TRAKYA ÜNİVERSİTESİ SANATA İNANCINI SADECE MÜZELERİYLE GÖSTERMİYOR

Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nde görevli Dr. Öğr. Üyesi. Kerem İşcanoğlu’nun organizatörlüğünde yürütülen “Trakya Üniversitesi Uluslararası Küçük Özgün Baskı Resim Yarışması”nın sergi açılışı ve ödül töreni,  11 Haziran 2018’de Balkan Kongre Merkezi fuaye alanında gerçekleştirildi. Sergiye Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer Soner Hunkan, akademisyenler ve katılımcıların yanı sıra sanatseverler yoğun ilgi gösterdi.
Yarışmanın, 22 Mart tarihinde, Dr. Öğr. Üyesi Kerem İşcanoğlu başkanlığında, Dr. Öğr. Üyesi Ayfer Uz, Öğr. Gör. Deniz Gökduman ve Arş. Gör. Zerrin Pehlivan’ın katılımıyla düzenlenen seçici kurul toplantısında 193 başvuru değerlendirildi. 368 eserden 185 eser sergilenmeye, 6 eser ise ödüle layık görüldü. Değerlendirme neticesinde, Luig Casalino (İtalya) 1.’lik, Mervecan Saral (Türkiye) 2.’lik, Vinicius Sordi Libardoni (Polonya) 3.’lük ödüllerini alırken; Levent Tosun, Melih Can ve Sezin Türk Kaya mansiyon ödülüne layık görüldü.
Dr. Öğr. Üyesi Kerem İşcanoğlu, “Farklı ülkelerden sanatçıların birlikte yer aldığı yarışma neticesinde düzenlenen sergi; gravür, ağaç, linol, serigrafi ve litografi tekniğinde çeşitliliğe sahip olması, güncel sanatın son yıllardaki gelişimini gözler önüne sermesi ve sergilenen resimlerin Trakya Üniversitesi İlhan Koman Heykel ve Resim Müzesi koleksiyonuna alınacak olması nedeniyle önem taşıyor.” dedi.
“Trakya Üniversitesi Uluslararası Küçük Özgün Baskı Resim Yarışması” Sergisi 17 Haziran 2018 tarihine kadar, Balkan Kongre Merkezi fuaye alanında görülebilecek.

 

Bu içerik 12 Haziran 2018 tarihinde yayınlandı ve toplam 420 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

YENİ EDİRNE’NİN YENİ BULUŞMA NOKTASI: TRAKYA ÜNİVERSİTESİ MERİÇ KENARI SOSYAL TESİSLERİ

Trakya Üniversitesi’nin Meriç Kenarı Öğrenci Sosyal Tesisleri’nde, Sağlık Kültür Spor Daire Başkan V. Yücel Kurtdere ve değerli personellerinin katkılarıyla 2018’in ilk aylarında başlayan yenileme ve dönüşüm çalışmaları, sürdürülebilirlik ilkesiyle, tüm hızıyla devam ediyor. Edirne’ye yıllardır hizmet veren tesisler, yenilenen yüzü, her geçen gün daha da artan..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ TARİHİNDE BİR İLK: ÜNİVERSİTE AİLESİ İFTAR YEMEĞİNDE BULUŞTU

Trakya Üniversitesi Rektörlüğü tarafından, üniversite tarihinde ilk defa düzenlenen iftar yemeği, akademisyenler, idari çalışanlar ve öğrencilerin yoğun katılımıyla, Trakya Üniversitesi Balkan Yerleşkesi’ndeki Bolca Ana Yemekhanesi’nde gerçekleşti. 7 Haziran 2018’de düzenlenen iftar yemeğine yaklaşık 1.000 kişi katıldı. İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Enes Temel’in Kur'an-ı..

YENİ MERİÇ KENARI ÖĞRENCİ SOSYAL TESİSLERİMİZ SOSYAL MEDYANIN GÜNDEMİNDE

Instagram’da, 1 milyon 400 bin takipçi sayısıyla oldukça popüler olan, seçkin restoran ve kafeleri takipçileriyle buluşturarak farkındalık yaratan “yemekneredeyenircom” (www.instagram.com/yemekneredeyenircom) isimli Instagram hesabı, Trakya Üniversitesi Meriç Kenarı Öğrenci Sosyal Tesisleri’ni ve lezzetli yemeklerini tanıttı. Ali Nazik Kebabı’nın yapılışının gösterildiği video, bir günde 1..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ BALKANLARDA ULUSLARARASI ÖĞRENCİLERE TANITILDI

Trakya Üniversitesi Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz ve Dış İlişkiler Danışmanı Prof. Dr. Hilmi İbar, 4-10 Haziran 2018 tarihleri arasında Bulgaristan Smolyan, Razgrad, Rusçuk; Makedonya Üsküp ve Struga ile Romanya Köstence şehirlerinde Türk ve akraba topluluklarından öğretim üyeleri, öğretmenler, öğrenciler ve velilere Trakya Üniversitesi’ni ..