TIP FAKÜLTEMİZDE PROBLEME DAYALI ÖĞRENİM KURSU

Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin eğitim yöntemlerini geliştirmek amacıyla 29-30 Mayıs 2018 tarihlerinde, Balkan Kongre Merkezi’nde, hedefi; eğitici merkezli klasik eğitimde kendisine sunulan hazır bilgileri ezberlemesi beklenen öğrencinin, aktif öğrenen, araştıran, sorgulayan, bilgileri sentezleyen bir öğrenci konumuna evrilmesini sağlamak olan “Probleme Dayalı Öğrenim” (PDÖ) kursu düzenlendi. Program Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıp Eğitimi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Berna Musal ve Dr. Öğr. Üyesi Serpil Velipaşaoğlu’nun yöneticiliğinde gerçekleştirildi.

İki günlük programda Probleme Dayalı Öğrenim’in tanımı ve ilkeleri, Probleme Dayalı Öğrenim senaryosu yazımı ve Probleme Dayalı Öğrenim’de değerlendirme ilkeleri hem kuramsal hem de uygulamalı olarak anlatıldı. Eğitime, fakültemizin çeşitli ana bilim dallarından toplam 17 öğretim üyesi eğitim katıldı. Başarılı bir şekilde gerçekleşen eğitimin sonunda öğretim üyelerimiz sertifikalarını Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muzaffer Demir, Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Tezel, kurs eğitmenleri Prof. Dr. Berna Musal ve Dr. Öğr. Üyesi Serpil Velipaşaoğlu’ndan aldı. 

Tıp eğitiminde akredite olmuş ülkemizin sayılı fakültelerinden biri olan Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde, eğitim kalitesinin en üst seviyede tutulması kapsamında Probleme Dayalı Öğrenim kursları önümüzdeki dönemde de devam edecek.

 

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Haberler» Tüm Haberler

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ VE İPEKYOL ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ

Trakya Üniversitesi Kariyer Merkezi ve Trakya Üniversitesi Meslek Yüksekokulları Koordinatörlüğü’nün (MEYOK) ortak çalışmaları kapsamında, Trakya Üniversitesi Kariyer Merkezi İşveren Portalı üye firmalarından İpekyol Giyim San. Paz. Ve Tic. A.Ş. ile “Üniversite-Sanayi İşbirliği Protokolü” imzalandı. Kariyer Merkezi’nde gerçekleştirilen imza törenine, Trakya Üniversitesi adına ..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ YENİ ÇALIŞMA ARKADAŞLARINI BEKLİYOR...

Trakya Üniversitesi, bölgenin ve Balkanların en büyük sağlık kuruluşu olan Tıp Fakültesi Hastanesi’ne 68 yeni çalışma arkadaşı alıyor. Çocuk Gelişimcisi, Fizyoterapist, Diyetisyen, Psikolog, Hemşire ve Sağlık Teknikeri kadrolarına alınacak çalışanlar, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslara göre, KPSS B grubu puan sıralaması esas alınarak belirlenecek. Adaylar belirtilen unvanlardan ya..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK KÜLTÜR VE SPOR DAİRE BAŞKANLIĞI’NDAN GERİ DÖNÜŞÜM HAREKETİ

Trakya Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı, başta Bolcaana Yemekhanesi olmak üzere üniversitenin tüm yerleşkelerinde geri dönüşüm hareketi başlattı. 14-20 Ekim 2018 tarihleri arasında kutlanan “Dünya Standartlar Günü ve Türkiye Standartları Haftası” kapsamında hayata geçirilen çalışmalarla, Trakya Üniversitesi’ndeki atıkların geri dönüştürü..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ, PROF. DR. KENAN SARIDOĞAN’I EMEKLİLĞE UĞURLADI...

Trakya Üniversitesi’ne 1988 yılından bu yana aralıksız şekilde hizmet eden, birçok genç tabibin ve Ortopedi ve Travmatoloji uzmanının yetişmesine katkıda bulunan Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kenan Sarıdoğan için emeklilik töreni düzenlendi. Dr. Ratip Kazancıgil Derslik Binası’nda gerçekleştirilen törene, Trakya Üniversitesi Rek..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler

23
Eki
2018 TÜBİTAK BİGG PROGRAMI TANITIM ETKİNLİĞİ

Değerli Girişimciler,200 Bin TL’ye kadar hibe desteği sağlayan TÜBİTAK Bireysel Genç Girişimci (BİGG) Programı’na, 1 Kasım 2018 tarihine kadar teblegirisim.com üzerinden başvuru kabul etmeye devam ediyoruz! Bu etkinliğe katılarak, 200 Bin TL’lik hibe desteğine ulaşmak için projenizi nasıl hazırlayabileceğinizi ve başvurunuzu nasıl yapabileceğinizi danışman ekibimizden ve de geçmiş dönemlerde bu destekten faydalanan giri..