TRAKYA ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ SİLİKON VADİSİ YOLCUSU

Trakya Kalkınma Ajansı ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) tarafından başlatılan “Yeni İşim Girişim Programı”nın 2018 finali, Kırklareli Eski Rektörlük Binası Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi. Silikon Vadisi’ne gitmeye hak kazananları belirleyen profesyonellerden oluşan jürinin seçimiyle “Diabi” isimli projeleriyle Trakya Üniversitesi’nden Mücahit Dalyan ile Mehmet Erdin ve Kocaeli Üniversitesi’nden Mert Eroğlu Silikon Vadisi’ne gitmeye hak kazandı. Özgür Özgencer’in moderatörlüğünü yaptığı “Demo Day” etkinliğine Kırklareli Valisi Orhan Çiftçi, Kırklareli Vali Yardımcısı Tahir Demir, Kırklareli TSO Başkanı Soner Ilık, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, il protokolü, davetliler, öğrenciler ve basın mensupları katıldı.

Öğrencilerimiz, gösterdikleri başarının ardından, 9 Mayıs 2018 tarihinde Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nu makamında ziyaret etti. Ziyarette Prof. Dr. Tabakoğlu’na projelerini aktaran Tıp Fakültesi öğrencisi Mücahit Dalyan, “’Diyabeti yönetmek güç fakat sen daha güçlüsün!’ sloganıyla yola çıktık. ‘Diabi – Diyabetini Yönet’ projesiyle diyabette tedavinin bir parçası olarak diyabet hastalarının, kan şekeri takibi, diyet, egzersiz, insülin dozu hesaplamalarını mobil uygulama yardımıyla kolayca gerçekleştirmelerini, hastaların günlük karar alma ihtiyaçlarını kolaylaştırarak sorumluluk alma bilincini artırmayı ve tedaviye uyum açısından motive etmeyi, bu sayede diyabetlilerin, hastalığın komplikasyonlarından korunmalarına yardımcı olmayı ve hasta refahına katkıda bulunmayı amaçladık. Şu anda tip1 diyabetliler, karbonhidrat sayımı ve insülin dozu hesaplamalarını akıldan veya kağıt-kalem yoluyla yapmaya çalışıyor. Bizim uygulamamızla karbonhidrat sayımı için, yiyecekleri besini uygulama içerisinde aratıp porsiyonunu belirledikten sonra birkaç butona basmaları yeterli. Yine benzer bir yolla kan şekeri takiplerini ve insülin dozu planlamalarını yapmaları mümkün. Ayrıca uygulamamız içerisine kişiye özel diyet ve egzersiz destekleri, yine kişiye özel insülin dozu hesaplamaları eklemeyi planlıyoruz. Çeşitli aşamalarda bize desteklerini esirgemeyen Prof. Dr. Sevgi Eskiocak, Prof. Dr. Filiz Tütüncüler, Prof. Dr. Sibel Güldiken, Prof. Dr. Muzaffer Eskiocak, Prof. Dr. Nurettin Aydoğdu, Prof. Dr. Derya Demirbağ Kabayel hocalarımıza çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ise “Öğrencilerimizin başarısıyla gurur duyduk. Artık günümüzde inovasyonun ve girişimciliğin sesi daha gür çıkıyor. Biz de bu konuda çağı yakalamalı ve sesimizi yükseltmeliyiz. Üniversitemizde tüm öğrencilerimizi inovatif projeler üretmeye çağırıyorum. Bugüne kadar olduğu gibi tüm gücümüzle onları destekleyeceğiz. Bu projeyle sağlık alanında önemli bir eksikliği öğrencilerimiz teknoloji ile giderdiler. Eminim Silikon Vadisi’nde alacakları yaz stajıyla projelerini daha da geliştirip yeni projelere imza atacaklar.” dedi.

Bu içerik 15 Mayıs 2018 tarihinde yayınlandı ve toplam 1185 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ'NİN MOBİL UYGULAMASI KULLANIMA SUNULDU

Trakya Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı’nın, TÜBAP kapsamında yürüttüğü “Akademik Süreç Yönetimi Projesi”nin en önemli modüllerinden biri olan “Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı Mobil Uygulaması” kullanıma açıldı. Mobil uygulama, Öğrenci, Akademik Personel ve İdari Personel olmak üzere 3 farklı ara yüzden oluşuyor. Öğrenciler için geliştir..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ İLE HIRVATİSTAN BALTAZAR ZAPRESİC UYGULAMALI BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ

Trakya Üniversitesi, uluslararası eğitim alanındaki iş birliklerini her geçen gün daha da artırıyor. Bu kapsamda, Trakya Üniversitesi ile Hırvatistan Baltazar Zapresic Uygulamalı Bilimler Üniversitesi arasında iş birliği protokolü imzalandı. Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ile Baltazar Zapresic Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vladimir Simovic tarafından imzalanan protokolle, eği..

KORE CUMHURİYETİ BÜYÜKELÇİSİ CHOİ HONG- GHİ’DEN TRAKYA ÜNİVERSİTESİ REKTÖR VEKİLİ PROF. DR. OSMAN NURİ HATİPOĞLU’NA ZİYARET

Trakya Üniversitesi, Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği ve Kore Kültür Merkezi tarafından Trakya Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Kore Kültür Günü” kapsamında Edirne’ye gelen Kore Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Choi Hong-ghi, Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Rektör Vekili Prof. Dr. Osman Nuri Hatipoğlu’nu makamında ziyaret etti. Ziyarette, Kore Cumhuriyeti B&..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDEN KEŞAN’DA ÖNEMLİ PROJE

Trakya Üniversitesi Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölüm Başkanı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Erdem Öngün’ün yürütücüsü olduğu, Keşan Hakkı Yörük Sağlık Yüksekokulu Dr. Öğretim Üyesi Semra Eyi’nin yardımcı araştırmacı olarak görev aldığı ve TÜBAP kapsamında hayata geçirilen “Hasta Bakı..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler

23
Eki
2018 TÜBİTAK BİGG PROGRAMI TANITIM ETKİNLİĞİ

Değerli Girişimciler,200 Bin TL’ye kadar hibe desteği sağlayan TÜBİTAK Bireysel Genç Girişimci (BİGG) Programı’na, 1 Kasım 2018 tarihine kadar teblegirisim.com üzerinden başvuru kabul etmeye devam ediyoruz! Bu etkinliğe katılarak, 200 Bin TL’lik hibe desteğine ulaşmak için projenizi nasıl hazırlayabileceğinizi ve başvurunuzu nasıl yapabileceğinizi danışman ekibimizden ve de geçmiş dönemlerde bu destekten faydalanan giri..