TRAKYA ÜNİVERSİTELER BİRLİĞİ 12. ÜST KURUL TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Trakya Üniversiteler Birliği (TÜB) 12. Üst Kurul Toplantısı, birliğe üye dört üniversite rektörünün katılımıyla Namık Kemal Üniversitesi ev sahipliğinde 27 Aralık 2017 tarihinde Rektörlük Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Toplantıda TÜB Üst Kurul Dönem Başkanı ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek, Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Şengörür, TÜB Alt Kurul Dönem Başkanı ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süha Özden, TÜB Genel Sekreteri Doç. Dr. Aşkın Koyuncu bir araya geldi.

Toplantıda üniversitelerarası işbirliği protokolleri çerçevesinde önceki üst ve alt kurul toplantılarında alınan kararlar, bunlara ilişkin gelişmeler ile 2018 yılında gerçekleştirilmesi planlanan etkinlikler görüşüldü.

TÜB 12. Üst Kurul Toplantısında 2018 yılı içinde de Sağlık Bilimleri alanında 23-25 Kasım 2017 tarihlerinde Trakya Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen 1. Uluslararası Sağlık Bilimleri Kongresinin devamının sağlanması kararına varıldı.

Toplantıda TÜB olarak 18-21 Ekim 2018 tarihleri arasında Tiran Üniversitesi işbirliği ile “Balkanlar ve İslam” temalı bir uluslararası sempozyumun Tiran’da yapılması ve Tiran Üniversitesi ile gerekli bağlantıların yapılması konusu da ele alındı.

Gündemin bir diğer maddesi Kütüphane ve Dokümantasyon Alt Çalışma Grubu ile ilgili oldu. Yapılan değerlendirmede ULAKBİM TÜBESS ve ANKOS-KİTS üzerinden yapılan kaynak paylaşımlarında üye kurulların birbirlerine öncelik sağlanmasına, Üye kurumların yayınların TÜB çevrimiçi paylaşımın sağlanmasına, TÜB kütüphanelerinin sahip olduğu tüm kolleksiyonun ortak ara yüzler üzerinden taranması ve üye kurumların kendi koleksiyonlarında bulunmayan materyalleri diğer üye kurumlar üzerinden erişimin sağlanması hususları görüşüldü.
Bu içerik 29 Aralık 2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 686 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

ÜNİVERSİTEMİZ "TÜRKİYE’NİN 500 BÜYÜK HİZMET İHRACATÇISI"NDAN BİRİ OLDU

Dünya ticaretinde payı her geçen gün artan hizmet ihracatı ile ilgili Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından yayımlanan “Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı” araştırmasının sonuçlarında Üniversitemiz sektöründe 8. genel sıralamada 474. olarak büyük bir başarıya imza attı. Üniversitemiz, elde ettiği bu başarıyla İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Bü..

YENİ HASTANEMİZDE “HASTANE ENFEKSİYONLARI” KONULU BİLGİLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Üniversitemiz Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi (Hastane) Başhekimlik Sağlık Kurulu Odası’nda 18 Ocak 2018 tarihinde Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Gündeniz Altıay ve Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi ve Enfeksiyon Kontrol Komitesi Başkanı Doç. Dr. Zerrin Yuluğkural tarafından “Hastane Enfeksiyonları” konulu basın toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya çok sayıda basın mensubu katıldı...

YENİ EDUCATION FIRST (EF) ULUSLARARASI EĞİTİM KURUMLARINDAN YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULUMUZA ZİYARET

Üniversitemiz Yabancı Diller Yüksekokulu’na 12 Ocak 2018 tarihinde 1965 yılında İsveç’te kurulmuş ve günümüzde pek çok ülkede faaliyet gösteren Education First Eğitim Kurumları’nın Türkiye Akademik İlişkiler Müdürü Gürkan Donat ve Edirne Bölge Sorumlusu Gül Belli tarafından ziyaret gerçekleştirildi. Ziyaretleri esnasında Yabancı Diller Yüksekokulu Hazırlık Eğitimi, E..

EFOD’UN 38. YIL DÖNÜMÜ ANISINA ÜNİVERSİTEMİZDE SERGİ

Edirne Fotoğraf Sanatı Derneğinin 38’inci kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında 12 Ocak 2017 tarihinde Üniversitemiz Balkan Kongre Merkezi Fuayesinde karma fotoğraf sergisi açılışı gerçekleştirildi. Fotoğraf sanatının usta isimlerinin de fotoğraflarının yer aldığı sergi açılışına Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf Tekin, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, MEB Öğret..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler