TRAKYA ÜNİVERSİTESİ KEŞAN MESLEK YÜKSEKOKULU’NDA ORYANTASYON EĞİTİMİ

Trakya Üniversitesi Keşan Meslek Yüksekokulu, 2018-2019 eğitim-öğretim yılının başlamasıyla birlikte, okula yeni kayıt yaptırarak eğitime başlayan öğrencilerin uyumunu kolaylaştırmak amacıyla kapsamlı bir oryantasyon programı düzenledi. Trakya Üniversitesi Keşan Meslek Yüksekokulu konferans salonunda gerçekleştirilen programa öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

Öğretim üyeleri ve yeni gelen öğrencilerin buluştuğu programın açılış konuşmasını yapan Trakya Üniversitesi Keşan Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Süleyman Kök, bütün öğrencilere değer verdiklerini ifade ederek, “Hayatınızda önem teşkil eden bir dönüm noktasındasınız. Hepimizin önceliği, tam donanımlı bireyler olarak yetişmenize katkı sağlamak. Amacımız, bilgili, yeterli, donanımlı eğitim kadrosu ve teknolojik alt yapısı ile meslek gerekliliklerini en üst düzeyde uygulayabilen, nitelikli ve örnek vasıflarla donanmış bireyler yetiştiren bir meslek yüksekokulu modeli olmak. Yeni eğitim ve öğretim yılının geleceğin teminatı gençlerimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Oryantasyon programı kapsamında, Keşan Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Süleyman Kök’ün konuşmasının ve Trakya Üniversitesi tanıtım filminin izlenmesinin ardından Müdür Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Özcan Çetinkaya, okutulan dersler, danışmanlık ve sınav sistemi, akademik takvim, web sayfası ve iletişim yöntemleri ile yüksekokul akademik ve idari çalışanlarının tanıtılmasına yönelik aydınlatıcı bir bilgilendirme sunumu gerçekleştirdi. Soru-cevap ve görüş alışverişiyle son bulan program çerçevesinde öğrenciler için, danışman öğretim elemanları eşliğinde Trakya Üniversitesi Balkan Yerleşkesi, Karağaç Yerleşkesi, Lozan Anıtı ve Sultan II. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi’ni içeren bir tarih ve kültür gezisi düzenlendi.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Haberler» Tüm Haberler

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ, “GÖNÜL ELÇİLERİ ÇOCUK AKADEMİSİ” İLE UMUT OLMAYA DEVAM EDİYOR...

Trakya Üniversitesi, akademi ve halkı birleştiren, özellikle çocukların dünyasına yepyeni ufuklar katan yeni bir proje daha başlattı. Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nun eşi Dr. Nilgün Tabakoğlu’nun önderliğinde hayata geçirilen “Gönül Elçileri Çocuk Akademisi” projesi, 13 Mart Çarşamba günü Edirne’de başladı. Kapılarını Edirne’n..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDE “ÇANAKKALE RUHU” YAŞATILIYOR

Çanakkale ruhu, Trakya Üniversitesi’nde yaşatılmaya devam ediyor. Dünya tarihine altın harflerle kazınan, birçok kahramanlığın yokluklar içerisinde gerçekleştirildiği, Anadolu’ya “Türk’ün Ayrılmaz Vatanı” damgası vuran Çanakkale Savaşı’nın 104. yıl dönümü sebebiyle, Trakya Üniversitesi’nin tüm yerleşkelerinde, 18 Mart 2019 günü, ücretsiz olarak..

BALKAN ÜNİVERSİTELER BİRLİĞİ YÖNETİM KURULU TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDE TOPLANDI...

Balkanların en büyük eğitim kurumlarından biri olan Trakya Üniversitesi, Genel Sekreteri ve Daimi Yönetim Kurulu Üyesi olduğu Balkan Üniversiteler Birliği’nin önemli bir toplantısına ev sahipliği yaptı. 70 üyesiyle Balkanlar’ın en büyük yükseköğretim birliği olan Balkan Üniversiteler Birliği’nin (BUA) Yönetim Kurulu Toplantısı, Trakya Üniversitesi Rektörlük Binası’nda ger&..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDE TÜRKİYE – BULGARİSTAN GÜNCEL İLİŞKİLERİ KONUŞULDU…

Balkanlar’a hizmet etmeyi kendine şiar edinen Trakya Üniversitesi önemli bir etkinliğe daha ev sahipliği yaptı. Türkiye Cumhuriyeti Sofya Büyükelçisi Dr. Hasan Ulusoy’un konuşmacı olarak katıldığı ve Türkiye ile Bulgaristan’ın günümüz ilişkilerinin ulaştığı noktanın konuşulduğu “Türkiye – Bulgaristan Güncel İlişkileri Konferansı”, Trakya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bi..