TRAKYA ÜNİVERSİTELER BİRLİĞİ 12. ÜST KURUL TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Trakya Üniversiteler Birliği (TÜB) 12. Üst Kurul Toplantısı, birliğe üye dört üniversite rektörünün katılımıyla Namık Kemal Üniversitesi ev sahipliğinde 27 Aralık 2017 tarihinde Rektörlük Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Toplantıda TÜB Üst Kurul Dönem Başkanı ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek, Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Şengörür, TÜB Alt Kurul Dönem Başkanı ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süha Özden, TÜB Genel Sekreteri Doç. Dr. Aşkın Koyuncu bir araya geldi.

Toplantıda üniversitelerarası işbirliği protokolleri çerçevesinde önceki üst ve alt kurul toplantılarında alınan kararlar, bunlara ilişkin gelişmeler ile 2018 yılında gerçekleştirilmesi planlanan etkinlikler görüşüldü.

TÜB 12. Üst Kurul Toplantısında 2018 yılı içinde de Sağlık Bilimleri alanında 23-25 Kasım 2017 tarihlerinde Trakya Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen 1. Uluslararası Sağlık Bilimleri Kongresinin devamının sağlanması kararına varıldı.

Toplantıda TÜB olarak 18-21 Ekim 2018 tarihleri arasında Tiran Üniversitesi işbirliği ile “Balkanlar ve İslam” temalı bir uluslararası sempozyumun Tiran’da yapılması ve Tiran Üniversitesi ile gerekli bağlantıların yapılması konusu da ele alındı.

Gündemin bir diğer maddesi Kütüphane ve Dokümantasyon Alt Çalışma Grubu ile ilgili oldu. Yapılan değerlendirmede ULAKBİM TÜBESS ve ANKOS-KİTS üzerinden yapılan kaynak paylaşımlarında üye kurulların birbirlerine öncelik sağlanmasına, Üye kurumların yayınların TÜB çevrimiçi paylaşımın sağlanmasına, TÜB kütüphanelerinin sahip olduğu tüm kolleksiyonun ortak ara yüzler üzerinden taranması ve üye kurumların kendi koleksiyonlarında bulunmayan materyalleri diğer üye kurumlar üzerinden erişimin sağlanması hususları görüşüldü.
Bu içerik 29 Aralık 2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 765 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

SULTAN II. BAYEZİD KÜLLİYESİ SAĞLIK MÜZESİ ULUSAL BASININ GÜNDEMİNDEN DÜŞMÜYOR

Üniversitemiz bünyesinde 21 yıldır ziyaretçilerini ağırlayan ve dünyanın en prestijli müzecilik ödüllerinden birinin sahibi olan Sultan II. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi, 05 Mayıs 2018 tarihinde rekorlarına bir yenisini daha ekleyerek bir günde 7.500 ziyaretçiyi ağırlamıştı. Her yıl ziyaretçi sayısını istikrarlı bir şekilde artıran, şehrimize gün geçtikçe daha fazla turist kazandıran Sul..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ ŞEHİT RESSAM HASAN RIZA GÜZEL SANATLAR MESLEK YÜKSEKOKULU MEZUNİYET TÖRENİ

Trakya Üniversitesi Şehit Ressam Hasan Rıza Güzel Sanatlar Meslek Yüksekokulu Mezuniyet Töreni, 21 Mayıs 2018’de Balkan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Törene, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mümin Şahin, Mühendislik Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Yılmaz Çan, İpsala Teknik Meslek Yüksekokulu Müdürü ve MEYOK Koordinatörü Dr. Öğretim Üyesi Hayati Arda, Teknik Bilimler Meslek..

BOSNA-HERSEK İSTANBUL BAŞKONSOLOSU ÜNİVERSİTEMİZİ ZİYARET ETTİ

Bosna-Hersek İstanbul Başkonsolosu Began Muhic, 14 Mayıs’ta, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoglu’nu makamında ziyaret etti. Ziyarette, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cem Uzun, Trakya Üniversitesi Balkan Dilleri ve Edebiyatları Bölüm Başkanı Prof. Dr. İlker Alp, Öğretim Üyesi Seda Taş ve Öğretim Görevlisi Enes Turbic yer aldı. İki ülke arasındaki özellikle ekonomi ve eğitim alanlarında atılan adımlar v..

KEŞAN MESLEK YÜKSEKOKULU’NDA MEZUNİYET TÖRENİ

Trakya Üniversitesi Keşan Meslek Yüksekokulu 2017-2018 Akademik Yılı mezuniyet töreni, 11 Mayıs 2018’de, Keşan Meslek Yüksekokulu bahçesinde gerçekleştirildi. Törene Keşan Kaymakamı Nuri Özder, Keşan Belediye Başkanı Op. Dr. Mehmet Özcan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman Nuri Hatipoğlu, Keşan Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Süleyman Kök, Yusuf Çapraz Uygulamalı B..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler