TRAKYA ÜNİVERSİTESİ BİLİMSEL DERGİLERİ TEMSİLCİLERİ WEB OF SCİENCE BAŞVURUSU İÇİN TOPLANDI

"Trakya Üniversitesi Bilimsel Dergileri Toplantısı" Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Cem Uzun başkanlığında, henüz SCIE kapsamında olmayan Trakya Üniversitesi bünyesindeki dergilerin editörlerinin katılımı ile 20 Aralık 2017 tarihinde Rektörlük Yönetim Kurulu Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Toplantıda, son gerçekleştirilen "Bilimsel Dergi Kalitesinin Artırılması Çalıştayı" sonuç raporu ve dergilerin erken dönem çalışma planları gözden geçirildi. Ayrıca, SCIE gibi önemli indekslere kabul edilmek için gerekli şartlar gözden geçirildi. Web of Science’de yer alan ESCI indeksine, öncelikli olarak birçok dergimizin başvuru yapabilecek nitelikte olduğu görüldü. Bir örnek dergi üzerinden ESCI başvurusu yapılarak diğer dergilerin de bu konuda bilgilendirilmesi sağlandı. ESCI’ye yeni kabul edilen Trakya University Journal of Natural Sciences (Tujns) Dergisi editörü ve DergiPark editörlerinden olan Doç. Dr. Kadri Kıran’ın da katkıları ile dergi editörleri ve temsilcilerine hem ESCI hem de DergiPark ile ilgili pratik bilgiler verildi.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Haberler» Tüm Haberler

SULTAN II. BAYEZİD KÜLLİYESİ SAĞLIK MÜZESİ ULUSAL BASININ GÜNDEMİNDEN DÜŞMÜYOR

Üniversitemiz bünyesinde 21 yıldır ziyaretçilerini ağırlayan ve dünyanın en prestijli müzecilik ödüllerinden birinin sahibi olan Sultan II. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi, 05 Mayıs 2018 tarihinde rekorlarına bir yenisini daha ekleyerek bir günde 7.500 ziyaretçiyi ağırlamıştı. Her yıl ziyaretçi sayısını istikrarlı bir şekilde artıran, şehrimize gün geçtikçe daha fazla turist kazandıran Sul..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ ŞEHİT RESSAM HASAN RIZA GÜZEL SANATLAR MESLEK YÜKSEKOKULU MEZUNİYET TÖRENİ

Trakya Üniversitesi Şehit Ressam Hasan Rıza Güzel Sanatlar Meslek Yüksekokulu Mezuniyet Töreni, 21 Mayıs 2018’de Balkan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Törene, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mümin Şahin, Mühendislik Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Yılmaz Çan, İpsala Teknik Meslek Yüksekokulu Müdürü ve MEYOK Koordinatörü Dr. Öğretim Üyesi Hayati Arda, Teknik Bilimler Meslek..

BOSNA-HERSEK İSTANBUL BAŞKONSOLOSU ÜNİVERSİTEMİZİ ZİYARET ETTİ

Bosna-Hersek İstanbul Başkonsolosu Began Muhic, 14 Mayıs’ta, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoglu’nu makamında ziyaret etti. Ziyarette, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cem Uzun, Trakya Üniversitesi Balkan Dilleri ve Edebiyatları Bölüm Başkanı Prof. Dr. İlker Alp, Öğretim Üyesi Seda Taş ve Öğretim Görevlisi Enes Turbic yer aldı. İki ülke arasındaki özellikle ekonomi ve eğitim alanlarında atılan adımlar v..

KEŞAN MESLEK YÜKSEKOKULU’NDA MEZUNİYET TÖRENİ

Trakya Üniversitesi Keşan Meslek Yüksekokulu 2017-2018 Akademik Yılı mezuniyet töreni, 11 Mayıs 2018’de, Keşan Meslek Yüksekokulu bahçesinde gerçekleştirildi. Törene Keşan Kaymakamı Nuri Özder, Keşan Belediye Başkanı Op. Dr. Mehmet Özcan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman Nuri Hatipoğlu, Keşan Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Süleyman Kök, Yusuf Çapraz Uygulamalı B..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler