TRAKYA ÜNİVERSİTESİ SANATA İNANCINI SADECE MÜZELERİYLE GÖSTERMİYOR

Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nde görevli Dr. Öğr. Üyesi. Kerem İşcanoğlu’nun organizatörlüğünde yürütülen “Trakya Üniversitesi Uluslararası Küçük Özgün Baskı Resim Yarışması”nın sergi açılışı ve ödül töreni,  11 Haziran 2018’de Balkan Kongre Merkezi fuaye alanında gerçekleştirildi. Sergiye Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer Soner Hunkan, akademisyenler ve katılımcıların yanı sıra sanatseverler yoğun ilgi gösterdi.
Yarışmanın, 22 Mart tarihinde, Dr. Öğr. Üyesi Kerem İşcanoğlu başkanlığında, Dr. Öğr. Üyesi Ayfer Uz, Öğr. Gör. Deniz Gökduman ve Arş. Gör. Zerrin Pehlivan’ın katılımıyla düzenlenen seçici kurul toplantısında 193 başvuru değerlendirildi. 368 eserden 185 eser sergilenmeye, 6 eser ise ödüle layık görüldü. Değerlendirme neticesinde, Luig Casalino (İtalya) 1.’lik, Mervecan Saral (Türkiye) 2.’lik, Vinicius Sordi Libardoni (Polonya) 3.’lük ödüllerini alırken; Levent Tosun, Melih Can ve Sezin Türk Kaya mansiyon ödülüne layık görüldü.
Dr. Öğr. Üyesi Kerem İşcanoğlu, “Farklı ülkelerden sanatçıların birlikte yer aldığı yarışma neticesinde düzenlenen sergi; gravür, ağaç, linol, serigrafi ve litografi tekniğinde çeşitliliğe sahip olması, güncel sanatın son yıllardaki gelişimini gözler önüne sermesi ve sergilenen resimlerin Trakya Üniversitesi İlhan Koman Heykel ve Resim Müzesi koleksiyonuna alınacak olması nedeniyle önem taşıyor.” dedi.
“Trakya Üniversitesi Uluslararası Küçük Özgün Baskı Resim Yarışması” Sergisi 17 Haziran 2018 tarihine kadar, Balkan Kongre Merkezi fuaye alanında görülebilecek.

 

Bu içerik 12 Haziran 2018 tarihinde yayınlandı ve toplam 521 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ VE İPEKYOL ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ

Trakya Üniversitesi Kariyer Merkezi ve Trakya Üniversitesi Meslek Yüksekokulları Koordinatörlüğü’nün (MEYOK) ortak çalışmaları kapsamında, Trakya Üniversitesi Kariyer Merkezi İşveren Portalı üye firmalarından İpekyol Giyim San. Paz. Ve Tic. A.Ş. ile “Üniversite-Sanayi İşbirliği Protokolü” imzalandı. Kariyer Merkezi’nde gerçekleştirilen imza törenine, Trakya Üniversitesi adına ..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ YENİ ÇALIŞMA ARKADAŞLARINI BEKLİYOR...

Trakya Üniversitesi, bölgenin ve Balkanların en büyük sağlık kuruluşu olan Tıp Fakültesi Hastanesi’ne 68 yeni çalışma arkadaşı alıyor. Çocuk Gelişimcisi, Fizyoterapist, Diyetisyen, Psikolog, Hemşire ve Sağlık Teknikeri kadrolarına alınacak çalışanlar, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslara göre, KPSS B grubu puan sıralaması esas alınarak belirlenecek. Adaylar belirtilen unvanlardan ya..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK KÜLTÜR VE SPOR DAİRE BAŞKANLIĞI’NDAN GERİ DÖNÜŞÜM HAREKETİ

Trakya Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı, başta Bolcaana Yemekhanesi olmak üzere üniversitenin tüm yerleşkelerinde geri dönüşüm hareketi başlattı. 14-20 Ekim 2018 tarihleri arasında kutlanan “Dünya Standartlar Günü ve Türkiye Standartları Haftası” kapsamında hayata geçirilen çalışmalarla, Trakya Üniversitesi’ndeki atıkların geri dönüştürü..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ, PROF. DR. KENAN SARIDOĞAN’I EMEKLİLĞE UĞURLADI...

Trakya Üniversitesi’ne 1988 yılından bu yana aralıksız şekilde hizmet eden, birçok genç tabibin ve Ortopedi ve Travmatoloji uzmanının yetişmesine katkıda bulunan Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kenan Sarıdoğan için emeklilik töreni düzenlendi. Dr. Ratip Kazancıgil Derslik Binası’nda gerçekleştirilen törene, Trakya Üniversitesi Rek..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler

23
Eki
2018 TÜBİTAK BİGG PROGRAMI TANITIM ETKİNLİĞİ

Değerli Girişimciler,200 Bin TL’ye kadar hibe desteği sağlayan TÜBİTAK Bireysel Genç Girişimci (BİGG) Programı’na, 1 Kasım 2018 tarihine kadar teblegirisim.com üzerinden başvuru kabul etmeye devam ediyoruz! Bu etkinliğe katılarak, 200 Bin TL’lik hibe desteğine ulaşmak için projenizi nasıl hazırlayabileceğinizi ve başvurunuzu nasıl yapabileceğinizi danışman ekibimizden ve de geçmiş dönemlerde bu destekten faydalanan giri..