REKTÖRÜMÜZ GÜMÜLCİNE’DE SÜNNET ŞÖLENİNE KATILDI

Gümülcine Kozlukebir Belediyesinin 08 Temmuz 2017 tarihinde düzenlediği II. Sünnet Şöleni’ne katılmak üzere Yunanistan'da bulunan Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu şölen öncesinde Gümülcine Başkonsolosu Ali Rıza Akıncı'yı ziyaret etti. Kozlukebir Belediyesinin düzenlediği şölene Rektörümüzün yanı sıra Türkiye Büyük Millet Meclisi Anayasa Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Gümülcine Başkonsolosu Ali Rıza Akıncı, Türkiye Büyük Millet Meclisi milletvekilleri, Kozlukebir Belediyesinin kardeş şehirlerinin belediye başkanları, Rodop Milletvekili İlhan Ahmet ve Türkiye ile Yunanistan’da çok sayıda protokol üyesi katıldı.

Protokol sünnet töreni öncesinde düzenlenen yemeğe katıldı. Rektörümüz yaptığı konuşmada “Sizlere Trakya Üniversitesinden ve Türkiye’den selam getirdim. Edirne ile bu bölgenin çok güçlü bağları vardır. Bütün yollar Edirne’ye çıkar. Bizim 47.000 öğrencimizin 748’i bu bölgedendir. Üniversite olarak bu noktada eğitim hizmeti vermekten mutluluk duyuyoruz. Ayrıca güçlü bir alt yapısı olan 1100 yataklı hastanemiz, tüm imkanlarımız ile hizmetinizdeyiz. Umuyorum bugün sünnet olan bu çocuklar gelecekte Üniversitemizden mezun olacaklar.” dedi.
Türkiye Büyük Millet Meclisi Anayasa Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop “Bu bölgede 600 yıl medeniyetimiz herkesin dinini, inancını, kültürünü serbest bir şekilde barış içerisinde yaşattı. Aynı anlayışın burada devam etmesini diliyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından Rektörümüz ve protokol sünnet çocuklarına çeşitli hediyeler dağıttı.
Bu içerik 13 Temmuz 2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 736 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

RUMELİ’YE EN ÇOK HİZMET VEREN EĞİTİM KURUMU: TRAKYA ÜNİVERSİTESİ

Tek Rumeli TV tarafından düzenlenen "Rumeli'nin En'leri 2017" ödül töreni Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda 10 Şubat 2018 tarihinde gerçekleştirildi. Törende Üniversitemiz Rumeli’ye En çok Hizmet Veren Eğitim Kurumu Ödülünü aldı. 500 Sivil Toplum Kuruluşunun davet edildiği, 240 Rumeli Balkan Derneğinin katıldığı 20 kategoride yapılan oylama ile belirlenen Rumeli'ye en çok hizmet eden kişi, kurum ve kurul..

BALKAN ARAŞTIRMALARI ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İstanbul Üniversitesi, Uluslararası Saraybosna Üniversitesi ve Uluslararası Balkan Üniversitesi iş birliği ve Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nun katılımı ile 6 Şubat 2018 tarihinde “Balkan Araştırmaları Çalıştayı” gerçekleştirildi. İstanbul Üniversitesinde gerçekleşen çalıştaya, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, İstanbul Üniversitesi Rektör&u..

MAKEDONYA ÜLKE TANITIM GÜNÜ ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında Gençlik Ve Spor Bakanlığının desteği ile Trakya Üniversitesi ve Trakya Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından düzenlenen Makedonya Ülke Tanıtım Günü etkinliği 16 Şubat 2018 tarihinde Üniversitemiz Merkez Kütüphanesi’nde gerçekleştirildi. Etkinliğe Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Dış İlişkiler Koordinatörü Doç. Dr. Murat ..

EDİRNE VE İLÇELERİ RESİMLERLE ÖLÜMSÜZLEŞTİ

Trakya Üniversitesi kültür hizmetleri kapsamında kente olan desteğini yeni bir proje ile sürdürüyor. Proje dâhilinde Edirne’nin 9 ilçesi 9 farklı akademisyen gözünden “Edirne Görünümleri” isimli sergi ile tuallere taşındı.  Tarihi ve kültürel varlıkların birikimi ile Ülkemizin önemli kentleri arasında yer alan Edirne’ye bir de sanatçıların gözünden bakı..