TRAKYA ÜNİVERSİTESİ SENATOSU’NUN KUDÜS KARARI

İnsanlığın ve üç semavi dinin ortak merkezi ve Müslümanların ilk kıblesi olan kutsal şehir Kudüs’ün, 06 Aralık 2017 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri’nin tek taraflı kararı ile İsrail’in başkenti olarak ilan edilmesi kabul edilemez bir durumdur. Üstelik bu karar Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nde alınan 242 ve 338 sayılı kararlara aykırı olması nedeniyle uluslararası hukukla da çelişmektedir. Bu nedenle uluslararası hukukun yok sayılarak Kudüs’ün İsrail’in başkenti yapılmasına ilişkin çabaları kınıyor, bölgede yaşanan çeşitli gerginliklere, bir yenisini daha ekleyecek olan ve bölgenin çatışma potansiyelini tetiklemekten öte bir anlam taşımayan bu kararı reddediyor ve bu bağlamda İslam İşbirliği Teşkilatı’nın İstanbul’da toplanan olağanüstü zirvesinde alınmış olan ve sonuç bildirgesine de yansıyan kararları destekliyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Bu içerik 14 Aralık 2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 1785 kez okundu.

Haberler» Tüm Haberler

ÜNİVERSİTEMİZ "TÜRKİYE’NİN 500 BÜYÜK HİZMET İHRACATÇISI"NDAN BİRİ OLDU

Dünya ticaretinde payı her geçen gün artan hizmet ihracatı ile ilgili Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından yayımlanan “Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı” araştırmasının sonuçlarında Üniversitemiz sektöründe 8. genel sıralamada 474. olarak büyük bir başarıya imza attı. Üniversitemiz, elde ettiği bu başarıyla İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Bü..

YENİ HASTANEMİZDE “HASTANE ENFEKSİYONLARI” KONULU BİLGİLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Üniversitemiz Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi (Hastane) Başhekimlik Sağlık Kurulu Odası’nda 18 Ocak 2018 tarihinde Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Gündeniz Altıay ve Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi ve Enfeksiyon Kontrol Komitesi Başkanı Doç. Dr. Zerrin Yuluğkural tarafından “Hastane Enfeksiyonları” konulu basın toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya çok sayıda basın mensubu katıldı...

YENİ EDUCATION FIRST (EF) ULUSLARARASI EĞİTİM KURUMLARINDAN YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULUMUZA ZİYARET

Üniversitemiz Yabancı Diller Yüksekokulu’na 12 Ocak 2018 tarihinde 1965 yılında İsveç’te kurulmuş ve günümüzde pek çok ülkede faaliyet gösteren Education First Eğitim Kurumları’nın Türkiye Akademik İlişkiler Müdürü Gürkan Donat ve Edirne Bölge Sorumlusu Gül Belli tarafından ziyaret gerçekleştirildi. Ziyaretleri esnasında Yabancı Diller Yüksekokulu Hazırlık Eğitimi, E..

EFOD’UN 38. YIL DÖNÜMÜ ANISINA ÜNİVERSİTEMİZDE SERGİ

Edirne Fotoğraf Sanatı Derneğinin 38’inci kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında 12 Ocak 2017 tarihinde Üniversitemiz Balkan Kongre Merkezi Fuayesinde karma fotoğraf sergisi açılışı gerçekleştirildi. Fotoğraf sanatının usta isimlerinin de fotoğraflarının yer aldığı sergi açılışına Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf Tekin, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, MEB Öğret..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler