TRAKYA ÜNİVERSİTESİ BİLİMSEL DERGİLERİ TEMSİLCİLERİ WEB OF SCİENCE BAŞVURUSU İÇİN TOPLANDI

"Trakya Üniversitesi Bilimsel Dergileri Toplantısı" Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Cem Uzun başkanlığında, henüz SCIE kapsamında olmayan Trakya Üniversitesi bünyesindeki dergilerin editörlerinin katılımı ile 20 Aralık 2017 tarihinde Rektörlük Yönetim Kurulu Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Toplantıda, son gerçekleştirilen "Bilimsel Dergi Kalitesinin Artırılması Çalıştayı" sonuç raporu ve dergilerin erken dönem çalışma planları gözden geçirildi. Ayrıca, SCIE gibi önemli indekslere kabul edilmek için gerekli şartlar gözden geçirildi. Web of Science’de yer alan ESCI indeksine, öncelikli olarak birçok dergimizin başvuru yapabilecek nitelikte olduğu görüldü. Bir örnek dergi üzerinden ESCI başvurusu yapılarak diğer dergilerin de bu konuda bilgilendirilmesi sağlandı. ESCI’ye yeni kabul edilen Trakya University Journal of Natural Sciences (Tujns) Dergisi editörü ve DergiPark editörlerinden olan Doç. Dr. Kadri Kıran’ın da katkıları ile dergi editörleri ve temsilcilerine hem ESCI hem de DergiPark ile ilgili pratik bilgiler verildi.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Haberler» Tüm Haberler

ÜNİVERSİTEMİZ "TÜRKİYE’NİN 500 BÜYÜK HİZMET İHRACATÇISI"NDAN BİRİ OLDU

Dünya ticaretinde payı her geçen gün artan hizmet ihracatı ile ilgili Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından yayımlanan “Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı” araştırmasının sonuçlarında Üniversitemiz sektöründe 8. genel sıralamada 474. olarak büyük bir başarıya imza attı. Üniversitemiz, elde ettiği bu başarıyla İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Bü..

YENİ HASTANEMİZDE “HASTANE ENFEKSİYONLARI” KONULU BİLGİLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Üniversitemiz Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi (Hastane) Başhekimlik Sağlık Kurulu Odası’nda 18 Ocak 2018 tarihinde Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Gündeniz Altıay ve Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi ve Enfeksiyon Kontrol Komitesi Başkanı Doç. Dr. Zerrin Yuluğkural tarafından “Hastane Enfeksiyonları” konulu basın toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya çok sayıda basın mensubu katıldı...

YENİ EDUCATION FIRST (EF) ULUSLARARASI EĞİTİM KURUMLARINDAN YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULUMUZA ZİYARET

Üniversitemiz Yabancı Diller Yüksekokulu’na 12 Ocak 2018 tarihinde 1965 yılında İsveç’te kurulmuş ve günümüzde pek çok ülkede faaliyet gösteren Education First Eğitim Kurumları’nın Türkiye Akademik İlişkiler Müdürü Gürkan Donat ve Edirne Bölge Sorumlusu Gül Belli tarafından ziyaret gerçekleştirildi. Ziyaretleri esnasında Yabancı Diller Yüksekokulu Hazırlık Eğitimi, E..

EFOD’UN 38. YIL DÖNÜMÜ ANISINA ÜNİVERSİTEMİZDE SERGİ

Edirne Fotoğraf Sanatı Derneğinin 38’inci kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında 12 Ocak 2017 tarihinde Üniversitemiz Balkan Kongre Merkezi Fuayesinde karma fotoğraf sergisi açılışı gerçekleştirildi. Fotoğraf sanatının usta isimlerinin de fotoğraflarının yer aldığı sergi açılışına Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf Tekin, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, MEB Öğret..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler