TIP FAKÜLTEMİZDE AKREDİTASYON HEYECANI

Verilen eğitimin uluslararası arenada dünya standartlarında olduğunun bir göstergesi olan eğitim akreditasyonunun çalışmalarına Üniversitemizce 18 ay öncesinde başlanmıştı. Konu ile ilgili olarak Üniversitemiz Tıp Fakültesinin Tıp Eğitimi Akreditasyonu için Ulusal Tıp Eğitimi Akreditasyon Kuruluna (UTEAK) başvuru yapılmış ve kabul edilmiş başvuru ile ilgili olarak ÜTAK tarafından 07-11 Ocak 2018 tarihleri arasında Üniversitemize bir ziyaret gerçekleştirildi.

ÜTAK’dan Prof. Dr. İskender Sayek’in ekip başkanlığında Ege Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. A. Hilal Batı, İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Rukiye E. Ömeroğlu, Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Işıl İrem Budakoğlu, Bezmialem Vakıf Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sema Özçelik ve Başkent Üniversitesi Stajyer Dr. Esra Erdoğan’dan oluşan büyük bir ekip tarafından gerçekleştirilen ziyarette Üniversitemizin ilgili akreditasyon sürecindeki noktaları gözden geçirildi.

07 Ocak 2018 tarihinde başlayan ziyarette 08 Ocak 2018 tarihinde Üniversitemiz Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Muzaffer Demir ve Öz Değerlendirme Raporu Hazırlama Komitesi Başkanı Prof. Dr. Bülent Sabri Ciğali tarafından Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Osman Nuri Hatipoğlu, eğitim yönetimi, öğretim üyeleri, öğrencilerin ve ziyaret ekibinin katıldığı toplantıda dekanlık brifingi verildi.

Brifingin ardından ziyaret ekibi Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ve Başhekim Prof. Dr. Abdullah Taş’ı makamlarında ziyaret ettiler. Kurul üyeleri, 09-10 Ocak 2018 tarihlerinde öğrenci temsilcileri, araştırma görevlileri, bölüm ve anabilim dalı başkanları, öğretim üyeleri ve öğrenciler ile ayrı ayrı görüşmeler gerçekleştirdi. Fakültenin eğitim alt yapısı incelenerek dekanlık ofisleri ziyaret edildi.

Geniş bir ekip tarafından yoğun bir mesai harcanarak öğrenciler ve öğretim üyeleri ile ayrı ayrı görüşülerek Tıp Fakültemizin durumu değerlendirildi.

Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Cem Uzun, Prof. Dr. Osman Nuri Hatipoğlu, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Muzaffer Demir, Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Tezel ve Prof. Dr. Mustafa İnan, 103 öğretim üyesi, araştırma görevlileri ve öğrencilerin bulunduğu 11 Ocak 2017 tarihinde gerçekleştirilen toplantıda Çıkış Bildirim Raporu, Prof. Dr. İskender Sayek tarafından sunuldu.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu “Üniversitemizin bölümlerinin akredite olmasını istiyoruz, bu konuda kararlıyız. Üniversitelerin bölümlerinin akredite olması bölümlerin uluslararası tanınırlığının ve bilinirliğinin artmasının yanı sıra kalite anlamında ve eğitim anlamında değer katmaktadır. Akredite olmuş bölümler diğer bölümlere oranla öne çıkmaktadır. Biz de tıp fakültemizi diğer tıp fakültelerinden öne çıkartma düşüncesiyle yola çıktık. İlk olarak kendi içimizde değerlendirmelerde bulunduk. Bir hazırlık aşaması gerçekleştirdik. Tıp Fakültemizin akreditasyona hazır olup olmadığının değerlendirilmesi için UTEAK’a başvurduk. Bağımsız bir kurul olan UTEAK’ın Fakültemizi değerlendirmesinden mutluyuz. Tıp eğitiminde 43 yıllık deneyimimiz ve birikimimizin yanı sıra alt yapımız ve insan gücümüzle bölgenin en güçlü sağlık hizmeti veren kurumuyuz. Kendimize güveniyoruz” dedi.

