TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NİN “15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ” MESAJI

Tarih boyunca kimseye boyun eğmeden bağımsızlığı için mücadele eden, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde kazandığı Kurtuluş Savaşı’yla, bir ülkenin yokluktan nasıl muasır medeniyetler seviyesine ulaşabileceğini tüm dünyaya gösteren Aziz Türk Milleti, 15 Temmuz 2016 gecesi yaşanan hain darbe girişimi karşısında da, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan aldığı cesaretle eşsiz bir destan yazdı.

Türk Milleti, tarihe kara bir leke olarak geçen 15 Temmuz gecesi, milli iradeye, demokrasiye, ülkemize ve devletimize yapılan saldırının karşısında, Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu iradeyle, yine tek yürek ve tek vücut olarak haysiyetli bir duruş sergiledi. Darbe girişimi karşısındaki kararlılığıyla bütün dünyaya, bağımsızlığımızı tehlikeye atacak her girişime “çelikten bir irade” olarak cevap vereceğini gösterdi.

15 Temmuz 2016 gecesi, Türkiye Cumhuriyeti’ni canı pahasına, kahramanca koruyan Aziz Milletimiz, demokrasiye olan sarsılmaz inancını kararlılıkla sürdürecek.

Bilimin, kültürün, sanatın, demokrasinin, özgür düşüncenin ve milli değerlerimizin önemine inanarak yetiştirdiğimiz öğrencilerimiz ve geleceğimizi emanet ettiğimiz tüm gençlerimizle birlikte Türk Milleti’nin her bir ferdinin, kutsal vatan topraklarına ve bağımsızlığımıza, sonsuza dek sahip çıkacağına inancımız tam.

Benzer acıların bir daha yaşanmaması için her birimize düşen büyük vazifelerin bilinciyle, demokrasimize, milletimize yapılan bu saldırıyı bir kez daha lanetle kınıyoruz.

15 Temmuz gecesi şehitlik mertebesine ulaşan vatandaşlarımızı saygı, minnet ve rahmetle anıyor, hakkını hiçbir zaman ödeyemeyeceğimiz gazilerimize sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz.

Trakya Üniversitesi Rektörlüğü

Bu içerik 13 Temmuz 2018 tarihinde yayınlandı ve toplam 1001 kez okundu.

Haberler» Tüm Haberler

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDE “MİRASIMIZIN İZİNDE: BALKANLAR’DA TÜRKLER” PANELİ

Trakya Üniversitesi’nin ev sahipliğinde, TBMM Başkanvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop ve KADEM Başkanı Dr. Saliha Okur Gümrükçüoğlu’nun yanı sıra Türkiye ve Balkanlar’ın siyaset, akademi ve sivil toplum alanında önde gelen isimlerinin katılımıyla, Trakya Üniversitesi ve KADEm Tekirdağ Temsilciliği iş birliğinde gerçekleştirilen “Mirasımızın İzinde: 1. Balkan-Türk Kadın Çalıştayı” ka..

BALKAN TÜRK KADINLARI TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDE BULUŞTU...

“Mirasımızın İzinde: 1. Balkan-Türk Kadın Çalıştayı”, TBMM Başkanvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’un katılımıyla Edirne’de gerçekleştirildi. Trakya Üniversitesi ile Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Tekirdağ Temsilciliği işbirliğinde düzenlenen “Mirasımızın İzinde: 1. Balkan-Türk Kadın Çalıştayı”, 16 Şubat 2019’da Trakya Üniversitesi ev sahipliğinde, Edirne’de gerçek..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ ve KADEM TEKİRDAĞ TEMSİLCİLİĞİ’NDEN “MİRASIMIZIN İZİNDE: 1. BALKAN-TÜRK KADIN ÇALIŞTAYI”

Trakya Üniversitesi, KADEM Tekirdağ Temsilciliği’nin iş birliği ile hayata geçirilen ve Balkanlar’daki soydaş kadınların sorunlarına çözüm önerileri sunulması amaçlanan “Mirasımızın İzinde: 1. Balkan-Türk Kadın Çalıştayı” etkinliğine ev sahipliği yapacak. Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Merkezi’nde, 16 Şubat 2019 Cumartesi günü gerçekleşecek etkinlikte, TBMM Başkanveki..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDEN SOSYAL ÇOCUK AKADEMİSİ…

Trakya Üniversitesi’nin Gönül Elçileri-Geleceğim Sensin projesi kapsamında, Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda müzik eğitimi almaya devam eden ve kısa bir süre önce Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde bir konser veren Edirneli ilk ve ortaokul öğrencileri, Trakya Üniversitesi tarafından düzenlenen “Sosyal Çocuk Akademisi” kapsamındaki “gastronomi” ve “mimarlık&rd..