TRAKYA ÜNİVERSİTESİ VE GLOBAL BİLGİ A.Ş. ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ

Trakya Üniversitesi Kariyer Merkezi ve Trakya Üniversitesi Meslek Yüksekokulları Koordinatörlüğü’nün (MEYOK) ortak çalışmaları kapsamında, Global Bilgi Pazarlama Danışmanlık ve Çağrı Servisi Hizmetleri A.Ş. ile “Üniversite-Sanayi İşbirliği Protokolü” imzalandı. Rektörlük Binası Yönetim Kurulu Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen imza törenine, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Turkcell Global Edirne Lokasyon Müdürü Harun Eren, İnsan Kaynakları (İŞKUR ve Devlet Teşvikleri Uzmanı) Memduh Çolak ve İnsan Kaynakları (İşe Alım Birim Yöneticisi) Fulya Berkmen katıldı. Törende ayrıca Trakya Üniversitesi Kariyer Merkezi Müdürü Prof. Dr. Yüksel Bayrak, Meslek Yüksekokulları Koordinatörü ve İpsala Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Hayati Arda, Tunca Meslek Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Cenk Mısırlı, Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz hazır bulundu.

Protokol kapsamında, Trakya Üniversitesi’nin çok uluslu öğrenci kapasitesinden yararlanmak üzere iş gücü arz ve talep eden tarafların ihtiyacı göz önünde bulundurularak, özellikle İngilizce, Rusça ve Balkan Dillerine hakim olan Meslek Yüksekokulları’nın ilgili bölümleri ile Yabancı Diller Bölümlerinde eğitim gören öğrencilere, 3+1 işyeri uygulama eğitimi sürecinde staj imkânı sağlanması, öğrencilerin kariyerlerine ve işverenlerin kaliteli istihdam sürecine katkı sağlayacak ortak etkinlik ve projelerin yürütülmesi hedefleniyor.

2016-2017 Eğitim ve Öğretim yılından itibaren çıktıkları yolda gönülleri fethetmeyi ve kalplere dokunmayı başararak Trakya Üniversitesi’ni uluslararası alanda hak ettiği ilgiye kavuşturmayı başardıklarını belirten Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, “Türk Cumhuriyetleri ile Avrupa ve Avrupa dışındaki 60’a yakın farklı ülkeden 3.300’ün üzerinde öğrenciyi Üniversitemizde ağırlıyoruz. Dünyanın en batı ucunda Amerika Birleşik Devletleri’nden doğuda Çin’e hatta Endenozya’ya; en kuzeyde Rusya’dan en güneyde Namibya’ya kadar dünyanın dört bir yanından öğrencilere ulaşarak eğitim ve öğretim yaşamlarına dokunduk. Bir yandan da tüm öğrencilerimizi bilimsel, sosyal-kültürel yönden geliştirmeye gayret ederken sektörde de aranan nitelikte mezun olmaları için staj ve iş imkanlarını arttırmaya yönelik adımlar atıyoruz. Bu anlamda bugün imzalanacak protokolün de çok anlamlı olduğunu düşünüyorum ve hayırlara vesile olmasını diliyorum. Üniversite-Sanayi iş birliği çerçevesinde atılan adımların artması adına başta çalışmalarımıza verdiği destekten dolayı Global Bilgi şirket yetkili ve çalışanlarına ve emek veren değerli hocalarımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Turkcell Global Edirne Lokasyon Müdürü Harun Eren, imzalanan protokollerle birlikte çalışmaların artarak devam edeceğini bildirdi. Eren, “Trakya Üniversitesi ile imzalayacağımız protokol sayesinde hem öğrenciler iş yerinde staj yaparak mezun olmadan iş dünyasını tanıma ve mesleklerini uygulama fırsatı bulacaklar hem de sadece öğrenciye değil biz işverenlere de büyük katkılar sağlanacak. Protokolün Trakya Üniversitesi öğrencileri, kurumumuz ve bölgemiz adına hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Toplantının ardından Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ve Turkcell Global Edirne Lokasyon Müdürü Harun Eren tarafından Trakya Üniversitesi Kariyer Merkezi Firma İşbirliği Anlaşması ile Trakya Üniversitesi Meslek Yüksekokulları Koordinatörlüğü İşbirliği Protokolü imzalanarak iki kurum arasındaki çalışmalar resmi olarak başlatıldı.


Haber: Aslıhan Şayin
Editör: Sertan Atasoy
Fotoğraf: Umut Kozakoğlu
Bu içerik 22 Nisan 2019 tarihinde yayınlandı ve toplam 463 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDEN PROF. DR. CUMHUR KILINÇER’İN BAŞARISI…

Trakya Üniversitesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Cumhur Kılınçer, Nörolojik spinal cerrahları ortak çatı altında buluşturarak iletişimini sağlamak, spinal cerrahi ve periferik sinir cerrahisi konusunda eğitim ve öğretim vermek, güncel gelişmeleri aktarmak, ulusal ve uluslararası toplantılar düzenlemek, klinik, anatomik ve deneysel çalışmaları, çok merkezli araştırmaları koordine ..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDE ONKOLOJİ HEMŞİRELİĞİ KURSU

Trakya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü ve Onkoloji Hemşireliği Derneği iş birliği ile düzenlenen “Onkoloji Hemşireliği Kursu”, Trakya Üniversitesi Merkez Kütüphanesi’nde gerçekleştirildi. Onkoloji hemşirelerini güncel uygulamalarla aydınlatmak ve hastalığa yönelik farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen etkinlikte 52 katılımcı yer aldı.  Kalp ve damar hastal..

TRAKYA ÜNİVERSİTELİLER, ENGELLİ ÖĞRENCİLERLE KURABİYE YAPTI…

Trakya Üniversitesi Edirne Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı öğrencileri, uygulama etkinlikleri çerçevesinde, Trakya Üniversitesi Armağan Dönertaş Engelli Çocuklar Eğitim Rehabilitasyon Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde eğitim gören gençlerle birlikte kurabiye yaptı.  Etkinliğin uygulama sorumluları Melisa Serçiler, Nursena Aktaş, Ayça Dörtgöz ve Fat..

TRAKYA ÜNİVERSİTELİLER, İSTEĞE BAĞLI İNGİLİZCE HAZIRLIK UYGULAMASI İLE FARK YARATIYOR…

Öğrencilerinin yabancı dil yeterliliğine katkı sağlamak amacıyla sürekli projeler geliştiren Trakya Üniversitesi, örnek bir projeye daha imza attı. Çağın ihtiyaçlarına uygun, donanımlı bireyler yetiştiren Trakya Üniversitesi, yeni projesiyle, öğrencilerin akademik gelişimlerinin yanı sıra sosyal ve kişisel gelişimlerine de destek oluyor. Proje ile birlikte, akreditasyon süreçlerinden başarıyla geçen ve bağımsı..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler

20
Kas
HER YÖNÜYLE İPSALA SEMPOZYUMU

Her Yönüyle İpsala Sempozyumu İpsala ve civarındaki buluntular ışığında bölgedeki kültürel gelişim süreçlerinin önemli izlerini ortaya koyan yerleşimlerin tarihselleştirilmesinin 7500 ve 8000 yılı rahatlıkla aştığı görülmektedir. Bugün Türkiye Trakya'sı sınırları içinde kalan belli başlı koloniler veya kent-devletleri arasında İpsala da bulunuyordu. İpsala, eski bir Trak kentidir. Milattan önce 4..