TRAKYA ÜNİVERSİTESİ, TRAKYA ÜNİVERSİTELER BİRLİĞİ 13. ALT KURUL TOPLANTISI İÇİN TEKİRDAĞ’DAYDI

Trakya Üniversitesi’nin dönem başkanlığını üstlendiği Trakya Üniversiteler Birliği’nin (TÜB) 13. Alt Kurul Toplantısı, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Trakya Üniversitesi’ni temsilen toplantıya, TÜB Alt Kurul Dönem Başkanı ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mümin Şahin, TÜB Genel Sekreteri ve Trakya Üniversitesi Fen Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Ali İhsan Meşe, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayhan Gençler, Genel Sekreter Yardımcısı Öğr. Gör. S. Hakan Akıncı, Kırkpınar Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Hakan Tuna, Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Yüksek Bayraktar, İpsala Meslek Yüksekokulu ve Meslek Yüksekokulları Koordinatörlüğü Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Hayati Arda, Mühendislik Fakültesi Genetik ve Biyomühendislik Bölüm Başkanı ve Bitki Islahı Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Yalçın Kaya, Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi ve Proje Koordinasyon Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Emre Atılgan, Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi Temel Bilimler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bülent Sabri Cığalı, Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Başak Boz, Keşan Hakkı Yörük Sağlık Yüksekokulu Dr. Öğr. Üyesi Gülsün Memi, Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi ve Bilgi İşlem Daire Başkanı Doç. Dr. Hilmi Kuşçu, İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Ayşe Gül Kuşlar, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Yücel Kurtdere katıldı. Namık Kemal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. İhsan Soysal, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süha Özden, Kırklareli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Neziha Musaoğlu, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. Suat Uğur, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin'in yanı sıra akademik ve idari görevliler de toplantı katılımcıları arasında yer aldı.
 
Trakya Bölgesi’nin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişimine katkıda bulunulması ve birlik üyesi üniversiteler arasında iş birliği çalışmaları gerçekleştirilmesini amaçlayan TÜB’ün 13. Alt Kurul Toplantısı’nda, üniversitelerin bireysel olarak düzenlediği “İstihdam Fuarları”na birlik üyesi üniversitelerin katılımı, 2019 yılında yapılacak sosyal, kültürel, akademik, bilimsel ve sportif faaliyetlerin Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanları tarafından belirlenmesi, Trakya Üniversitesi ev sahipliğinde “Tıp eğitiminde Uluslararası Akreditasyon Toplantısı”nın düzenlenmesi ve Balkan ülkeleri üniversitelerinin de katılımının sağlanması, Namık Kemal Üniversitesi’nde “Trakya ve Balkanlar’ın Alternatif Tarım İmkânları”, Kırklareli Üniversitesi’nde “Trakya Bölgesi’nin Çevre ve Orman Sorunları” konulu toplantılar gerçekleştirilmesi, TÜB öğrencileri için “Çanakkale Şehitlerini Anma” ve “Edirne Tarih Kültür Gezileri” düzenlenmesi, Trakya Üniversiteler Birliği üyesi üniversite öğrencilerine Çanakkale 18 Mart Üniversitesi’nin Gözlem Evi’nde gezi etkinliği yapılması gibi konular görüşüldü.
 
Toplantı kapsamında, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi’ne ev sahipliği için teşekkür ettiğini dile getiren TÜB Alt Kurul Dönem Başkanı ve Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mümin Şahin, "Biz Alt Kurul olarak Üst Kurul’da alınan kararları burada yerine getirmekle yükümlüyüz. Dolayısıyla daha önce alınan kararları bugün gerçekleştirdiğimiz toplantılarla hayata geçirmek için çalışacağız. Bir önceki Üst Kurul Toplantısı’nda TÜB üyesi her üniversitenin kendi alanıyla ilgili bir etkinlik belirlemesi ve buna yönelik çalışmalar yürütmesi kararı alındı. Bu kapsamda Trakya Üniversitesi’nin “Tıp Eğitiminde Uluslararası Akreditasyon Toplantısı”nı, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi’nin “Trakya ve Balkanlar’ın Alternatif Tarım İmkânları” toplantılarını düzenlemesi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin Gözlem Evi’ne bir öğrenci gezisi gerçekleştirilmesi, Kırklareli Üniversitesi’nin “Bölgesel Kalkınma ve Üniversitelerin Rolü: Kırklareli’nin Geleceği Sempozyumu” başlıklı bir etkinlik düzenlemesi gibi birçok projemiz mevcut. TÜB Alt Kurul çalışmalarının başarılı geçmesini ve hayata geçirilecek etkinliklerin hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi.
 
