TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NİN “15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ” MESAJI

Tarih boyunca kimseye boyun eğmeden bağımsızlığı için mücadele eden, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde kazandığı Kurtuluş Savaşı’yla, bir ülkenin yokluktan nasıl muasır medeniyetler seviyesine ulaşabileceğini tüm dünyaya gösteren Aziz Türk Milleti, 15 Temmuz 2016 gecesi yaşanan hain darbe girişimi karşısında da, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan aldığı cesaretle eşsiz bir destan yazdı.

Türk Milleti, tarihe kara bir leke olarak geçen 15 Temmuz gecesi, milli iradeye, demokrasiye, ülkemize ve devletimize yapılan saldırının karşısında, Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu iradeyle, yine tek yürek ve tek vücut olarak haysiyetli bir duruş sergiledi. Darbe girişimi karşısındaki kararlılığıyla bütün dünyaya, bağımsızlığımızı tehlikeye atacak her girişime “çelikten bir irade” olarak cevap vereceğini gösterdi.

15 Temmuz 2016 gecesi, Türkiye Cumhuriyeti’ni canı pahasına, kahramanca koruyan Aziz Milletimiz, demokrasiye olan sarsılmaz inancını kararlılıkla sürdürecek.

Bilimin, kültürün, sanatın, demokrasinin, özgür düşüncenin ve milli değerlerimizin önemine inanarak yetiştirdiğimiz öğrencilerimiz ve geleceğimizi emanet ettiğimiz tüm gençlerimizle birlikte Türk Milleti’nin her bir ferdinin, kutsal vatan topraklarına ve bağımsızlığımıza, sonsuza dek sahip çıkacağına inancımız tam.

Benzer acıların bir daha yaşanmaması için her birimize düşen büyük vazifelerin bilinciyle, demokrasimize, milletimize yapılan bu saldırıyı bir kez daha lanetle kınıyoruz.

15 Temmuz gecesi şehitlik mertebesine ulaşan vatandaşlarımızı saygı, minnet ve rahmetle anıyor, hakkını hiçbir zaman ödeyemeyeceğimiz gazilerimize sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz.

Trakya Üniversitesi Rektörlüğü

Bu içerik 13 Temmuz 2018 tarihinde yayınlandı ve toplam 952 kez okundu.

Haberler» Tüm Haberler

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ EDEBİYAT FAKÜLTESİ ÜRETMEYE DEVAM EDİYOR

Trakya Üniversitesi Edebiyat Fakültesi, bünyesinde barındırdığı ve Türkiye’de tek olma özelliğini taşıyan “Balkan Dilleri ve Edebiyatları Bölümü” ile birlikte “Mütercim Tercümanlık Bölümü” öğretim üyelerinin çalışmalarıyla, hem Türkçe’ye hem de akademik dünyaya yeni eserler kazandırdı. Daha önce Milli Eğitim Bakanlığı’nın seç..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ'NİN KAN BAĞIŞI SEFERBERLİĞİ DEVAM EDİYOR

Trakya Üniversitesi, düzenli ve sürekli bağışçılar kazanmayı ve gençlerde farkındalık oluşturmayı amaçlayan Türk Kızılayı’nın çağrısıyla kan bağışı kampanyaları düzenlemeye devam ediyor. 18 Ekim 2018 tarihinde Trakya Üniversitesi Balkan Yerleşkesi’nde gerçekleştirilen ve Trakya Üniversitesi çalışanları ile öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği kan bağışı kampanyasın..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ, EDİRNE BAHÇEŞEHİR KOLEJİ’NDE...

Trakya Üniversitesi, Bahçeşehir Koleji Edirne Kampüsü’nde düzenlenen üniversite tanıtım fuarına katıldı. 7 üniversitenin tanıtım standı açtığı ve bu yıl 3.’sü düzenlenen “Üniversite Eğitim ve Tanıtım Fuarı”na, Edirne’nin farklı liselerinde öğrenim gören yaklaşık 1.000 öğrenci katıldı. Fuarda, Edirne ve ilçelerden gelen öğrenciler, üniversite temsilcile..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ İLE SOFYA TODOR KABLESHKOV TAŞIMACILIK ÜNİVERSİTESİ ARASINDA İKİLİ İŞ BİRLİĞİ ANLAŞMASI İMZALANDI

Vizyonunu Balkanlar olarak belirleyen ve bu doğrultuda bölge üniversiteleriyle iş birliğini artırmayı hedefleyen Trakya Üniversitesi, Sofya Todor Kableshkov Taşımacılık Üniversitesi ile imzaladığı ikili iş birliği anlaşması ile yeni bir adım daha attı. Trakya Üniversitesi ev sahipliğinde, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ve Todor Kableshkov Taşımacılık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Daniela Todoro..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler

19
Kas
YENİ İNTERAKTİF “MS FORUM” TOPLANTISI, TRAKYA ÜNİVERSİTESİ EV SAHİPLİĞİNDE EDİRNE’DE…

Sağlık çalışanlarına yönelik olarak düzenlenen ve interaktif bir şekilde izlenebilen “MS Forum” toplantılarının 4’üncüsü, 19 Kasım 2018 tarihinde, Edirne'de, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Multiple Skleroz Polikliniği’nin sorumlusu Doç. Dr. Sibel Güler'in ev sahipliğinde gerçekleştirilecek. İnternet üzerinden izleme ve sunum takibi o..