TRAKYA ÜNİVERSİTESİ AVRUPA BİLİM EDİTÖRLERİ BİRLİĞİ KONGRESİ’NE DAMGASINI VURDU

Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Cem Uzun başkanlığında, editör ve dergi sahiplerinden oluşan hocalarımız Prof. Dr. Okan Çalıyurt, Prof. Dr. Ayhan Gençler, Prof. Dr. Murat Yurtcan, Prof. Dr. Zafer Koçak, Prof. Dr. Burcu Tokuç, Prof. Dr. Hakan Erbaş, Prof. Dr. Sevtap Hekimoğlu Şahin, Prof. Dr. Necdet Süt, Doç. Dr. Kadri Kıran, Doç. Dr. Özgür Gündüz, Doç. Dr. Yeşim Uz, Doç. Dr. Hacı Ali Güleç, Dr. Öğr. Üyesi Ebru Boyacıoğlu, Dr. Öğr. Üyesi Hande Güçlü, Arş. Gör. Erdem Demiröz, Öğr. Gör. Elvin Dinler ve doktora öğrencisi Müge Atakan, 8-10 Haziran 2018 tarihlerinde Bükreş Üniversitesi’nde gerçekleştirilen ve Prof. Dr. Cem Uzun’un da organizasyon komitesinde yer aldığı Avrupa Bilim Editörleri Birliği Kongresi’ne katıldı. Avrupa Bilim Editörleri Birliği yönetim kurulu üyeleri takdim edilerek beratlarının sunulmasıyla başlayan toplantıda, yönetim kuruluna yeni seçilen Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Cem Uzun’a da beratı sunuldu.

Prof. Dr. Cem Uzun toplantıda iki davetli konferans sunumu gerçekleştirdi. Prof. Dr. Cem Uzun ilk konferansında lokal, bölgesel ve İngilizce dilinde bilimsel yayıncılığın avantaj ve dezavantajları ile ilgili bir sunum yaptı. Prof. Dr. Cem Uzun’un, bilimsel bir derginin nasıl iyileştirileceği konusundaki oturumda gerçekleştirdiği Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi dergimizin gelişim aşamalarıyla ilgili ikinci konferansı yoğun ilgi gördü.

Kongrede ayrıca hocalarımız, bilimsel yayın alanında gerçekleştirdikleri 6 poster sunumu ile toplantıya bilimsel anlamda katkıda bulundu. Tıp alanındaki posterler arasında yapılan değerlendirmede Üniversitemiz Fen Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Kadri Kıran’ın sunduğu “Bilimsel Dergilerimizin Şeffaflık İlkelerine Uyumunun İncelenmesi” çalışması en iyi poster ödülüne layık görülerek kapanış oturumunda, kendisine ödül ve sertifikası verildi.

Kapanış konuşmalarında Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Cem Uzun ve Trakya Üniversitesi heyetine toplantıya yaptıkları üstün bilimsel katkılardan dolayı ayrıca teşekkür edildi. Toplantı sırasında ayrıca Avrupa ve Dünya’nın çeşitli ülkelerinden gelen önemli bilimsel dergi editörleriyle Üniversitemiz editörleri arasında bilgi alışverişi gerçekleştirildi.

Bu içerik 13 Haziran 2018 tarihinde yayınlandı ve toplam 1095 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ'NİN MOBİL UYGULAMASI KULLANIMA SUNULDU

Trakya Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı’nın, TÜBAP kapsamında yürüttüğü “Akademik Süreç Yönetimi Projesi”nin en önemli modüllerinden biri olan “Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı Mobil Uygulaması” kullanıma açıldı. Mobil uygulama, Öğrenci, Akademik Personel ve İdari Personel olmak üzere 3 farklı ara yüzden oluşuyor. Öğrenciler için geliştir..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ İLE HIRVATİSTAN BALTAZAR ZAPRESİC UYGULAMALI BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ

Trakya Üniversitesi, uluslararası eğitim alanındaki iş birliklerini her geçen gün daha da artırıyor. Bu kapsamda, Trakya Üniversitesi ile Hırvatistan Baltazar Zapresic Uygulamalı Bilimler Üniversitesi arasında iş birliği protokolü imzalandı. Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ile Baltazar Zapresic Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vladimir Simovic tarafından imzalanan protokolle, eği..

KORE CUMHURİYETİ BÜYÜKELÇİSİ CHOİ HONG- GHİ’DEN TRAKYA ÜNİVERSİTESİ REKTÖR VEKİLİ PROF. DR. OSMAN NURİ HATİPOĞLU’NA ZİYARET

Trakya Üniversitesi, Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği ve Kore Kültür Merkezi tarafından Trakya Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Kore Kültür Günü” kapsamında Edirne’ye gelen Kore Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Choi Hong-ghi, Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Rektör Vekili Prof. Dr. Osman Nuri Hatipoğlu’nu makamında ziyaret etti. Ziyarette, Kore Cumhuriyeti B&..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDEN KEŞAN’DA ÖNEMLİ PROJE

Trakya Üniversitesi Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölüm Başkanı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Erdem Öngün’ün yürütücüsü olduğu, Keşan Hakkı Yörük Sağlık Yüksekokulu Dr. Öğretim Üyesi Semra Eyi’nin yardımcı araştırmacı olarak görev aldığı ve TÜBAP kapsamında hayata geçirilen “Hasta Bakı..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler

23
Eki
2018 TÜBİTAK BİGG PROGRAMI TANITIM ETKİNLİĞİ

Değerli Girişimciler,200 Bin TL’ye kadar hibe desteği sağlayan TÜBİTAK Bireysel Genç Girişimci (BİGG) Programı’na, 1 Kasım 2018 tarihine kadar teblegirisim.com üzerinden başvuru kabul etmeye devam ediyoruz! Bu etkinliğe katılarak, 200 Bin TL’lik hibe desteğine ulaşmak için projenizi nasıl hazırlayabileceğinizi ve başvurunuzu nasıl yapabileceğinizi danışman ekibimizden ve de geçmiş dönemlerde bu destekten faydalanan giri..