Namık Kemal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. İhsan Soysal konuşmasında, “Genelde kurumlar arası iş birliği zor bir şeydir. TÜB kurumsallaştıkça, hayata geçirdiği çalışmaların yanı sıra katılımcılarıyla da büyümeye devam ediyor. Bugünkü toplantımızda gözlemci sıfatıyla Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi de burada. TÜB, Trakya Bölge’sine ilişkin ortak çevre sorunları, tarımsal sorunlar, bölgenin sosyal sorunlarının yanı sıra pek çok değerinin paylaşılması konusunda platform oluşturulmasına ortam sağlıyor.” dedi.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süha Özden, TÜB’ün, üye üniversitelerin de içerisinde yer aldığı coğrafyanın kalkınmasına önemli katkılar sunduğunu ifade ederek, “Bu coğrafyayı tercih eden üniversite öğrencilerinin de TÜB’ün varlığını hissetmelerine çalışacağız.” diyerek, 13. Alt Kurul Toplantısı’nın başarılı geçmesini temenni etti.
 
Kırklareli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Neziha Musaoğlu ise toplantı gündeminde yer alan, “Bölgesel Kalkınma ve Üniversitelerin Rolü: Kırklareli’nin Geleceği” başlıklı, Kırklareli Üniversitesi ev sahipliğinde ileri bir tarihte gerçekleştirilecek sempozyuma ilişkin konuşarak, Trakya Bölgesi’nin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişimine katkı sunmak istediklerini belirtti.
 
Toplantıya misafir olarak katılan, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Suat Uğur, üniversitelerinin Trakya havzası içerisinde yer almasından hareketle, TÜB’e üye olma noktasında heyecanlı olduklarını belirterek, “Paydaş olma yolunda adımlar attığımız TÜB üyesi üniversitelere desteklerinden dolayı teşekkür ediyor ve başarılı bir toplantı olmasını diliyorum.” dedi.
 
TÜB Genel Sekreteri ve Trakya Üniversitesi Fen Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Ali İhsan Meşe ise konuşmasında, 13. Alt Kurul Toplantısı’nın gündemine ilişkin açıklamalar yaparak Alt Kurul Grupları’nın çalışma yürüteceği maddelerle ilgili bilgiler verdi.
Bu içerik 11 Ekim 2018 tarihinde yayınlandı ve toplam 396 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

TRAKYA ÜNİVERSİTESİNDE BİR LİDERİN DOĞUŞU KONFERANSI

Trakya Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından Milli Mücadele: Bir Liderin Doğuşu Konferansı Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sanat Eğitim ve Gösteri Merkezi’nde gerçekleştirildi. Konferansa Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cem Uzun, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Levent Doğan, Arda MYO Müdürü Prof. Dr. Yeşim Yeş..

DR. ÖĞRETİM ÜYESİ SEDA TAŞ’TAN İKİ YENİ KİTAP

Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Mütercim Tercümanlık Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Seda Taş’ın editörlüğünü yaptığı mütercim tercümanlık öğrencilerinin başucu kitaplarından olacak “Çeviribilimde Araştırmalar” ve “Çeviri Üzerine Gözlemler” adlı kitaplar Hiperlink Yayıncılık tarafından yayınlandı.Dr. Öğr. Üyesi Seda Taş, Trakya &Uum..

MİLLİ MÜCADELE’NİN 100. YILI’NDA: GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK KONFERANS SALONU

Trakya Üniversitesi, Milli Mücadele'nin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında oldukça anlamlı bir adım attı. Trakya Üniversitesi’nin Balkan Yerleşkesi’nde bulunan ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop’un katılımıyla Mart 2019’da resmi açılışı yapılan Eczacılık Fakültesi’nin yeni binası bünyesindeki konferans salonunun ismi, Üniversite senatosunca alınan kararla &l..

ŞEHİT RESSAM HASAN RIZA GÜZEL SANATLAR MESLEK YÜKSEKOKULUNDAN KLASİK SANATLAR SERGİSİ

Trakya Üniversitesi Şehit Ressam Hasan Rıza Güzel Sanatlar Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen “2018-2019 Öğretim Yılı Öğrenci Karma Sergisi” Trakya Üniversitesi Millet Kıraathanesi’nde sanatseverlerle buluştu. Şehit Ressam Hasan Rıza Güzel Sanatlar Meslek Yüksekokulu Geleneksel El Sanatları Programı öğrencilerinin hazırladıkları eserlerden oluşan ve geniş bir seçkinin yer aldığı karma sergiye i..