TRAKYA ÜNİVERSİTESİ'NDE ULUSLARARASI TARIM, BİYOLOJİ VE YAŞAM BİLİMLERİ KONGRESİ

Başkanlığını Trakya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yalçın Kaya’nın üstlendiği, 28 ülkeden 600’den fazla katılımcının, 300’den fazla bildiri ve 400’den fazla posterle katıldığı “Uluslararası Tarım, Biyoloji ve Yaşam Bilimleri Kongresi”, Balkan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Trakya Üniversitesi ev sahipliğindeki kongrenin açılışına Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mümin Şahin, Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Tammam Sipahi, Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Murat Yurtcan, İpsala Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Hayati Arda ile yurt içi ve yurt dışından birçok akademisyen katıldı. Açılışta Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Essemblesi bir müzik dinletisi gerçekleştirdi.

Kongreyle ilgili bilgi veren Prof. Dr. Yalçın Kaya, “Kongremize dünyanın 28 farklı ülkesinden 600'den fazla bilim insanı ve araştırmacının katılmasından büyük gurur duyuyoruz. Gönderilen 2.091 bilimsel sunumun içinden 823’ünü seçtik. Bunların 363'ü bildiri, 460'ı poster sunumları olarak gerçekleşti. Ayrıca kongremiz, teknik oturumlarla, tarım biyolojisi ve yaşam bilimi üzerine dünyanın önde gelen uluslararası bilim, teknoloji ve iş forumlarından biri oldu. Kongremizle katkı sunmayı amaçladığımız doğayı seviyor ve çevreye önem veriyoruz. Kongremizi bu anlamda daha az kağıt ve plastik kullanarak yeşil kongreye dönüştürmek istedik. Katılımcıların posterleri kongre web sayfası ve elektronik poster ekranlarında sunuldu. Ayrıca özel olarak hazırlanan elektronik kitap, taşınabilir bellekler vasıtasıyla her katılımcıya verildi. Uluslararası ve çok yönlü tarım, biyoloji ve yaşam bilimleri kongresinin, Trakya Üniversitesi bünyesinde düzenlenmesinde desteği olan Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu başta olmak üzere Rektörlüğümüze ve akademisyenlerimize teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ise kongrenin düzenlenmesinde emeği geçen başta Prof. Dr. Yalçın Kaya olmak üzere herkese teşekkür ederek “Yaklaşık 800 bildiri, 28 ülkeden 350’si uluslararası 600 katılımcıyla bu kongrenin ülkemiz ve Trakya Üniversitesi’nde düzenlenmesinden gururluyuz. Tüm yolların ve tüm kültürlerin kesiştiği Edirne’de, böyle uluslararası bir kongrede sizi ağırladığımız için mutluyuz. Balkanlardan ülkemize gelen en çok öğrenciye sahip olan ve ayrıca Balkan Üniversiteler Birliğinin Kurucu Üyeliği ve daimi sekreteryası olmakla gururlanan Trakya Üniversitesi, çok ulusluluğa ve çeşitliliğe böyle bilimsel toplantılarla katkı sağlamayı hedefliyor.” dedi. Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ayrıca, kongre katılımcılarına Edirne’den bahsederek, şehri tanımaları ve yaşamaları tavsiyesinde bulundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Haberler» Tüm Haberler

YENİ KAMU HASTANELERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN REKTÖR PROF. DR. ERHAN TABAKOĞLU’NA ZİYARET

Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü tarafından Trakya Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen, “Edirne, Çanakkale, Kırklareli ve Tekirdağ İlleri 2018 Yılı Verimlilik Uygulamaları Bilgilendirme Toplantısı”na katılmak üzere Edirne’ye gelen Kamu Hastaneleri Genel Müdürü Prof. Dr. Murat Alper ve beraberindeki heyet, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nu makamında ziyaret etti..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM FAKÜLTESİ DEKANI PROF. DR. RIDVAN CANIM’A BÜYÜK ONUR

Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rıdvan Canım’ın adı, Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından, kentin Yakutiye İlçesi’nde yaptırılan eğitim merkezine verildi. Erzurum Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden, bölüm birincisi olarak mezun olduktan sonra, aynı üniversitenin Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi’nde akademisyenlik yap..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDEN İKİ DEV PROJE: ROBOTİK CERRAHİ EĞİTİM MERKEZİ ve TIP FAKÜLTESİ ARGE MERKEZİ

Trakya Üniversitesi’nin, tıp alanındaki eğitim ve araştırma projeleri, patent üretimi ve buluşlarla birlikte hasta sağlığı açısından, bölgede çok önemli bir fark yaratacak iki dev projesine, Trakya Kalkınma Ajansı tarafından fizibilite desteği verildi. Trakya Kalkınma Ajansı’nın fizibilite desteği sayesinde ilk adımları atılan “Trakya Üniversitesi Laparoskopik ve Robotik Cerrahi Eğitim ve Araştırma Merkezi” ..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NİN DÜZENLEDİĞİ “KÜLTÜR MİRASI ATÖLYESİ”, BİR AÇIK HAVA MÜZESİ OLAN EDİRNE’DE…

Trakya Üniversitesi Rektörlüğü ve Edirne Valiliği’nin iş birliğiyle Trakya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi tarafından ikincisi organize edilen “Kültür Mirası Atölyesi”nde, “Bir Osmanlı Kenti Edirne’nin Suları ve Su Yapıları” başlıklı atölye çalışmasının açılışı gerçekleştirildi. Osmanlı dönemindeki Edirne’nin su yapıları ve şehrin sularıyla olan ilişk..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler

17
Eyl
TRAKYA ÜNİVERSİTESİ MİMARLIK FAKÜLTESİ’NDEN II. KÜLTÜR MİRASI ATÖLYESİ: “BİR OSMANLI KENTİ EDİRNE’NİN SULARI VE SU YAPILARI”

Trakya Üniversitesi Rektörlüğü ve Edirne Valiliği’nin işbirliğiyle Trakya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi tarafından ikincisi organize edilen “Kültür Mirası Atölyesi”nde bu yıl, Osmanlı Edirne’sinin su yapıları ve şehrin sularıyla olan ilişkisi, geçmiş ve günümüz bağlamında ele alınacak. Atölye çalışmasına, 28 farklı üniversiteden yapılan yaklaşık 150 başvurudan, ..

25
Eyl
YENİ AVRUPA BİRLİĞİ İKLİM EYLEM HAFTASI: BİZİM GEZEGENİMİZ, BİZİM GELECEĞİMİZ

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu İklim Eylem Haftası kapsamında 24-30 Eylül 2018 tarihleri arasında Türkiye’nin 20 farklı ilinde (Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Mersin, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Trabzon ve Van) panel, seminer, konser, sergi, çocuklarla sohbet gibi çeşitli etkinlikler düzenlemektedir. Etkinlikler iklim eylemine, Talanoa Diyaloğu'na..