ŞEHİTLERİMİZ İÇİN HATİM DUASINA DAVET

Milli varlığımızı ve yaşadığımız vatan toprakları üzerindeki istiklalimizi kendilerine borçlu olduğumuz şehitlerimize, gazilerimize minnet ve şükran borcumuz sınırsızdır. Milletimizin tarihi zaferlerle doludur. Bunlardan biri de önümüzdeki günlerde 103. Yıldönümünü idrak edeceğimiz 18 Mart 1915 Çanakkale Zaferidir.

Milli şairimiz “Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır atanı / Verme dünyaları alsan da bu cennet vatanı” mısralarıyla bizlere şehit oğlu olmanın sorumluluğunu en veciz şekilde hatırlatmıştır. Biz Trakya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi olarak gerek Çanakkale'de gerek İstiklâl Harbi'nde gerek bölücülüğe ve yıkıcılığa karşı verilen teröre karşı mücadelede gerek vatanımızın sınırlarının güvenliği için yapılan Afrin Operasyonu’nda gerekse bütün tarihimiz boyunca canını; imanı, vatanı, dini ve milleti için feda eden şehitlerimize olan minnet borcumuzun asgari ifadesi olarak onlara hayır dualarımızı iletmek üzere öğrencilerimizin katılımıyla hatimler indirdik. Hatim duamızı 16 Mart 2018 tarihinde (Cuma günü) Selimiye Camii’nde Cuma namazı öncesi yapacağız.Trakya Üniversitesi mensupları ve tüm halkımız davetlidir.

Bu içerik 12 Mart 2018 tarihinde yayınlandı ve toplam 574 kez okundu.

Haberler» Tüm Haberler

TIP FAKÜLTEMİZ İÇİN TARİHİ GÜN

Üniversitemiz Tıp Fakültesinin Dünya Tıp Eğitimi Federasyonu tarafından akredite, Yükseköğretim Kalite Kurulu tarafından tescilli bir dernek olan Tıp Eğitimi Programlarını Değerlendirme ve Akreditasyon Derneğinden (TEPDAD) 2018-2024 Eğitim Öğretim Yılında akredite edilmesinin duyurulması amacıyla bir basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Osman Nuri Hatipoğ..

ÜNİVERSİTEMİZDE TIP BAYRAMI KUTLANDI

Üniversitemiz Tıp Fakültesi Dekanlığı ile Edirne İl Sağlık Müdürlüğü ve Edirne Tabip Odası iş birliğinde düzenlenen “14 Mart Tıp Bayramı” Programı 14 Mart 2018 tarihinde Trakya Üniversitesi ev sahipliğinde Balkan Kongre Merkezi’nde düzenlendi. Programa, Rektör V. Prof. Dr. Cem Uzun, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Ahmet Tezel, Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa İnan, Edirne İl S..

YENİ EĞİTİM FAKÜLTEMİZDE 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi Bölümü ve Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı tarafından Çanakkale Zaferi’nin 103. yıldönümü kapsamında düzenlenen “18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü” programı ve “Çanakkale” isimli panel 21 Mart 2018 tarihinde Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Konferans Salonu’nda gerç..

YENİ PRİŞTİNA VE GJOKOVA FEHMİ AGANİ ÜNİVERSİTELERİNDEN REKTÖRÜMÜZE ZİYARET

Priştina Üniversitesi ve Gjokova Fehmi Agani Üniversitesi Hemşirelik ve Tıp Fakültesi akademisyenleri ile öğrencilerinden oluşan heyet 16 Mart 2018 tarihinde Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nu makamında ziyaret etti. Ziyarette Edirne İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Cengiz Kalkan, Üniversitemiz Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Müdürü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz, Sağlık Bilimleri Fakültes..