TRAKYA ÜNİVERSİTESİ'NDE ULUSLARARASI TARIM, BİYOLOJİ VE YAŞAM BİLİMLERİ KONGRESİ

Başkanlığını Trakya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yalçın Kaya’nın üstlendiği, 28 ülkeden 600’den fazla katılımcının, 300’den fazla bildiri ve 400’den fazla posterle katıldığı “Uluslararası Tarım, Biyoloji ve Yaşam Bilimleri Kongresi”, Balkan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Trakya Üniversitesi ev sahipliğindeki kongrenin açılışına Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mümin Şahin, Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Tammam Sipahi, Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Murat Yurtcan, İpsala Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Hayati Arda ile yurt içi ve yurt dışından birçok akademisyen katıldı. Açılışta Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Essemblesi bir müzik dinletisi gerçekleştirdi.

Kongreyle ilgili bilgi veren Prof. Dr. Yalçın Kaya, “Kongremize dünyanın 28 farklı ülkesinden 600'den fazla bilim insanı ve araştırmacının katılmasından büyük gurur duyuyoruz. Gönderilen 2.091 bilimsel sunumun içinden 823’ünü seçtik. Bunların 363'ü bildiri, 460'ı poster sunumları olarak gerçekleşti. Ayrıca kongremiz, teknik oturumlarla, tarım biyolojisi ve yaşam bilimi üzerine dünyanın önde gelen uluslararası bilim, teknoloji ve iş forumlarından biri oldu. Kongremizle katkı sunmayı amaçladığımız doğayı seviyor ve çevreye önem veriyoruz. Kongremizi bu anlamda daha az kağıt ve plastik kullanarak yeşil kongreye dönüştürmek istedik. Katılımcıların posterleri kongre web sayfası ve elektronik poster ekranlarında sunuldu. Ayrıca özel olarak hazırlanan elektronik kitap, taşınabilir bellekler vasıtasıyla her katılımcıya verildi. Uluslararası ve çok yönlü tarım, biyoloji ve yaşam bilimleri kongresinin, Trakya Üniversitesi bünyesinde düzenlenmesinde desteği olan Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu başta olmak üzere Rektörlüğümüze ve akademisyenlerimize teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ise kongrenin düzenlenmesinde emeği geçen başta Prof. Dr. Yalçın Kaya olmak üzere herkese teşekkür ederek “Yaklaşık 800 bildiri, 28 ülkeden 350’si uluslararası 600 katılımcıyla bu kongrenin ülkemiz ve Trakya Üniversitesi’nde düzenlenmesinden gururluyuz. Tüm yolların ve tüm kültürlerin kesiştiği Edirne’de, böyle uluslararası bir kongrede sizi ağırladığımız için mutluyuz. Balkanlardan ülkemize gelen en çok öğrenciye sahip olan ve ayrıca Balkan Üniversiteler Birliğinin Kurucu Üyeliği ve daimi sekreteryası olmakla gururlanan Trakya Üniversitesi, çok ulusluluğa ve çeşitliliğe böyle bilimsel toplantılarla katkı sağlamayı hedefliyor.” dedi. Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ayrıca, kongre katılımcılarına Edirne’den bahsederek, şehri tanımaları ve yaşamaları tavsiyesinde bulundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Haberler» Tüm Haberler

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ EDEBİYAT FAKÜLTESİ ÜRETMEYE DEVAM EDİYOR

Trakya Üniversitesi Edebiyat Fakültesi, bünyesinde barındırdığı ve Türkiye’de tek olma özelliğini taşıyan “Balkan Dilleri ve Edebiyatları Bölümü” ile birlikte “Mütercim Tercümanlık Bölümü” öğretim üyelerinin çalışmalarıyla, hem Türkçe’ye hem de akademik dünyaya yeni eserler kazandırdı. Daha önce Milli Eğitim Bakanlığı’nın seç..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ'NİN KAN BAĞIŞI SEFERBERLİĞİ DEVAM EDİYOR

Trakya Üniversitesi, düzenli ve sürekli bağışçılar kazanmayı ve gençlerde farkındalık oluşturmayı amaçlayan Türk Kızılayı’nın çağrısıyla kan bağışı kampanyaları düzenlemeye devam ediyor. 18 Ekim 2018 tarihinde Trakya Üniversitesi Balkan Yerleşkesi’nde gerçekleştirilen ve Trakya Üniversitesi çalışanları ile öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği kan bağışı kampanyasın..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ, EDİRNE BAHÇEŞEHİR KOLEJİ’NDE...

Trakya Üniversitesi, Bahçeşehir Koleji Edirne Kampüsü’nde düzenlenen üniversite tanıtım fuarına katıldı. 7 üniversitenin tanıtım standı açtığı ve bu yıl 3.’sü düzenlenen “Üniversite Eğitim ve Tanıtım Fuarı”na, Edirne’nin farklı liselerinde öğrenim gören yaklaşık 1.000 öğrenci katıldı. Fuarda, Edirne ve ilçelerden gelen öğrenciler, üniversite temsilcile..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ İLE SOFYA TODOR KABLESHKOV TAŞIMACILIK ÜNİVERSİTESİ ARASINDA İKİLİ İŞ BİRLİĞİ ANLAŞMASI İMZALANDI

Vizyonunu Balkanlar olarak belirleyen ve bu doğrultuda bölge üniversiteleriyle iş birliğini artırmayı hedefleyen Trakya Üniversitesi, Sofya Todor Kableshkov Taşımacılık Üniversitesi ile imzaladığı ikili iş birliği anlaşması ile yeni bir adım daha attı. Trakya Üniversitesi ev sahipliğinde, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ve Todor Kableshkov Taşımacılık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Daniela Todoro..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler

19
Kas
YENİ İNTERAKTİF “MS FORUM” TOPLANTISI, TRAKYA ÜNİVERSİTESİ EV SAHİPLİĞİNDE EDİRNE’DE…

Sağlık çalışanlarına yönelik olarak düzenlenen ve interaktif bir şekilde izlenebilen “MS Forum” toplantılarının 4’üncüsü, 19 Kasım 2018 tarihinde, Edirne'de, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Multiple Skleroz Polikliniği’nin sorumlusu Doç. Dr. Sibel Güler'in ev sahipliğinde gerçekleştirilecek. İnternet üzerinden izleme ve sunum takibi o..