TRAKYA ÜNİVERSİTESİNDEN BÜKREŞ VE RUSÇUK ÜNİVERSİTELERİNE ZİYARET

Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cem Uzun başkanlığındaki, üniversitemiz tarafından yayınlanan bilimsel dergilerin editörleri ve Trakya Üniversitesi Dış İlişkiler Birimi çalışanlarından oluşan 20 kişilik heyet, 7 Haziran 2018’de Bulgaristan Rusçuk, 8 Haziran 2018’de ise Romanya Bükreş Üniversitesi’ni ziyaret etti.

Heyetin Rusçuk’taki Ruse Angel Kanchev Üniversitesi ziyaretinde Dış İlişkilerden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Juliana Popova, Araştırmadan Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Diana Antonova, Uluslararası Öğrenci Bölümü Sorumlusu Prof.Dr. Krasimir Martev, Dış İlişkiler ve Erasmus Koordinatörü Diana Gueorguieve, Uluslararası Öğrencilerden Sorumlu Nevin Hebibova ve Dış İlişkiler Birimi uzmanları ile bir araya gelindi. Görüşmede Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Cem Uzun ve Ruse Angel Kanchev Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Juliana Popova, üniversitelerini tanıtarak üniversiteler arasındaki işbirlikleri, üniversite yayınları, bölümlerin akreditasyonu, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine destek verilmesi, iki taraf arasında ortak sempozyumların daha fazla düzenlenmesi gibi konularda görüş alışverişinde bulundu.

8 Haziran 2018 Cuma günü Romanya’nın en önemli üniversitelerinden biri olan Bükreş Üniversitesi’ni ziyaret eden heyetimiz, Bükreş Üniversitesi Rektörü Prof. Mircea Dumitru, Dış İlişkiler ve Uluslararası öğrencilerden sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Sorin Costreie ve Dış İlişkiler Birimi uzmanları ile bir araya geldi. Üniversitemizin dergileri ve heyetimizin tanıtımından sonra İkili Anlaşma Protokolü, Erasmus+ ve Mevlana Programı, Balkan Üniversiteler Birliği, ortak araştırma olanakları ve projeler masaya yatırıldı ve Türkiye’deki burs imkanları hakkında görüşüldü.

Toplantıda Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Cem Uzun’un, Balkan Üniversiteler Birliği ve Karadeniz Üniversiteler Birliği’nin beraber hareket etmesi ve tecrübelerini paylaşması konusundaki önerisi memnuniyetle kabul edildi. 20 yıl önce kurulan, Türkiye’den 13, 12 ülkeden toplam 113 üniversitenin bağlı olduğu birliğin 18-19 Haziran 2018’de, Selanik’te düzenlenecek toplantısına Trakya Üniversitesi davet edildi.

Bükreş’teki toplantıya Bükreş Büyükelçimiz Sayın O. Koray Ertaş da katıldı.  Daha sonra heyetimiz tarafından Bükreş’teki Türk Şehitliği ziyaret edildi ve ziyaretin anısına Şehitliğe Üniversitemizin logosunun yer aldığı çini tabak hediye edildi.
Bu içerik 12 Haziran 2018 tarihinde yayınlandı ve toplam 636 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NİN GELENEKSEL BAYRAMLAŞMA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Trakya Üniversitesi’nin geleneksel bayramlaşma töreni 17 Ağustos Cuma günü gerçekleştirildi. Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen törene, Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Osman Nuri Hatipoğlu ve Prof. Dr. Mümin Şahin, Genel Sekreter Prof. Dr. Cevdet Kılıç, Genel Sekreter Yardımcıları Ahmet Sezgin ve Öğr. Gör. Hakan Akıncı, Dış İliş..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ’NE YOĞUN İLGİ

Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, 2018-2019 eğitim-öğretim yılı yetenek sınavları tamamlandı. Resim, Heykel ve Grafik Tasarım olmak üzere 3 farklı bölümde öğrenim görmek isteyen 650 aday, 30 Temmuz-13 Ağustos tarihleri arasında ön başvurularını gerçekleştirdi. Grafik Tasarım Bölümü’nün 30 kişilik kontenjanı için 86, Resim Bölümü’nün 30 kişilik konte..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDE ULUSLARARASI ÖĞRENCİ KAYITLARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

Trakya Üniverstesi, “gönül coğrafyası” olarak tanımladığı Balkanlar’da gönülleri fethetmeyi sürdürüyor. Balkanlar’a en çok hizmet veren eğitim kurumu olmayı misyon edinen Trakya Üniversitesi, “Geleceğe Köprü” sloganıyla çıktığı yolda, uluslararası öğrencilerden yoğun talep görüyor. Uluslararası üniversite olma hedefiyle özellikle Balkanlar’da a..

T.C. GENÇLİK VE SPOR BAKANI DR. MEHMET MUHARREM KASAPOĞLU’NDAN, EDİRNE VE BALKANLARA YENİ SPOR KOMPLEKSİ MÜJDESİ

T.C. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Edirne ve Balkanlara, Trakya Üniversitesi bünyesinde kurulacak yeni spor kompleksinin müjdesini verdi. T.C. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun Spor Toto Teşkilat Başkanlığı döneminde proje çalışmalarına başlanan kompleks için, 13 Ağustos 2018’de, Bakan Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erha..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler

02
Eyl
INTERNATIONAL AGRICULTURAL, BIOLOGICAL AND LIFE SCIENCE CONFERENCE

“International Agricultural, Biological and Life Science Conference” is an international scientific conference organized by Trakya University, Edirne, Turkey. The conference will be held at the Balkan Congress Center, http://www-en.trakya.edu.tr/pages/balkan-congress-venue in Edirne, Turkey on September 2-5, 2018. This conference is a premier international science, technology and business forum focusing on Agriculture, Biology and Life Science. The technical sessions w..

05
Eyl
SUNFLOWER OIL PRODUCTION, QUALITY AND APPLICATIONS

“Sunflower Oil Production, Quality and Applications” is an international conference organized by the International Sunflower Oil Association in collaboration with the Trakya University, Edirne Turkey. The conference will be held at the Balkan Congress Center, http://www-en.trakya.edu.tr/pages/balkan-congress-venue in Edirne, Turkey on September 4, 2018. This conference is a premier international science, technology and business forum focusing on sunflower oil. However, a general sess..