TRAKYA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. ERHAN TABAKOĞLU, TÜRKİYE MAARİF VAKFI TARAFINDAN DÜZENLENEN TOPLANTIYA KATILDI

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Türkiye Maarif Vakfı tarafından düzenlenen “Paydaş Kamu Kurumları ve Üniversiteler ile İşbirliği İstişare Toplantısı”na katılarak Türkiye Maarif Vakfı’nın faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

Türkiye Maarif Vakfı’nın İstanbul’daki merkezinde gerçekleşen toplantıya, Türkiye Maarif Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Birol Akgün, Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Vakıf Mütevelli Heyeti Üyeleri, 24 üniversitesinin rektörleri, 30 üniversitenin ise rektör yardımcıları katıldı.

Toplantıda Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Birol Akgün ve Mütevelli Heyeti Üyesi Prof. Dr. Cihad Demirli birer sunum gerçekleştirdi.

Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Türkiye Maarif Vakfı tarafından düzenlenen Paydaş Kamu Kurumları ve Üniversiteler ile İş Birliği İstişare Toplantısı'na katılmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, toplantıda, kısa zamanda büyük atılım gösteren vakfın faaliyetleri hakkında önemli bilgiler edindiklerini ifade etti. Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ayrıca kamu kurumları ve üniversitelerle işbirliği yollarının görüşüldüğü toplantının oldukça verimli geçtiğini, Trakya Üniversitesi olarak karşılıklı bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunulması ve yeni projeler geliştirilmesi noktasında önemli görüşmeler gerçekleştirdiklerini söyledi.

Haber: Engin Arda
Editör: Sertan Atasoy
Bu içerik 16 Ocak 2020 tarihinde yayınlandı ve toplam 364 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. ERHAN TABAKOĞLU REKTÖRLÜK PERSONELİYLE BAYRAMLAŞTI

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, 31 Temmuz-3 Ağustos 2020 tarihleri arasında kutlanan Kurban Bayramı öncesi rektörlük birimlerini gezerek akademik ve idari personelin bayramını kutladı. Rektör Erhan Tabakoğlu’na rektör yardımcıları Prof. Dr. Osman Nuri Hatipoğlu ve Prof. Ahmet Hamdi Zafer’in yanı sıra Genel Sekreter Prof. Dr. Cevdet Kılıç ve Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Sezgin de eşlik etti. T..

MÜHENDİS DR. SELÇUK YAZAR’DAN “ENDÜSTRİ 4.0 PROGRAMLAMAYA GİRİŞ” KİTABI

Trakya Üniversitesi Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi çalışanlarından Bilgisayar Mühendisi Dr. Selçuk Yazar’ın, nesnelerin interneti ve bluetooth cihazların çalışma prensipleri ile bunlara yönelik bazı uygulama geliştirme yöntemlerinin anlatıldığı “Endüstri 4.0 Programlamaya Giriş” kitabı Paradigma Yayınları’ndan çıktı. Kitabın, yaklaşık 50 milyar cihazın internet üzerinden bi..

DOÇ. DR. NURTEN ÇETİN, REKTÖR PROF. DR. ERHAN TABAKOĞLU’NA KİTAP TAKDİM ETTİ

Trakya Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı ve Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nurten Çetin, editörlüğünü emekli Prof. Dr. İlker Alp ile üstlendiği “Milli Mücadele’nin 100. Yılına Armağan” adlı kitabı, Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’na takdim etti. Trakya Üniversitesi Yayınları’ndan çıkan eser, Tü..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ İLE SOYYİĞİT GRUP ARASINDA ÜNİVERSİTE-SANAYİ İŞ BİRLİĞİ KURULUYOR

Trakya Üniversitesi ve Soyyiğit Grup arasında iş birliği toplantısı düzenlendi. Bilimsel ve akademik çalışmalarının yanı sıra ekonomi, ticaret, turizm gibi sektörler için projeler üreten, Edirne'nin ve bölgenin en büyük istihdam kaynağı konumundaki Trakya Üniversitesi son olarak, Edirne’de ilk üretim tesisini beş yıl önce açan ve yüzden fazla ülkeye ihracat yapan Soyyiğit Grup’un temsilc..