TRAKYA ÜNİVERSİTESİNDEN EDİRNE ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNE ÇIKARMA

Trakya Üniversitesi gerçekleştirdiği bilimsel çalışmaların yanı sıra bölgemizdeki sanayi kuruluşları ile ortak çalışmalara imza atmaya devam ediyor. Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu beraberinde MEYOK Koordinatörü ve İpsala Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Hayati Arda, Edirne Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Barış Özkapı, Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz, Trakya Teknopark Yönetim Kurulu Başkanvekili ve Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Oğuzhan Erdem, Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi ve Trakya Teknopark Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Yalçın Kaya, Fen Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Utku Güner ve Trakya Teknopark Genel Müdürü Barış Kocabıyık ile Edirne Organize Sanayi Bölgesini ziyaret etti. Kamu-Üniversite-Sanayi iş birliği konularının görüşüldüğü ziyarette ilk olarak Edirne Organize Sanayi Bölge Müdürü Murat Ilıcak ile bir görüşme gerçekleştiren Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ve beraberindeki heyet, Trakya Üniversitesinin tüm deneyimi ile Edirne Organize Sanayi Bölgesi’nin sorunlarına çözüm üretebileceklerini ifade etti. Edirne Organize Sanayi Bölge Müdürlüğünde gerçekleştirilen toplantının ardından Pereja İleri Kimya Sanayi, Kapı Sistemleri Sanayi, Armosan Sıcak Çekme Dikişsiz Boru Sanayi, Mediteks Sağlık Hizmetleri Tekstil Ürünleri Tıbbi Malzeme Sanayi ve İnter-Plast Plastik Doğrama Aksesuar Sanayi fabrikalarını ziyaret eden Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ve beraberindeki heyet fabrikaların ihtiyaçlarını dinleyerek teknolojik alt yapı ve yetişmiş insan gücü başta olmak üzere Trakya Üniversitesinin tüm konularda üniversitesi-sanayi iş birliğine her zaman hazır olduklarını ve Edirne’de sanayinin gelişmesi için destek vermeye hazır olduklarını dile getirdi. Ülkemizin 2023 hedeflerine ulaşmasında Kamu – Üniversite – Sanayi iş birliğinin önemini bilen Trakya Üniversitesi, 3+1 İş Yerinde Eğitim Sistemi’ni hayata geçirdi. Bu kapsamda Trakya Üniversitesine bağlı meslek yüksekokullarında eğitim gören öğrenciler, bir yarıyıl süresince eğitimlerine uygun olarak iş yeri ve fabrikalarda eğitim görerek kendilerini mezuniyet sonrasına hazırlıyorlar. Ziyaret esnasında Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ve beraberindeki heyet; Edirne Organize Sanayi Bölgesinde İş Yerinde Eğitim programı kapsamında eğitim gören öğrencilerle sohbet gerçekleştirdi. Sohbette öğrenciler, 3+1 İş Yerinde Eğitim Sistemi sayesinde okullarında aldıkları teorik eğitimleri pratiğe döktüklerini ve kazandıkları pratikle çalışma hayatına hazır olduklarını ifade ettiler.
Haber: Engin Arda
Editör: Fırat Güngör
Fotoğraf: Mustafa Topyanak
Bu içerik 19 Nisan 2019 tarihinde yayınlandı ve toplam 486 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDEN PROF. DR. CUMHUR KILINÇER’İN BAŞARISI…

Trakya Üniversitesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Cumhur Kılınçer, Nörolojik spinal cerrahları ortak çatı altında buluşturarak iletişimini sağlamak, spinal cerrahi ve periferik sinir cerrahisi konusunda eğitim ve öğretim vermek, güncel gelişmeleri aktarmak, ulusal ve uluslararası toplantılar düzenlemek, klinik, anatomik ve deneysel çalışmaları, çok merkezli araştırmaları koordine ..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDE ONKOLOJİ HEMŞİRELİĞİ KURSU

Trakya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü ve Onkoloji Hemşireliği Derneği iş birliği ile düzenlenen “Onkoloji Hemşireliği Kursu”, Trakya Üniversitesi Merkez Kütüphanesi’nde gerçekleştirildi. Onkoloji hemşirelerini güncel uygulamalarla aydınlatmak ve hastalığa yönelik farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen etkinlikte 52 katılımcı yer aldı.  Kalp ve damar hastal..

TRAKYA ÜNİVERSİTELİLER, ENGELLİ ÖĞRENCİLERLE KURABİYE YAPTI…

Trakya Üniversitesi Edirne Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı öğrencileri, uygulama etkinlikleri çerçevesinde, Trakya Üniversitesi Armağan Dönertaş Engelli Çocuklar Eğitim Rehabilitasyon Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde eğitim gören gençlerle birlikte kurabiye yaptı.  Etkinliğin uygulama sorumluları Melisa Serçiler, Nursena Aktaş, Ayça Dörtgöz ve Fat..

TRAKYA ÜNİVERSİTELİLER, İSTEĞE BAĞLI İNGİLİZCE HAZIRLIK UYGULAMASI İLE FARK YARATIYOR…

Öğrencilerinin yabancı dil yeterliliğine katkı sağlamak amacıyla sürekli projeler geliştiren Trakya Üniversitesi, örnek bir projeye daha imza attı. Çağın ihtiyaçlarına uygun, donanımlı bireyler yetiştiren Trakya Üniversitesi, yeni projesiyle, öğrencilerin akademik gelişimlerinin yanı sıra sosyal ve kişisel gelişimlerine de destek oluyor. Proje ile birlikte, akreditasyon süreçlerinden başarıyla geçen ve bağımsı..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler

20
Kas
HER YÖNÜYLE İPSALA SEMPOZYUMU

Her Yönüyle İpsala Sempozyumu İpsala ve civarındaki buluntular ışığında bölgedeki kültürel gelişim süreçlerinin önemli izlerini ortaya koyan yerleşimlerin tarihselleştirilmesinin 7500 ve 8000 yılı rahatlıkla aştığı görülmektedir. Bugün Türkiye Trakya'sı sınırları içinde kalan belli başlı koloniler veya kent-devletleri arasında İpsala da bulunuyordu. İpsala, eski bir Trak kentidir. Milattan önce 4..