TRAKYA ÜNİVERSİTESİ AVRUPA BİLİM EDİTÖRLERİ BİRLİĞİ KONGRESİ’NE DAMGASINI VURDU

Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Cem Uzun başkanlığında, editör ve dergi sahiplerinden oluşan hocalarımız Prof. Dr. Okan Çalıyurt, Prof. Dr. Ayhan Gençler, Prof. Dr. Murat Yurtcan, Prof. Dr. Zafer Koçak, Prof. Dr. Burcu Tokuç, Prof. Dr. Hakan Erbaş, Prof. Dr. Sevtap Hekimoğlu Şahin, Prof. Dr. Necdet Süt, Doç. Dr. Kadri Kıran, Doç. Dr. Özgür Gündüz, Doç. Dr. Yeşim Uz, Doç. Dr. Hacı Ali Güleç, Dr. Öğr. Üyesi Ebru Boyacıoğlu, Dr. Öğr. Üyesi Hande Güçlü, Arş. Gör. Erdem Demiröz, Öğr. Gör. Elvin Dinler ve doktora öğrencisi Müge Atakan, 8-10 Haziran 2018 tarihlerinde Bükreş Üniversitesi’nde gerçekleştirilen ve Prof. Dr. Cem Uzun’un da organizasyon komitesinde yer aldığı Avrupa Bilim Editörleri Birliği Kongresi’ne katıldı. Avrupa Bilim Editörleri Birliği yönetim kurulu üyeleri takdim edilerek beratlarının sunulmasıyla başlayan toplantıda, yönetim kuruluna yeni seçilen Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Cem Uzun’a da beratı sunuldu.

Prof. Dr. Cem Uzun toplantıda iki davetli konferans sunumu gerçekleştirdi. Prof. Dr. Cem Uzun ilk konferansında lokal, bölgesel ve İngilizce dilinde bilimsel yayıncılığın avantaj ve dezavantajları ile ilgili bir sunum yaptı. Prof. Dr. Cem Uzun’un, bilimsel bir derginin nasıl iyileştirileceği konusundaki oturumda gerçekleştirdiği Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi dergimizin gelişim aşamalarıyla ilgili ikinci konferansı yoğun ilgi gördü.

Kongrede ayrıca hocalarımız, bilimsel yayın alanında gerçekleştirdikleri 6 poster sunumu ile toplantıya bilimsel anlamda katkıda bulundu. Tıp alanındaki posterler arasında yapılan değerlendirmede Üniversitemiz Fen Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Kadri Kıran’ın sunduğu “Bilimsel Dergilerimizin Şeffaflık İlkelerine Uyumunun İncelenmesi” çalışması en iyi poster ödülüne layık görülerek kapanış oturumunda, kendisine ödül ve sertifikası verildi.

Kapanış konuşmalarında Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Cem Uzun ve Trakya Üniversitesi heyetine toplantıya yaptıkları üstün bilimsel katkılardan dolayı ayrıca teşekkür edildi. Toplantı sırasında ayrıca Avrupa ve Dünya’nın çeşitli ülkelerinden gelen önemli bilimsel dergi editörleriyle Üniversitemiz editörleri arasında bilgi alışverişi gerçekleştirildi.

Bu içerik 13 Haziran 2018 tarihinde yayınlandı ve toplam 916 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

YENİ EDİRNE’NİN YENİ BULUŞMA NOKTASI: TRAKYA ÜNİVERSİTESİ MERİÇ KENARI SOSYAL TESİSLERİ

Trakya Üniversitesi’nin Meriç Kenarı Öğrenci Sosyal Tesisleri’nde, Sağlık Kültür Spor Daire Başkan V. Yücel Kurtdere ve değerli personellerinin katkılarıyla 2018’in ilk aylarında başlayan yenileme ve dönüşüm çalışmaları, sürdürülebilirlik ilkesiyle, tüm hızıyla devam ediyor. Edirne’ye yıllardır hizmet veren tesisler, yenilenen yüzü, her geçen gün daha da artan..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ TARİHİNDE BİR İLK: ÜNİVERSİTE AİLESİ İFTAR YEMEĞİNDE BULUŞTU

Trakya Üniversitesi Rektörlüğü tarafından, üniversite tarihinde ilk defa düzenlenen iftar yemeği, akademisyenler, idari çalışanlar ve öğrencilerin yoğun katılımıyla, Trakya Üniversitesi Balkan Yerleşkesi’ndeki Bolca Ana Yemekhanesi’nde gerçekleşti. 7 Haziran 2018’de düzenlenen iftar yemeğine yaklaşık 1.000 kişi katıldı. İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Enes Temel’in Kur'an-ı..

YENİ MERİÇ KENARI ÖĞRENCİ SOSYAL TESİSLERİMİZ SOSYAL MEDYANIN GÜNDEMİNDE

Instagram’da, 1 milyon 400 bin takipçi sayısıyla oldukça popüler olan, seçkin restoran ve kafeleri takipçileriyle buluşturarak farkındalık yaratan “yemekneredeyenircom” (www.instagram.com/yemekneredeyenircom) isimli Instagram hesabı, Trakya Üniversitesi Meriç Kenarı Öğrenci Sosyal Tesisleri’ni ve lezzetli yemeklerini tanıttı. Ali Nazik Kebabı’nın yapılışının gösterildiği video, bir günde 1..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ BALKANLARDA ULUSLARARASI ÖĞRENCİLERE TANITILDI

Trakya Üniversitesi Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz ve Dış İlişkiler Danışmanı Prof. Dr. Hilmi İbar, 4-10 Haziran 2018 tarihleri arasında Bulgaristan Smolyan, Razgrad, Rusçuk; Makedonya Üsküp ve Struga ile Romanya Köstence şehirlerinde Türk ve akraba topluluklarından öğretim üyeleri, öğretmenler, öğrenciler ve velilere Trakya Üniversitesi’ni ..