TRAKYA ÜNİVERSİTESİ AVRUPA BİLİM EDİTÖRLERİ BİRLİĞİ KONGRESİ’NE DAMGASINI VURDU

Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Cem Uzun başkanlığında, editör ve dergi sahiplerinden oluşan hocalarımız Prof. Dr. Okan Çalıyurt, Prof. Dr. Ayhan Gençler, Prof. Dr. Murat Yurtcan, Prof. Dr. Zafer Koçak, Prof. Dr. Burcu Tokuç, Prof. Dr. Hakan Erbaş, Prof. Dr. Sevtap Hekimoğlu Şahin, Prof. Dr. Necdet Süt, Doç. Dr. Kadri Kıran, Doç. Dr. Özgür Gündüz, Doç. Dr. Yeşim Uz, Doç. Dr. Hacı Ali Güleç, Dr. Öğr. Üyesi Ebru Boyacıoğlu, Dr. Öğr. Üyesi Hande Güçlü, Arş. Gör. Erdem Demiröz, Öğr. Gör. Elvin Dinler ve doktora öğrencisi Müge Atakan, 8-10 Haziran 2018 tarihlerinde Bükreş Üniversitesi’nde gerçekleştirilen ve Prof. Dr. Cem Uzun’un da organizasyon komitesinde yer aldığı Avrupa Bilim Editörleri Birliği Kongresi’ne katıldı. Avrupa Bilim Editörleri Birliği yönetim kurulu üyeleri takdim edilerek beratlarının sunulmasıyla başlayan toplantıda, yönetim kuruluna yeni seçilen Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Cem Uzun’a da beratı sunuldu.

Prof. Dr. Cem Uzun toplantıda iki davetli konferans sunumu gerçekleştirdi. Prof. Dr. Cem Uzun ilk konferansında lokal, bölgesel ve İngilizce dilinde bilimsel yayıncılığın avantaj ve dezavantajları ile ilgili bir sunum yaptı. Prof. Dr. Cem Uzun’un, bilimsel bir derginin nasıl iyileştirileceği konusundaki oturumda gerçekleştirdiği Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi dergimizin gelişim aşamalarıyla ilgili ikinci konferansı yoğun ilgi gördü.

Kongrede ayrıca hocalarımız, bilimsel yayın alanında gerçekleştirdikleri 6 poster sunumu ile toplantıya bilimsel anlamda katkıda bulundu. Tıp alanındaki posterler arasında yapılan değerlendirmede Üniversitemiz Fen Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Kadri Kıran’ın sunduğu “Bilimsel Dergilerimizin Şeffaflık İlkelerine Uyumunun İncelenmesi” çalışması en iyi poster ödülüne layık görülerek kapanış oturumunda, kendisine ödül ve sertifikası verildi.

Kapanış konuşmalarında Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Cem Uzun ve Trakya Üniversitesi heyetine toplantıya yaptıkları üstün bilimsel katkılardan dolayı ayrıca teşekkür edildi. Toplantı sırasında ayrıca Avrupa ve Dünya’nın çeşitli ülkelerinden gelen önemli bilimsel dergi editörleriyle Üniversitemiz editörleri arasında bilgi alışverişi gerçekleştirildi.

Bu içerik 13 Haziran 2018 tarihinde yayınlandı ve toplam 1179 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDE “KALİTE İÇ DEĞERLENDİRME PROGRAMI” BİLGİLENDİRME TOPLANTISI…

Trakya Üniversitesi’nde, eğitim ve yönetimde kalite çalışmaları kapsamında bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Trakya Üniversitesi Kalite ve Strateji Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından, Yükseköğretimde Kalite Güvencesi Yönetmeliği’ne göre “Kurumsal İç Değerlendirme Raporu” hazırlanması konusunda, tüm akademik birimlerin dekan ve müdürleri; fakülte..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDE ELEKTRONİK KIYAFET TASARIMI ATÖLYESİ SERGİSİ

Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojilerinden Arş. Gör. Dr. Ali Battal koordinatörlüğünde yürütülen ve Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın 2018-I Özel Çağrı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında desteklenen “Elektronik Kıyafet Tasarım Atölyesi” tamamlandı. Toplamda 15 saat süren atölye boyunca çocuklar giyilebilir elektronik kıyafet t..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ, BATI TRAKYALI ÖĞRENCİLERİ AĞIRLADI…

Batı Trakya'da Rodop İline bağlı Yassıköy'den, Türk okullarında lise öğrenimi gören 45 kişilik öğrenci grubu, Trakya Üniversitesi’ni ziyaret etti. Yassıköy Belediyesi Azınlık Kültür Derneği’nin katkılarıyla Edirne ve Trakya Üniversitesi’ne gelen Batı Trakyalı soydaş öğrenciler için Trakya Üniversitesi’nde özel bir program düzenlendi. Balkan Kongre Merkezi Senato Salonu’nd..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ İLAHİYAT FAKÜLTESİ DEKANI VE GENEL SEKRETERİ PROF. DR. CEVDET KILIÇ’TAN KÜÇÜKÇEKMECE’DE ÖĞRETMENLERE SEMİNER…

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından organize edilen Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmen Gelişimi Eylem Planı Aralık ayı programına konuşmacı olarak katılan Trakya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı ve Genel Sekreteri Prof. Dr. Cevdet Kılıç, İstanbul TOKİ Şehit Çağlar Canbaz İmam Hatip Ortaokulu Toplantı Salonu’nda, “Eğitim Felsefesi, Öğretmenlik, Öğretmenlik Meslek Etiği, Öğretmenliğin Misyon..