TRAKYA ÜNİVERSİTESİ KEŞAN MESLEK YÜKSEKOKULU’NDA ORYANTASYON EĞİTİMİ

Trakya Üniversitesi Keşan Meslek Yüksekokulu, 2018-2019 eğitim-öğretim yılının başlamasıyla birlikte, okula yeni kayıt yaptırarak eğitime başlayan öğrencilerin uyumunu kolaylaştırmak amacıyla kapsamlı bir oryantasyon programı düzenledi. Trakya Üniversitesi Keşan Meslek Yüksekokulu konferans salonunda gerçekleştirilen programa öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

Öğretim üyeleri ve yeni gelen öğrencilerin buluştuğu programın açılış konuşmasını yapan Trakya Üniversitesi Keşan Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Süleyman Kök, bütün öğrencilere değer verdiklerini ifade ederek, “Hayatınızda önem teşkil eden bir dönüm noktasındasınız. Hepimizin önceliği, tam donanımlı bireyler olarak yetişmenize katkı sağlamak. Amacımız, bilgili, yeterli, donanımlı eğitim kadrosu ve teknolojik alt yapısı ile meslek gerekliliklerini en üst düzeyde uygulayabilen, nitelikli ve örnek vasıflarla donanmış bireyler yetiştiren bir meslek yüksekokulu modeli olmak. Yeni eğitim ve öğretim yılının geleceğin teminatı gençlerimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Oryantasyon programı kapsamında, Keşan Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Süleyman Kök’ün konuşmasının ve Trakya Üniversitesi tanıtım filminin izlenmesinin ardından Müdür Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Özcan Çetinkaya, okutulan dersler, danışmanlık ve sınav sistemi, akademik takvim, web sayfası ve iletişim yöntemleri ile yüksekokul akademik ve idari çalışanlarının tanıtılmasına yönelik aydınlatıcı bir bilgilendirme sunumu gerçekleştirdi. Soru-cevap ve görüş alışverişiyle son bulan program çerçevesinde öğrenciler için, danışman öğretim elemanları eşliğinde Trakya Üniversitesi Balkan Yerleşkesi, Karağaç Yerleşkesi, Lozan Anıtı ve Sultan II. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi’ni içeren bir tarih ve kültür gezisi düzenlendi.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Haberler» Tüm Haberler

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDE “KALİTE İÇ DEĞERLENDİRME PROGRAMI” BİLGİLENDİRME TOPLANTISI…

Trakya Üniversitesi’nde, eğitim ve yönetimde kalite çalışmaları kapsamında bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Trakya Üniversitesi Kalite ve Strateji Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından, Yükseköğretimde Kalite Güvencesi Yönetmeliği’ne göre “Kurumsal İç Değerlendirme Raporu” hazırlanması konusunda, tüm akademik birimlerin dekan ve müdürleri; fakülte..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDE ELEKTRONİK KIYAFET TASARIMI ATÖLYESİ SERGİSİ

Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojilerinden Arş. Gör. Dr. Ali Battal koordinatörlüğünde yürütülen ve Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın 2018-I Özel Çağrı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında desteklenen “Elektronik Kıyafet Tasarım Atölyesi” tamamlandı. Toplamda 15 saat süren atölye boyunca çocuklar giyilebilir elektronik kıyafet t..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ, BATI TRAKYALI ÖĞRENCİLERİ AĞIRLADI…

Batı Trakya'da Rodop İline bağlı Yassıköy'den, Türk okullarında lise öğrenimi gören 45 kişilik öğrenci grubu, Trakya Üniversitesi’ni ziyaret etti. Yassıköy Belediyesi Azınlık Kültür Derneği’nin katkılarıyla Edirne ve Trakya Üniversitesi’ne gelen Batı Trakyalı soydaş öğrenciler için Trakya Üniversitesi’nde özel bir program düzenlendi. Balkan Kongre Merkezi Senato Salonu’nd..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ İLAHİYAT FAKÜLTESİ DEKANI VE GENEL SEKRETERİ PROF. DR. CEVDET KILIÇ’TAN KÜÇÜKÇEKMECE’DE ÖĞRETMENLERE SEMİNER…

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından organize edilen Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmen Gelişimi Eylem Planı Aralık ayı programına konuşmacı olarak katılan Trakya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı ve Genel Sekreteri Prof. Dr. Cevdet Kılıç, İstanbul TOKİ Şehit Çağlar Canbaz İmam Hatip Ortaokulu Toplantı Salonu’nda, “Eğitim Felsefesi, Öğretmenlik, Öğretmenlik Meslek Etiği, Öğretmenliğin Misyon..