TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDE TİROİD HASTALIKLARI SİTO-HİSTOPATOLOJİSİ ÇALIŞTAYI

Sitopatoloji Derneği ve Patoloji Dernekleri Federasyonu Endokrin Çalışma Grubu işbirliğiyle düzenlenen “Tiroid Hastalıkları Sito-Histopatolojisi Çalıştayı” 12 Mayıs 2018’de, Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuarı Sanat Eğitimi ve Gösteri Merkezi’nde gerçekleştirildi. Programa Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Muzaffer Demir, Sitopatoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Aysun Uğuz, Endokrin Patoloji Çalışma Grubu Başkanı Prof. Dr. Suna Erkılıç, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Patoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Filiz Özyılmaz ile akademisyenler, hekimler ve öğrenciler katıldı.

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Muzaffer Demir açılışta gerçekleştirdiği konuşmada “Bu tür toplantıların üniversitemizde, şehrimizde yapılması bize büyük bir onur veriyor. Bizim için bu tür bilimsel aktivitelerin yapılması çok önemli. Patoloji Ana Bilim Dalımız, 1982 yılında Kemal Kutlu Hocamızın öncülüğünde kuruldu. O günden bu yana değerli çalışmalara imza atan bir ana bilim dalımız haline geldi.” dedi.

Tıp Fakültesi Patoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Filiz Özyılmaz program hakkında bir sunum gerçekleştirdi. Sitopatoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Aysun Uğuz “Bu program 2016 yılından planlandı. Planlandığından itibaren başta Filiz Hoca olmak üzere Suna Hoca ve ben bu toplantıyı organize etmeye çalıştık. Dünden bu yana yaşadığımız konukseverlik ve her şeyin ilmek ilmek hazırlanmış olması beni çok etkiledi. Sitopatoloji Derneği bildiğiniz gibi yılda birçok program düzenliyor. Bizim amacımız sitopatolojiyi Türkiye’de her alanda yaymak ve uluslararası alanda ülkemizi temsil edebilmek. Bunu elimizden geldiği kadar yapmaya çalışıyoruz.” dedi.

Temel ve güncel bilgiler ışığında tiroid lezyonlarının, yenilenen 2017 WHO tiroid tümörleri sınıflamasına göre yeniden gözden geçirildiği etkinliğe, Türkiye’nin çeşitli illerinden toplam 75 uzman patolog ve patoloji asistanı katıldı. Kurs sonunda asistanlar arasında online düzenlenen Tiroid Sito-Histopatolojisi konulu yarışması sonucunda, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Patoloji Anabilim dalından Arş. Gör. Dr. Busem Binboğa Tutuğ ve Arş. Gör. Dr. Nevbahar Anlağan, 8. Ulusal Sitopatoloji kongresine ücretsiz katılım ödülü kazandı.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Haberler» Tüm Haberler

YENİ TETOVA ÜNİVERSİTESİ’NİN HEKİM ADAYLARI TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDE

Trakya Üniversitesi ile Tetova Devlet Üniversitesi arasındaki iş birliği çerçevesinde, 5-17 Ağustos 2018 tarihleri arasında, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde İç Hastalıkları, Genel Cerrahi, Acil Tıp, Çocuk Hastalıkları ve Kulak Burun Boğaz bölümlerinde eğitim gören Tetova Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri, Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’na teşekkür ziyaretinde bulundu..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDEN, MERHUM DR. RATİP KAZANCIGİL ANISINA “OSMANLI SAĞLIK GELENEKLERİ” TOPLANTISI

Trakya Üniversitesi, değerli çalışmaları ve sayısız eseriyle Edirne, Trakya Üniversitesi ve tıp tarihine unutulmaz katkılar sağlayan, Edirne sevdalısı, merhum Dr. Ratip Kazancıgil Hoca’yı, ölümünün 1. yılında, “Osmanlı Sağlık Gelenekleri” toplantısıyla anacak. 7-8 Eylül 2018 tarihinde, Dr. Ratip Kazancıgil’in derin izler bıraktığı Trakya Üniversitesi Sultan II. Bayezid Külliyesi Sağlık Müz..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ, “TÜRKİYE KUŞAK GÜREŞİ ŞAMPİYONASI”NA EV SAHİPLİĞİ YAPTI

Trakya Üniversitesi Geleneksel Sporlar Topluluğu ve Edirne Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü katkılarıyla Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu tarafından organize edilen “Geleneksel Sporlar Kuşak Güreşi Gençler Türkiye Şampiyonası” 7 Ağustos 2018’de, Trakya Üniversitesi ev sahipliğinde başladı. Trakya Üniversitesi Kırkpınar Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu 75. Yıl Spor Salonu&r..

YUNUS EMRE ENSTİTÜSÜ “TÜRKÇE YAZ OKULU” ÖĞRENCİLERİ, PROF. DR. ERHAN TABAKOĞLU’NU ZİYARET ETTİ

Trakya Üniversitesi ile Yunus Emre Enstitüsü iş birliğinde gerçekleştirilen, Türkçe öğrenmeyi ve Türkiye’yi yakından tanımayı isteyen dünya gençlerini buluşturan “Türkçe Yaz Okulu” programı kapsamında Türkiye’ye gelen öğrenciler, Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nu ziyaret etti. 26 Temmuz 2018’de gerçekleşen ziyarette, yabancı öğrencilere, Trakya &Uum..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler

02
Eyl
INTERNATIONAL AGRICULTURAL, BIOLOGICAL AND LIFE SCIENCE CONFERENCE

“International Agricultural, Biological and Life Science Conference” is an international scientific conference organized by Trakya University, Edirne, Turkey. The conference will be held at the Balkan Congress Center, http://www-en.trakya.edu.tr/pages/balkan-congress-venue in Edirne, Turkey on September 2-5, 2018. This conference is a premier international science, technology and business forum focusing on Agriculture, Biology and Life Science. The technical sessions w..

05
Eyl
SUNFLOWER OIL PRODUCTION, QUALITY AND APPLICATIONS

“Sunflower Oil Production, Quality and Applications” is an international conference organized by the International Sunflower Oil Association in collaboration with the Trakya University, Edirne Turkey. The conference will be held at the Balkan Congress Center, http://www-en.trakya.edu.tr/pages/balkan-congress-venue in Edirne, Turkey on September 4, 2018. This conference is a premier international science, technology and business forum focusing on sunflower oil. However, a general sess..