TIP FAKÜLTEMİZDE PROBLEME DAYALI ÖĞRENİM KURSU

Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin eğitim yöntemlerini geliştirmek amacıyla 29-30 Mayıs 2018 tarihlerinde, Balkan Kongre Merkezi’nde, hedefi; eğitici merkezli klasik eğitimde kendisine sunulan hazır bilgileri ezberlemesi beklenen öğrencinin, aktif öğrenen, araştıran, sorgulayan, bilgileri sentezleyen bir öğrenci konumuna evrilmesini sağlamak olan “Probleme Dayalı Öğrenim” (PDÖ) kursu düzenlendi. Program Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıp Eğitimi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Berna Musal ve Dr. Öğr. Üyesi Serpil Velipaşaoğlu’nun yöneticiliğinde gerçekleştirildi.

İki günlük programda Probleme Dayalı Öğrenim’in tanımı ve ilkeleri, Probleme Dayalı Öğrenim senaryosu yazımı ve Probleme Dayalı Öğrenim’de değerlendirme ilkeleri hem kuramsal hem de uygulamalı olarak anlatıldı. Eğitime, fakültemizin çeşitli ana bilim dallarından toplam 17 öğretim üyesi eğitim katıldı. Başarılı bir şekilde gerçekleşen eğitimin sonunda öğretim üyelerimiz sertifikalarını Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muzaffer Demir, Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Tezel, kurs eğitmenleri Prof. Dr. Berna Musal ve Dr. Öğr. Üyesi Serpil Velipaşaoğlu’ndan aldı. 

Tıp eğitiminde akredite olmuş ülkemizin sayılı fakültelerinden biri olan Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde, eğitim kalitesinin en üst seviyede tutulması kapsamında Probleme Dayalı Öğrenim kursları önümüzdeki dönemde de devam edecek.

 

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Haberler» Tüm Haberler

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDE “KALİTE İÇ DEĞERLENDİRME PROGRAMI” BİLGİLENDİRME TOPLANTISI…

Trakya Üniversitesi’nde, eğitim ve yönetimde kalite çalışmaları kapsamında bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Trakya Üniversitesi Kalite ve Strateji Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından, Yükseköğretimde Kalite Güvencesi Yönetmeliği’ne göre “Kurumsal İç Değerlendirme Raporu” hazırlanması konusunda, tüm akademik birimlerin dekan ve müdürleri; fakülte..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDE ELEKTRONİK KIYAFET TASARIMI ATÖLYESİ SERGİSİ

Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojilerinden Arş. Gör. Dr. Ali Battal koordinatörlüğünde yürütülen ve Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın 2018-I Özel Çağrı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında desteklenen “Elektronik Kıyafet Tasarım Atölyesi” tamamlandı. Toplamda 15 saat süren atölye boyunca çocuklar giyilebilir elektronik kıyafet t..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ, BATI TRAKYALI ÖĞRENCİLERİ AĞIRLADI…

Batı Trakya'da Rodop İline bağlı Yassıköy'den, Türk okullarında lise öğrenimi gören 45 kişilik öğrenci grubu, Trakya Üniversitesi’ni ziyaret etti. Yassıköy Belediyesi Azınlık Kültür Derneği’nin katkılarıyla Edirne ve Trakya Üniversitesi’ne gelen Batı Trakyalı soydaş öğrenciler için Trakya Üniversitesi’nde özel bir program düzenlendi. Balkan Kongre Merkezi Senato Salonu’nd..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ İLAHİYAT FAKÜLTESİ DEKANI VE GENEL SEKRETERİ PROF. DR. CEVDET KILIÇ’TAN KÜÇÜKÇEKMECE’DE ÖĞRETMENLERE SEMİNER…

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından organize edilen Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmen Gelişimi Eylem Planı Aralık ayı programına konuşmacı olarak katılan Trakya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı ve Genel Sekreteri Prof. Dr. Cevdet Kılıç, İstanbul TOKİ Şehit Çağlar Canbaz İmam Hatip Ortaokulu Toplantı Salonu’nda, “Eğitim Felsefesi, Öğretmenlik, Öğretmenlik Meslek Etiği, Öğretmenliğin Misyon..