Prof. Dr. İskender Sayek tarafından sunulan Çıkış Bildirim Raporu Toplantısı’nda Tıp Fakültemiz olumlu özelliklerinin hakim olduğu vurgulandı. Aynı zamanda geliştirilmesi gereken noktalar bildirildi. Tıp Fakültesi Mezuniyet Öncesi Eğitim programının akreditasyon sonuç raporu UTEAK genel kurulunda görüşüldükten sonra Mart 2018’de Tıp Fakültemize bilgi verilecektir.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Haberler» Tüm Haberler

YENİ TETOVA ÜNİVERSİTESİ’NİN HEKİM ADAYLARI TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDE

Trakya Üniversitesi ile Tetova Devlet Üniversitesi arasındaki iş birliği çerçevesinde, 5-17 Ağustos 2018 tarihleri arasında, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde İç Hastalıkları, Genel Cerrahi, Acil Tıp, Çocuk Hastalıkları ve Kulak Burun Boğaz bölümlerinde eğitim gören Tetova Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri, Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’na teşekkür ziyaretinde bulundu..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDEN, MERHUM DR. RATİP KAZANCIGİL ANISINA “OSMANLI SAĞLIK GELENEKLERİ” TOPLANTISI

Trakya Üniversitesi, değerli çalışmaları ve sayısız eseriyle Edirne, Trakya Üniversitesi ve tıp tarihine unutulmaz katkılar sağlayan, Edirne sevdalısı, merhum Dr. Ratip Kazancıgil Hoca’yı, ölümünün 1. yılında, “Osmanlı Sağlık Gelenekleri” toplantısıyla anacak. 7-8 Eylül 2018 tarihinde, Dr. Ratip Kazancıgil’in derin izler bıraktığı Trakya Üniversitesi Sultan II. Bayezid Külliyesi Sağlık Müz..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ, “TÜRKİYE KUŞAK GÜREŞİ ŞAMPİYONASI”NA EV SAHİPLİĞİ YAPTI

Trakya Üniversitesi Geleneksel Sporlar Topluluğu ve Edirne Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü katkılarıyla Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu tarafından organize edilen “Geleneksel Sporlar Kuşak Güreşi Gençler Türkiye Şampiyonası” 7 Ağustos 2018’de, Trakya Üniversitesi ev sahipliğinde başladı. Trakya Üniversitesi Kırkpınar Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu 75. Yıl Spor Salonu&r..

YUNUS EMRE ENSTİTÜSÜ “TÜRKÇE YAZ OKULU” ÖĞRENCİLERİ, PROF. DR. ERHAN TABAKOĞLU’NU ZİYARET ETTİ

Trakya Üniversitesi ile Yunus Emre Enstitüsü iş birliğinde gerçekleştirilen, Türkçe öğrenmeyi ve Türkiye’yi yakından tanımayı isteyen dünya gençlerini buluşturan “Türkçe Yaz Okulu” programı kapsamında Türkiye’ye gelen öğrenciler, Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nu ziyaret etti. 26 Temmuz 2018’de gerçekleşen ziyarette, yabancı öğrencilere, Trakya &Uum..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler

02
Eyl
INTERNATIONAL AGRICULTURAL, BIOLOGICAL AND LIFE SCIENCE CONFERENCE

“International Agricultural, Biological and Life Science Conference” is an international scientific conference organized by Trakya University, Edirne, Turkey. The conference will be held at the Balkan Congress Center, http://www-en.trakya.edu.tr/pages/balkan-congress-venue in Edirne, Turkey on September 2-5, 2018. This conference is a premier international science, technology and business forum focusing on Agriculture, Biology and Life Science. The technical sessions w..

05
Eyl
SUNFLOWER OIL PRODUCTION, QUALITY AND APPLICATIONS

“Sunflower Oil Production, Quality and Applications” is an international conference organized by the International Sunflower Oil Association in collaboration with the Trakya University, Edirne Turkey. The conference will be held at the Balkan Congress Center, http://www-en.trakya.edu.tr/pages/balkan-congress-venue in Edirne, Turkey on September 4, 2018. This conference is a premier international science, technology and business forum focusing on sunflower oil. However, a general sess..