TRAKYA ÜNİVERSİTESİ MERİÇSPOR’DAN İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE’YE FARK

Trakya Üniversitesi Meriçspor Türkiye Basketbol 2. Lig B Grubu 15. hafta müsabakasında İzmir Büyükşehir Belediye Spor ile karşılaştı. Play-off için büyük önem taşıyan karşılaşma Mimar Sinan Spor Salonu’nda gerçekleşti. Müsabakaya Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük, İl Emniyet Müdürü Armağan Adnan Erdoğan, takımımızın yönetim kurulu üyelerinden Prof. Dr. Nezih Dağdeviren, Doç. Dr. Atakan Sezer, Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Yence, Adem Yetişken, basın danışmanı Bülent Paçarız (Amıca 63), Üniversitemiz akademik ve idari personeli ile öğrencilerimiz katıldı. Batıkale ve diğer taraftar gruplarının tezahüratları ile salonu hınca hınç dolduran Edirneli basketbolseverler takımımızı maç sonuna kadar desteklediler.

İlk dakikalarda karşılıklı basketler ile başlayan mücadelede oyuncumuz Doğuş Topçu’nun sakatlanmasıyla moraller bozuldu. İlk periyotta dengeli bir oyun anlayışı kabul edildi ve karşılıklı basketlerle 17-13 sona erdi.

İkinci periyotta hücumda ritmini bulamayan takımımız Trakya Üniversitesi Meriçspor savunmada zaman zaman rakibine engel olamadı ve misafir takım İzmir Büyükşehir Belediye Spor ilk devreyi 32-31 önde kapattı.

Üçüncü periyotta üst düzey performans gösteren takımımız Trakya Üniversitesi Meriçspor taraftarında desteğiyle rakibini hücumda ve savunmada zorda bıraktı. Alan savunmasını başarıyla gerçekleştiren takımımız rakibini dış atışlara zorladı. Dış atışlarda düşük yüzde ile oynayan İzmir Büyükşehir Belediye Spor savunmada takımımızın alternatifli ve yüksek yüzdeli hücumları karşısında çözüm üretemeyince fark 25 sayıya ulaştı. Bu periyotta takımımız, rakibinin sadece 2 sayı atmasına müsaade ederek periyodu 59-34 önde tamamladı.

Son periyotta rakibinin skoru lehine çevirmesine müsaade etmeyerek hücumda ve savunmada dengeli bir oyun anlayışı sergileyen takımımız Trakya Üniversitesi Meriçspor karşılaşmayı 68-48 önde tamamladı ve play-off mücadelesini devam ettirdi.

Trakya Üniversitesi Meriçspor: Arslan Terzi, Kemal Zahra, Remzi Cekiç, Muhammet Ali Bozkurt, Ege Solmaz, Yasin Doğuş Topçu, Sedat Cerman, Tunahan Çetin, Uğur Tezcan, Emre Özkanlı, İsmail Esmeray, Oğuz Acar

Koç Mülkü Karadeniz, Menajer Kenan Evren Eytiş ve tüm sporcularımıza bize yaşattıkları bu galibiyet için teşekkür ediyoruz.
Bu içerik 13 Şubat 2016 tarihinde yayınlandı ve toplam 1351 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

RUMELİ’YE EN ÇOK HİZMET VEREN EĞİTİM KURUMU: TRAKYA ÜNİVERSİTESİ

Tek Rumeli TV tarafından düzenlenen "Rumeli'nin En'leri 2017" ödül töreni Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda 10 Şubat 2018 tarihinde gerçekleştirildi. Törende Üniversitemiz Rumeli’ye En çok Hizmet Veren Eğitim Kurumu Ödülünü aldı. 500 Sivil Toplum Kuruluşunun davet edildiği, 240 Rumeli Balkan Derneğinin katıldığı 20 kategoride yapılan oylama ile belirlenen Rumeli'ye en çok hizmet eden kişi, kurum ve kurul..

BALKAN ARAŞTIRMALARI ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İstanbul Üniversitesi, Uluslararası Saraybosna Üniversitesi ve Uluslararası Balkan Üniversitesi iş birliği ve Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nun katılımı ile 6 Şubat 2018 tarihinde “Balkan Araştırmaları Çalıştayı” gerçekleştirildi. İstanbul Üniversitesinde gerçekleşen çalıştaya, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, İstanbul Üniversitesi Rektör&u..

YENİ TACİKİSTAN ÜLKE TANITIM GÜNÜ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Gençlik Projesi Destek Programı kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığının desteği ile Üniversitemiz ve Trakya Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından düzenlenen Tacikistan Ülke Tanıtım Programı 22 Şubat 2018 tarihinde Üniversitemiz Merkez Kütüphanesi’nde gerçekleştirildi. Saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Tacikistan Milli Marşının okunmasıyla başlayan etkinlikte Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Haka..

YENİ REKTÖRÜMÜZ MAKEDONYA CUMHURBAŞKANI IVANOV’UN YÖK’TE GERÇEKLEŞTİRDİĞİ KONFERANSA KATILDI

Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, 21 Şubat 2018 tarihinde YÖK’ün düzenlediği ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın davetlisi olarak Türkiye'de resmi temaslarda bulunan Makedonya Cumhurbaşkanı Prof. Dr. Gjorge Ivanov’un sunumuyla gerçekleşen  "Üçüncü Milenyumda Yükseköğretime Yönelik Zorluklar, Fırsatlar" konulu konferansa katıldı. Konferansa, YÖK Başkanı Prof. Dr..