi Bölgesinde İş Yerinde Eğitim programı kapsamında eğitim gören öğrencilerle sohbet gerçekleştirdi. Sohbette öğrenciler, 3+1 İş Yerinde Eğitim Sistemi sayesinde okullarında aldıkları teorik eğitimleri pratiğe döktüklerini ve kazandıkları pratikle çalışma hayatına hazır olduklarını ifade ettiler.
Haber: Engin Arda
Editör: Fırat Güngör
Fotoğraf: Mustafa Topyanak
Bu içerik 19 Nisan 2019 tarihinde yayınlandı ve toplam 463 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

AİLE BOYU TRAKYA ÜNİVERSİTELİ

2019 yılında, ÖSYM tarafından düzenlenen üniversiteye giriş sınavlarında başarılı olarak Trakya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nü kazanan Kayra Çağ Canarslan, aynı üniversitede eğitim gören anne ve babasıyla okul arkadaşı oldu. Balkan Kongre Merkezi’ne gelerek kaydını gerçekleştiren Kayra Çağ Canarslan’ın annesi Trakya Üniversitesi Eğit..

EMEKLİ HEKİM İNAYET DİKİM KORKUT, 67 YAŞINDA ÖĞRENCİ OLARAK TRAKYA ÜNİVERSİTESİNDE

42 yıl sonra 2019 yılında, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hekimliği mesleğinden emekli olan İnayet Dikim Korkut, aynı yıl girdiği üniversite sınavını kazanarak Trakya Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Çağdaş Yunan Dili ve Edebiyatı Ana Bilim Dalı’na yerleşti. Trakya Üniversitesi’nde 2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılı öğrenci kayıtları devam ederken, ÖSYM tarafından düzenlenen üniversiteye giriş sın..

NİMRİ KULLUKLARI SANAT PROJESİ’NE “TRAKYA KULLUK” İSİMLİ KULLUK İLE TRAKYA ÜNİVERSİTESİNDEN DESTEK

Ayvalık Karagöz Sanat Evi yöneticisi, sanat danışmanı Kenan Öztürk, yüzyıllardan beri Nimri köyü geleneğinde var olan, dağlarda insanların yön bulmalarına yarayan, işaret işlevi gören, “kulluk” olarak isimlendirilen ve taşların üst üste konmasıyla yapılan anıtları bir tasarım olarak günümüz estetiğiyle yeniden hayata geçiriyor. Nimri’ye sanatsal kimlik kazandıracak bu kültü..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİNDE 2019-2020 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI KAYITLARI BAŞLADI

Trakya Üniversitesinde, 2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılı öğrenci kayıtları başladı. 19 Ağustos tarihinde, Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Merkezi’nde başlayan kayıtların ilk gününe, Trakya Üniversiteli olmanın heyecanını yaşayan öğrenciler ve aileleri yoğun bir ilgi gösterirken, Balkan Kongre Merkezi'ne evraklarıyla gelen öğrenciler, yetkililerin yardımıyla kayıtlarını yaptırdı. Yeni eğitim ve öğretim yı..