TRAKYA ÜNİVERSİTESİNDEN BÜKREŞ VE RUSÇUK ÜNİVERSİTELERİNE ZİYARET

Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cem Uzun başkanlığındaki, üniversitemiz tarafından yayınlanan bilimsel dergilerin editörleri ve Trakya Üniversitesi Dış İlişkiler Birimi çalışanlarından oluşan 20 kişilik heyet, 7 Haziran 2018’de Bulgaristan Rusçuk, 8 Haziran 2018’de ise Romanya Bükreş Üniversitesi’ni ziyaret etti.

Heyetin Rusçuk’taki Ruse Angel Kanchev Üniversitesi ziyaretinde Dış İlişkilerden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Juliana Popova, Araştırmadan Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Diana Antonova, Uluslararası Öğrenci Bölümü Sorumlusu Prof.Dr. Krasimir Martev, Dış İlişkiler ve Erasmus Koordinatörü Diana Gueorguieve, Uluslararası Öğrencilerden Sorumlu Nevin Hebibova ve Dış İlişkiler Birimi uzmanları ile bir araya gelindi. Görüşmede Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Cem Uzun ve Ruse Angel Kanchev Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Juliana Popova, üniversitelerini tanıtarak üniversiteler arasındaki işbirlikleri, üniversite yayınları, bölümlerin akreditasyonu, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine destek verilmesi, iki taraf arasında ortak sempozyumların daha fazla düzenlenmesi gibi konularda görüş alışverişinde bulundu.

8 Haziran 2018 Cuma günü Romanya’nın en önemli üniversitelerinden biri olan Bükreş Üniversitesi’ni ziyaret eden heyetimiz, Bükreş Üniversitesi Rektörü Prof. Mircea Dumitru, Dış İlişkiler ve Uluslararası öğrencilerden sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Sorin Costreie ve Dış İlişkiler Birimi uzmanları ile bir araya geldi. Üniversitemizin dergileri ve heyetimizin tanıtımından sonra İkili Anlaşma Protokolü, Erasmus+ ve Mevlana Programı, Balkan Üniversiteler Birliği, ortak araştırma olanakları ve projeler masaya yatırıldı ve Türkiye’deki burs imkanları hakkında görüşüldü.

Toplantıda Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Cem Uzun’un, Balkan Üniversiteler Birliği ve Karadeniz Üniversiteler Birliği’nin beraber hareket etmesi ve tecrübelerini paylaşması konusundaki önerisi memnuniyetle kabul edildi. 20 yıl önce kurulan, Türkiye’den 13, 12 ülkeden toplam 113 üniversitenin bağlı olduğu birliğin 18-19 Haziran 2018’de, Selanik’te düzenlenecek toplantısına Trakya Üniversitesi davet edildi.

Bükreş’teki toplantıya Bükreş Büyükelçimiz Sayın O. Koray Ertaş da katıldı.  Daha sonra heyetimiz tarafından Bükreş’teki Türk Şehitliği ziyaret edildi ve ziyaretin anısına Şehitliğe Üniversitemizin logosunun yer aldığı çini tabak hediye edildi.
Bu içerik 12 Haziran 2018 tarihinde yayınlandı ve toplam 651 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ VE İPEKYOL ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ

Trakya Üniversitesi Kariyer Merkezi ve Trakya Üniversitesi Meslek Yüksekokulları Koordinatörlüğü’nün (MEYOK) ortak çalışmaları kapsamında, Trakya Üniversitesi Kariyer Merkezi İşveren Portalı üye firmalarından İpekyol Giyim San. Paz. Ve Tic. A.Ş. ile “Üniversite-Sanayi İşbirliği Protokolü” imzalandı. Kariyer Merkezi’nde gerçekleştirilen imza törenine, Trakya Üniversitesi adına ..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ YENİ ÇALIŞMA ARKADAŞLARINI BEKLİYOR...

Trakya Üniversitesi, bölgenin ve Balkanların en büyük sağlık kuruluşu olan Tıp Fakültesi Hastanesi’ne 68 yeni çalışma arkadaşı alıyor. Çocuk Gelişimcisi, Fizyoterapist, Diyetisyen, Psikolog, Hemşire ve Sağlık Teknikeri kadrolarına alınacak çalışanlar, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslara göre, KPSS B grubu puan sıralaması esas alınarak belirlenecek. Adaylar belirtilen unvanlardan ya..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK KÜLTÜR VE SPOR DAİRE BAŞKANLIĞI’NDAN GERİ DÖNÜŞÜM HAREKETİ

Trakya Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı, başta Bolcaana Yemekhanesi olmak üzere üniversitenin tüm yerleşkelerinde geri dönüşüm hareketi başlattı. 14-20 Ekim 2018 tarihleri arasında kutlanan “Dünya Standartlar Günü ve Türkiye Standartları Haftası” kapsamında hayata geçirilen çalışmalarla, Trakya Üniversitesi’ndeki atıkların geri dönüştürü..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ, PROF. DR. KENAN SARIDOĞAN’I EMEKLİLĞE UĞURLADI...

Trakya Üniversitesi’ne 1988 yılından bu yana aralıksız şekilde hizmet eden, birçok genç tabibin ve Ortopedi ve Travmatoloji uzmanının yetişmesine katkıda bulunan Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kenan Sarıdoğan için emeklilik töreni düzenlendi. Dr. Ratip Kazancıgil Derslik Binası’nda gerçekleştirilen törene, Trakya Üniversitesi Rek..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler

23
Eki
2018 TÜBİTAK BİGG PROGRAMI TANITIM ETKİNLİĞİ

Değerli Girişimciler,200 Bin TL’ye kadar hibe desteği sağlayan TÜBİTAK Bireysel Genç Girişimci (BİGG) Programı’na, 1 Kasım 2018 tarihine kadar teblegirisim.com üzerinden başvuru kabul etmeye devam ediyoruz! Bu etkinliğe katılarak, 200 Bin TL’lik hibe desteğine ulaşmak için projenizi nasıl hazırlayabileceğinizi ve başvurunuzu nasıl yapabileceğinizi danışman ekibimizden ve de geçmiş dönemlerde bu destekten faydalanan giri..