TRAKYA ÜNİVERSİTELER BİRLİĞİ 1. ULUSLARARASI SAĞLIK BİLİMLERİ KONGRESİ AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Üniversitemiz ve Çanakkale Onsekiz Mart, Tekirdağ Namık Kemal, Kırklareli Üniversitelerinin oluşturduğu Trakya Üniversiteler Birliği tarafından düzenlenen 1. Uluslararası Sağlık Bilimleri Kongresi Açılışı 23 Kasım 2017 tarihinde Balkan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Açılışa Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Trakya Üniversiteler Birliğine dahil üniversitelerden akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşıyla başlayan açılışta Üniversitemizin tanıtım filmi izlendi. Tanıtım filminin ardından Üniversitemiz Devlet Konservatuvarı Öğr. Gör. Sela Can Dökmeci yönetiminde Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Yaylı Beşlisi mini bir konser verdi.

1. Uluslararası Sağlık Bilimleri Kongresi düzenleme kurulu başkanı ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Tammam Sipahi konuşmasında Sağlık Bilimleri Enstitüsü hakkında bilgi vererek “Bugün dayanışma ruhuyla oluşturduğumuz Trakya Üniversiteler Birliğinin önemli bir günü. Sağlık Bilimleri Kongresi’nin ilkinin Üniversitemizde düzenleniyor olmasından dolayı çok memnunuz. Kongrede 40 davetli konuşmacımız bulunurken 190 sözlü bildiri, 193 poster sunumu gerçekleşecek. Kongremizin bilime, bölgemize ve Ülkemize katkı sağlamasını temenni ederken kongrenin gerçekleşmesinde katkısı bulunan başta Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’na ve emeği geçen herkese teşekkür ederim.” dedi.

Trakya Üniversiteler Birliği adına Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Ahmet Ünver konuşmasında “Yaklaşık 5.5 yıl önce birlikten kuvvet doğar ilkesiyle güçlerini birleştiren 4 üniversitemiz bu zamana kadar sosyal, kültürel ve sportif manada birçok etkinlik gerçekleştirdi. Farklı disiplinlerde bilim insanları bir araya getirildi. Laboratuvarların ortak kullanım imkanı geliştirildi. Bugün de Trakya Üniversiteler Birliği bünyesinde 1. Uluslararası Sağlık Bilimleri Kongresi’nin açılışı için bir aradayız. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.” dedi.

Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu konuşmasında “Aynı bölgeyi kalkındırmayı amaçlayan bu dört üniversitemizin güçlerini birleştirerek oluşturdukları Trakya Üniversiteler Birliği yaptığı çalışmalarla başarılı bir şekilde yoluna devam ediyor. Trakya Üniversiteler Birliğinin yapmış olduğu çalışmalardan biri olan bu kongre bir yıllık uzun çabalar sonucunda gerçekleştiriliyor. 4 Üniversitenin bir arada olduğu multidisipliner olan bu  kongrede aynı sahada çalışan bilim insanları bir araya gelerek yeni gelişmeleri ortaya çıkarabilirler. Tüm katılımcılara ve emeği geçen herkese teşekkür ederim.” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından oturumlara geçildi. Kongre 25 Kasım 2017 tarihine kadar devam edecek. 

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Haberler» Tüm Haberler

RUMELİ’YE EN ÇOK HİZMET VEREN EĞİTİM KURUMU: TRAKYA ÜNİVERSİTESİ

Tek Rumeli TV tarafından düzenlenen "Rumeli'nin En'leri 2017" ödül töreni Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda 10 Şubat 2018 tarihinde gerçekleştirildi. Törende Üniversitemiz Rumeli’ye En çok Hizmet Veren Eğitim Kurumu Ödülünü aldı. 500 Sivil Toplum Kuruluşunun davet edildiği, 240 Rumeli Balkan Derneğinin katıldığı 20 kategoride yapılan oylama ile belirlenen Rumeli'ye en çok hizmet eden kişi, kurum ve kurul..

BALKAN ARAŞTIRMALARI ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İstanbul Üniversitesi, Uluslararası Saraybosna Üniversitesi ve Uluslararası Balkan Üniversitesi iş birliği ve Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nun katılımı ile 6 Şubat 2018 tarihinde “Balkan Araştırmaları Çalıştayı” gerçekleştirildi. İstanbul Üniversitesinde gerçekleşen çalıştaya, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, İstanbul Üniversitesi Rektör&u..

ÖĞRETİM ÜYELERİMİZDEN MAKEDONYA ÜSKÜP’TE SERGİ

Makedonya’nın Üsküp şehrinde yer alan Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi’nin daveti ile Kulturnu Informativen Centar Sergi Salonun’da gerçekleştirilecek olan Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim üyelerinden Yrd. Doç. Ayhan Çetin’e ait ‘Explosion’ isimli kişisel resim sergisi ile Yrd. Doç. Dr. Ersan Sarıkahya’ya ait ‘Exhaustion’ isimli kişisel gra..

“TRAKYA BÖLGESİNDE BULUNAN ÜNİVERSİTELER ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ÇALIŞTAYI” GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Trakya Üniversitesi, Namık Kemal Üniversitesi ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi iş birliği ile Üniversitemiz ev sahipliğinde 05 Şubat 2018 tarihinde “Trakya Bölgesinde Bulunan Üniversiteler Uluslararası Öğrenci Çalıştayı” gerçekleştirildi. Üniversitemiz Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen çalıştaya, Üniver..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler

13
Şub
"EDİRNE GÖRÜNÜMLERİ" SERGİSİ

90 yıla yakın bir süre Osmanlı İmparatorluğu'na başkentlik yapmış, Osmanlı mimarisini doruk noktasına taşıyan görkemli dini yapıları ve sivil mimarlık örnekleri ile ön plana çıkmış olan Edirne, tarihi ve kültürel varlıkların birikimi ile Türkiye’nin en önemli kentleri arasında yer alır. Aynı zamanda coğrafi konumu nedeniyle Türkiye’nin Avrupa’ya açılan kapısı niteliğindedir. Uzun yıllardır ..