REKTÖRÜMÜZ MEVLANA DEĞİŞİM PROGRAMI ÖĞRENCİLERİ İLE VEDA YEMEĞİNDE BULUŞTU

2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Dönemi "Mevlana Değişim Programı" ile Üniversitemize gelen öğrencilere yönelik 23 Aralık 2017 tarihinde Üniversitemiz Meriç Kenarı Öğrenci Sosyal Tesislerinde bir veda yemeği düzenlendi. Yemeğe, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Dış İlişkiler Kurum Koordinatörü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz, Genel Sekreter Ahmet Sezgin ve Dış İlişkiler Danışmanı Prof. Dr. Hilmi İbar katıldı.

Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu “Trakya Üniversitesi olarak uluslararası öğrencilerimizi önemsiyoruz. Bu anlayış doğrultusunda 'uluslararası bir öğrenci ne ister' sorusundan yola çıkarak öğrencilerimizin öncelikle güvenli ve uygun fiziki koşullarda barınma imkânlarını artıracak tüm fikirleri değerlendiriyoruz. Bizler sizi ailemizden ayrı birer parça olarak düşünmüyoruz. Burada olmanızdan büyük memnuniyet duyuyoruz. Sizin memnuniyetiniz ve bu çerçevede burada bulunmanız bizim için çok önemli. Trakya Üniversitesi kapıları sizlere her zaman sonuna kadar açıktır. Barınma olanaklarına ilişkin çalışmalarımız devam etmektedir ve iki yıl içerisinde bu konuyu tamamıyla çözüme ulaştırmayı hedefliyoruz. Üniversite olarak bu coğrafyada üzerimize düşen sorumluluk ve yükümlülükleri yerine getirerek burayı uluslararası öğrenciler için cazibe merkezi haline getireceğiz. Bizler uluslararası öğrencilerimizi bu büyük ailenin birer ferdi ve evladı olarak görüyoruz. Sizlere faydalı olabilecek her türlü hizmeti sunmaya hazırız.” dedi.

Dış ilişkiler Kurum Koordinatörü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz “Sizler bizim için önemlisiniz. Biz sizi kendi öğrencimiz olarak addediyoruz. Her konuda size destek olmak için elimizden geleni yapmaya hazırız.” dedi.

Öğrenciler, Trakya Üniversitesinin misafirperverliğinden ve kendilerine tanınan imkanlardan dolayı çok memnun olduklarını dile getirerek Trakya Üniversitesini seçtikleri için kendilerini çok şanslı hissettiklerini ve lisansüstü eğitimlerini de Edirne’de gerçekleştirmek istediklerini sözlerine eklediler. 

Bu içerik 29 Aralık 2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 609 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

SULTAN II. BAYEZİD KÜLLİYESİ SAĞLIK MÜZESİ ULUSAL BASININ GÜNDEMİNDEN DÜŞMÜYOR

Üniversitemiz bünyesinde 21 yıldır ziyaretçilerini ağırlayan ve dünyanın en prestijli müzecilik ödüllerinden birinin sahibi olan Sultan II. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi, 05 Mayıs 2018 tarihinde rekorlarına bir yenisini daha ekleyerek bir günde 7.500 ziyaretçiyi ağırlamıştı. Her yıl ziyaretçi sayısını istikrarlı bir şekilde artıran, şehrimize gün geçtikçe daha fazla turist kazandıran Sul..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ ŞEHİT RESSAM HASAN RIZA GÜZEL SANATLAR MESLEK YÜKSEKOKULU MEZUNİYET TÖRENİ

Trakya Üniversitesi Şehit Ressam Hasan Rıza Güzel Sanatlar Meslek Yüksekokulu Mezuniyet Töreni, 21 Mayıs 2018’de Balkan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Törene, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mümin Şahin, Mühendislik Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Yılmaz Çan, İpsala Teknik Meslek Yüksekokulu Müdürü ve MEYOK Koordinatörü Dr. Öğretim Üyesi Hayati Arda, Teknik Bilimler Meslek..

BOSNA-HERSEK İSTANBUL BAŞKONSOLOSU ÜNİVERSİTEMİZİ ZİYARET ETTİ

Bosna-Hersek İstanbul Başkonsolosu Began Muhic, 14 Mayıs’ta, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoglu’nu makamında ziyaret etti. Ziyarette, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cem Uzun, Trakya Üniversitesi Balkan Dilleri ve Edebiyatları Bölüm Başkanı Prof. Dr. İlker Alp, Öğretim Üyesi Seda Taş ve Öğretim Görevlisi Enes Turbic yer aldı. İki ülke arasındaki özellikle ekonomi ve eğitim alanlarında atılan adımlar v..

KEŞAN MESLEK YÜKSEKOKULU’NDA MEZUNİYET TÖRENİ

Trakya Üniversitesi Keşan Meslek Yüksekokulu 2017-2018 Akademik Yılı mezuniyet töreni, 11 Mayıs 2018’de, Keşan Meslek Yüksekokulu bahçesinde gerçekleştirildi. Törene Keşan Kaymakamı Nuri Özder, Keşan Belediye Başkanı Op. Dr. Mehmet Özcan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman Nuri Hatipoğlu, Keşan Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Süleyman Kök, Yusuf Çapraz Uygulamalı B..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler