TRAKYA ÜNİVERSİTESİNDEN EDİRNE ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNE ÇIKARMA

Trakya Üniversitesi gerçekleştirdiği bilimsel çalışmaların yanı sıra bölgemizdeki sanayi kuruluşları ile ortak çalışmalara imza atmaya devam ediyor. Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu beraberinde MEYOK Koordinatörü ve İpsala Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Hayati Arda, Edirne Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Barış Özkapı, Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz, Trakya Teknopark Yönetim Kurulu Başkanvekili ve Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Oğuzhan Erdem, Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi ve Trakya Teknopark Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Yalçın Kaya, Fen Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Utku Güner ve Trakya Teknopark Genel Müdürü Barış Kocabıyık ile Edirne Organize Sanayi Bölgesini ziyaret etti. Kamu-Üniversite-Sanayi iş birliği konularının görüşüldüğü ziyarette ilk olarak Edirne Organize Sanayi Bölge Müdürü Murat Ilıcak ile bir görüşme gerçekleştiren Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ve beraberindeki heyet, Trakya Üniversitesinin tüm deneyimi ile Edirne Organize Sanayi Bölgesi’nin sorunlarına çözüm üretebileceklerini ifade etti. Edirne Organize Sanayi Bölge Müdürlüğünde gerçekleştirilen toplantının ardından Pereja İleri Kimya Sanayi, Kapı Sistemleri Sanayi, Armosan Sıcak Çekme Dikişsiz Boru Sanayi, Mediteks Sağlık Hizmetleri Tekstil Ürünleri Tıbbi Malzeme Sanayi ve İnter-Plast Plastik Doğrama Aksesuar Sanayi fabrikalarını ziyaret eden Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ve beraberindeki heyet fabrikaların ihtiyaçlarını dinleyerek teknolojik alt yapı ve yetişmiş insan gücü başta olmak üzere Trakya Üniversitesinin tüm konularda üniversitesi-sanayi iş birliğine her zaman hazır olduklarını ve Edirne’de sanayinin gelişmesi için destek vermeye hazır olduklarını dile getirdi. Ülkemizin 2023 hedeflerine ulaşmasında Kamu – Üniversite – Sanayi iş birliğinin önemini bilen Trakya Üniversitesi, 3+1 İş Yerinde Eğitim Sistemi’ni hayata geçirdi. Bu kapsamda Trakya Üniversitesine bağlı meslek yüksekokullarında eğitim gören öğrenciler, bir yarıyıl süresince eğitimlerine uygun olarak iş yeri ve fabrikalarda eğitim görerek kendilerini mezuniyet sonrasına hazırlıyorlar. Ziyaret esnasında Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ve beraberindeki heyet; Edirne Organize Sanayi Bölgesinde İş Yerinde Eğitim programı kapsamında eğitim gören öğrencilerle sohbet gerçekleştirdi. Sohbette öğrenciler, 3+1 İş Yerinde Eğitim Sistemi sayesinde okullarında aldıkları teorik eğitimleri pratiğe döktüklerini ve kazandıkları pratikle çalışma hayatına hazır olduklarını ifade ettiler.
Haber: Engin Arda
Editör: Fırat Güngör
Fotoğraf: Mustafa Topyanak
Bu içerik 19 Nisan 2019 tarihinde yayınlandı ve toplam 428 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. ERHAN TABAKOĞLU, EDİRNE LİSESİ İLE BULUŞTU

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, mezun olduğu Edirne Lisesi’nde öğrencilerle bir araya geldi. Edirne Lisesi’nin başlattığı, “İlham Veren Sohbetler” etkinlikleri kapsamında Edirne Lisesi’nde öğrencilerle bir araya gelen Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, gerçekleştirdiği söyleşide hayatından kesitler sunarken öğrencilerin sorularını da içtenlikle yanıtladı. Lisenin konferan..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ’NDEN RAMAZANDA ORUÇ VE SAĞLIKLI BESLENME TOPLANTISI

Trakya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Leyla Tevfikoğlu Pehlivan, Ramazan ayında doğru beslenme konulu bilgilendirme toplantısı düzenledi. Trakya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde düzenlenen toplantıda, Dr. Öğretim Üyesi Leyla Tevfikoğlu Pehlivan, Ramazan ayında sağlıklı beslenme ile kronik bir hastalığı olan kişilerin dikkat etmesi gereken ..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ BİYOLOJİ BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİ BİTİRME ÇALIŞMALARINI SUNDU

Trakya Üniversitesi Fen Fakültesi son sınıf öğrencileri, bölüm öğretim elemanlarının katılımı ile bitirme çalışmalarını sunum ve poster olarak gerçekleştirdiler.Sunum ve poster çalışmalarına öğretim elemanlarının yaptığı değerlendirme sonunda birinciliği Dr. Öğr. Üyesi Necmettin Güler danışmanlığında Aykut Parlak “Bazı Vicia L. Türlerinin ITS Bölgesine Göre Filogenetik Anal..

YENİ MÜZİK EĞİTİMİ ANABİLİM DALINDAN YILSONU KONSERİ

Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Anabilim Dalı,  Devlet Konservatuvarı Sanat Eğitim ve Gösteri Merkezi’nde Yıl Sonu Konseri düzenlendi. Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı’nda müzik eğitim alan ve mezun olan öğrencilerin performans sergilediği konser; Orkestra, Orff Çalgıları Topluluğu, Türk Müziği Korosu ve Çok Sesli Koro olmak üzere üç bölümden oluştu. Konserin..