TIP FAKÜLTEMİZDE AKREDİTASYON HEYECANI

Verilen eğitimin uluslararası arenada dünya standartlarında olduğunun bir göstergesi olan eğitim akreditasyonunun çalışmalarına Üniversitemizce 18 ay öncesinde başlanmıştı. Konu ile ilgili olarak Üniversitemiz Tıp Fakültesinin Tıp Eğitimi Akreditasyonu için Ulusal Tıp Eğitimi Akreditasyon Kuruluna (UTEAK) başvuru yapılmış ve kabul edilmiş başvuru ile ilgili olarak ÜTAK tarafından 07-11 Ocak 2018 tarihleri arasında Üniversitemize bir ziyaret gerçekleştirildi.

ÜTAK’dan Prof. Dr. İskender Sayek’in ekip başkanlığında Ege Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. A. Hilal Batı, İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Rukiye E. Ömeroğlu, Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Işıl İrem Budakoğlu, Bezmialem Vakıf Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sema Özçelik ve Başkent Üniversitesi Stajyer Dr. Esra Erdoğan’dan oluşan büyük bir ekip tarafından gerçekleştirilen ziyarette Üniversitemizin ilgili akreditasyon sürecindeki noktaları gözden geçirildi.

07 Ocak 2018 tarihinde başlayan ziyarette 08 Ocak 2018 tarihinde Üniversitemiz Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Muzaffer Demir ve Öz Değerlendirme Raporu Hazırlama Komitesi Başkanı Prof. Dr. Bülent Sabri Ciğali tarafından Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Osman Nuri Hatipoğlu, eğitim yönetimi, öğretim üyeleri, öğrencilerin ve ziyaret ekibinin katıldığı toplantıda dekanlık brifingi verildi.

Brifingin ardından ziyaret ekibi Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ve Başhekim Prof. Dr. Abdullah Taş’ı makamlarında ziyaret ettiler. Kurul üyeleri, 09-10 Ocak 2018 tarihlerinde öğrenci temsilcileri, araştırma görevlileri, bölüm ve anabilim dalı başkanları, öğretim üyeleri ve öğrenciler ile ayrı ayrı görüşmeler gerçekleştirdi. Fakültenin eğitim alt yapısı incelenerek dekanlık ofisleri ziyaret edildi.

Geniş bir ekip tarafından yoğun bir mesai harcanarak öğrenciler ve öğretim üyeleri ile ayrı ayrı görüşülerek Tıp Fakültemizin durumu değerlendirildi.

Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Cem Uzun, Prof. Dr. Osman Nuri Hatipoğlu, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Muzaffer Demir, Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Tezel ve Prof. Dr. Mustafa İnan, 103 öğretim üyesi, araştırma görevlileri ve öğrencilerin bulunduğu 11 Ocak 2017 tarihinde gerçekleştirilen toplantıda Çıkış Bildirim Raporu, Prof. Dr. İskender Sayek tarafından sunuldu.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu “Üniversitemizin bölümlerinin akredite olmasını istiyoruz, bu konuda kararlıyız. Üniversitelerin bölümlerinin akredite olması bölümlerin uluslararası tanınırlığının ve bilinirliğinin artmasının yanı sıra kalite anlamında ve eğitim anlamında değer katmaktadır. Akredite olmuş bölümler diğer bölümlere oranla öne çıkmaktadır. Biz de tıp fakültemizi diğer tıp fakültelerinden öne çıkartma düşüncesiyle yola çıktık. İlk olarak kendi içimizde değerlendirmelerde bulunduk. Bir hazırlık aşaması gerçekleştirdik. Tıp Fakültemizin akreditasyona hazır olup olmadığının değerlendirilmesi için UTEAK’a başvurduk. Bağımsız bir kurul olan UTEAK’ın Fakültemizi değerlendirmesinden mutluyuz. Tıp eğitiminde 43 yıllık deneyimimiz ve birikimimizin yanı sıra alt yapımız ve insan gücümüzle bölgenin en güçlü sağlık hizmeti veren kurumuyuz. Kendimize güveniyoruz” dedi.

Prof. Dr. İskender Sayek tarafından sunulan Çıkış Bildirim Raporu Toplantısı’nda Tıp Fakültemiz olumlu özelliklerinin hakim olduğu vurgulandı. Aynı zamanda geliştirilmesi gereken noktalar bildirildi. Tıp Fakültesi Mezuniyet Öncesi Eğitim programının akreditasyon sonuç raporu UTEAK genel kurulunda görüşüldükten sonra Mart 2018’de Tıp Fakültemize bilgi verilecektir.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Haberler» Tüm Haberler

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDE “MİRASIMIZIN İZİNDE: BALKANLAR’DA TÜRKLER” PANELİ

Trakya Üniversitesi’nin ev sahipliğinde, TBMM Başkanvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop ve KADEM Başkanı Dr. Saliha Okur Gümrükçüoğlu’nun yanı sıra Türkiye ve Balkanlar’ın siyaset, akademi ve sivil toplum alanında önde gelen isimlerinin katılımıyla, Trakya Üniversitesi ve KADEm Tekirdağ Temsilciliği iş birliğinde gerçekleştirilen “Mirasımızın İzinde: 1. Balkan-Türk Kadın Çalıştayı” ka..

BALKAN TÜRK KADINLARI TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDE BULUŞTU...

“Mirasımızın İzinde: 1. Balkan-Türk Kadın Çalıştayı”, TBMM Başkanvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’un katılımıyla Edirne’de gerçekleştirildi. Trakya Üniversitesi ile Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Tekirdağ Temsilciliği işbirliğinde düzenlenen “Mirasımızın İzinde: 1. Balkan-Türk Kadın Çalıştayı”, 16 Şubat 2019’da Trakya Üniversitesi ev sahipliğinde, Edirne’de gerçek..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ ve KADEM TEKİRDAĞ TEMSİLCİLİĞİ’NDEN “MİRASIMIZIN İZİNDE: 1. BALKAN-TÜRK KADIN ÇALIŞTAYI”

Trakya Üniversitesi, KADEM Tekirdağ Temsilciliği’nin iş birliği ile hayata geçirilen ve Balkanlar’daki soydaş kadınların sorunlarına çözüm önerileri sunulması amaçlanan “Mirasımızın İzinde: 1. Balkan-Türk Kadın Çalıştayı” etkinliğine ev sahipliği yapacak. Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Merkezi’nde, 16 Şubat 2019 Cumartesi günü gerçekleşecek etkinlikte, TBMM Başkanveki..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDEN SOSYAL ÇOCUK AKADEMİSİ…

Trakya Üniversitesi’nin Gönül Elçileri-Geleceğim Sensin projesi kapsamında, Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda müzik eğitimi almaya devam eden ve kısa bir süre önce Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde bir konser veren Edirneli ilk ve ortaokul öğrencileri, Trakya Üniversitesi tarafından düzenlenen “Sosyal Çocuk Akademisi” kapsamındaki “gastronomi” ve “mimarlık&rd..