REKTÖRÜMÜZ MEVLANA DEĞİŞİM PROGRAMI ÖĞRENCİLERİ İLE VEDA YEMEĞİNDE BULUŞTU

2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Dönemi "Mevlana Değişim Programı" ile Üniversitemize gelen öğrencilere yönelik 23 Aralık 2017 tarihinde Üniversitemiz Meriç Kenarı Öğrenci Sosyal Tesislerinde bir veda yemeği düzenlendi. Yemeğe, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Dış İlişkiler Kurum Koordinatörü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz, Genel Sekreter Ahmet Sezgin ve Dış İlişkiler Danışmanı Prof. Dr. Hilmi İbar katıldı.

Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu “Trakya Üniversitesi olarak uluslararası öğrencilerimizi önemsiyoruz. Bu anlayış doğrultusunda 'uluslararası bir öğrenci ne ister' sorusundan yola çıkarak öğrencilerimizin öncelikle güvenli ve uygun fiziki koşullarda barınma imkânlarını artıracak tüm fikirleri değerlendiriyoruz. Bizler sizi ailemizden ayrı birer parça olarak düşünmüyoruz. Burada olmanızdan büyük memnuniyet duyuyoruz. Sizin memnuniyetiniz ve bu çerçevede burada bulunmanız bizim için çok önemli. Trakya Üniversitesi kapıları sizlere her zaman sonuna kadar açıktır. Barınma olanaklarına ilişkin çalışmalarımız devam etmektedir ve iki yıl içerisinde bu konuyu tamamıyla çözüme ulaştırmayı hedefliyoruz. Üniversite olarak bu coğrafyada üzerimize düşen sorumluluk ve yükümlülükleri yerine getirerek burayı uluslararası öğrenciler için cazibe merkezi haline getireceğiz. Bizler uluslararası öğrencilerimizi bu büyük ailenin birer ferdi ve evladı olarak görüyoruz. Sizlere faydalı olabilecek her türlü hizmeti sunmaya hazırız.” dedi.

Dış ilişkiler Kurum Koordinatörü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz “Sizler bizim için önemlisiniz. Biz sizi kendi öğrencimiz olarak addediyoruz. Her konuda size destek olmak için elimizden geleni yapmaya hazırız.” dedi.

Öğrenciler, Trakya Üniversitesinin misafirperverliğinden ve kendilerine tanınan imkanlardan dolayı çok memnun olduklarını dile getirerek Trakya Üniversitesini seçtikleri için kendilerini çok şanslı hissettiklerini ve lisansüstü eğitimlerini de Edirne’de gerçekleştirmek istediklerini sözlerine eklediler. 

Bu içerik 29 Aralık 2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 505 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

ÜNİVERSİTEMİZ "TÜRKİYE’NİN 500 BÜYÜK HİZMET İHRACATÇISI"NDAN BİRİ OLDU

Dünya ticaretinde payı her geçen gün artan hizmet ihracatı ile ilgili Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından yayımlanan “Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı” araştırmasının sonuçlarında Üniversitemiz sektöründe 8. genel sıralamada 474. olarak büyük bir başarıya imza attı. Üniversitemiz, elde ettiği bu başarıyla İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Bü..

YENİ HASTANEMİZDE “HASTANE ENFEKSİYONLARI” KONULU BİLGİLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Üniversitemiz Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi (Hastane) Başhekimlik Sağlık Kurulu Odası’nda 18 Ocak 2018 tarihinde Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Gündeniz Altıay ve Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi ve Enfeksiyon Kontrol Komitesi Başkanı Doç. Dr. Zerrin Yuluğkural tarafından “Hastane Enfeksiyonları” konulu basın toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya çok sayıda basın mensubu katıldı...

YENİ EDUCATION FIRST (EF) ULUSLARARASI EĞİTİM KURUMLARINDAN YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULUMUZA ZİYARET

Üniversitemiz Yabancı Diller Yüksekokulu’na 12 Ocak 2018 tarihinde 1965 yılında İsveç’te kurulmuş ve günümüzde pek çok ülkede faaliyet gösteren Education First Eğitim Kurumları’nın Türkiye Akademik İlişkiler Müdürü Gürkan Donat ve Edirne Bölge Sorumlusu Gül Belli tarafından ziyaret gerçekleştirildi. Ziyaretleri esnasında Yabancı Diller Yüksekokulu Hazırlık Eğitimi, E..

EFOD’UN 38. YIL DÖNÜMÜ ANISINA ÜNİVERSİTEMİZDE SERGİ

Edirne Fotoğraf Sanatı Derneğinin 38’inci kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında 12 Ocak 2017 tarihinde Üniversitemiz Balkan Kongre Merkezi Fuayesinde karma fotoğraf sergisi açılışı gerçekleştirildi. Fotoğraf sanatının usta isimlerinin de fotoğraflarının yer aldığı sergi açılışına Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf Tekin, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, MEB Öğret..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler