TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDE “ÇANAKKALE RUHU” YAŞATILIYOR

Çanakkale ruhu, Trakya Üniversitesi’nde yaşatılmaya devam ediyor. Dünya tarihine altın harflerle kazınan, birçok kahramanlığın yokluklar içerisinde gerçekleştirildiği, Anadolu’ya “Türk’ün Ayrılmaz Vatanı” damgası vuran Çanakkale Savaşı’nın 104. yıl dönümü sebebiyle, Trakya Üniversitesi’nin tüm yerleşkelerinde, 18 Mart 2019 günü, ücretsiz olarak, “Yağlı Buğday Çorbası”, “Üzüm Hoşafı” ve “Ekmek” ikram edilecek. 18 Mart Çanakkale Zafer ve Şehitlerini Anma Günü etkinlikleri kapsamında ikram edilecek “asker tayını” ile kahraman şehitlerimizin ve gazilerimizin anısı yaşatılacak.
Acı dolu günlerin ve bir o kadar destansı kahramanlıkların üzerinden 104 yıl geçmesine rağmen, yaşananların, bu aziz milletin hafızasında tazeliğini koruduğunu ifade eden Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, bu bilinç ve duyarlılıkta nesiller yetiştirmeyi hedeflediklerini dile getirdi. Trakya Üniversitesi’nin tüm yerleşkelerinde 18 Mart 1915 günü askere verilen tayının, ücretsiz olarak ikram edileceğini ifade eden Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu “O gün yokluklar içerisinde yazılan bu destanı her yıl anmak, yeni kuşaklara anlatmak bizlerin boynunun borcu. Çanakkale Zaferi’nin duygusunu anlayarak, o zaferi getiren iman ve inancı bugün kalplerimizde yaşatabilirsek milletçe başaramayacağımız hiçbir şey yok. Geleceğimizi ve ülkemizi emanet edeceğimiz gençlerimize de bu bilinci ve inancı aktarmak en önemli dileğimiz.” dedi.
Bu içerik 15 Mart 2019 tarihinde yayınlandı ve toplam 532 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ, “GÖNÜL ELÇİLERİ ÇOCUK AKADEMİSİ” İLE UMUT OLMAYA DEVAM EDİYOR...

Trakya Üniversitesi, akademi ve halkı birleştiren, özellikle çocukların dünyasına yepyeni ufuklar katan yeni bir proje daha başlattı. Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nun eşi Dr. Nilgün Tabakoğlu’nun önderliğinde hayata geçirilen “Gönül Elçileri Çocuk Akademisi” projesi, 13 Mart Çarşamba günü Edirne’de başladı. Kapılarını Edirne’n..

BALKAN ÜNİVERSİTELER BİRLİĞİ YÖNETİM KURULU TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDE TOPLANDI...

Balkanların en büyük eğitim kurumlarından biri olan Trakya Üniversitesi, Genel Sekreteri ve Daimi Yönetim Kurulu Üyesi olduğu Balkan Üniversiteler Birliği’nin önemli bir toplantısına ev sahipliği yaptı. 70 üyesiyle Balkanlar’ın en büyük yükseköğretim birliği olan Balkan Üniversiteler Birliği’nin (BUA) Yönetim Kurulu Toplantısı, Trakya Üniversitesi Rektörlük Binası’nda ger&..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDE TÜRKİYE – BULGARİSTAN GÜNCEL İLİŞKİLERİ KONUŞULDU…

Balkanlar’a hizmet etmeyi kendine şiar edinen Trakya Üniversitesi önemli bir etkinliğe daha ev sahipliği yaptı. Türkiye Cumhuriyeti Sofya Büyükelçisi Dr. Hasan Ulusoy’un konuşmacı olarak katıldığı ve Türkiye ile Bulgaristan’ın günümüz ilişkilerinin ulaştığı noktanın konuşulduğu “Türkiye – Bulgaristan Güncel İlişkileri Konferansı”, Trakya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bi..

TÜRKİYE CUMHURİYETİ SOFYA BÜYÜKELÇİSİ DR. HASAN ULUSOY, TRAKYA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. ERHAN TABAKOĞLU’NU ZİYARET ETTİ

Türkiye Cumhuriyeti Sofya Büyükelçisi Dr. Hasan Ulusoy, Trakya Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen “Türkiye-Bulgaristan Güncel İlişkileri Konferansı” öncesinde, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nu makamında ziyaret etti. Ziyarette Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cem Uzun ile Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Do&..